رفتن به مطلب

مشکل روتر متصل به رادیو استیشن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

من مدتی ه از طریق رادیو بیسیم اینترنت می گیرم. از روز  اول این مشکل رو دارم که برخی مواقع با این که به شبکه وصل هستم اما دسترسی به اینترنت ندارم یا محدود ه. روی ویندوز اینترنت نیست و روی اندروید مرورگرها اینترنت ندارند. برخی وقتها با چند بار خاموش و روشن کردن رادیو یا روتر درست می شه، و برخی وقتها مثل الان حدود یک هفته است که فقط دستگاههای آندرویدی اینترنت دارند و به دستگاههای ویندوزی اینترنت نمی رسه.

رادیو استیشن فعلیم میکروتیک ه ولی چند نمونه دیگر از همین برند و یوبیکویتی رو هم آزموده ام مشکل برقراره.

روی رادیو اتصال pppoe ساخته شده و روتر یا مودم به شکل بریج بهش وصل ه.

روتر و مودم چند نمونه آزموده ام مشکل کماکان برقراره. جالب این جاست که با یک نمونه ی ارزان tplink این مشکل خیلی کمتر پیش می آد.

سپاسگزار خواهم بود کسانیکه تجربه یا آگاهی دقیق و قابل اتکایی دارند نظر بدهند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

پینگ از روتر بگیرید :

ping 192.168.1.1 -t

آی پی روترتون رو بزراید جای 192.168.1.1

یک traccert -d 4.2.2.4 هم بگیرید ببینید وضعیت چطوره.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

سلام.

DNS چی ست کردید؟

در 24 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

پینگ از روتر بگیرید :

ping 192.168.1.1 -t

آی پی روترتون رو بزراید جای 192.168.1.1

یک traccert -d 4.2.2.4 هم بگیرید ببینید وضعیت چطوره.

درود دوست ارجمند

داشتم پست اول رو می ویراستم که اطلاعات بیشتری بگذارم. الان با یک مودم adsl بهش وصل شده ام. Dlink 2750u

Dns روی مودم روتر رو دست نزده ام. روی لبتاپ و موبایل هم الان خودکار است. البته dns دستی هم که می گذاشتم فرقی نداشت.

برای پینگ پیغام tramsmit failed.general failure بی پایان می آد.

برای tracert 

Transmit error: code 1231

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

من مدتی ه از طریق رادیو بیسیم اینترنت می گیرم. از روز  اول این مشکل رو دارم که برخی مواقع با این که به شبکه وصل هستم اما دسترسی به اینترنت ندارم یا محدود ه. روی ویندوز اینترنت نیست و روی اندروید مرورگرها اینترنت ندارند. برخی وقتها با چند بار خاموش و روشن کردن رادیو یا روتر درست می شه، و برخی وقتها مثل الان حدود یک هفته است که فقط دستگاههای آندرویدی اینترنت دارند و به دستگاههای ویندوزی اینترنت نمی رسه.

رادیو استیشن فعلیم میکروتیک ه ولی چند نمونه دیگر از همین برند و یوبیکویتی رو هم آزموده ام مشکل برقراره.

روتر و مودم چند نمونه آزموده ام مشکل کماکان برقراره. جالب این جاست که با یک نمونه ی ارزان tplink این مشکل خیلی کمتر پیش می آد.

سپاسگزار خواهم بود کسانیکه تجربه یا آگاهی دقیق و قابل اتکایی دارند نظر بدهند.

دوست عزیز وقتی مشکل پیش میاد شما دستور پینگ میگیرید از هر ای پی جواب میاد و فقط روی صرفا مرورگر یا برنامه اینترنت ندارید ؟اینترنت رو از کجا میگیرید ؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز وقتی مشکل پیش میاد شما دستور پینگ میگیرید از هر ای پی جواب میاد و فقط روی صرفا مرورگر یا برنامه اینترنت ندارید ؟اینترنت رو از کجا میگیرید ؟ 

درود دوست ارجمند

مشکل اول این ه که توی ویندوز کلا اینترنت ندارم در حالی که لبتاپها از طریق وایفای به مودم وصل اند.

مشکل دوم این ه که برخی وقتها توی دستگاههای اندرویدی روی مرورگر اینترنت ندارم.

شرح پینگ رو برای لبتاپ نوشتم، توی اندروید نمی دونم چطور پینگ بگیرم.

