رفتن به مطلب

بررسی جزئی واتر کولر گرین GLC240-EVO

Recommended Posts

دوستان یک سوال سیم که داشت سه پین بود ولی من زدم به بخش cpu fan مادربرد آیا درسته؟چون cpu fan چهارپین بود و سه پین نبود آیا درست انجام دادم؟:x

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان یک سوال سیم که داشت سه پین بود ولی من زدم به بخش cpu fan مادربرد آیا درسته؟چون cpu fan چهارپین بود و سه پین نبود آیا درست انجام دادم؟:x

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سلام داداش قابلتو نداره راسیتش تو بازی gta v تست کردم صدا هیچ فرقی نمی کرد و دما هم تا 60 تا 70 بود و هی کم و زیاد میشود و زیادتر نمی رفت یعنی ثابت بود در کل راضی ام:D:x

موفق باشی داداش:x

سلام دوست من.

اینکه ضعفه!

دمای 60 تا 70 برای واتر کولر 240 توی مسترکیس پرو زیاده به نظرم.
این هم که صدا فرقی نکرده بازم عجیبه چون دور فن و پمپ باید بالا بره و صدا بده.
نرم افزاری برای مانیتور دما بهتون ارائه شده از طرف گرین؟؟
با چی داری مانیتور میکنی؟؟

اون که 3 پین رو به 4 پین زدی مشکلی نیست.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سلام داداش قابلتو نداره راسیتش تو بازی gta v تست کردم صدا هیچ فرقی نمی کرد و دما هم تا 60 تا 70 بود و هی کم و زیاد میشود و زیادتر نمی رفت یعنی ثابت بود در کل راضی ام:D:x

درود دوباره 

به به خیلی هم عالی همین که صداش درنمیاد و نویزی ایجاد نمیکنه خودش خبر خوشحال کننده ای هست

فقط نگفتی پردازندت چیه ؟ یا گفتی من ندیدم ؟ 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سلام دوست عزیز

همه سوکت مادربرد 4 سیمه و میشه بهش فن یا پمپ  3 سیم هم وصل کرد و بستگی به مادر برد داره که ایراد بگیره یا نه.

برای مادربرد asus با سه پین بودن پمپ ارور اسپیدفن میداد که یه جورایی رفعش کردم تا سر فرصت تبدیل 4 پین برای پمپ درست کنم.
تو بایاس و یا نرمافزار مانیتورینگ و کنترول  فنها دورفنها و نوعشونو را میتونید تنظیم کنید و کنترول خوبی رو بالانس بین کمصدایی و خنک کنندگی داشته باشید.

با یه نرم افزار دیگه هم چک کنید که درجه چقدر هست.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

اینکه ضعفه!

دمای 60 تا 70 برای واتر کولر 240 توی مسترکیس پرو زیاده به نظرم.
این هم که صدا فرقی نکرده بازم عجیبه چون دور فن و پمپ باید بالا بره و صدا بده.
نرم افزاری برای مانیتور دما بهتون ارائه شده از طرف گرین؟؟
با چی داری مانیتور میکنی؟؟

اون که 3 پین رو به 4 پین زدی مشکلی نیست.

نه نرم افزاری داداش ارائه نشده و اون سوالتون با چی دار مانیتور می کنی رو متوجه نشدم و داداش دما به نظر بنده خوبه و بازی GTA V هم بازی قویه و از نظر دیگه سوکت بنده 1155 است و فکر کنم باید عادی باشه این ها

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

نه نرم افزاری داداش ارائه نشده و اون سوالتون با چی دار مانیتور می کنی رو متوجه نشدم و داداش دما به نظر بنده خوبه و بازی GTA V هم بازی قویه و از نظر دیگه سوکت بنده 1155 است و فکر کنم باید عادی باشه این ها

منظورم از اینکه با چی مانیتور میکنی اینه که با چی داری دما رو کنترل میکنی؟ دور پمپ و دور فن رو؟
یعنی شما اصلا هیچ کنترلی رو دور فن و پمپ نداری هیچ وقت؟؟ خب شاید پمپ خراب باشه از 800 تا بیشتر نشه دورش از کجا باید بفهمی؟؟
با توجه بهcpu شما که 3450 هست به نظرم دماتون بالاست.
در حالت بیکار دمای سی پی یو چه قدره؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

