رفتن به مطلب

وضعیت بد بازار و قیمتهای تکان دهنده!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

دقت کردین قیمت بعضی یا حتی اکثرقطعات با گرونی دلار هم منطبق نیستن...مثلا سی پی یو که تا چند وقت پیش 370 بوده الان تا 430 هم قیمت زدن.یا 270 بوده الان بین 320 تا 340ت میبینی قیمت زدن...و جالب اینجاست که اکثرشون تابلو هست که بار قبلیشونه ولی خوب قیمتشون بقولی ری کردن...بعضی قطعات که انگار نیست شدن.

بنظرتون الان قیمتها منطقیه ؟و کی به ثبات میرسه؟

البته من فقط یه مورد سی پیو بوده که اونم فعلا بیخیال شدم.... ولی قیمتها رو نگاه میکنی به این پی میبری بازار مخصوصا واردات تو ایران چه بی قاعده و سست و بی بنیانه و موقع گرونی چندتا پله بالاتر از چیزی که منطقیه گرون میشه و بار قبلی و فعلی باشه فرق نداره اما موقع ارزونی !!!!!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز مشکل از وارد کننده ها هستش که هرجوری بخوان قیمت میزارن رو وسیله هاشون:  مثلا همین ریس جمهور جدید (دونالد ترامپ) امریکا که  ریس جمهور شد یه هو قیمتا رفت بالا نمیدونم والا اون اقا ریسس جمهور شده اونور دنیا چرا باید ما ضربه  اشرو بخوریم خداییش که این وارد کننده ها معرکه ان ،مثلا یه گرافیکی که باید قیمت اصلیش 900تومان باشه باید 1300بدی بعدشم که خدا نکنه خراب بشه گارنتی  که ببری بعد از دوماه بهت میگن که نمیتونیم برا شما کاری انجام بدیم اینم از وضع بازار وگارنتی کشور ما

لینک به دیدگاه

موقع ارزونی هم مگه داریم؟ فقط یا بالا می ره یا ثابت می مونه، پایین نمیاد

کارشون چندش آوره، از زالو بدترن، اصلا تحریمی اضافه نشده، چیزی که دو روز پیش بوده الانم همون هست

تازه این تحریم نسبتا سبکه و معامله تا زیر 40 میلیون دلار آزاده، یعنی عملا منع و محدودیتی ایجاد نمی کنه

درضمن وارد کننده یه طرف قضیه ست، ماهی یه بار جنس میاره می ده دست فروشنده،

این فروشنده ست که جنسی رو که با قیمت قبلی خریده دقیقه به دقیقه گرون می کنه

خدای ماهم بزرگه، اینجا می گیرن فردا با هزار جور بلا و مصیبت از دماغشون در میاد

لینک به دیدگاه

من که خیلی خیلی دلم پره از دست اینا یعنی طوری شاکیم که حد و حساب نداره . 

تازه ما خوبشیم من یه چیزایی می بینم که مردم واسه 1000 تومن چیکار می کنن ...

بی خیال هرچی بگم 30یاسی میشه ولی مردم توروخدا یه تکونی به خودتون بدین دیگه ایرانی نمونده . 

الان چند روزه میخوام 1070 بخرم با اینکه پولشم جمع کردم ولی باز دلم نمیاد بخرم چون هرچی فک می کنم نمی تونم بفهمم چرا باید اینجوری باشه چرا باید ما تو بدترین شرایط باشیم و هزینه کارای اقایون رو با دلار 3800 بدیم چرا چرا چرا چرا چرا چرا یکی به من بگه چرا به چه گناهی ما باید اینجوری بسوزیم ........

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، SaeedEminem2 گفته است :

موقع ارزونی هم مگه داریم؟ فقط یا بالا می ره یا ثابت می مونه، پایین نمیاد

کارشون چندش آوره، از زالو بدترن، اصلا تحریمی اضافه نشده، چیزی که دو روز پیش بوده الانم همون هست

تازه این تحریم نسبتا سبکه و معامله تا زیر 40 میلیون دلار آزاده، یعنی عملا منع و محدودیتی ایجاد نمی کنه

درضمن وارد کننده یه طرف قضیه ست، ماهی یه بار جنس میاره می ده دست فروشنده،

این فروشنده ست که جنسی رو که با قیمت قبلی خریده دقیقه به دقیقه گرون می کنه

خدای ماهم بزرگه، اینجا می گیرن فردا با هزار جور بلا و مصیبت از دماغشون در میاد

دوست عزیز شما راس میگی ولی از دماغ مام میاد دیگه4 سال بازی پلی دادم سیستمم نمیکشه وپولیم که جونمون واسش در رفته میدیم به این قطغات بعد میگن ولش سلامتی مهم تره اقا ما واس این پول سلامتیمون رو گذاشتیم در کل مملکت بی صاحب و ما هم بی پول

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا بحث رو حساس و بقولی سی یاسیش نکنید...البته نقد به دولت و سران مملکلت طوری که دشمن شادکن نباشه همیشه مفیده حتی اگه توقع زیاده از حد هم باشه! و اینو بپذیریم که وقتی درست میشه که باهم باشیم و دولتمردان هم از ما هستن و راه رو باید درست کنیم نه کلا خرابش کنیم که اونوقت درست کردنش بسیار پر زحمت تر و مشکلتر و کم امکان پذیر تره.