لینک به دیدگاه

شاید شما با روتر ارتباط ندارید:

چه نوع کابلی استفاده کردید؟ از پشت بام(اگر اشتباه نکنم) تا روتر و از روتر تا وسایل مثل لپ تاپ و ...

البته باید ip روتر رو درست وارد کنید :

00000001.jpg00000002.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

شاید شما با روتر ارتباط ندارید:

چه نوع کابلی استفاده کردید؟ از پشت بام(اگر اشتباه نکنم) تا روتر و از روتر تا وسایل مثل لپ تاپ و ...

البته باید ip روتر رو درست وارد کنید :

00000001.jpg00000002.jpg

به روتر با وایفای لبتاپ و گوشی وصل می شم. اتصال بین روتر و رادیو با کابل cat6e است و  ایرادی نداره، چون چراغ اینترنت روتر همیشه روشنه. دستکاری تنظیمات ip رو خواهم آزمود و نتیجه رو همین جا خواهم نوشت.

سپاس

لینک به دیدگاه

نقل قول

چه کسسی اینو براتون اسمبل کرده؟ خودتون؟ چرا بریج؟

اگر pppoe  روی رادیو هست یعنی از رادیو باید برسه به دستگاه مصرف کننده یا به روتر . روتر دیگه اینجا نباید بریج باشه باید IPOE بزارید .

00000000003.jpg

لینک به دیدگاه

درود دوست ارجمند

مشکل اول این ه که توی ویندوز کلا اینترنت ندارم در حالی که لبتاپها از طریق وایفای به مودم وصل اند.

مشکل دوم این ه که برخی وقتها توی دستگاههای اندرویدی روی مرورگر اینترنت ندارم.

شرح پینگ رو برای لبتاپ نوشتم، توی اندروید نمی دونم چطور پینگ بگیرم.

توی اندروید از گوگل پلی یه برنامه کوچیک و کاربردی هست کار دستور پینگ در CMD رو انجام میده اون رو دانلود کنید اسمش هست PING .

البته بریم سراغ اصل مطلب : یا میتونه مشکل از تنظیمات ای پی 2 دستگاه باشه . البته دقیقا همین مشکل رو قبلا یکی از دوستان داشت و بنده براشون یه Nanostaion M5 وصل کرده بود و یه مودم روتر ای دی اس ال بهش وصل کرده بود . این اتفاق جندین بار افتاد و علت مشخصی براش پیدا نشد در حالی که رادیو هم وصل بود حتی و از طریق اینترنت بنده وارد رادیو هم میشدم . یه مشکل عجیب و غریب در نوع خودش بود بنده با تنظیم مجدد رادیو و مودم همچنین ارتقا Firmware رادیو و تعویض کابل مشکلم حل شد . البته علتش مشخص نشد ولی حدس من اینه که از 8 رشته کابل یه تعداد بی کار هستن یه تعداد دیتا رد میکنن  و یه تعداد برق رو . فک کنم یکی از رشته هایی که دیتا رو رد میکنه توی سیم از جایی دچار مشکل شده . شما اول تمامی سوکت هارو تعویض کن اگر نشد کابل رادیو تا POE رو هم چک کن (البته این بحث پارسال هست و من علت رو خاطرم نیست امیدوارم بتونم کمی کرده باشم ) این در مورد ارور پینگ بود .

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

ببینید من یک راهنمایی کامل بگم از اول.

شما کابلی که از رادیو میاد رو به هر جایی هست جدا کنید وصل کنید به LAN یک کامپیوتر یا لپ تاپ .

بعد تنظیمات کارت شبکه رو کامل به حالت دیفالت برگردانید.

بعد برید همون قسمت دیتیلز که عکس گزاشتم ببینید وضعیت به چه شکل هست. ازاینجا به بعد میشه نظر داد چطور دقیق تنظیم کنید به اینترنت بگیرید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

اگر pppoe  روی رادیو هست یعنی از رادیو باید برسه به دستگاه مصرف کننده یا به روتر . روتر دیگه اینجا نباید بریج باشه باید IPOE بزارید .

00000000003.jpg

توی اندروید از گوگل پلی یه برنامه کوچیک و کاربردی هست کار دستور پینگ در CMD رو انجام میده اون رو دانلود کنید اسمش هست PING .

