رفتن به مطلب

با توجه به ورود ps4 و نسل جدید بازی ها در اواخر 2012 آیا خرید کارت گرافیک جدید به صرفه است؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان عزیز همانطور که می دانید موتور unreal engine 3 در سال جاری و همزمان با به بازار آمدن ps4 و xbox 720 عرضه خواهد شد و همه دوستان علاقه مند می دانند که این دو کنسول معروف در اواخر سال 2012 به بازار عرضه خواهند شد بنابراین با جهشی زیاد در گرافیک بازی های کامپیوتری مواجه خواهیم شد که مسلما کارت گرافیک های گران قیمت آلان به هیچ عنوان جوابگوی این نسل از بازی ها نخواهند بود همچنان که صبق گفته یکی از طراحان آنریل انجین 3 برای راه اندازی این بازی حداقل به 3 کارت گرافیک gtx580 نیاز هست.

در حال حاضر من یک 9800لف و مانیتور با ریزولوشن 1080p دارم نسبتا در تمامی بازی ها خوب جواب می ده هرچند که قوی نیست اما تا حدودی جوابگو هست الان هم هزینه خرید یک 6950 را دارم که بسیار هم از این کارت خوشم آمده اما ناراحتیم از این هست که با حضور این موتورهای جدید حتی واسه 6 ماه هم این کارت دوام نیاره و دو دل هستم که 6 ماهی صبر کنم یا الان این کارت را تهیه کنم؟!؟!!؟

خواهش می کنم از دوستان که نظرات خودشون را بگن.

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز

شما منبعی برای اینکه ps4 و xbox 720 در سال جاری عرضه میشن و اینکه اصلا وجود خارجی دارن دارید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا هم این طور که شما فکر میکنید نیست دوست عزیز چون شرکتهای سازنده چیپست کارت گرافیک بیشترین سود وفروششون روی کارتهای maistream و رده پایین تر هست و به همین علت بازیسازان مجبورند قدرت موتورهای بازی شون رو با این کارتها مچ کنن چون اگه خواسته باشن با کارتهای high end مچ کنند عملا کارتهای رده پایین بلا استفاده میمونه و به شرکتهای سازنده گرافیگ ضرر زیادی وارد میشه ( چون 85 درصد مشتری این شرکتها رو رده mainstream تشکیل داده) نمونش بازیه کرایسیس نسخه اولش که اون رو با کارتهای high end مچ کردن که در اون زمان حتی همون کارتها رو به زحمت انداخت و شرکت سازنده اعلام کرد که در نسخه های بعدی بازی طوری بازی رو طراحی کنه که روی سیستمهای بیشتری به راحتی اجرا بشه و الان هم نمونش کرایسیس2 که روی یک کارت 5850 که کارت رده میانی هست یا 460 به راحتی اجرا میشه

شما هم خاطر جمع باش کارت رو بخر و لذت ببر چون سال 2012 هم که بیاد باز هم نسل جدید کارتها میاد و باز هم همین بحثها پیش میاد

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز

شما منبعی برای اینکه ps4 و xbox 720 در سال جاری عرضه میشن و اینکه اصلا وجود خارجی دارن دارید؟

بله طبق اخباری که در سایتهای مختلف هست در اواخر 2012 نهایتا به بازار عرضه می شوند. لینک زیر یکی از اون سایت ها هست که روز شمار ps4 را گذاشته

http://www.ps4playstation4.com/ps4-release-date-countdown-begins

البته سوال بنده چیز دیگه ای بود.