حالا اینکه گرون میکنن ایراد نداره و نمیشه گفت غیر منطقیه حتی خرید قبلیشون هم باشه اگرچه منصفانه تر قیمت قبلیه...ولی اخه همون درصدی که دلار گرون شده ببرن بالا.¬¬

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا من هم چن روز پیش وقتی 430 بود تونستم یدونه پیدا کنم 389 تومن :D یک لحظه امون ندادم xD

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

یعنی چی که هر موضوعی میاد همه دوست دارن که سیاسی بشه ؟
مدیریت پست بالا رو لطفا حذف کنند.

والا تا جایی که اطلاع دارم اگه تحریم کامل هم برداشته بشه دلار خیلی پایین نمیاد چون به جای ریختن تو بازار و کاهش قیمت ، صرف خدمات دیگه ای میشه که تورم بیاد پایین. اینو خودشون همون اول گفتن.

اگه باز واردکننده موقع خدمات دادن و تعویض قطعه ازیت نمیکرد باز دلمون کمتر میسوخت و خیالمون از گارانتی راحت بود.

ویرایش شده توسط CruSHeR
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، CruSHeR گفته است :

والا تا جایی که اطلاع دارم اگه تحریم کامل هم برداشته بشه دلار خیلی پایین نمیاد چون به جای ریختن تو بازار و کاهش قیمت ، صرف خدمات دیگه ای میشه که تورم بیاد پایین. اینو خودشون همون اول گفتن.

علتی که بعد از توافق اتمی دلار پایین نیومد ورشکستگی بانک هاست چون اونا اجازه نمیدن که بیاد !!هیچوقت!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

Sundis ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، amin110 گفته است :

دوستان لطفا بحث رو حساس و بقولی سی یاسیش نکنید...البته نقد به دولت و سران مملکلت طوری که دشمن شادکن نباشه همیشه مفیده حتی اگه توقع زیاده از حد هم باشه! و اینو بپذیریم که وقتی درست میشه که باهم باشیم و دولتمردان هم از ما هستن و راه رو باید درست کنیم نه کلا خرابش کنیم که اونوقت درست کردنش بسیار پر زحمت تر و مشکلتر و کم امکان پذیر تره.

لینک به دیدگاه

کاری به وضعیت بی ثبات اقتصادی و ریشه تحریم ندارم، فقط یکی به من بگه کی باید روی  بازار  نظارت کنه؟ و چرا نمی کنه و با گرون فروشی برخورد نمی کنه؟

اصلا هم بحث کامپیوتر نیست، وقتی به بازار ارز نظارت نشه و هرکی هرکی باشه قیمت همه چیز تحت تاثیر قرار می گیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظرم تو هر بازار باید یک کلبه بزنن وسط خود بازار و تعداد 300 تا پرسنل که به صورت ماتریکسی وار هر روز یک نفر داخلش باشن و به بازاری ها نظارت کنن شاید مقداری تاثیر داشته باشه البته اگر نخرنشون ^_^

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

بنظرم تو هر بازار باید یک کلبه بزنن وسط خود بازار و تعداد 300 تا پرسنل که به صورت ماتریکسی وار هر روز یک نفر داخلش باشن و به بازاری ها نظارت کنن شاید مقداری تاثیر داشته باشه البته اگر نخرنشون ^_^

دقیقا همین مدل تو ذهن منه، یه دکه مثل بلیت فروشی اتوبوس، افراد هم چرخشی عوض بشن

تو هر بازاری 2 تا ناظر بذارن چندصد هزار شغل تو کشور ایجاد می شه

جلوی این وضع آشفته و افسار گسیخته هم گرفته می شه

لینک به دیدگاه

همون بهتر که جنگ بشه بزنن همه بازارو صاف کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلتون خوشه ها!!تا بوده همین بوده و قضیه ش واسه دیروز نیست ک بگیم آره باو امروز اینجوریه فردا درست میشه!!یکی میتونه بگه هر بار چیزی گرون شده شاهد ارزونیشم بودیم؟؟؟وقتی گرون بشه طبیعیه ولی ارزون بشه فروشنده های عزیز میگن ما تو گرونی جنس خریدیم و تا تموم نکنیم قیمتا رو پایین نمیاریم!!و این بارشون هرگز تموم نمیشه!!وضعیت مملکت چندش آور شده...
بالایا دزد بودن و مردمم دزد شدن تا اونا و ما خودمون رو اصلاح نکنیم هیچی درست نمیشه!قدرت خرید داری بخر نداری پشت ویترین نگاش کن الان این وضعیت حاکمه...