منظورم از اینکه با چی مانیتور میکنی اینه که با چی داری دما رو کنترل میکنی؟ دور پمپ و دور فن رو؟
یعنی شما اصلا هیچ کنترلی رو دور فن و پمپ نداری هیچ وقت؟؟ خب شاید پمپ خراب باشه از 800 تا بیشتر نشه دورش از کجا باید بفهمی؟؟
با توجه بهcpu شما که 3450 هست به نظرم دماتون بالاست.
در حالت بیکار دمای سی پی یو چه قدره؟

خوب دوتان چیز رو صفحه خود واتر کولر است 30 درجه کم و بیش و دورن فنم روش نوشته که 2250 کمی و بیش کم و زیاد میشه

و بگید دما رو در حالت عادی چطور چک کنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب اینم دما و نرم افزار های اتوکد و چندتا دیگه هم باز بودنند

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

خوب دوتان چیز رو صفحه خود واتر کولر است 30 درجه کم و بیش و دورن فنم روش نوشته که 2250 کمی و بیش کم و زیاد میشه

و بگید دما رو در حالت عادی چطور چک کنم

موفق باشید

یعنی برای هربار دیدن دور و ... باید بلاک رو نگاه کنید؟ خیلی بده که.
2250 دور برای فن 12 سانتی یعنی صدای بسیار زیاد! اصلا نخادم تو این دور صدای زیادی باید بده. اگر این دور ثابت باشه که نمیشه! باید دمای پایین بیاد زیر 1200.

30 درجه هم که مسخرس! وقتی دمای cpu رفته رو 70 درجه یعنی کولانت بالای 70 درجه دماشه! یعنی دمای داخل کیس بالای 40 درجه شده! 30 درجه چیه اون وسط؟؟

بهترین نرم افزار برای مانیتور دما hw monitor هست. من از این نرم افزار از قدیم استفاده کردم و کمترین باگ و ... رو داره. حتی نسخه جدیدش برای من دور پمپ H115 رو هم میگه!
شما هم با این نرم افزار تست کن. هم بیکار هم برو تو بازی نیم ساعت بازی کن بیا شات بزار.

اول سیستم رو ریست کن و در حالت بیکار یه عکس بزار یه بارم برو تو بازی عکس بزار.

این شات بیکار سیستم من همین الان هست
Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

یعنی برای هربار دیدن دور و ... باید بلاک رو نگاه کنید؟ خیلی بده که.
2250 دور برای فن 12 سانتی یعنی صدای بسیار زیاد! اصلا نخادم تو این دور صدای زیادی باید بده. اگر این دور ثابت باشه که نمیشه! باید دمای پایین بیاد زیر 1200.

30 درجه هم که مسخرس! وقتی دمای cpu رفته رو 70 درجه یعنی کولانت بالای 70 درجه دماشه! یعنی دمای داخل کیس بالای 40 درجه شده! 30 درجه چیه اون وسط؟؟

بهترین نرم افزار برای مانیتور دما hw monitor هست. من از این نرم افزار از قدیم استفاده کردم و کمترین باگ و ... رو داره. حتی نسخه جدیدش برای من دور پمپ H115 رو هم میگه!
شما هم با این نرم افزار تست کن. هم بیکار هم برو تو بازی نیم ساعت بازی کن بیا شات بزار.

اول سیستم رو ریست کن و در حالت بیکار یه عکس بزار یه بارم برو تو بازی عکس بزار.

این شات بیکار سیستم من همین الان هست
Untitled.jpg

مثل این که اشتباه کردم داداش اون دمای کارت گرافیک است که تا 60 تا 70 است:DGpu رو با Cpu اشتباه گرفت الان دماش بین 30 تا 40 که قبلا با اون فن های خود اینتل 50 تا 60 بود:D

دما در بازی

GTA5_2016_12_10_01_11_36_252.jpg

بعد از راندازی

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

مثل این که اشتباه کردم داداش اون دمای کارت گرافیک است که تا 60 تا 70 است:DGpu رو با Cpu اشتباه گرفت الان دماش بین 30 تا 40 که قبلا با اون فن های خود اینتل 50 تا 60 بود:D

دماتون خوبه.
امیدوارم همیشه به شادی و خوشی استفاده کنید.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

دماتون خوبه.
امیدوارم همیشه به شادی و خوشی استفاده کنید.