لینک به دیدگاه

البته شما زیاد توجه نکن به این سایتها باید منتظر بود و دید که ایا سونی و مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال کنسولهای جدیدشون رو معرفی میکنن یا نه ولی در مورد سوال بالا ببینید من با دوستمون HD5870 کاملا موافقم تا سال دیگه نسل جدید کارتهای گرافیک میاد. در مورد انریل انجین 3 هم که فرمودید نیاز به سه تا 580 داره باید بگم هیچوقت منظر همچین جهشی در بازی های نباشید که این جور مسائل دور از ذهن هست و هیچ شرکتی همچین کاری نخواهد کرد

لینک به دیدگاه

کنسول جدید نینتندو برودی در E3 معرفی میشه. باید واکنش سونی و مایکروسافت رو دید.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز همیشه پیشرفت گرافیک تو بازیها بصورت پله ای هستش نه بصورت جهشی . خیلی وقته که دایرکس 11 به بازار بازیهای پی سی اضافه شده ولی مگه چقدر تفاوت بین دایرکس 11 و 10 وجود داره البته از نظر فشار به کارت گرافیک عرض میکنم . پس هیچ وقت همچین کاری نمیکنن که یه دفه بازار کارت گرافیک بخوابه . این حرف امکان نداره چون بزرگترین ضرر رو به خودشون میزنن

برو با خیال راحت یه کارت خوب بخر و از بازیهای روز لذتتو ببر و فکرتو الکی مشغول این چیزا نکن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان عزیز اگه کسی باز هم نظری داره بگه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در مورد ورود کنسولهای نسل جدید در آخر 2012 ابهاماتی وجود داره ، ولی شما زیاد به این قضیه توجه نکن ، کلا اگه میخوای همیشه کارت گرافیک High-end داشته باشی ، باید حداکثر سالی یک بار کارت گرافیک عوض کنی ، اما اگه میخوای بدونی که 6950 چقدر جواب کارتو میده ، بهت بگم که یه 6950 راحت توی 2 سال آینده حتی شاید 3 سال آینده اکثر بازی ها رو جواب میده .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک نصیحتی بهت بکنم. پیشرفت تکنولوژی اونقدر سریعه که چیزیی که این هفته اخرین مدل هست هفته بعد جدیدترش میاد. شما بهتره به زمان حالت نگاه کنی و از همون زمان لذت ببری . اگر بخوای زیاد به اینده نگاه کنی و تجزیه تحلیل کنی هیچ وقت از چیزی که داری راضی نخواهی بود اون هم دقیقا به دلیل همین سرعت سرسام اور پیشرفت تکنولوژی هست چون تکنولوژی جدیدی خیلی سریع قدیمی میشه. موتورهای گرافیکی و کارتهای گرافیک و... همه در کنار هم پیشرفت خواهند و مطمئن باش موقعی که استفاده از UE3 همگانی بشه کارت گرافیکی که یوتیلایزشم بکنه به راحتی قابل دسترس خواهد بود و قیمتشم در همین رنج خواهد بود.

شما در حال حاضر با یک 6950 میتونی در تمام بازیها اونم تو FULL HD از نهایت جزئیات لذت ببری و این است که مهمه و تا جایی که متونی ازش لذت ببر. زمانش که برسه میتونی کارت گرافیک جدید بگیری تا همون UE3 رو خوب اجرا کنه ^^ . هر چیزی به موقعش . اگر زیاد به اینده نگاه کنی زمان حال رو فراموش میکنی و همش نگران این خواهی بود که وقتی اون اومد چی کار کنم. هر چیزی به موقعش ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما اوبجایی که گفتی موتور آنریل 4 نیاز به 3 تا کارت گرافیک داره اصلآ خیلی خنده داره چون شما خودت برو بازی هایی رو که با این موتور گرافیک ساخته شدن رو ببین این موتور با یه دونه کارت گرافیک 50 تومنی اجرا میشه چه برسه با ... مورد دیگه اینکه کارتهای گرافیکی که شرکتهای انویدیا و ای تی ای به بازار دادن تا همیت الانش از کنسولهای نسل آینده جلو تر هستش پیشنهاد من به شما این هستش که با خیال راحت برو و کارت گرافیکی رو که دوست داری تهییه کن و لذتش رو ببر

@};-=D>:D=D>B)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...