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، SANAKA گفته است :

دلتون خوشه ها!!تا بوده همین بوده و قضیه ش واسه دیروز نیست ک بگیم آره باو امروز اینجوریه فردا درست میشه!!یکی میتونه بگه هر بار چیزی گرون شده شاهد ارزونیشم بودیم؟؟؟وقتی گرون بشه طبیعیه ولی ارزون بشه فروشنده های عزیز میگن ما تو گرونی جنس خریدیم و تا تموم نکنیم قیمتا رو پایین نمیاریم!!و این بارشون هرگز تموم نمیشه!!وضعیت مملکت چندش آور شده...
بالایا دزد بودن و مردمم دزد شدن تا اونا و ما خودمون رو اصلاح نکنیم هیچی درست نمیشه!قدرت خرید داری بخر نداری پشت ویترین نگاش کن الان این وضعیت حاکمه...

موافقم ، کلا خدا پیغمبر هم همه فراموش می کنن ، موقع حرف که میشه همه ا نماز دعا می گن اینجا که می رسه واقعا داریم از کافرا بد تر عمل می کنیم.

لینک به دیدگاه

داداش شما بیا برو ببین کارکرده رو چند میدن فروشده بماند 

4790 رو کارکرده گذاشته 900 !

و ...............

زیاد فکرتون رو درگیر نکنین

لینک به دیدگاه

اون مطلب فونت بزرگتر که زدم ...معلومه دلتون پره حسابی که حسابی منفی نثارش کردین ها.اشکال نداره ولی صحبتم واقعیته  و تاریخ اینو ثابت کرده.

در مورد بحث هم بنظرم بقول دوستان الان نخریدن یکی از راه های جواب دهندس و وقتی یکی دوتا خوش انصاف قیمتشونو بیارن پایین یه دفعه همه پیروی میکنن چون سرشون بی کلاه میمونه.

لینک به دیدگاه

ایران هم شده مثل قطب شمال ( شش ماه شبه ، شش ماه روز )....

شش ماه گرانی یه ، شش ماه تثبیت یه .

از دوستان محترم درخواست دارم که نه کمپین بزنن و نه اعتراض و نه تاپیک (مانند این ) ، چون هیچ گونه فرقی نمی کند ( نه برای ما ، نه برای واردکننده )

تنها چیزی که من می دانم ، باید هرجور شده درایران درآمدمان به دلار باشه ....... ( حالا از بیت کوین گرفته تا ppc(

ویرایش شده توسط amirbibak0
لینک به دیدگاه

فکر کنم تنها رتبه ای که تو دنیا اولیم این باشه که هر چی رو بخریم بعد از استفاده اش گرون تر میفروشیم (یعنی ارزش پولی با کله هر روز به زمین میخوره)

ربطی هم نداره کشور همسایه غرق در جنگ و کشت و کشتار اینقدر پولش بی ارزش نمیشه چون پروفسور ندارن. خوش و خرم 

ما اندر خم کوچه این پروفسوران هستیم

ابتدایی ترین چیزی که برامون مطرح نفس راحته سالهاس پروفسوران قبول ندارن شاید توهم توطئه درست باشه که سوخت ناقصه ولی گوش هیچ کس شنوا نیست. چه برسه مقوله دنیای تکنولوژی که در اولویت پروفسوران نیست.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

یک پست کاملا نامربوط ولی

15 تا امتیاز منفی ؟
مگه چی گفتم ؟ حقیقت رو میگم ، شما تو هر تاپیکی که تازه باشه و در مورد قیمت های روز باشه همه از این حرف های سیاسی می زنن!

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، amin110 گفته است :

حالا اینکه گرون میکنن ایراد نداره و نمیشه گفت غیر منطقیه حتی خرید قبلیشون هم باشه اگرچه منصفانه تر قیمت قبلیه...ولی اخه همون درصدی که دلار گرون شده ببرن بالا.¬¬

این دوستمون هم به این مورد اشاره کردن ولی دوستان دیگه به پست ایشون امتیاز منفی دادن

در اینجا هم اومده که حرف سیاسی و ..... ممنوع 

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

یک پست کاملا نامربوط ولی

15 تا امتیاز منفی ؟
مگه چی گفتم ؟ حقیقت رو میگم ، شما تو هر تاپیکی که تازه باشه و در مورد قیمت های روز باشه همه از این حرف های سیاسی می زنن!

منم بهت منفی میدم چون باید بهت یادآوری بشه شما اینجا نباید نقش پلیس رو بازی کنی و به بقیه بگی چی خوبه چی بد مردم خودشون شعور دارن و می فهمن انجمن ممکن در خطر بیوفته و چیلتر بشه اما انقدر عصبی و شاکی هستن از دست ظالمای زمونه که سخته بتونن حرف رو تو سینه خودشون نگه دارن ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...