موفق و موید باشید.

همچنین شما هم استفاده کنید

راستی داداش یک سوال کلی این واتر کولرها در کل چطوریه یعنی الان داخلشون که اب نیست مایع مخصوصه درسته؟ و تموم نمیشه؟

و راستی اون سه پین وصل کردم به جای cpu fan که چهارپین بود از بالا به پایین درسته یا از پایین به بالا:D

و نظرتون در مورد سرعت فن ها چطوره عادیه؟

09-big-msi-b75a-g43.jpg

و ببخشی دارم وقتتو می گیرم با سوالاتم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ᗩTᗩ گفته است :

درود دوباره 

به به خیلی هم عالی همین که صداش درنمیاد و نویزی ایجاد نمیکنه خودش خبر خوشحال کننده ای هست

فقط نگفتی پردازندت چیه ؟ یا گفتی من ندیدم ؟ 

سلام داداش تو امضا است i5:D

:x

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

همچنین شما هم استفاده کنید

راستی داداش یک سوال کلی این واتر کولرها در کل چطوریه یعنی الان داخلشون که اب نیست مایع مخصوصه درسته؟ و تموم نمیشه؟

و راستی اون سه پین وصل کردم به جای cpu fan که چهارپین بود از بالا به پایین درسته یا از پایین به بالا:D

و نظرتون در مورد سرعت فن ها چطوره عادیه؟

و ببخشی دارم وقتتو می گیرم با سوالاتم

قربان شما ممنون و تشکر.
بله  داخلشون مایعی مثل ضد یخ  هست که با اب خالص قاطی شده. به دلیل بسته و ایزوله بودن نباید سطح اب داخل تغییری بکنه. شاید کیفیتش تغییر بکنه ولی سطحش نه. با این حال دیده شده که بعضی ها اب داخلشون کمی کم شده. که نشونه داره مثل تغییر صدای پمپ و ... در کل نگرانش نباش گارانتی گرین بهترینه فعلا.

بین یه زائده پلاستیکی سمت راست سوکت هست که نمیزاره حالت دیگه ای جا بخوره. مثل ریل میمونه و دقیقا باید همون تو رفتگی رو سوکت فن هم باشه تا جا بخوره حالت دیگه ای جا نمیخوره. میتونی تست کنی. طبق چیزی که یادمه اکثرا اون زائده رو سمت پایین سوکت میزارن. شما هم چک کن ببین کدوم قسمته اگر پایین باشه یعنی بالاترین خار باید خالی بمونه. حالت دیگه بخاید وصل کنید تقریبا سوکت جا نمیخوره.

2250 زیاده. دور فن های من رو دیدید که زیر 1000 هست. البته این ها 140 هستن و فن 120 زیر 1200 باید بیاد. بعیده رو 2250 فیکس باشه چون نویزش زیاد میشه. پمپتون هم همینطور. البته بعضی ها پمپ رو روی بیشترین دور فیکس میکنن و معتقدن عمر پمپ بیشتر میشه که من موافق نیستم البته. ممکنه پمپ شما رو ماکزیمم دورش باشه ولی فن رو بعید میدونم فیکس کنن. شاید اون عدد دور پمپ باشه.

هیچ جایی ننوشته که این نوشته ها چی هستن؟؟

نفرمایید دوست من. بی نهایت خوشحال میشم اگر کمکی کرده باشم.

در خدمتتون هستم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

قربان شما ممنون و تشکر.
بله  داخلشون مایعی مثل ضد یخ  هست که با اب خالص قاطی شده. به دلیل بسته و ایزوله بودن نباید سطح اب داخل تغییری بکنه. شاید کیفیتش تغییر بکنه ولی سطحش نه. با این حال دیده شده که بعضی ها اب داخلشون کمی کم شده. که نشونه داره مثل تغییر صدای پمپ و ... در کل نگرانش نباش گارانتی گرین بهترینه فعلا.

