رفتن به مطلب

ارزش دارد برای kaby lake صبر کنم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

می خواستم بدونم kaby lake چقدر از skylake قوی تره و z270 چقدر از z170 قوی تره (در بحث گیمینگ) .ارزش داره برای kaby lake و z 270 صبر کنم یا به skylake و z170 ارتقا بدم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

فکر کنم منظر ZEN باشید بهتره

روال کاری اینتل که چنگی به دل نمیزنه

بنچمارکها هم که اومده همین موضوع رو میگن در مورد kaby lake

لینک به دیدگاه

سلام.

شما همین الان هم بهترین قطعات رو دارید. من هم قطعاتم دقیقا عین شماست با این تفاوت که CPU 3770 هست None K

اما در حالت کلی، شما توی گیم شاید 1 درصد تفاوت در پرفورمنس احساس کنید با ارتقا به نسل جدید.

چنانچه 4K بازی می کنید، حتما به جای این مسائل به فکر 1080 باشید. اینجاست که بیش از 50 درصد اختلاف با سیستم فعلی تون رو حس می کنید.

باز هم تاکید می کنم، مادربورد، CPU و Ram شما تا زمانی که تبدیل به گلاگاه نشدن، به هیچ وجه هزینه اضافه برای ارتقاء نکنید. ببینید نسخه اولیه I7 ها مثل 920 و 950 و ... CPU های ضعیفی بودن. اما از 2600K تا 6700K باور کنید اختلاف فاحشی نیست.

یه اختلافی تو معماری رم DDR3/DDR4 هست که گفتم شما هرگز اون رو حس نمی کنید.

من هم مثل شما یه حسی ارتقا داشتم. حتما می خواستم سیستم جدید بخرم و 2011V3

ولی رفتم و کیسم رو عوض کردم. تو کیس جدیدم LED نصب کردم و که حس نو بودن کیس بهم القاء بشه.

لینک به دیدگاه

برای kabylake نه ولی برای z270 شاید...

z270 هم اگر از نظر ظاهری از میناش خوشت بیاد وگرنه که فرقی نمی کنه...

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم تاثیر جدی در گیمینگ نخواهند داشت .

CPU فعلی شما حتی برای 1080 یا تایتان X پاسکال هم گلوگاه نیست .

با رفتن به Z270 و 7700k شما کلی باید هزینه کنید اما عملا افزایش فریمی رو مشاهده نمی کنید .

کمی صبر کنید . ZEN و وگا در راه هستن .

اینجا میتونید بنچمارک هایی که احتمالا مربوط به جدید ترین کارت ای ام دی هست رو ببینید

اینجا هم میتونید بنچ مارک های پرچمدار سری Kaby Lake یعنی 7700K رو ببینید .

تاپیک دومی رو کامل بخونید تا توجه بشید Kaby Lake قرار نیست کار خاصی انجام بده .

ضمنن به طور کلی مین برد تاثیر جدی رو گیمینگ نداره . همین الان هم یه مین 300 تومنی با مین 1 تومنی در گیمینگ تفاوت خاصی نداره ( اگر نخواید اور کنید یا از فناوری کراس و sli استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Magneto گفته است :

سلام.

شما همین الان هم بهترین قطعات رو دارید. من هم قطعاتم دقیقا عین شماست با این تفاوت که CPU 3770 هست None K

اما در حالت کلی، شما توی گیم شاید 1 درصد تفاوت در پرفورمنس احساس کنید با ارتقا به نسل جدید.

چنانچه 4K بازی می کنید، حتما به جای این مسائل به فکر 1080 باشید. اینجاست که بیش از 50 درصد اختلاف با سیستم فعلی تون رو حس می کنید.

باز هم تاکید می کنم، مادربورد، CPU و Ram شما تا زمانی که تبدیل به گلاگاه نشدن، به هیچ وجه هزینه اضافه برای ارتقاء نکنید. ببینید نسخه اولیه I7 ها مثل 920 و 950 و ... CPU های ضعیفی بودن. اما از 2600K تا 6700K باور کنید اختلاف فاحشی نیست.

یه اختلافی تو معماری رم DDR3/DDR4 هست که گفتم شما هرگز اون رو حس نمی کنید.

من هم مثل شما یه حسی ارتقا داشتم. حتما می خواستم سیستم جدید بخرم و 2011V3

ولی رفتم و کیسم رو عوض کردم. تو کیس جدیدم LED نصب کردم و که حس نو بودن کیس بهم القاء بشه.

من یک asus 1080 fe دارم هرچی سعی کردم امضا رو درست کنم بهم خطای خط های زیاد می داد 

لینک به دیدگاه

بعد یک سوال 

فرکانس رم چقدر تو گیمینگ تاثیر داره؟ من از ۱۶۰۰ بالاتر نمی تونم بیارم.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

بعد یک سوال 

بی تاثیر نیست اما خیلی هم مهم نیست .

