رفتن به مطلب

راهنمایی ارتقا سیسیتم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه سیستم دارم که کانفیگ زیر رو  داره بعد از یه مدت طولانی میخوام ارتفا بدم یه مقدار ولی بودجه محدود هست حداکثر 2 میلیون میتونم هزینه کنم کاربرد هم بازی و اورکلاک ولی خوب 100% اورکلاک حرفه ای دیگه با این سیستم نمیشه کرد ولی خوب حالا برای سرگرمی و ... بدک نیست انشالله برای نسل های بعدی سیستم بهتری میبندم کانفیگ سیستم:

MB:MSI Z68A-G45(G3)

CPU:INTEL CORE I5 2500K

RAM: 2*4GB KINGSTONE HYPER X1886

4GB KIMGMAX 1333

VIDEO CARD:MSI GTX 560 1GB TF2

POWER: GREEN 785W

SSD:SAMSUNG 850 EVO 250GB

CASE: GREEN X3

این سیستم هست

نظر خودم روی یه کارت SAPPHIRE NITRO+RX480 8GB هست و  دوتا رم  GSkill ripjaws x 8gb 2133 DDR3

فقط چند تا سوال هست مین بورد تا فرکانس 2133 بیشتر ساپورت نمیکنه اگرموقع اورکلاک فرکانس بالاتر بخوام برم میشه یا نه؟

و این که اگر رم رو با فرکانس بالاتر بگیرم مثلا 2400 بعد با سیکل پایین تر میشه رو مین بورد استفاده کرد یا نه

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، MAXIMUM گفته است :

سلام یه سیستم دارم که کانفیگ زیر رو  داره بعد از یه مدت طولانی میخوام ارتفا بدم یه مقدار ولی بودجه محدود هست حداکثر 2 میلیون میتونم هزینه کنم کاربرد هم بازی و اورکلاک ولی خوب 100% اورکلاک حرفه ای دیگه با این سیستم نمیشه کرد ولی خوب حالا برای سرگرمی و ... بدک نیست انشالله برای نسل های بعدی سیستم بهتری میبندم کانفیگ سیستم:

MB:MSI Z68A-G45(G3)

CPU:INTEL CORE I5 2500K

RAM: 2*4GB KINGSTONE HYPER X1886

4GB KIMGMAX 1333

VIDEO CARD:MSI GTX 560 1GB TF2

POWER: GREEN 785W

SSD:SAMSUNG 850 EVO 250GB

CASE: GREEN X3

این سیستم هست

نظر خودم روی یه کارت SAPPHIRE NITRO+RX480 8GB هست و  دوتا رم  GSkill ripjaws x 8gb 2133 DDR3

فقط چند تا سوال هست مین بورد تا فرکانس 2133 بیشتر ساپورت نمیکنه اگرموقع اورکلاک فرکانس بالاتر بخوام برم میشه یا نه؟

و این که اگر رم رو با فرکانس بالاتر بگیرم مثلا 2400 بعد با سیکل پایین تر میشه رو مین بورد استفاده کرد یا نه

رمت فعلا کافی و بیشتر از نیاز بازی ها هست ( اکثر بازی ها 8 بیشتر رم نمیخواند . شما 12 دارید کافیه )

شما یه 1070 بگیر و خلاص .

مورد 1 ( پیشنهادی ) :

http://lioncomputer.ir/product/9234/کارت+گرافیک+گینوارد+GTX+1070+Phoenix/

مورد 2 ( قیمتش اخیرا یه کم بالارفته ارزش خریدش پایینه ) :

http://lioncomputer.ir/product/8602/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+GTX+1070+Gaming+X/

اگر هم احساس کردید گلوگاه و این حرف ها پیش میاد یه i7 دست دو از همین سوکت بگیرید .

سوال 1: اگر فرکانس بالاتر از 2133 بگیرید میتونید با فعال کردن XMP از فرکانس بالاتر از 2133 بهره ببرید . ولی تاثیر بسیار ناچیزی در پرفورمنس سیستم داره .

سوال 2 : اگر هم xmp فعال نکنید رم های  2400 روی 2133 کار میکنند ( نمیدونم CL پایینتر میره یا نه )

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

با سلام

بنظرم فعلأ با توجه به محدودیت بودجه و با توجه به اینکه خودتون گفتید گیم هم کار میکنید ،،  پس بی خیال رم بشید و اولویت ارتقا رو روی کارت گرافیک و cpu بگذارید

بنظرم همه دو میلیون رو فعلأ بدید یه 1070 بخرید و سال آینده هم CPU رو ارتقا بدید

یا اینکه برعکس امسال CPU و سال آینده کارت گرافیک

البته مد نظر داشته باشید که اگر کارت گرافیک رو امسال ارتقا بدید باز هم تا CPU رو قوی نکنید ،، از همه قدرت کارتتون استفاده نمیشه و به اصطلاح "گلوگاه" میشه ولی خوب با توجه به بودجه ای که گفتید چاره ای نیست

ولی با ارتقا رم ،،  فکر نمیکنم خیلی تفاوت مشهودی رو در عملکرد سیستمتون شاهد باشید !

