رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ببینید این وسط قیمت رو هم نباید فراموش کنید .

الان 1400X با قیمتی زیر 200 دلار احتمالا برای گیمینگ کاملا کافی خواهد بود . همین الان هم اگر کسی کراس یا SLI نکنه نیازی به i7 نداره و نهایتا یه i5 میخواد .

کافی بودن گاها ربطی به بهتر بودن نداره . 6600K و 6700K هر دو کافی هستند اما 6700K یه مقدار بهتره . با این حال خرید 6600K بصرفه تره . شاید 1400X کافی باشه اما از 6600K بهتر نباشه در این صورت قیمت مشخص کننده برنده نهایی هستش .

مطمئنا بله قیمت صد در صد تعیین کننده هست . اما اگه پردازنده i3 از تمام پردازنده های ای ام دی در گیم مثلا 10 درصد بهتر عمل کنه (فرضا گفتم) . به گیمری که فقط با سیستمش گیم بازی می کنه شما چه پیشنهادی می دید؟

من صحبتم اینه عملکرد پردازنده ها در بخش گیم برای یه گیمر مهم هستش و همانطور که من که زیاد گیم بازی نمی کنم اما به اخبار گیم اهمیت می دم اینقدر چشم انتظار بنچمارک های گیم این پردازنده هستم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

مطمئنا بله قیمت صد در صد تعیین کننده هست . اما اگه پردازنده i3 از تمام پردازنده های ای ام دی در گیم مثلا 10 درصد بهتر عمل کنه (فرضا گفتم) . به گیمری که فقط با سیستمش گیم بازی می کنه شما چه پیشنهادی می دید؟

من صحبتم اینه عملکرد پردازنده ها در بخش گیم برای یه گیمر مهم هستش و همانطور که من که زیاد گیم بازی نمی کنم اما به اخبار گیم اهمیت می دم اینقدر چشم انتظار بنچمارک های گیم این پردازنده هستم.

اصولا معنی نداره برای چیزی که ازش سود نمی بری خرج کنی .

بنا به فرض شما من حتما به طرف پیشنهاد می کنم سراغ اینتل بره .

لینک به دیدگاه

ما که فن نیستیم امیدوارم اونقد بزنن تو سر همدیگه اخرش سودش ب ما برسه
فقط امیدوارم ای ام دی مثل 480 های رفرنسش سوتی نده :D

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Amiro3D گفته است :

ما که فن نیستیم امیدوارم اونقد بزنن تو سر همدیگه اخرش سودش ب ما برسه فقط امیدوارم ای ام دی مثل 480 های رفرنسش سوتی نده :D

اخوی  سودش قراره  بره  تو جیب فروشنده ها 

مـــــــا ... !      اصلا  ما رو  بیخیال !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farhadii گفته است :

اخوی  سودش قراره  بره  تو جیب فروشنده ها ?

مـــــــا ... !      اصلا  ما رو  بیخیال !?

حداقل یه پرفومنسی به ما میرسه اخرش

لینک به دیدگاه

AMD Ryzen Goes Preorder Today + Die Shot + Info and Event Demo Benchmark Videos

برای دیدن ویدیو ها به لینک منبع مراجعه کنید

ryzen-die-guru3d.thumb.png.4252776040cfda8640f20bc7eff1a588.png

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-ryzen-goes-preorder-today-info-and-event-benchmark-videos.html

.

لینک به دیدگاه

دوستان برای  پردازنده های جدید ای ام دی حرفی از گرافیک مجتمع زده نشده آیا ؟ ، اگه در حد تصویر دادن هم باشه برای خیلی ها که اصلا نیازی به گرافیک قوی ندارن یه امتیاز بزرگه و لازم نیست دیگه گرافیک برای تصویر دادن بخرن ، ضمنا فرق بین 1700X و 1800X به جز در 0.2 گیگاهرتز در فرکانس اونها در تکنولوژی یا میزان اورکلاک پذیری ... فرق هست ؟  دلیل اختلاف قیمت 100 دلاری سر چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD beat its goal of 40% IPC improvement with Zen – achieving 52%.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