بین یه زائده پلاستیکی سمت راست سوکت هست که نمیزاره حالت دیگه ای جا بخوره. مثل ریل میمونه و دقیقا باید همون تو رفتگی رو سوکت فن هم باشه تا جا بخوره حالت دیگه ای جا نمیخوره. میتونی تست کنی. طبق چیزی که یادمه اکثرا اون زائده رو سمت پایین سوکت میزارن. شما هم چک کن ببین کدوم قسمته اگر پایین باشه یعنی بالاترین خار باید خالی بمونه. حالت دیگه بخاید وصل کنید تقریبا سوکت جا نمیخوره.

2250 زیاده. دور فن های من رو دیدید که زیر 1000 هست. البته این ها 140 هستن و فن 120 زیر 1200 باید بیاد. بعیده رو 2250 فیکس باشه چون نویزش زیاد میشه. پمپتون هم همینطور. البته بعضی ها پمپ رو روی بیشترین دور فیکس میکنن و معتقدن عمر پمپ بیشتر میشه که من موافق نیستم البته. ممکنه پمپ شما رو ماکزیمم دورش باشه ولی فن رو بعید میدونم فیکس کنن. شاید اون عدد دور پمپ باشه.

هیچ جایی ننوشته که این نوشته ها چی هستن؟؟

نفرمایید دوست من. بی نهایت خوشحال میشم اگر کمکی کرده باشم.

در خدمتتون هستم.

از اطلاعات واتر کولر ممنون داداش:x

و دوم رو نمایشگر دوتا چیز نمایش داده میشه 2250 PRM و 32.3 C این ها نواسان داره یکم کم  و زیاد میشه همنطور که گفتم اون PRM دور فن هاست:Dدرست میگم داداش

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

کلا بدی water اینه که صدای پمپش به هر حال شنیده می شه یعنی بر فرض کیس من که فقط صدای هارد که خیلی هم کمه ازش شنیده می شه این پمپ لعنتی می تونه ازار دهنده بشه حالا نمی دونم water هست که پمپش در فاصله ی 1.5 متری اصلا صدا نده یا نه

1 بدی هم که این مدل داره اینه که سرتاسر led هست یعنی شب با این بخوای بخوابی داستانه بهتر بود 1 پورت usb براش می ذاشتن تا بشه off کرد در ضمن به جای دمای بی اهمیت کولانت هم دمای cpu اینطوری نمایش داده می شد. فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، slash_slash گفته است :

کلا بدی water اینه که صدای پمپش به هر حال شنیده می شه یعنی بر فرض کیس من که فقط صدای هارد که خیلی هم کمه ازش شنیده می شه این پمپ لعنتی می تونه ازار دهنده بشه حالا نمی دونم water هست که پمپش در فاصله ی 1.5 متری اصلا صدا نده یا نه

1 بدی هم که این مدل داره اینه که سرتاسر led هست یعنی شب با این بخوای بخوابی داستانه بهتر بود 1 پورت usb براش می ذاشتن تا بشه off کرد در ضمن به جای دمای بی اهمیت کولانت هم دمای cpu اینطوری نمایش داده می شد. فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه.

خیر همه واترها صدای زیاد ندارن. نمومش کورسیرها و کولرمسترها که اکثرا بی صدا هستن. H115 خود بنده صدا نداره.

میتونید فن هاش رو عوض کنید.

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/20, 01:57:14، digital_2015 گفته است :

از اطلاعات واتر کولر ممنون داداش:x

و دوم رو نمایشگر دوتا چیز نمایش داده میشه 2250 PRM و 32.3 C این ها نواسان داره یکم کم  و زیاد میشه همنطور که گفتم اون PRM دور فن هاست:Dدرست میگم داداش

سلام دوست عزیز

عدد که حدود 2500-2200 نمایش داده میشه مربوط به دور واترپمپ  هست و عدد دورقمی مربوط به دمای مایع خنک کننده می باشد.

بهتر دور پمپ روی حداکثر تنظیم بشه تا واترکولینگ بالاترین عملکرد رو  داشته باشه!

