رفتن به مطلب

cpu 2011v3 یا 1151

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان میخام سیستم ببندم برای کارای شخصی و گیم وبیشتر وب گردی اما دنبال یه cpu خیلی خوبم بین این 2 تا سوکت گیر کردم بیشتر خودم گرایشم نسبت به 2011 بیشتره اما دوست دارم نظر شمارم بدونم راهنماییم کنید ممنون

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، alisaseer گفته است :

سلام خدمت دوستان میخام سیستم ببندم برای کارای شخصی و گیم وبیشتر وب گردی اما دنبال یه cpu خیلی خوبم بین این 2 تا سوکت گیر کردم بیشتر خودم گرایشم نسبت به 2011 بیشتره اما دوست دارم نظر شمارم بدونم راهنماییم کنید ممنون

برای محاسبات سنگین cpu محور2011 کارایی بهتری داره . برای گیم ,و کار های روزمره i5 سوکت 1151 کافی هست .

لینک به دیدگاه

عزیز برای گم قدرت هر هسته هم مهم هستش و قدرت هر هسته به تنهایی تو سوکت 1151 بهتر از سوکت 2011 هستش در نتیجه پردازنده 6700k حتی بهتر از پردازنده هایی نظیر 5820k یا 6800k عمل می کنه یا نهایتا هم بهتر عمل نکنه مثل هم هستن در نتیجه توصیه می کنم هزینه اضافی نکنید و همون 1151 رو تهیه کنید مگر نرم افزاری استفاده می کنید که نیاز به قدرت زیاد پردازنده داره .

لینک به دیدگاه

باید یاداور شم تنهاا عامل  مهم تو بازی گرافیک شما هستت اگه برای گیم سیستم جمع میکنید  گرافیکتون بالا بردارید

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون بچه ها نظرمو عوض کردید هزینمم اوردید پایین پس میرم سراغ سوکت 1151 ممنون

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، alisaseer گفته است :

خیلی ممنون بچه ها نظرمو عوض کردید هزینمم اوردید پایین پس میرم سراغ سوکت 1151 ممنون

البته دوست عزیز بستگی داره به استفاده از تعداد کارت گرافیک.اگه شما قصد کراس یا اس ال ای داشته باشید  سوکت 2011  عملکرد خیلی بهتری داره با توجه به لاین هایی که در اختیار میزاره.اگر هم یک گرافیک مد نظرتونه که دوستان راهنمایی کردن

لینک به دیدگاه

سلام فک نکنم بودجم به اس ال ای برسه زیاد نمیخام هزینه کنم نزدیکه عروسیمه انقد بودجه ندارم مجرد بودم که میترکوندم سیستمو یه حرفه ای میبستم

لینک به دیدگاه

البته دوست عزیز بستگی داره به استفاده از تعداد کارت گرافیک.اگه شما قصد کراس یا اس ال ای داشته باشید  سوکت 2011  عملکرد خیلی بهتری داره با توجه به لاین هایی که در اختیار میزاره.اگر هم یک گرافیک مد نظرتونه که دوستان راهنمایی کردن

راهنمایی بجایی بود دوست عزیز.... نظرتون راجع به مینهای msi چی هست... msi x99A sli..... حول و حوش ۱ تا ۱۲۰۰ چه پردازنده ای پیشنهاد میدین

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lorestan2012 گفته است :

راهنمایی بجایی بود دوست عزیز.... نظرتون راجع به مینهای msi چی هست... msi x99A sli..... حول و حوش ۱ تا ۱۲۰۰ چه پردازنده ای پیشنهاد میدین

من msi نداشتم تا حالا.باتوجه به بایوس عالی ایسوس بیشتر ایسوس رو انتخاب میکنم بعدش ازراک و گیگا 