اگر نتونستید فرکانس رو بالا ببرید تایمینگ رو کم کنید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hossein gamer گفته است :

بعد یک سوال 

وا خوب رفیق چی از جون یه سیستم می خوای؟ باور کن قصر رویاهات وقتی فرو میریزه که چند میلیون خرج کنی و نتیجه نگیری

خوب 1080FE رو با قیمت خیلی پایینی بفروش به من 

برا خودت 1080 AMP Extreme بگیر...

------------------------------------------------

ولی جدای از شوخی، و هر گونه بحث و کارشناسی، من هیچ ارتقاء سیستمی رو نمی تونم به شما پیشنهاد کنم.

اینتل هم فناوری KabyLake و اصلا حتی سری 8000ش رو هم از سال 2010 در اختیار داشته. نگه داشته سالی فلانقدر نانومتر کم می کنه برا پول هایی که ما به زحمت در میاریم کیسه دوخته...

-------------------------------------------------

اگر اگر خواستی حرکت مفیدی داشته باشی تعویض 1080FE با AMP Extreme کار معقولانه ای خواهد بود.مگر اینکه برای TitanX Pascal یا معماری ولتا و ... دندون تیز کرده باشی.

--------------------------------------------------

در پایان یه مثال برات می زنم بری پی زندگیت:

دوست عزیزی که با پورش تشریف آوردی امامزاده صالح حاجت بگیری. به اطلاعتون می رسونم که شما الان سوار حاجت مایی.

این الان حکایت شماست.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Magneto گفته است :

وا خوب رفیق چی از جون یه سیستم می خوای؟ باور کن قصر رویاهات وقتی فرو میریزه که چند میلیون خرج کنی و نتیجه نگیری

خوب 1080FE رو با قیمت خیلی پایینی بفروش به من ?

برا خودت 1080 AMP Extreme بگیر...

------------------------------------------------

ولی جدای از شوخی، و هر گونه بحث و کارشناسی، من هیچ ارتقاء سیستمی رو نمی تونم به شما پیشنهاد کنم.

اینتل هم فناوری KabyLake و اصلا حتی سری 8000ش رو هم از سال 2010 در اختیار داشته. نگه داشته سالی فلانقدر نانومتر کم می کنه برا پول هایی که ما به زحمت در میاریم کیسه دوخته...

-------------------------------------------------

اگر اگر خواستی حرکت مفیدی داشته باشی تعویض 1080FE با AMP Extreme کار معقولانه ای خواهد بود.مگر اینکه برای TitanX Pascal یا معماری ولتا و ... دندون تیز کرده باشی.

--------------------------------------------------

در پایان یه مثال برات می زنم بری پی زندگیت:

دوست عزیزی که با پورش تشریف آوردی امامزاده صالح حاجت بگیری. به اطلاعتون می رسونم که شما الان سوار حاجت مایی.

این الان حکایت شماست.

درود بر تو داداشم  اول اینکه این مثال زدنت تو بتن چپم خیلی  خوب مثال شدی دوم اینکه

یه سوال از شما عزیز این گلوگاه یعنی چی ؟؟؟؟؟/

بعد 6700K و مین ایسوس هیرو آلپا و رم 16گیگ 3200تاخیر cl14 و گراف amp gtx 1080 منو  تا چه مدت از  ارتقا راحت میکنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

1080 amp extreme چند فریم با 1080 fe فرق داره ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farvahr گفته است :

درود بر تو داداشم  اول اینکه این مثال زدنت تو بتن چپم خیلی  خوب مثال شدی دوم اینکه

یه سوال از شما عزیز این گلوگاه یعنی چی ؟؟؟؟؟/

بعد 6700K و مین ایسوس هیرو آلپا و رم 16گیگ 3200تاخیر cl14 و گراف amp gtx 1080 منو  تا چه مدت از  ارتقا راحت میکنه ؟؟؟

در خصوص خط اول آقا مخلصیم.

در خصوص خط سوم: در هیچ شرایطی یک ماه هم از محصولات جدید در امان نیستی. اما با این سیستم حدودا 2 سال امپراتوری یعنی هرچی بیاد گیم و ... رو شاخ سیستمه، بعدش هم در حد Hero و ... . اما اگه به این فکر کنی که سیستم رو دستت نباشه باید اهل داستان فیش های نجومی و اختلاص و اینا باشی...

اما سوال دوم:

چون می دونی خوش مثالم با مثال برات توضیح می دم

یه اتوبان داریم 20 بانده اصلا تو مایه های باند فرودگاه. صد کیلومتر طولشه. فقط وسطاش به طول 200 متر دو بانده ست. چی میشه؟ اونجا ترافیک می شه در حد حقوق های نجومی...