در 18 ساعت قبل، slash_slash گفته است :

دوست عزیز واترپمپ  واترکولینگ های سری EVO بسیار بی صدا تر  از سری قبلی هست و کلا در فاصله 1متری صدای از این بلاک شنیده نمیشه، اگر صداش آزار دهنده هست میتونید به گارانتی گرین مراجعه کنید تا درصورت ایراد براتون تعویضش کنند.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، OverExtreme گفته است :

سلام دوست عزیز

عدد که حدود 2500-2200 نمایش داده میشه مربوط به دور واترپمپ  هست و عدد دورقمی مربوط به دمای مایع خنک کننده می باشد.

بهتر دور پمپ روی حداکثر تنظیم بشه تا واترکولینگ بالاترین عملکرد رو  داشته باشه!

دوست عزیز واترپمپ  واترکولینگ های سری EVO بسیار بی صدا تر  از سری قبلی هست و کلا در فاصله 1متری صدای از این بلاک شنیده نمیشه، اگر صداش آزار دهنده هست میتونید به گارانتی گرین مراجعه کنید تا درصورت ایراد براتون تعویضش کنند.

سلام خدمت شما

پس الان دور فن ها خوبه و مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/20, 01:17:12، digital_2015 گفته است :

دما در بازی

GTA5_2016_12_10_01_11_36_252.jpg

بعد از راندازی

1.jpg

2.jpg

در 16 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سلام خدمت شما

پس الان دور فن ها خوبه و مشکلی نداره؟

اگر منظورتون دور فن های نمایش داده شده در پست قبلیتون هست که به نظر میاد شما فن های واترکولینگ  رو به CPU فن متصل نکردید و فن ها با دور ثابت در حال کار هستند دلیلش این هست که دمای قسمت های مختلف مادربورد، معمولا نوسان خیلی کمی داره بنابراین اکثرا دور فن ثابتی  را  در این بخش مشاهده می کنید! 

پیشنهاد میشه سوکت برق فن ها رو با استفاده از تبدیلی که داخل جعبه قرار داره به هم متصل کنید و سپس آن را به سوکت فن CPU  وصل کنید تا دور فن ها متناسب با دمای CPU افزایش یا کاهش پیدا کنه(از طرفی کنترل بیشتری بروی دورفن ها  در محیط ویندوز یا بایوس خواهید داشت)، و سوکت سه پین مربوط به واتر پمپ را به یکی از سوکت های دیگر فن مادربرد مثل فن کیس، فن پاور ( در مادربرد های حرفه ای تر سوکت جداگانه ای به اسم Pump وجود دارد) متصل کنید سپس در بایوس دور فن آن بخش را برروی حداکثر قرار دهید تا واتر پمپ با حداکثر سرعت خود به صورت یکنواخت فعالیت کند.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، OverExtreme گفته است :

اگر منظورتون دور فن های نمایش داده شده در پست قبلیتون هست که به نظر میاد شما فن های واترکولینگ  رو به CPU فن متصل نکردید و فن ها با دور ثابت در حال کار هستند دلیلش این هست که دمای قسمت های مختلف مادربورد، معمولا نوسان خیلی کمی داره بنابراین اکثرا دور فن ثابتی  را  در این بخش مشاهده می کنید! 

پیشنهاد میشه سوکت برق فن ها رو با استفاده از تبدیلی که داخل جعبه قرار داره به هم متصل کنید و سپس آن را به سوکت فن CPU  وصل کنید تا دور فن ها متناسب با دمای CPU افزایش یا کاهش پیدا کنه(از طرفی کنترل بیشتری بروی دورفن ها  در محیط ویندوز یا بایوس خواهید داشت)، و سوکت سه پین مربوط به واتر پمپ را به یکی از سوکت های دیگر فن مادربرد مثل فن کیس، فن پاور ( در مادربرد های حرفه ای تر سوکت جداگانه ای به اسم Pump وجود دارد) متصل کنید سپس در بایوس دور فن آن بخش را برروی حداکثر قرار دهید تا واتر پمپ با حداکثر سرعت خود به صورت یکنواخت فعالیت کند.