اگر رادیو PPOE باشه روی حالت روتر مود - DHCP Server هم فعال باشه و یه ای پی مثل 192.168.168.1 بهش بدید روتر هم فرقی نمیکنه به چه صورت باشه فقط DHCP سرورش خاموش باشه از پورت WAN/Internet استفاده نکنید و وصل کنید فقط به LAN حله حالا نمیدونم چقدر شبیه به حرف دوستمون هست اینکار .

لینک به دیدگاه

اقای بهمنیان رادیو رو خودتون تنظیم کردید یا شرکت سرویس دهنده ؟ محض اطلاع ببینم دسترسی چقدر به رادیو دارید .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

00000000003.jpg

در 3 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

از فراهوش اینترنت می گیرم و خودشون هم برای عیب یابی آمده اند. بروز کردن فرمور همه ی دستگاهها انجام شده. الان با مودم adsl دیلینک 2750u از رادیو اینترنت می گیرم. توی تنظیماتش دقیقا چنین چیزی نیست، اما باز بر می رسم.

چیزی  از توی یکی از انجمنها خواندم که علت مشکل  ip conflict یا همچین چیزی هست. نمی دونم چقدر ربط داره.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

اقای بهمنیان رادیو رو خودتون تنظیم کردید یا شرکت سرویس دهنده ؟ محض اطلاع ببینم دسترسی چقدر به رادیو دارید .

بار آخر یک هفته پیش خودشان تنظیم کرده اند. دسترسی به چه معنی؟ از طریق نشانی ip رادیو قاعدتا باید دسترسی داشته باشم و فکر نکنم محدودش کرده باشند.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

اگر رادیو PPOE باشه روی حالت روتر مود - DHCP Server هم فعال باشه و یه ای پی مثل 192.168.168.1 بهش بدید روتر هم فرقی نمیکنه به چه صورت باشه فقط DHCP سرورش خاموش باشه از پورت WAN/Internet استفاده نکنید و وصل کنید فقط به LAN حله حالا نمیدونم چقدر شبیه به حرف دوستمون هست اینکار .

درسته من میخام ساده تر بگم ببینم کار از کجا مورد داره. حتی اگر رادیو و روتر DHCP آدرساشون یکی باشه اینترنت نمیگیره. باید یکیشون رو تغییر بده.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

رادیوتون و روترون نمیتونن یک آی پی داشته باشن. برای مثال ممکنه هر دوشون از 192.168.1.1 استفاده کنند. این طوری اصلا اینترنت نمیگیرید.

مثلا یکیشون باید :

192.168.0.1

و یکی دیگه باید

192.168.1.1

باشه.

حالا من دقیقا ویژن ندارم از کجا به بعد اینترنت نیست وگرنه راحت کمکتون میکردم.

لینک به دیدگاه

لبتاپم lan نداره. فردا یک لبتاپ از محل کار می آرم. البته از شرکت ازم قول گرفته اند که دست کم دو هفته تنظیمات رادیو رو دست نزنم.

روی رادیو اتصال بریج نیست، روی مودم بریج است. به هر حال از رادیو تا مودم اینترنت هست، منتها یک جایی ایرادی هست که اینترنت از مودم  adsl  به دستگاهها نمی رسه یا می رسه ولی برخی وقتها محدود می شه.

لینک به دیدگاه

از فراهوش اینترنت می گیرم و خودشون هم برای عیب یابی آمده اند. بروز کردن فرمور همه ی دستگاهها انجام شده. الان با مودم adsl دیلینک 2750u از رادیو اینترنت می گیرم. توی تنظیماتش دقیقا چنین چیزی نیست، اما باز بر می رسم.

چیزی  از توی یکی از انجمنها خواندم که علت مشکل  ip conflict یا همچین چیزی هست. نمی دونم چقدر ربط داره.

نمایندگی منطقه شما دسترسی شما رو به رادیو را بسته ؟ در حد Read Only یا کلا باز گذاشته ؟ مودم رو خودتون تنظیم کردید ؟ ورژن فیرم ویر رادیو چیه ؟ حتی الامکان از میکروتیک استفاده نکنید چونکه دردسرش بیشتره و رادیوهای مورد مصرف یوزرهای خانگی نهایتا به SXT Lite منتهی میشه که با یه Nano Staion Loco M5 برابری میکنه که ارزش چندانی نداره . اگر دسترسی داشتید من راهنمایی میکنم که چکار انجام بدید (اگر UBNT باشد)

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

لبتاپم lan نداره. فردا یک لبتاپ از محل کار می آرم. البته از شرکت ازم قول گرفته اند که دست کم دو هفته تنظیمات رادیو رو دست نزنم.