دوستان برای  پردازنده های جدید ای ام دی حرفی از گرافیک مجتمع زده نشده آیا ؟ ، اگه در حد تصویر دادن هم باشه برای خیلی ها که اصلا نیازی به گرافیک قوی ندارن یه امتیاز بزرگه و لازم نیست دیگه گرافیک برای تصویر دادن بخرن ، ضمنا فرق بین 1700X و 1800X به جز در 0.2 گیگاهرتز در فرکانس اونها در تکنولوژی یا میزان اورکلاک پذیری ... فرق هست ؟  دلیل اختلاف قیمت 100 دلاری سر چیه ؟

نمونه های دارای گرافیک سرخود هم در کار هستند اما این ها ندارن . قبلا اخباری منتشر شده بود که  ای ام دی کبیر قصد داره از فناوری VEGA در APU های جدید خودش استفاده کنه . اگر این اتفاق بیفته احتمالا شاهد یک جهش مهم در این زمینه خواهیم بود .

در مورد 1700X و 1800X

عموما پرچمدارها نسبت پرفورمنس در برابر دلار سقوط می کنند .

مثلا 390X و 390 . ارزش خرید 390 بیشتره اما 390X چند درصدی قویتره .

به همین دلیل هم عموما بیشترین افت قیمت نصیب پرچمدار ها میشه .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

نمونه های دارای گرافیک سرخود هم در کار هستند اما این ها ندارن . قبلا اخباری منتشر شده بود که  ای ام دی کبیر قصد داره از فناوری VEGA در APU های جدید خودش استفاده کنه . اگر این اتفاق بیفته احتمالا شاهد یک جهش مهم در این زمینه خواهیم بود .

در مورد 1700X و 1800X

عموما پرچمدارها نسبت پرفورمنس در برابر دلار سقوط می کنند .

مثلا 390X و 390 . ارزش خرید 390 بیشتره اما 390X چند درصدی قویتره .

به همین دلیل هم عموما بیشترین افت قیمت نصیب پرچمدار ها میشه .

ممنون از توضیحاتتون . اگه این پردازنده ها دارای گرافیک مجتمع بشن برای اونایی که مثلا کارهای سی پی یو محور انجام میدن خبر خوشی هست و اونا رو از خرج اضافی خرید گرافیک رها می کنه.

در مورد فرق 1700X و 1800X بجز در فرکانس من چیزی ندیدم . فرق بین 390 و 390 ایکس هم  صرفا فرکانس نبود. مثلا اگه کسی بیاد  1700X رو دستی صرفا 200 مگاهرتز اور کنه چه فرقی با 1800X خواهد داشت ؟ یا اگه 1800X رو 0.2 گیگاهرتز فرکانسش رو بیاره پایین. آیا مثلا اجزای درونی پردازنده دارای تفاوتی هست که باعث میشه 1800X بیشتر اور بشه یا اینکه 1800X صرفا به صورت کارخانه ای 200 مگاهرتز دارای فرکانس بیشتر هستش. خیلی دوست داشتم بدون فرق اساسی بین این دو پردازنده به جز فرکانس چیه ؟ چون فرق 200 مگاهرتز  فرکانس بیشتر هیچ جوره این اختلاف قیمت رو توجیه نمی کنه.انگار اینتل بیاد 7700k رو 0.2 گیگاهرتز اور کنه بعد 100 دلار گرون کنه خوب خود ما هم می تونیم فرکانس رو بالاتر ببریم دستمون کج نیست که

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

ممنون از توضیحاتتون . اگه این پردازنده ها دارای گرافیک مجتمع بشن برای اونایی که مثلا کارهای سی پی یو محور انجام میدن خبر خوشی هست و اونا رو از خرج اضافی خرید گرافیک رها می کنه.

