رفتن به مطلب

اعتماد به پاور گرین بلی یا خیر ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود 

یکسری هارد با اطلاعات مهم در سیستم بک آپ دارم که بسیار حساس میباشد  حال این هاردها با پاور گرین  GP585B  و یک UPSروشن میشود از آنجایی که حدود 3 سال است این پاور کار میکند به نظر شما امکان دارد تغییر جریان یا اتصال یا از مواردی که به خصوص هارد ها یا مابقی قطعات صدمه بزند پیش بیاد ؟  به نظر شما نیاز به تعویض پاور هست یا خیر ؟ 

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فکر نکنم با حرف 3 .4 نفر بشه یک برند رو خوب و یا بی اعتماد کرد. ولی نظر شخصی من  رو اگه بخوای می گم نه ! من از لحاظ پاور دیگه به این برند اعتماد ندارم چون چند سال پیش نابود شدم سرش. گرچه می دونم الان پاور های به مراتب با کیفیت تری تولید می کنند. ولی خب 1 درصد هم اگه بخواد مشکل زا بشه... دیگه خودتون میدونید باقیش رو. باز اساتید و بچه های وارد اینجا هستند و کارشناسی تر راهنماییتون می کنند

لینک به دیدگاه

من خودم به پاورهای گرین اطمینان ندارم ولی با توجه به اینکه در هاردیسکتان اطلاعات حیاتی دارید پیشنهاد میشود بیشتر مراقب باشید . شاید امروز کار کنه ولی فردا احتمالا یه اتصالی پیش بیاد هاردیسک فنا بره . 

لینک به دیدگاه

شما بهترین پاور در جهان رو هم بخری باز ممکنه مشکلی پیش بیاد و احتمال خرابی نسبت به اهمیت اطلاعات برای شما بالا باشه. برای کاهش خطر باید همیشه از اطلاعات بکاپ داشته باشی . (برای شما که خیلی بکاپ ها مهمه دوجا بکاپ داشته باشید) مثلا دو تا سیستم داشته باشی و اطلاعات دو سیستم یکی باشن . احتمال اینکه یه پاور مشکل ایجاد کنه مثلا پاور گرین  1 درصد باشه. اما بهترین پاور 0.2 درصد . حالا اگه شما دوتا سیستم با همین پاور گرین داشته باشید که اطلاعات مهم رو هر دوتاشون باشه احتمال خرابی  0.01 درصد میشه، ینی 20 برابر احتمالش کمتره برای شما مشکل ایجاد بشه نسبت به زمانی که بهترین پاور در جهان رو شما استفاده می کنی اما رو یه سیستم فقط بکاپ داری. پس بجای اینکه به فکر یه پاور باشید بسیار مهم تره به فکر این باشید که رو دوتا سیستم (دو جایی که تحت تاثیر یه پاور قرار ندارن) بکاپ بگیرید.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

من خودم پاور گرین دارم 9-8 ساله که کار می کنه...

پاورای گرین از لحاظ قطعات و کلا کیفیت چیزی کم نداره ولی در کل اگر شما می خوای خیلی مطمئن باشی از این پاورای سروری میتونی بگیری...

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

شما بهترین پاور در جهان رو هم بخری باز ممکنه مشکلی پیش بیاد و احتمال خرابی نسبت به اهمیت اطلاعات برای شما بالا باشه. برای کاهش خطر باید همیشه از اطلاعات بکاپ داشته باشی . (برای شما که خیلی بکاپ ها مهمه دوجا بکاپ داشته باشید) مثلا دو تا سیستم داشته باشی و اطلاعات دو سیستم یکی باشن . احتمال اینکه یه پاور مشکل ایجاد کنه مثلا پاور گرین باشه 1 درصد هستش . اما بهترین پاور 0.2 درصد . حالا اگه شما دوتا سیستم با همین پاور گرین داشته باشید که اطلاعات مهم رو هر دوتاشون باشه احتمال خرابی  0.01 درصد میشه ینی 20 برابر احتمالش کمتره برای شما مشکل ایجاد شه نسبت به زمانی که بهترین پاور در جهان رو شما استفاده می کنی اما رو یه سیستم فقط بکاپ داری. پس بجای اینکه به فکر یه پاور باشید بسیار مهم تره به فکر این باشید که رو دوتا سیستم بکاپ بگیرید.

منم نظرم رو اینه. دوتا هارد بخرین اطلاعاتتونو روشون کپی کنین تا دوتا بکاپ داشته باشین اینجوری دیگه مشکلی پیش نمیاد. حتی رو یه هاردم داشته باشین براتون کافیه فک کنم.

درکل پاور وسیله ی برقیه و هیچ اطمینانی نیس حتی بهترین برند هم بی مشکل باشه.

