رفتن به مطلب

خريد يا عدم خريد قطعات در اين برهه زماني

Recommended Posts

سلام دوستان 

بنده قصد داشتم يه كيس ببندم الان كه قيمت همون قطعات رو تو ليون ميبينم جمعا حدودا ٢٠٠-٣٠٠ تومن گرون تر شدن! منم سيستمم رو فروختم 

به نظرتون اين ضرر رو متحمل بشم و قطعات رو بخرم يا قيمت ها مياد پايين؟ با توجه به نداشتن سيستم تا يك هفته ميتونم صبر كنم

دوستاني كه اين شرايط رو تجربه كردن يه راهنمايي كنن لطفا 

ممنون

لینک به دیدگاه

اگر یک درصد هم احتمال داشته باشه که قیمت بیاد پایین، با خرید ما همون یک درصد هم از بین می ره

نه فقط بازار کامپیوتر، ما خودمون مقصر اول و آخر افزایش قیمت بی رویه در تمام محصولاتیم !

لینک به دیدگاه

تا حالا كه اتفاق نيفتاده قيمت جنسي ١٠٠-٢٠٠ تومن بالا بره بعد دوباره بياد پايين، اگرم پايين اومده باشه در ١٠-٢٠ هزار تومن بوده، هيچوقت به قيمت قبل برنگشته..

لینک به دیدگاه

پارسالم همینجوری شد قیمت همه چی زیاد شد

ولی اسفند و نزدیکایه عید قیمتا یکم بهتر شدند و منم خریدمو انجام دادم 

امسالم میخاستم گراف بخرم ک باز دلار بازیش گرفت بازار جهش  کرد منم بیخیالش شدم

هر سال همینه شاید چند هفته در هر سال فقط قیمت ها مناسب باشند و بشه خرید کرد باید سر وقت خرید دیر که شد نخر چون ضرر میکنی مثلن الان ۳۰۰ تومن میتونه یه هارد یا اس اس دی برات بشه 

لینک به دیدگاه

نخر

من مادربردمو قبل قبل اینکه دلار بالا بره و قیمتا اینجوری بشه خریدم

میخواستم قطعات رو تکمیل کنم که با این اوضاع گفتم بهتره صبر کنم٬ ارزشش رو داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ModernCombat گفته است :

نخر

من مادربردمو قبل قبل اینکه دلار بالا بره و قیمتا اینجوری بشه خریدم

میخواستم قطعات رو تکمیل کنم که با این اوضاع گفتم بهتره صبر کنم٬ ارزشش رو داره

والا ترسم از اينه كه حتي گرون تر از اينم بشه قطعات تو ليون كه ماشالا رو هر قطعه هر روز ١٠-٢٠ تومن اضافه ميشه

در 8 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اگر یک درصد هم احتمال داشته باشه که قیمت بیاد پایین، با خرید ما همون یک درصد هم از بین می ره

نه فقط بازار کامپیوتر، ما خودمون مقصر اول و آخر افزایش قیمت بی رویه در تمام محصولاتیم !

چي بگم والا بي سيستمي هم سخته. همين كه ما فروختيم اينجوري شد

در 8 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

تا حالا كه اتفاق نيفتاده قيمت جنسي ١٠٠-٢٠٠ تومن بالا بره بعد دوباره بياد پايين، اگرم پايين اومده باشه در ١٠-٢٠ هزار تومن بوده، هيچوقت به قيمت قبل برنگشته..

البته همونطور كه گفتم اون مقدار قيمت جمعا بود

يعني رو هركدوم ٣٠-٤٠ تومن اضافه شده

در 6 ساعت قبل، Bloodyfury گفته است :

پارسالم همینجوری شد قیمت همه چی زیاد شد

ولی اسفند و نزدیکایه عید قیمتا یکم بهتر شدند و منم خریدمو انجام دادم 

امسالم میخاستم گراف بخرم ک باز دلار بازیش گرفت بازار جهش  کرد منم بیخیالش شدم

هر سال همینه شاید چند هفته در هر سال فقط قیمت ها مناسب باشند و بشه خرید کرد باید سر وقت خرید دیر که شد نخر چون ضرر میکنی مثلن الان ۳۰۰ تومن میتونه یه هارد یا اس اس دی برات بشه 

اره درست ميگيد ولي خب زياد هم نميتونم صبر كنم

همون طور كه گفتم ميترسم اصلا گرون تر بشه يا فرقي نكنه قيمت ها

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

توی سایت دیجی1070 در عرض یه روز 301 گرون شد

https://www.digikala.com/Product/DKP-178540/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8g-graphic-card

مگه این کارت 480 دلار نیست

دلار هم که 300 تومن گرون شده (که مسولین میگن روانیه) پس بازهم نباید از 150 بالاتر بره 