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

رمت فعلا کافی و بیشتر از نیاز بازی ها هست ( اکثر بازی ها 8 بیشتر رم نمیخواند . شما 12 دارید کافیه )

شما یه 1070 بگیر و خلاص .

مورد 1 ( پیشنهادی ) :

http://lioncomputer.ir/product/9234/کارت+گرافیک+گینوارد+GTX+1070+Phoenix/

مورد 2 ( قیمتش اخیرا یه کم بالارفته ارزش خریدش پایینه ) :

http://lioncomputer.ir/product/8602/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+GTX+1070+Gaming+X/

اگر هم احساس کردید گلوگاه و این حرف ها پیش میاد یه i7 دست دو از همین سوکت بگیرید .

سوال 1: اگر فرکانس بالاتر از 2133 بگیرید میتونید با فعال کردن XMP از فرکانس بالاتر از 2133 بهره ببرید . ولی تاثیر بسیار ناچیزی در پرفورمنس سیستم داره .

سوال 2 : اگر هم xmp فعال نکنید رم های  2400 روی 2133 کار میکنند ( نمیدونم CL پایینتر میره یا نه )

دقیقا مشکلم با 1070 گلوگاه شدنش هست سی پی یو هم به خاطر مین بوردم که خیلی قوی نیست تا 4.5 دیگه بیشتر نمیره

حتی با اور نمیدونم میتونه سیستم از پس 1070 تو فول اچ دی بر بیاد یا نه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما یک شانسی که آوردید مین شما گرافیک های PCI Express 3 رو ساپورت می کنه ولی با این حال شما بهتره در درجه اول سی پی یو تون رو ارتقاء بدید چون در حال حاضر استوکش تو بازار موجوده، بعد اگه داشتی برو سراغ گرافیک. و از طرفی بهتره رم  4GB KIMGMAX 1333  رو از سیستم ات حذف کنی چون باعث می شه سیستم FSB پایین یعنی 1333 کار کنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAXIMUM گفته است :

دقیقا مشکلم با 1070 گلوگاه شدنش هست سی پی یو هم به خاطر مین بوردم که خیلی قوی نیست تا 4.5 دیگه بیشتر نمیره

حتی با اور نمیدونم میتونه سیستم از پس 1070 تو فول اچ دی بر بیاد یا نه

برای FHDپر دازنده کافیه . زیاد نگران گلوگاه و این حرفا نباشید چون زیاد نیست . مثلا توی بازی به جای 90 فریم در FHD  شما 60 فریم میگیرید که هیچ تفاوتی رو احساس نمیکنید . 

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست عزیز گلوگاه شدن پردازنده به قدرت گرافیک برمیگرده و تنظیمات گیم. هرچی تنظیمات گیم پایینتر باشه و گرافیک بالاتر  (یعنی راندمان گرافیک بالاتر باشه) احتمال گلوگاه شدن بیشتره. بعضی ها فکر می کنن مثلا سیستم شما رو اگه روش گرافیک 1080 بندازی رو 720P اوکیه و رو 4K گلوگاه میشه. در صورتی که کاملا بر عکسه!

یعنی اگه شما 720P بازی کنی و کارت گرافیک بلادرنگ رندر رو انجام بده CPU کم میاره.  ببینید شما 10 میلیون هم برای سیستمتون خرج کنید باز یه جای سیستمتون گلوگاه داره. حتی بعضی وقت ها گلوگاه نرم افزاره. مثلا بازی FIFA16 روی 60 فریم قفله. شما سیستم قوی داری و همیشه این بازی رو رو 60 فریم اجرا می کنی. اینجا Maximum Frame Rate بازی گلوگاهه نرم افزاریه.

نیاز به صرف زمان زیاد داره تا دقیق متوجه بشید داستان گلوگاه چیه.

اما پردازنده 2500K کاملا توانایی تغذیه گرافیک 1070 رو داره. اما برای FullHD اصلا نیازی نیست شما 1070 تهیه کنید. همچنین همیشه برای جلوگیری از گلوگاه و کلا بهینه بودن سیستم، قطعات رو بصورت متناسب با هم ارتقا بدید. برای FullHD شما هیچ نیازی به 1070 ندارید. چون مانیتورتون هم به احتمال 90 درصد 60 هرتزه و بیشتر از 60 فریم رو هم که نمی تونید ببینید.

گرافیک RX480 اگه تعصب به برند ندارید آینده نگریه خوبیه. همچنین 1060 اگه علاقه به Nvidia دارید. Ram رو امروز به 16 ارتقاء ندید احتمال داره فردا نیازتون بشه. چون بازی های جدید به رم زیاد تکیه می کنن. حافظه بسیار زیاد گرافیک های نسل جدید اجازه داده تا بازی ساز ها بیشتر رو فضا و ... حساب باز کنن و این احتمال در آینده می ره.

شما تهش 1400 می خواید برای بهترین مدل 1060 یا RX480 هزینه کنید. ارتقاء رم هم تهش 150 تومن هزینه برمیداره.