روی رادیو اتصال بریج نیست، روی مودم بریج است. به هر حال از رادیو تا مودم اینترنت هست، منتها یک جایی ایرادی هست که ایننترنت به دستگاهها نمی رسه،

خوب اگر از رادیو تا روتر ( یا همو ن مودم که خودتون فرمودید 2750u)  مشکلی نیست و محدودیت در استفاده هم ندارید مثل کانکشن یا محدود کردن mac adress یا v.p.n برای اتصال به شبکه!! فقط آی پی رادیو رو پیدا کنید. اون روتری که میگید وقتی بش میزنید از اون جه به بعد اینترنت ندارید هم ip ش رو پیدا کنید به همون روشی که بالاتر گفتم. کالا اگر یکی بود یکیشون رو باید عوض کنید.

روی بریج هم نباید باشه. IPOE و خلاص.

لینک به دیدگاه

شما کابل از پورت لن اداپتور برق رادیو مستقیم وصل کنید به رادیو ببینید Gateway ای پی چی هست و سپس برید توی تنظیمات مودم ای پی اصلی مودم رو تغییر بدید که توی یه رنج نباشد . سپس چه مودم ADSL باشه چه AP-Router فرقی نمیکند فقط DHCP Server مودم یا رومتر را خاموش نمایید . دیگه نباید IP Conflict پیش بیاد . اون حالت bridge و غیره روی مودم ها مال وقتی هست که از پورت WANشان استفاده شود .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

نمایندگی منطقه شما دسترسی شما رو به رادیو را بسته ؟ در حد Read Only یا کلا باز گذاشته ؟ مودم رو خودتون تنظیم کردید ؟ ورژن فیرم ویر رادیو چیه ؟ حتی الامکان از میکروتیک استفاده نکنید چونکه دردسرش بیشتره و رادیوهای مورد مصرف یوزرهای خانگی نهایتا به SXT Lite منتهی میشه که با یه Nano Staion Loco M5 برابری میکنه که ارزش چندانی نداره . اگر دسترسی داشتید من راهنمایی میکنم که چکار انجام بدید (اگر UBNT باشد)

فکر نمیکنم در این سطح باشه مشکلشون! البته شاید اشتباه کنم.

ان شا الله حل میشه.

من دنبال میکنم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

فکر نمیکنم در این سطح باشه مشکلشون! البته شاید اشتباه کنم.

ان شا الله حل میشه.

من دنبال میکنم.

قبلا یه همینجور مشکلی بود ولی اصلا توی تنظیمات ای پی مشکلی نبود فکر کنم در کابل بود . ولی همینکه اخرش دیدم مشکل حل بار و بستم و رفتم و دیگه دنبالشم نبودم علت چیه هرچقدر فکر میکنم یادم نمیاد .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

اطلاعی از این مساله ندارم که محدود شده یا نه.  از قبل یک نانو5 داشتم که اول خودم تنظیم کردم و وقتی برای عیب یابی آمدند با چند نمونه ی دیگه آزموده اند. نهایتا به این نتیجه رسیدند که از رادیو نیست و یک هفته پیش  sxt lite نصب کردند و بنا شد مدتی تنظیمات رو دست نزنم ببینم چی می شه. از اون زمان وارد تنظیمات رادیو نشده ام.

نکته ی عجیب ماجرا این ه که وقتی به جای روتر یک مودم adsl تیپی لینک می گذارم که محیطش هیچ تنظیماتی نداره، این مشکل نیست.

لینک به دیدگاه

اطلاعی از این مساله ندارم که محدود شده یا نه.  از قبل یک نانو5 داشتم که اول خودم تنظیم کردم و وقتی برای عیب یابی آمدند با چند نمونه ی دیگه آزموده اند. نهایتا به این نتیجه رسیدند که از رادیو نیست و یک هفته پیش  sxt lite نصب کردند و بنا شد مدتی تنظیمات رو دست نزنم ببینم چی می شه. از اون زمان وارد تنظیمات رادیو نشده ام.

نکته ی عجیب ماجرا این ه که وقتی به جای روتر یک مودم adsl تیپی لینک می گذارم که محیطش هیچ تنظیماتی نداره، این مشکل نیست.

احتمالا تنظیمات روتر صحیح نبوده وگرنه رادیو Nanostaion M5 خیلی بهتر از SXT Lite هست بگید برش گردونن xD

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...