اصلا واقعا عجیبه

ویرایش شده توسط rez
لینک به دیدگاه

قیمتها فکر نمیکنم تا بعد تعطیلات نوروزی تغییری کنه با این اوضاع

لینک به دیدگاه

الان به مشتری میگیم خرید نکن قیمتها بالاست  میگن بعد عید بدتر میشه میرن جای دیگه

لینک به دیدگاه

نظر دوستان بر این هست که فعلا دست نگه دارید و احتمال اینکه بازار  جریان کاهش قیمت داشته باشه هست. چون این افزایش بی رویه قیمت  ضرر به تولید کنندگان و وارد کنندگان میزنه در دراز مدت

به احتمال قوی اوضاع بهتر بشه

امیدواریم

لینک به دیدگاه

دلار چی میگه این وسط

ما برای اساکشی چند تا وسیله ریز تهیه کردیم اذیت شدیم

اون بنده خدایی که میخواد جهیزیه تهیه کنه که پوستش کنده میشه

اونوقت میگن شرایط روانیه

لینک به دیدگاه

دلار همش 200 تومنم گرون نشده

ولی این سایتای اینترنتی هم بازار سیاهش میکنن

نمیدونم خبر دارین یا نه ولی در عرض همین هفته ای که گذشته پک کواد رم جی اسکیل 64 گیگ اش تو سایت آریا کامپیوتر از 2120 یه دفعه شده 2550 . تا دیروز تو لیون زده بود 2100 امروز یدفعه زده ناموجود . احتمالا فردا پس فردا اونم میزنه 2500 . آخه هیچ کسی ام نیست پیگیری کنه بگه بی انصاف بی وجدان 430 تومن تو یه روز میزاری روی قیمت که چی بشه . به آریا کامپیوتر خودم زنگ زدم میگه تقصیر ما نیست آواژنگ گرون کرده.خوب قیمت جهانیش حدودا 600 دلاره خوب 120 تومن گرونتر میشه نه 450 تومن . آقا من میگم تا موقعی که این شرکتای گارانتی قیمتارو نیارن پایین هیچکی چیزی نخره . این شرکتا شورشو در آوردن !!!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

نمیدونم خبر دارین یا نه ولی در عرض همین هفته ای که گذشته پک کواد رم جی اسکیل 64 گیگ اش تو سایت آریا کامپیوتر از 2120 یه دفعه شده 2550 . تا دیروز تو لیون زده بود 2100 امروز یدفعه زده ناموجود . احتمالا فردا پس فردا اونم میزنه 2500 . آخه هیچ کسی ام نیست پیگیری کنه بگه بی انصاف بی وجدان 430 تومن تو یه روز میزاری روی قیمت که چی بشه . به آریا کامپیوتر خودم زنگ زدم میگه تقصیر ما نیست آواژنگ گرون کرده.خوب قیمت جهانیش حدودا 600 دلاره خوب 120 تومن گرونتر میشه نه 450 تومن . آقا من میگم تا موقعی که این شرکتای گارانتی قیمتارو نیارن پایین هیچکی چیزی نخره . این شرکتا شورشو در آوردن !!!

موافقم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

مگه فقط اینا هستن

هرکسی هرچقدر چاقوش ببره، میبره

شما نرو با قیمت آمازون حساب کن اینا میرن کانتینر کانتینر وارد میکنن با کلی تخفیف از سازنده ..........

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MSF_SE7EN گفته است :

مگه فقط اینا هستن

هرکسی هرچقدر چاقوش ببره، میبره

شما نرو با قیمت آمازون حساب کن اینا میرن کانتینر کانتینر وارد میکنن با کلی تخفیف از سازنده ..........

میدونم

بازار کامپیوتر و کلا قطعات الکتریکی تو ایران افتضاح و سلیقه ایه . من خودم همین کیت رم 64 گیگی جی اسکیل رو که اون موقع تو لیون 1870 زده بود تو دبی گرفتم 1330 با کلی تخفیف خرید نقدی . یه 1080 هم همون موقع گرفتم 2660 که تو لیون حدود 3 میلیون زده بود .

همینارو شما عمده بیاری 20% هم بهت تخفیف میدن .

اینا فقط بلدن مردم و سرکیسه کنن .تو ایران مخصوصا روی قیمت رم خیلی میکشن . فقط یه مدل و شما با آمازون یا newegg مقایسه کن متوجه میشی .

لینک به دیدگاه

اکثر سایت های خارجی قیمت با گارانتی رو مینویسن

بعضی از سایتها هم قیمت گارانتی رو بصورت" جدا و در مجموع" میزنن که دقت کرده باشی حدود 20 الی 50 دلار هزینه گارانتی هست.