میمونه 450 تومن. قیمت i7 2600K و I7 3770 که CPU خودم و خیلی هم ازش راضی هستم حدودا 700 800 ایناست.

CPU شما هم که قیمتش رو نمی دونم ولی مطمئن هستم که بیشتر از 350 تومن می ارزه که بتونید بفروشیدش و I7 بگیرید. 

با این ارتقاء برید و با همه گیم ها Full HD بازی کنید 60 فریم و لذت ببرید...

لینک به دیدگاه

شما می خواید ببینید CPU گلوگاهه یا نه لود CPU و GPU رو موقع بازی مانیتور کنید. اگه لود CPU رفت رو 100درصد و GPU نرسید به 100درصد پردازنده گلوگاه...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Magneto گفته است :

شما می خواید ببینید CPU گلوگاهه یا نه لود CPU و GPU رو موقع بازی مانیتور کنید. اگه لود CPU رفت رو 100درصد و GPU نرسید به 100درصد پردازنده گلوگاه...

درود بر شما دوست عزیز لطف میکنید به این تاپینگ سر بزنید مطالعه کنید  و نظر کارشناسی خودتون رو بگید چند تا سوالم از تون بپرسم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/67183-خرید-کیس-گیمینگ-حرفه-ای-زیر-9-میلیون-تومن/

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Magneto گفته است :

سلام.

دوست عزیز گلوگاه شدن پردازنده به قدرت گرافیک برمیگرده و تنظیمات گیم. هرچی تنظیمات گیم پایینتر باشه و گرافیک بالاتر  (یعنی راندمان گرافیک بالاتر باشه) احتمال گلوگاه شدن بیشتره. بعضی ها فکر می کنن مثلا سیستم شما رو اگه روش گرافیک 1080 بندازی رو 720P اوکیه و رو 4K گلوگاه میشه. در صورتی که کاملا بر عکسه!

یعنی اگه شما 720P بازی کنی و کارت گرافیک بلادرنگ رندر رو انجام بده CPU کم میاره.  ببینید شما 10 میلیون هم برای سیستمتون خرج کنید باز یه جای سیستمتون گلوگاه داره. حتی بعضی وقت ها گلوگاه نرم افزاره. مثلا بازی FIFA16 روی 60 فریم قفله. شما سیستم قوی داری و همیشه این بازی رو رو 60 فریم اجرا می کنی. اینجا Maximum Frame Rate بازی گلوگاهه نرم افزاریه.

نیاز به صرف زمان زیاد داره تا دقیق متوجه بشید داستان گلوگاه چیه.

اما پردازنده 2500K کاملا توانایی تغذیه گرافیک 1070 رو داره. اما برای FullHD اصلا نیازی نیست شما 1070 تهیه کنید. همچنین همیشه برای جلوگیری از گلوگاه و کلا بهینه بودن سیستم، قطعات رو بصورت متناسب با هم ارتقا بدید. برای FullHD شما هیچ نیازی به 1070 ندارید. چون مانیتورتون هم به احتمال 90 درصد 60 هرتزه و بیشتر از 60 فریم رو هم که نمی تونید ببینید.

گرافیک RX480 اگه تعصب به برند ندارید آینده نگریه خوبیه. همچنین 1060 اگه علاقه به Nvidia دارید. Ram رو امروز به 16 ارتقاء ندید احتمال داره فردا نیازتون بشه. چون بازی های جدید به رم زیاد تکیه می کنن. حافظه بسیار زیاد گرافیک های نسل جدید اجازه داده تا بازی ساز ها بیشتر رو فضا و ... حساب باز کنن و این احتمال در آینده می ره.

شما تهش 1400 می خواید برای بهترین مدل 1060 یا RX480 هزینه کنید. ارتقاء رم هم تهش 150 تومن هزینه برمیداره.

میمونه 450 تومن. قیمت i7 2600K و I7 3770 که CPU خودم و خیلی هم ازش راضی هستم حدودا 700 800 ایناست.

CPU شما هم که قیمتش رو نمی دونم ولی مطمئن هستم که بیشتر از 350 تومن می ارزه که بتونید بفروشیدش و I7 بگیرید. 

با این ارتقاء برید و با همه گیم ها Full HD بازی کنید 60 فریم و لذت ببرید...

نه رو پردازنده این مین بورد دیگه هزینه کردن بنظرم درست نیست سی پی یو رو عوض نمیکنم و با همون 480 تموم میکنم کار رو و 8 گیگ دیگه رم اضافه میکنم که داستان رم برام پیش نیاد 4 گیگ کینگ استون هم میزارم برای فروش یا نگه میدارم شاید یه روزی به کار اومد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAXIMUM گفته است :

نه رو پردازنده این مین بورد دیگه هزینه کردن بنظرم درست نیست سی پی یو رو عوض نمیکنم و با همون 480 تموم میکنم کار رو و 8 گیگ دیگه رم اضافه میکنم که داستان رم برام پیش نیاد 4 گیگ کینگ استون هم میزارم برای فروش یا نگه میدارم شاید یه روزی به کار اومد

تعویض پردازنده خیلی نیاز نیست دوست عزیز. CPU شما کاملا جوابگوی RX480 هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...