لینک به دیدگاه

به نظر منم هیچ چیز جای بک آپ رو نمیگیره اصلا بگیریم یه نوسان برقی پیش بیاد که ماشالله تو ایران زیاده و بهترین پاور هم باشه ممکنه آسیب ببینه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

هیچ کس نظر قطعی نمیتونه بده که میشه اطمینان کرد یا نه

ولی ups خودش تنظیم برق داره پس احتمال اینکه نوسانات خارجی داشته باشی تغریبا صفره

پاور هم باز کن گردو خاکش رو بگیر و ی گاه بنداز ببین خازنباد کرده نداشته باشه

فنشم تمیز کن

دیگه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین راه همونی که دوستان اشاره کردن تهیه بک آپ رو هارد دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

به فرض مثال شما هزینه ای که تصمیم دارید بکنید برای خرید پاور بهتر ، به جاش برای خریده یه هارد هزینه کنید بهتره و عاقلانه تره 

مشکلی که ذکر کردید ممکنه برای هر پاوری چه نو و چه کارکرده اتفاق بیوفته چون بلاخره قطعه الکترونیکی هست

و اعتماد 100درصد هم بهش نیست .

لینک به دیدگاه

درود

تا جایی که به پرسش مربوط ه اعتماد به پاور گرین آری. اما هارددیسک در بهشت برین هم نگداری بشه، ممکنه بی دلیل خاصی خراب بشه. داشتن نسخه ی پشتیبان روی هارددیسک بیرونی منطقی تر از خرید پاور است.

لینک به دیدگاه

سلام.

اگه کمپانی ای از کیفیت صد در صد پاورهاش و قطعات تولیدیش مطمئن بود، ضمانت تامین خسارت قطعات می داد و بازار رو قبضه می کرد.

چه گرین، چه EVGA و Corsair و Cooler Master همه شون تولید کننده بود و بدنه پاور هستن. خازن ها و سایر قطعات روی بورد همگی توسط کمپانی های ثابث تولید می شه که اکثرا کره ای و ژاپنی هستن. حالا کمپانی ژاپنی که یک خازن رو به قیمت فرضا 5 سنت در اختیار شرکت تولید کننده پاور می ده، در خصوص همون 5 سنت پاسخگو هست و واحد کنترل کیفیتش باید به این فکر باشه که هزینه تست هر یک خازن ها از قیمت خودش بیشتر نشه 

بنا بر این می تونه از خطای یک نرم افزار یا سخت افزار، یا یک خطای انسانی، مثلا یه اشکالی درتولید پاور رخ بده که فقط در شرایط لود 100درصد و ... اتفاق بی افته که این شرایط در واحد کنترل کیفیت کمپانی محیا نشه. و از اونجایی که نمی شه برای تست هر جعبه سیاه یه هواپیما رو منفجر کرد، این شرایط تست هم ممکن نیست.

بنابراین بنده در تایید فرمایش دوستان که بک آپ رو پیشنهاد دادن،  به شما Raid و Mirror Server رو پیشنهاد می کنم چنانچه اطلاعات واقعا حیاتی هستند و RealTime

اما در غیر اینصورت، یک ذخیره ساز تحت شبکه و یک کارت شبکه مجزا از لینک اصلی سرور تهیه کنید و در زمان های مناسب اقدام به بک آپ گیری کنید.

لینک به دیدگاه

من خودم پاور گرین دارم چون قدیما گرفتم

نمیدوسسسستم و گرفتم همه ی رندر ها و گیمر های بزرگ جهان یا از پاور

evga یا corsair و یا کمی cooler master استفاده میکنن اینا بهترینن

لینک به دیدگاه

درود

بنده از ابتدا و تابحال از پاورهای گرین استفاده کردم و برای دیگران هم بستم ودر اکثر مواقع خوب از آب در اومده

اما تجربه ی استفاده کامل از پاور های دیگه رو ندارم ، تعریف پاورهای EVGA و سری رده بالا Corsair رو به مراتب زیاد شنیدم

اما بهترین راه همونیه که دوستان عرض کردن،بکاپ

لینک به دیدگاه

پاور 580 و 585 جزو سری هایی هستن که دیگه تکرار نمیشن واقعا خرکار و عالی

بهترین کار بک اپ گیری دوره ای از اطلاعاته و همچنین هر چند ماه با یه پاور تستر چک کردن ولتاژ خروجی پاور روش مطمینی هست

من 580 داشتم بعد 8 سال هنوز هم نفسش گرمه با اینکه فروختمش و داره یه سیستم با کارت 950 رو جواب میده

لینک به دیدگاه

والا من یه 585b فن سبز دارم پارسال خریدم 0 کیلومتر بود ولی چون ته انباری بود کارتون و گارانتی نداشت. 