سلامی دوباره از شما ممنونم که زودتر گفتید خدای من این کارو کرده بودم

امدم سیمی که از تو نمایشگر دیجیتال بیرون امده یا همون هیت سینک رو وصل کردم به cpu فن چهارپینی که بالا cpu قرار داره

111.jpg

و بعدش سوکت های چهار پین های دوتا فن ها رو زدم به  دوتا از جاهای چهارپینی مادربرد دقیقا اینجا

222.jpg

پس یعنی اشتباه بوده چه خوب شما گفتید

و راستی به نظر شما پس سیمی که از هیت سینک  و یا همون نمایشگر بیرون امده بزنم زیر cpu که یکی ساتا سه پین وجود داره و اون دوتا فن ها رو با استفاده از تبدیل کننده بزنم به cpu fan درسته؟

و از داخل مادربرد چه گزینه ای و چیو فعال کنم؟

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سلامی دوباره از شما ممنونم که زودتر گفتید خدای من این کارو کرده بودم

امدم سیمی که از تو نمایشگر دیجیتال بیرون امده یا همون هیت سینک رو وصل کردم به cpu فن چهارپینی که بالا cpu قرار داره

111.jpg

و بعدش سوکت های چهار پین های دوتا فن ها رو زدم به  دوتا از جاهای چهارپینی مادربرد دقیقا اینجا

222.jpg

پس یعنی اشتباه بوده چه خوب شما گفتید

و راستی به نظر شما پس سیمی که از هیت سینک  و یا همون نمایشگر بیرون امده بزنم زیر cpu که یکی ساتا سه پین وجود داره و اون دوتا فن ها رو با استفاده از تبدیل کننده بزنم به cpu fan درسته؟

و از داخل مادربرد چه گزینه ای و چیو فعال کنم؟

موفق باشید:x

چیزی که جناب آذین گفت ابهام نداره.

دو فن رادیات رو با هاب یکی کن و بزن به cpu fan روی مادربورد.

سیم پمپ ( اسمش هیتسینک نیست!) رو بزن به نزدیک‌ترین  sys fan

بایاس مادربورد رو بگذار برای بعد. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

چیزی که جناب آذین گفت ابهام نداره.

دو فن رادیات رو با هاب یکی کن و بزن به cpu fan روی مادربورد.

سیم پمپ ( اسمش هیتسینک نیست!) رو بزن به نزدیک‌ترین سه پین (sys fan هایی که علامت زده‌ای) 

بایاس مادربورد رو بگذار برای بعد. 

تشکر سعید جان بله آذین عزیز هم درست می گن چون من از همون گفتم چرا باید یک سه پین بخوره به یک چهارپین خوب شد گفتنند از آذین عزیز ممنونم از شما هم ممنونم سعید جان

و راستی سعیدجان به این قسمت چی میگن؟(دانستن عیب نیست نداستن عیب است):D

orginal_1480777459_photo_2016-12-03_18-11-33.jpg

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

تشکر سعید جان بله آذین عزیز هم درست می گن چون من از همون گفتم چرا باید یک سه پین بخوره به یک چهارپین خوب شد گفتنند از آذین عزیز ممنونم از شما هم ممنونم سعید جان

و راستی سعیدجان به این قسمت چی میگن؟(دانستن عیب نیست نداستن عیب است):D

orginal_1480777459_photo_2016-12-03_18-11-33.jpg

با آسانگیری به کل این بخش بلاک یا پمپ گفته می‌شه.

اما دقیق بخوای بگی بخشی که الان روش به سمت ماست بلاکه و پمپ هم پشت همینه

ندانستن این چیزها ابدا عیب نیست. راستش رو بخوای بدونی دانستن‌شون ممکنه زیانبار هم باشه چون مهارت‌هایی رو کسب می‌کنی که به درد کمتر جایی می‌خورند و از کسب مهارتهای اصلی برای زندگی باز می‌مونی. من توی همسن و سالهام  همه‌ کاره‌ی هیچکاره زیاد دیده‌ام، کسانی که از بسیاری چیزها می‌دانند و هیچ کاری رو به کمال نمی‌تونند انجام بدن و البته خودم هم از این آفت بی‌نصیب نیستم.

ببخشید منبر طولانی شد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...