پردازنده  همبرای x99 5820 مناسبه

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

عزیز شما دوتا کارت هم استفاده کنی زیاد بین پلتفورم 2011 و 1151 فرق نیست. نهایت 4 الی 5 درصد .  اما اگه می خوای بخاطر این مقدار ناچیز بیشتر هزینه کنی باید مادربرد گرون تری بخری و همچنین پردازنده رو نباید 5820k انتخاب کنی چون باز برای x16/ x16 ، مجبوری پردازنده 5930k تهیه کنی . چون پردازنده 5820k فقط از 28 تا PCI Express Lanes  پشتیبانی می کنه . خلاصه باز می گم اگه برای بازی می خوای بهترین گزینه نسبت به پولی که می دی 1151 هستش. مگر اینکه که دوست داری 2011 تهیه کنی .

البته این لینک قدیمیه اما میشه یه دید گرفت که چقدر تفاوت هست بین این دو سوکت.

http://www.tweaktown.com/tweakipedia/44/sapphire-radeon-r9-290x-cf-lga-1150-vs-lga-2011-at-4k/index.html

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

عزیز شما دوتا کارت هم استفاده کنی زیاد بین پلتفورم 2011 و 1151 فرق نیست. نهایت 4 الی 5 درصد .  اما اگه می خوای بخاطر این مقدار ناچیز بیشتر هزینه کنی باید مادربرد گرون تری بخری و همچنین پردازنده رو نباید 5820k انتخاب کنی چون باز برای x16/ x16 ، مجبوری پردازنده 5930k تهیه کنی . چون پردازنده 5820k فقط از 28 تا PCI Express Lanes  پشتیبانی می کنه . خلاصه باز می گم اگه برای بازی می خوای بهترین گزینه نسبت به پولی که می دی 1151 هستش. مگر اینکه که دوست داری 2011 تهیه کنی .

البته این لینک قدیمیه اما میشه یه دید گرفت که چقدر تفاوت هست بین این دو سوکت.

http://www.tweaktown.com/tweakipedia/44/sapphire-radeon-r9-290x-cf-lga-1150-vs-lga-2011-at-4k/index.html

دوست عزیز در مورد پردازنده زئون هم همینطوره؟.... من در حال تهیه یک سیستم برای رندر هستم. نظرم بیشتر روی زئون هست چون برتریهایی نسبت به سایر داره. ممنون میشم راهنماییم کنی....

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، lorestan2012 گفته است :

دوست عزیز در مورد پردازنده زئون هم همینطوره؟.... من در حال تهیه یک سیستم برای رندر هستم. نظرم بیشتر روی زئون هست چون برتریهایی نسبت به سایر داره. ممنون میشم راهنماییم کنی....

برای گیم نه . برای گیم پلتفورم 1151 بسیار عالی هست و سوکت 2011 خرج اضافی هستش ، اما برای رندرهای طولانی مطمئنا پردازنده های زئون بهتر هستن هم قدرتمندتر هستن هم خنک تر اما باید هزینه زیادی بکنید چون پردازنده ها زئون گرون هستن . اگه نمی خواید خرج زیادی بکیند و پولتون به پردازنده های بالا رده زئون نمیرسه. توصیه من 5820k هست برای رندر کردن . قدرت خوبی داره نسبت به قیمتش.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

برا گیم همون 1151 رو تهیه کنین . اگه SLI میخوای ببندی 2011 رو تهیه کن . 

درحال حاضر توصیه به مادربرد ازراک x99 extreme 4 با قیمت حدود 700 و 5820k با قیمت حدود 1400 میشه . درحالیکه 6700k قیمتی حدود 1300 داره . قبلا تفاوت دو پردازنده حدود 300 تا 400 بود . من خودم دو تا سیستم با چیپست x99 دارم و نظر شخصی ام رو این هست چون پشتیبانی بهتری داره . 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

براي گيم  1151 + يك كارت گرافيك قوي + مادربرد زير 800 تومن

براي رندر 2011 +  SLI + مادربرد بالاي 1200

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...