در مورد فرق 1700X و 1800X بجز در فرکانس من چیزی ندیدم . فرق بین 390 و 390 ایکس هم  صرفا فرکانس نبود. مثلا اگه کسی بیاد  1700X رو دستی صرفا 200 مگاهرتز اور کنه چه فرقی با 1800X خواهد داشت ؟ یا اگه 1800X رو 0.2 گیگاهرتز فرکانسش رو بیاره پایین. آیا مثلا اجزای درونی پردازنده دارای تفاوتی هست که باعث میشه 1800X بیشتر اور بشه یا اینکه 1800X صرفا به صورت کارخانه ای 200 مگاهرتز دارای فرکانس بیشتر هستش. خیلی دوست داشتم بدون فرق اساسی بین این دو پردازنده به جز فرکانس چیه ؟ چون فرق 200 مگاهرتز  فرکانس بیشتر هیچ جوره این اختلاف قیمت رو توجیه نمی کنه.انگار اینتل بیاد 7700k رو 0.2 گیگاهرتز اور کنه بعد 100 دلار گرون کنه خوب خود ما هم می تونیم فرکانس رو بالاتر ببریم دستمون کج نیست که ?

منظور من از فرق 390 و 390x فرکانس نبود

منظورم فریمی بود که توی بازی میدن با قیمتشون فقط همین .

مدارهای 1700X و 1800X باید با هم متفاوت باشن . در واقع هرچی که 1700X اور میشه 1800X هم اور میشه ( حتی میشه انتظار بیشتری داشت )

در واقع اگر 1700X رو 0.5 گیگاهتز اور کنید 1800X هم میتونه 0.5 گیگاهتز اور بشه پس در عمل فاصله باقی می مونه .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

منظور من از فرق 390 و 390x فرکانس نبود

منظورم فریمی بود که توی بازی میدن با قیمتشون فقط همین .

مدارهای 1700X و 1800X باید با هم متفاوت باشن . در واقع هرچی که 1700X اور میشه 1800X هم اور میشه ( حتی میشه انتظار بیشتری داشت )

در واقع اگر 1700X رو 0.5 گیگاهتز اور کنید 1800X هم میتونه 0.5 گیگاهتز اور بشه پس در عمل فاصله باقی می مونه .

به نظر خودم همین باید باشه . البته تا نیاد و تست نشه نمیشه دقیق و با اطمینان گفت. حقیقتش این سوال رو در این مورد به این علت  پرسیدم  که به جز  فرق این دو پردازنده در فزکانس چیزی ندیم گفتم شاید کسی خبری چیزی خونده که من نخوندم و اطلاعی ندارم. که گویا کسی هنوز چیزی در این مورد به صورت موثق نمی دونه .

ممنون عزیز.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

به نظر خودم همین باید باشه . البته تا نیاد و تست نشه نمیشه دقیق و با اطمینان گفت. حقیقتش این سوال رو در این مورد به این علت  پرسیدم  که به جز  فرق این دو پردازنده در فزکانس چیزی ندیم گفتم شاید کسی خبری چیزی خونده که من نخوندم و اطلاعی ندارم. که گویا کسی هنوز چیزی در این مورد به صورت موثق نمی دونه .

ممنون عزیز.

به نظر من amd یه چیزی تو آستین داره که تا زمان رونمایی رسمی رو نمیکنه.

تفاوت فرکانسی اونم در این حد کم بعید میدونم دلیل اصلی قیمت بیشتر باشه

لینک به دیدگاه

اینتل یکم خودش رو بیش از حد بالا میدونست بیا پاییپ عزیزم amd هم بیشتر با قیمتش همه رو شگفت زده کرده

ایرانی جماعت باید بره سراغ amd

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amir 18 گفته است :

اینتل یکم خودش رو بیش از حد بالا میدونست بیا پاییپ عزیزم amd هم بیشتر با قیمتش همه رو شگفت زده کرده

ایرانی جماعت باید بره سراغ amd

در ایران amd ارزش خرید بیشتری داره. مهمترینش گارانتی و قیمت هست

لینک به دیدگاه

perf3-wm.jpg

perf2-wm.jpg

perf1-wm.jpg

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

فن های کاستوم که البته قبلتر (زمان تست رایزن) دیدیم

AMD-Wraith-Ryzen-Coolers.jpg

AMD-Ryzen-7-1800X-1700X-170-confirmed.pn

لینک به دیدگاه

ای بالا من دنبال هرچی هستیم اصلا نادیده گرفته میشه

همش بنج های سی پی یو های رده بالا میگذارن

من دنبال بنج های 1400x و 1400 و 1300 هستم

خیلی برام مهم هست ببینم بجز تفاوت فرکانس چه تفاوت  دیگه دارن.