20 نفر رفتن کوه نوردی، 19 تاشون خارمادر کوهنوردی هستن و یکیشون فرهاد اصلانی . چی می شه؟ همشون باید با سرعت فرهاد اصلانی حرکت کنن...

مثال سوم : شما یه سیستم داری I7 6700K و Main خف , گرافیک 1080 و SSD و ... با دوگیگ رم. چی می تونی بازی کنی؟ تهش بتلفیلد3 و Fifa16. چرا چون اون بازی باید از هارد به درون رم بارگذاری بشه و رم شما هم در حد این حرفا نیست. حالا در نظر بگیر که CPU باید بازی رو در حد فریم هایی که گرافیک می تونه رندر کنه پردازش کنه، رم ها ذخیره و بافر کنن، حافظه گرافیکی فریم های رندر شده رو بافر کنه و ...

بنا بر این هر قطعه یا عضوی از قطعه مثل باس حافظه در GTX960 که 128 بیتیه، چنانچه ضعیف تر از عملکرد بقیه اجزا کار کنه می شه گلوگاه سیستم.

از نظر علمی و تئوری، چنانچه به خدا اعتقاد داشته باشی فقط خداست که می تونه سیستمی سر هم کنه که هیچ گلوگاهی مطلقا درش وجود نداشته باشه. چون محاله که CPU 6700K قدرت پردازشش در فلان گیم دقیقا به اندازه قدرت رندر یه کارت گرافیک تو همون گیم می ده. بنابر این هر کدوم از این موارد ضعیف تر عمل کنه می شه گلوگاه.

پس گلوگاه رو نمی شه از بین برد. اما می شه اثرش رو خنثی کرد. مثلا شما گیم رو اجرا کنی و تو 2K بهت 70 فریم در ثانیه خروجی بده اصلا به شما چه ربطی داره که الان پهنای باند حافظه کارت گرافیک به حد اکثر ظرفیتش رسیده یانه؟

حتی اگر یه GTX970 و یه CPU i5 خوب و 8 گیگ رم داشته باشی و GTA5 رو با 35فریم در ثانیه تو 1080P و اولترا اجرا کنی باز هم گلوگاه نداری. اما همین کار رو اگه با یه CPU سری G اینتل انجام بدی یا گرافیک رو جای 970 بیای 1080 انتخاب کنی گلوگاه ایجاد شده... اینجا 1080 خودش بعلت ایجاد گلوگاه در CPU باعث کاهش عملکرد سیستم می شه در حالی که اگه GTX960 استفاده می کردید شاید عملکرد بهتری می داشت...

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

هیچ فریم...

مگر کارت amp بیشتر boost بشه..(که میشه)

ولی در کل کارتای fe تا جایی که من دیدم از همه بیشتر oc میشه ...(دستی)

البته کارت amp نویز کمتری داره و خنک تر هم کار می کنه...+ rgb هم هست...

در کل اگر نهایت  100 دادی کارتتو با زوتک عوض کردی می ارزه وگرنه که هیچ...

کلا با oc یا کولر کارتو عوض کردن جادو که نمیشه کرد خصوصا با سری 10 که کلا voltage و اینا محدوده...

لینک به دیدگاه

کارت زوتک اور خودش فوق العادس ولی نسبت به کارتای دیگه گویا کمتر اور(دستی)  میشه در کمال تعجب.. در نهایت اگر با دما و صدای 1080fe مشکلی ندارید .. دو پول سیاه هم خرج ارتقا به zotac  (یا هر 1080 دیگه ای) نکنید..

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

به هیچ وجه این کار رو نکنید .

بزارید وگا و 1080ti بیاد بعد تصمیم بگیرید هرچند همون موقع هم بعید میدونم ارزش داشته باشه که بخوایند کارتتون رو عوض کنید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Magneto گفته است :

در خصوص خط اول آقا مخلصیم.

در خصوص خط سوم: در هیچ شرایطی یک ماه هم از محصولات جدید در امان نیستی. اما با این سیستم حدودا 2 سال امپراتوری یعنی هرچی بیاد گیم و ... رو شاخ سیستمه، بعدش هم در حد Hero و ... ?. اما اگه به این فکر کنی که سیستم رو دستت نباشه باید اهل داستان فیش های نجومی و اختلاص و اینا باشی...

اما سوال دوم:

چون می دونی خوش مثالم با مثال برات توضیح می دم

یه اتوبان داریم 20 بانده اصلا تو مایه های باند فرودگاه. صد کیلومتر طولشه. فقط وسطاش به طول 200 متر دو بانده ست. چی میشه؟ اونجا ترافیک می شه در حد حقوق های نجومی...

20 نفر رفتن کوه نوردی، 19 تاشون خارمادر کوهنوردی هستن و یکیشون فرهاد اصلانی ?. چی می شه؟ همشون باید با سرعت فرهاد اصلانی حرکت کنن...