ولی اینجا ...

من فکر میکنم مشکل اصلی درصد گمرک و قیمت ارز هست

(اخه CPU و کارت گرافیک که تولید وطنی نداره اینا درصد میزنن برای حمایت از تولید کننده داخلی ! )

ویرایش شده توسط rez
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

میدونم

بازار کامپیوتر و کلا قطعات الکتریکی تو ایران افتضاح و سلیقه ایه . من خودم همین کیت رم 64 گیگی جی اسکیل رو که اون موقع تو لیون 1870 زده بود تو دبی گرفتم 1330 با کلی تخفیف خرید نقدی . یه 1080 هم همون موقع گرفتم 2660 که تو لیون حدود 3 میلیون زده بود .

همینارو شما عمده بیاری 20% هم بهت تخفیف میدن .

اینا فقط بلدن مردم و سرکیسه کنن .تو ایران مخصوصا روی قیمت رم خیلی میکشن . فقط یه مدل و شما با آمازون یا newegg مقایسه کن متوجه میشی .

توی ایران همینجوریه. اونی که پولداره پولدارتر میشه و اونی که فقیره فقیرتر.

پول داشته باش جنس بیار هر قیمتی خواستی بده هیچکی هم نیست جلوت وایسه

کارت گرافیکی که توی سایت امازون قیمت زده 250 دلار با 2 سال گارنتی ، توی ایران امده قیمت خورده 1550 تومن یعنی دلاری 6200 حساب میکنن پای میردم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، tfarzadt گفته است :

توی ایران همینجوریه. اونی که پولداره پولدارتر میشه و اونی که فقیره فقیرتر.

پول داشته باش جنس بیار هر قیمتی خواستی بده هیچکی هم نیست جلوت وایسه

کارت گرافیکی که توی سایت امازون قیمت زده 250 دلار با 2 سال گارنتی ، توی ایران امده قیمت خورده 1550 تومن یعنی دلاری 6200 حساب میکنن پای میردم

یه مثال ساده این بی وجدانا که همه میتونن چک کنن آنی 950 پرو سامسونگ 512 گیگ هستش .

قیمتش تو آمازون حدود330 دلار میاد ایران میشه حدود 1700 !!!

حالا عمده ایش خیلی کمتر ازین حرفا میشه مثلا تو همون آمازون میبینی زده یه فن +950 pro+ 6850 مثلا حدود 1000 دلار 

ببین شما عمده بگیری چقدر میشه .

فقط یه بار با مثلا دبی قیمتارو مقایسه کنی متوجه میشی 

من یه ریش تراش 9711 فیلیپس اونجا گرفتم حدود یه تومن تو تهران زده 1700 . چه خبره از خدا بی خبر آخه . مردم گناه دارن والا !!!

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، rez گفته است :

همین کارتو آمازون زده 770 دلار . با دلاری 4 تومن میشه 3 میلیون 80 هزارتومن

توی ایران 1 میلیون تومن کشیدن روش

لینک به دیدگاه

ما هم که به غیر از "فرش" هر چی استفاده میکنیم خارجی هست

از طرفی دلار گرونه از طرفی کالای باکیفیت ایرانی کمه

اخه صابون چیزیه که از خارج وارد بشه

1000 سال پیش اختراع شده

لینک به دیدگاه

همین کارت و یک شنبه من تو لیون دیدم زده بود 3990 .

الان زده 4075 . یعنی 85 تو دو روزه گرونش کرده . چون همین و من خریدم نگاه کردم . دوست عزیز اون قیمت تکی اش هست . خرید نقدی اش ارزونتره . من اینو خریدم 2660

البته اون موقع دلار حدود 3700 بود .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، rez گفته است :

توی سایت دیجی1070 در عرض یه روز 301 گرون شد

https://www.digikala.com/Product/DKP-178540/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8g-graphic-card

مگه این کارت 480 دلار نیست

دلار هم که 300 تومن گرون شده (که مسولین میگن روانیه) پس بازهم نباید از 150 بالاتر بره 

اصلا واقعا عجیبه

متنفرم از اون سایت یه مشت چرت و پرت میفروشه واسه یه سری ادم ساده از همه جا بی خبر .

کامنتای محصولاتشو بخون چقدر حال بهم زنه داد میزنه کیا نوشتن . 

طرف اومده چنان از یه کارت تعریف کرده ادم فک می کنه یه ادم تعصب مذهبی داره در مورد فلان چیز دینی حرف میزنه .

قیمتای چرت من اینستگرم یه مایکروویر دیدم زده بود 450 برند ال جی همونو اون سایت میداد 850 باورم نمیشد ولی واقعیت داشت بعد یه سری بی سواد میان زیر محصولاتش میگن فلانه و ....