خیلی جالب میشه 1300 به اندازه 1400x اور بشه و همون اندازه فریم بده.

انصافا اگر قدرتش همین حدود باشه قطعا میخرمش

تا این جای کار که سی پی یو های هم قیمت اینتلش خیلی قوی تر بودن

مادربورد هاش هم همه فناوری هایی که من نیازم رو دارن (M2،USB 3.1،DDR4) و..

دلیلی دیده نمیشه که کسی اسکای یا کبی رو به Ryzen ترجیح بده.

لینک به دیدگاه

قیمت ، مدل و اطلاعات دقیق سی پی یو های نسل جدید Ryzen رسمی

df5c790c1108.thumb.jpg.ecd0fdef1d9f9275f4d4b5077beb9466.jpg

https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ATER گفته است :

قیمت ، مدل و اطلاعات دقیق سی پی یو های نسل جدید Ryzen رسمی

df5c790c1108.thumb.jpg.ecd0fdef1d9f9275f4d4b5077beb9466.jpg

https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

دوستان فکر کنم فقط مدل هایی که آخرش X داره ضریب باز هستن و میشه به راحتی فرکانس رو افزایش داد

وگرنه تفاوت R5 1300 با R5 1400X یا 1700 با 1700X در چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ATER گفته است :

دوستان فکر کنم فقط مدل هایی که آخرش X داره ضریب باز هستن و میشه به راحتی فرکانس رو افزایش داد

وگرنه تفاوت R5 1300 با R5 1400X یا 1700 با 1700X در چی میتونه باشه؟

.

لینک به دیدگاه

AMD Ryzen System and Custom Build Photos with GeForce SLI

Untitled.thumb.jpg.b7844750819e0fbefc4c5f9f0345115f.jpg

Untitled.thumb.jpg.22f9442846cafcf447e6c530cf98198b.jpg

Untitled.thumb.jpg.efe1ee12a1eded8274cad6c55c1b54f5.jpg

منبع :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-ryzen-system-and-custom-build-photos-with-geforce-sli.html

باید به AMD Fixer خبر بدن بره سراغ این سیستم و قطعات سبز بدرد نخور رو با قطعات قرمز خوب جا به جا کنه .

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

.

خوب این xrf چی هست؟

auto oc هم که مثل همون boost هست دیگه؟

حالا خودش بوست نکنه ما خودمون اورکلاک کنیم به همون اندازه، چه تفاوتی خواهد داشت؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، ATER گفته است :

خوب این xrf چی هست؟

auto oc هم که مثل همون boost هست دیگه؟

حالا خودش بوست نکنه ما خودمون اورکلاک کنیم به همون اندازه، چه تفاوتی خواهد داشت؟

درود

xfr تکنولوژی هست که خود پردازنده با توجه به حرارت گیرش (همون کولرش ) با توجه به فرکانس بوستی که براش تعریف شده از اونهم فرکانس رو بالاتر میبره

مثلا شما کولر رفرنس گذاشتی وبوست 1800X رویه 4.0 گیگاهرتز هست وقتی سی پی یو بفهمه که حرارت گیرش توانایی دفع حرارت بالاتر رو هم داره فرکانس توربورو از 4 گیگاهرتز هم بالاتر میبره ولی اگه حرارت گیرش در حد همون 4 گیگاهرتز بیشتر نتونه حرارت رو دفع کنه رویه همون 4 گیگاهرتز میمونه و بالاتر نمره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...