مثال سوم : شما یه سیستم داری I7 6700K و Main خف , گرافیک 1080 و SSD و ... با دوگیگ رم. چی می تونی بازی کنی؟ تهش بتلفیلد3 و Fifa16. چرا چون اون بازی باید از هارد به درون رم بارگذاری بشه و رم شما هم در حد این حرفا نیست. حالا در نظر بگیر که CPU باید بازی رو در حد فریم هایی که گرافیک می تونه رندر کنه پردازش کنه، رم ها ذخیره و بافر کنن، حافظه گرافیکی فریم های رندر شده رو بافر کنه و ...

بنا بر این هر قطعه یا عضوی از قطعه مثل باس حافظه در GTX960 که 128 بیتیه، چنانچه ضعیف تر از عملکرد بقیه اجزا کار کنه می شه گلوگاه سیستم.

از نظر علمی و تئوری، چنانچه به خدا اعتقاد داشته باشی فقط خداست که می تونه سیستمی سر هم کنه که هیچ گلوگاهی مطلقا درش وجود نداشته باشه. چون محاله که CPU 6700K قدرت پردازشش در فلان گیم دقیقا به اندازه قدرت رندر یه کارت گرافیک تو همون گیم می ده. بنابر این هر کدوم از این موارد ضعیف تر عمل کنه می شه گلوگاه.

پس گلوگاه رو نمی شه از بین برد. اما می شه اثرش رو خنثی کرد. مثلا شما گیم رو اجرا کنی و تو 2K بهت 70 فریم در ثانیه خروجی بده اصلا به شما چه ربطی داره که الان پهنای باند حافظه کارت گرافیک به حد اکثر ظرفیتش رسیده یانه؟

حتی اگر یه GTX970 و یه CPU i5 خوب و 8 گیگ رم داشته باشی و GTA5 رو با 35فریم در ثانیه تو 1080P و اولترا اجرا کنی باز هم گلوگاه نداری. اما همین کار رو اگه با یه CPU سری G اینتل انجام بدی یا گرافیک رو جای 970 بیای 1080 انتخاب کنی گلوگاه ایجاد شده... اینجا 1080 خودش بعلت ایجاد گلوگاه در CPU باعث کاهش عملکرد سیستم می شه در حالی که اگه GTX960 استفاده می کردید شاید عملکرد بهتری می داشت...

اول اینکه بابت اینهمه با عشقیت  سپاسگزارم 

دوم عشقت پایدار  خنده ات ماندگار

سوم ایول به مثال ها باز هم ادامه بده 

چهارم  لطف بفرمایید بهترین پیشنهاد سیستم رو با بودجه زیر ۹ میلین تومن بهم بدین 

پنجم خدایش با زحمت بدست آوردم نه حقوق نجومی  و دزدی پس علمی و تخصصی بهم بهترین پیشنهاد رو بدید 

لینک به دیدگاه

9 تومن فقط کیس یا با مانیتور و کیبورد و موس و ...؟

لینک به دیدگاه

خوب مثل اینکه نظر اکثر دوستان اینه که ارتقا ندم ،

راجع به کیس چی لازم نیست کیسو ارتقا بدم ؟

کیس فعلی :http://lioncomputer.ir/product/4827/کیس+گرین+X+Plus+Eagle/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

اگه اور کنی در نهایت تعجب زوتک کم میاره !

زوتک به صورت کارخونه ای بیشترین کلاک رو گذاشته ولی حداکثر تا 2080 کلاک می شه

مدل های دیگه مثل مرجع معمولا تا 2165 اور می شن ! (بسته به سایر قطعات کامپیوتر)

البته خنک کردن و کاهش دمای زوتک با بزرگ ترین هیت سینک با طول 33 سانتی متری و اشغال سه اسلات و سه تا فن 10 سانتی  بهتره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 57 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

با سلام

کیس تون که تقریباً فاجعه هست

اگر عوضش کنید قطعات داخل کیس براتون دعا میکنن دوست گرامی^_^

این مورد(کیس) بهتره تعویض بشه

چند مورد انتخاب کنید تا دوستان بگن کدومشون براتون بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

درود

داداش سیستمت اوکیه نهایتمنیتونی همین کیس رو یخورده مناسب تر برداری، خیلی دلت می خواد پیشرفت داشته باشی می تونی مانیتور 4k بگیری اگه نداری و یدونه واقعیت مجازی هم بخری بازم اگه نداری... ;)

لینک به دیدگاه

در لحظه زندگی کن  ،هر چی دوست داری اگه پول داری برو بخر ،انتظار از همه چی بدتره

لینک به دیدگاه

لينك درخواست مشاوره براي خريد كيس. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...