واقعا هیچ مشکلی نداره فقط فنش سایلنت نیست و صدا میده میترسم دست بزارم بهش از پلم در بیاد بعد بگن تعمیریه.

من قبلا گرین دس دوم زیاد میخریدم هر سری یه قری اومد سرم و اخرم خرابی ایجاد کرد و گفتم دیگه نمیخرم ولی نمیدونم چی شد که با خرید این نظرم نسبت به گرین بهتر شد.

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه 3 سال کار کرده به نظر مطمئن نمیاد

اما راه بهتر کپی کردن رو یه هارد دیگه ست، بعدم کلا اون هاردو جدا کن و به سیستم وصلش نکن

درضمن مشخصه اکثر پاورهای گرین اینه که فنشون نسبتا زود خراب می شه

اگر می خوای ازش استفاده کنی حداقل فنش رو عوض کن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، SaeedEminem2 گفته است :

با توجه به اینکه 3 سال کار کرده به نظر مطمئن نمیاد

اما راه بهتر کپی کردن رو یه هارد دیگه ست، بعدم کلا اون هاردو جدا کن و به سیستم وصلش نکن

درضمن مشخصه اکثر پاورهای گرین اینه که فنشون نسبتا زود خراب می شه

اگر می خوای ازش استفاده کنی حداقل فنش رو عوض کن

پس یعنی گرین نخریم؟ حتی مدل oc+?

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohigh گفته است :

پس یعنی گرین نخریم؟ حتی مدل oc+?

oc+ ها مشکلی ندارن فقط نویز فنشون زیاده اونم چون دور فن بالاست ... که توی طولانی مدت پاور عیب پیدا نکنه..(دلیلی که فن با دور بالا انداختن) ...اگر روی صدای فن خیلی حساس هستید oc+ رو پیشنهاد نمی کنم..(البته می تونی خودت فنشو عوض کنی که اونجوری گارانتیت می پره...)

لینک به دیدگاه

در مبحث تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در 3 محل (حداقل) باید  اطلاعات رو نگهداری کنیم

هارد اصلی در سیستم اول ،هارد ثانویه در یک سیستم دیگر برای انتقال و بک آپ گیری در مواقع فوری و یک هارد که به هیچ جریان الکتریکی متصل نیست،در واقع آفلاین است و فقط به صورت دوره ای جهت انتقال اطلاعات جدید و به روزرسانی اطلاعات قدیم روشن می کنیم

البته منظور از یک هارد صرفا یک عدد هارد نیست.منظور هارد یا هارد هایی هست که برای ذخیره سازی در نظر گرفتید.

ضمنا هارد های مورد استفاده برای بکاپ گیری باید مقاوم باشند (ضد شوک و ضد ضربه،ضد آب و ...)

ویرایش شده توسط nullex
لینک به دیدگاه

ببیند من قبلا وقتی عکس سیستم قبلیم رو میذاشتم تو گروه های خارجی میگفتن این پاور گرینت رو بردار بدرد نمیخوره و قابل اعتماد نیست شاید بالای صد نفر بهم گفته باشند

سه سال پیش می خواستم سیستم بخرم با پاور 700وات گرین چندتا مشکل پیش اومد که یکیش مشکل برق رسانی به مادربورد بود و دست خیلی ها سیستمم رو سپردم حتی شهر های مختلف که مشکل از پاور بود

در کل بر اساس تجربه خودم این برند رو پیشنهاد نمیکنم

ویرایش شده توسط Dark-_-Witcher
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Dark-_-Witcher گفته است :

ببیند من قبلا وقتی عکس سیستم قبلیم رو میذاشتم تو گروه های خارجی میگفتن این پاور گرینت رو بردار بدرد نمیخوره و قابل اعتماد نیست شاید بالای صد نفر بهم گفته باشند

سه سال پیش می خواستم سیستم بخرم با پاور 700وات گرین چندتا مشکل پیش اومد که یکیش مشکل برق رسانی به مادربورد بود و دست خیلی ها سیستمم رو سپردم حتی شهر های مختلف که مشکل از پاور بود

در کل بر اساس تجربه خودم این برند رو پیشنهاد نمیکنم

بله ، تولیدات گرین محدود به داخل کشور هست و به همین علت برای بیشتر خارجی ها ناشناخته هست . حداقل باید میگفتید OEM (تولید کننده اصلی) این پاور چی هست .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود دوستان

پاور گرین تو ایران خیلی معروفه اما در خارج از کشور بیشتر برند کورسیر طرفدار داره و معروفه.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود

دوستان لیون ؛ پاور تستر خوب چی پیشنهاد میکنید و رنج قیمت حدودی چنده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...