" اشغال" تنها چیزی که می تونه اون سایتو تعریف کنه . 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Union J گفته است :

متنفرم از اون سایت یه مشت چرت و پرت میفروشه واسه یه سری ادم ساده از همه جا بی خبر .

کامنتای محصولاتشو بخون چقدر حال بهم زنه داد میزنه کیا نوشتن . 

طرف اومده چنان از یه کارت تعریف کرده ادم فک می کنه یه ادم تعصب مذهبی داره در مورد فلان چیز دینی حرف میزنه .

قیمتای چرت من اینستگرم یه مایکروویر دیدم زده بود 450 برند ال جی همونو اون سایت میداد 850 باورم نمیشد ولی واقعیت داشت بعد یه سری بی سواد میان زیر محصولاتش میگن فلانه و ....

" اشغال" تنها چیزی که می تونه اون سایتو تعریف کنه . 

بفرما 150 تومن تو یک روز !!!

http://lioncomputer.ir/product/9030/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+GTX+1060+GAMING+X+6GB/

اینم دیجیکالا دیشب 1309 بود که یکی خریدم باسه دوستم رفته لیون بخره شده بود 1450 ناقابل !!

kvrf_1060_thumb.png

هنوزم قیمتش از لیون کمتره  اگر فردا دوباره آپدیت نشه چون تخفیف زده برداره بالیون برابر میشه!!

https://www.digikala.com/Product/DKP-180591/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-graphics-card

در اقدامی مرموز تمام کارت های rx460 470 در لیون ناموجود شدن !!!! یعنی با زبون بی زبونی میگه قیمت میخواد آپدیت شود !!

http://lioncomputer.ir/product/8984/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO+RX+460+4GB/

http://lioncomputer.ir/product/8985/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+470+OC+4GB/#prettyPhoto

قیمت این کارت مصداق مگه جنگه چه خبره !!!

http://lioncomputer.ir/product/8602/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+GTX+1070+Gaming+X/

من در این افزایش بی حدحساب همه خریدام از دیجیکالا انجام دادم قیمتشاش واقعا مناسب بود دیگه 2هفته تموم خیمه زدم ولی عصر بالا پایین کردم قیمت خوب گیرم بیاد فقط cpu i3 6300 از لیون گرفتم چون جای دیگه موجودی نداشتن 

تو این حراجی شب یلدا ssd از  evo سامسونگ با تخفیف خیلی فروش هم گذاشت در کل از تو بازار کمتر بود اینو مطمئنم

در کل

شما تو ایران زندگی میکنه کسی دلش برای من و شما نمیسوزه حوصلته سر نبر خسته نکن رو چیزی که نمیشه تابستون سری gtx1000 و rx400 اومد گفتن گرونه نخرید ببینید چی شده العان چقدر همونا گرون شدن

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

بفرما 150 تومن تو یک روز !!!

http://lioncomputer.ir/product/9030/کارت+گرافیک+ام+اس+آی+GTX+1060+GAMING+X+6GB/

اینم دیجیکالا دیشب 1309 بود که یکی خریدم باسه دوستم رفته لیون بخره شده بود 1450 ناقابل !!

kvrf_1060_thumb.png

هنوزم قیمتش از لیون کمتره  اگر فردا دوباره آپدیت نشه چون تخفیف زده برداره بالیون برابر میشه!!

https://www.digikala.com/Product/DKP-180591/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-graphics-card

در اقدامی مرموز تمام کارت های rx460 470 در لیون ناموجود شدن !!!! یعنی با زبون بی زبونی میگه قیمت میخواد آپدیت شود !!

http://lioncomputer.ir/product/8984/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO+RX+460+4GB/

http://lioncomputer.ir/product/8985/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+470+OC+4GB/#prettyPhoto

قیمت این کارت مصداق مگه جنگه چه خبره !!!

http://lioncomputer.ir/product/8602/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+GTX+1070+Gaming+X/

من این افزایش بی حدحساب همه خریدام از دیجیکالا انجام دادم قیمتش دیگه 2هفته تموم خیمه زدم ولی عصر بالا پایین کردم قیمت خوب گیرم بیاد فقط cpu i3 6300 از لیون گرفتم چون جای دیگه موجودی نداشتن 

شما تو ایران زندگی میکنه کسی دلش برای من و شما نمیسوزه حوصلته سر نبر خسته نکن رو چیزی که نمیشه تابستون سری gtx1000 اومد گفتن گرونه نخرید ببینید چی شده العان

خودم 15 روز پیش یه inno3d 1070 ichill از لیون خریدم 1850 الان شده 1990 . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...