رفتن به مطلب

Recommended Posts

در در 1 تیر 1398 در 09:07، big VULTURE گفته است :

AMD EPYC Rome Prices and Specs Leak Out – Flagship EPYC 7742 With 64 Cores, 128 Threads, 3.40 GHz Boost Clock ‘225W’ To Cost Under $10,000 US

پردازنده پرچمدار EPYC 7742 با 64 هسته و 128 ترد قرار است با قیمتی زیر 10 هزار دلار عرضه شود .

قیمت 10 هزار دلاری این پردازنده با توجه به قیمت 25 تا 50 هزار دلاری که برای پردازنده شرکت رقیب ( با 56 هسته و 112 ترد ) گفته می شود بسیار مناسب است .

AMD 7nm Epyc Rome specs and prices leak: $5,000 for 64 cores

2019-06-22-image-9.thumb.jpg.88872179b037c4c9cef01e8cfa044a4e.jpg

.

لینک به دیدگاه

تعدادی از پردازنده های سری 3000 رایزن توسط وب سایت ASRock درز کرد :

ASRock website reveals new AMD Athlon Procs and APUs

1006349634_ASRockwebsiterevealsnewAMDAthlonProcsandAPUs.thumb.png.b53770a83ae1b0af007a13ba7b7aebd7.png

.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پردازنده 3950X با 16 هسته و 32 ترد فقط 105 وات مصرف داره اون وقت این مادربرد 2 تا 8 پین گذاشته بالای CPU .

خیلی از بردهای گیگابایت برای پردازنده های ای ام دی خوشم نمیاد ولی این بار به نظرم کارش خوب بوده . امیدوارم قیمتش خیلی بالا نباشه .

@HeX

@Farjam

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

این عالیه

سینگل به این قدرت

همیشه از رایزن برای عملکرد ضعیف سینگلش گله داشتم

اگر سینگلش این باشه حتما به amd تغییر مسیر میدم

قیمت این سی پی یو مشخص شده ؟

8700k را میخوره و میشوره میزاره تو آفتاب

هم سینگل قوی تره و هم مولتی و هم مصرف کمتری داره. اگر قیمتش هم قابل تحمل باشه انتخاب بعدی هم همین 3600 هست

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir_amd گفته است :

این عالیه

سینگل به این قدرت

همیشه از رایزن برای عملکرد ضعیف سینگلش گله داشتم

اگر سینگلش این باشه حتما به amd تغییر مسیر میدم

قیمت این سی پی یو مشخص شده ؟

8700k را میخوره و میشوره میزاره تو آفتاب

هم سینگل قوی تره و هم مولتی و هم مصرف کمتری داره. اگر قیمتش هم قابل تحمل باشه انتخاب بعدی هم همین 3600 هست

هنوز نمیشه نظر قطعی داد .

باید کمی صبر کنیم تا نتایج اصلی بیاد .

با این حال پردازنده 3600 فعلا ارزونترین پردازنده سری 3000 رایزن هستش و 200 دلار قیمت داره .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

عکسش افقی هست برای لحظاتی فکر کردم این برد چیدمان متفاوت دارد! :)

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

AMD-Ryzen-5-3600-CPUMark-wccftech-leaked-performance.thumb.png.79df8d0abea534d2bef96b244f485e59.png

.

آفرین به  AMD

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

هنوز نمیشه نظر قطعی داد .

باید کمی صبر کنیم تا نتایج اصلی بیاد .

با این حال پردازنده 3600 فعلا ارزونترین پردازنده سری 3000 رایزن هستش و 200 دلار قیمت داره .

بله حتما صبر میکنیم  هم بیشتر تست بشه و هم موجود بشه و قیمت معقول پیدا کنه.

مادر برد این سری چه برچسب قیمتی دارند ؟ با 200$ مادر برد مناسب براشون هست ؟

تا قبل از این بنچمارک رایزن  اصلا برام جدی نبود  ولی  الان جدی دنبالش میکنم.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

بله حتما صبر میکنیم  هم بیشتر تست بشه و هم موجود بشه و قیمت معقول پیدا کنه.

مادر برد این سری چه برچسب قیمتی دارند ؟ با 200$ مادر برد مناسب براشون هست ؟

تا قبل از این بنچمارک رایزن  اصلا برام جدی نبود  ولی  الان جدی دنبالش میکنم.

همین الان بردهاش توی بازار هستند .

میتونید از همه چیپست های فعلی ( بجز چیپست A320 ) استفاده کنید .

...........................

دوستان تا جای ممکن عکس ها رو در نقل قول پاک کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 8 تیر 1398 در 20:08، big VULTURE گفته است :

پردازنده 3950X با 16 هسته و 32 ترد فقط 105 وات مصرف داره اون وقت این مادربرد 2 تا 8 پین گذاشته بالای CPU .

خیلی از بردهای گیگابایت برای پردازنده های ای ام دی خوشم نمیاد ولی این بار به نظرم کارش خوب بوده . امیدوارم قیمتش خیلی بالا نباشه .

@HeX

@Farjam

.

سلام

شخصا در زمان AM3 و AM3+ به هیچ عنوان اعتقادی به بردهای گیگابایت نداشتم، گرچه بهترین تست های AMD زندگیم رو مثل این و این  و این با یک برد 990 گیگابایت که سطح پایینترین برد 990 گیگابایت هم بود گرفته بودم، البته اون زمان عملا AMD به خاطر حالی به حالی بودنش بدترین پلتفرم برای اورکلاک کردن پردازنده ها بر روی لبه ی پایداریشون بودو به همین دلیل مثلا عملا هر نیم ساعت یکی دوبار بایوس میپرید وسط کار، تایمینگ ها و تنظیمات ثابت یه بار کار میکرد یه بار کار نمیکرد، پرفورمنس نه چندان خوبش در تست های حافظه(حافظه ddr3) محور... نتیجه خوب بود اما اعصاب خوردی و مشکلاتی که برام به جا گذاشت باعث شد همه رو از تهیه بردهای گیگابابت در اون چیپست منع کنم که به نظرم کار درستی هم بود اما در نسل حاضر (بعد از چیزی که بهش میگم فاجعه ی سری FX) واقعا نظرم راجع به استفاده از بردهای گیگابایت برای AMD عوض شده و در صورتی که قیمت هاشون رقابتی باشه حتما توصیه شون میکنم.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

شخصا در زمان AM3 و AM3+ به هیچ عنوان اعتقادی به بردهای گیگابایت نداشتم، گرچه بهترین تست های AMD زندگیم رو مثل این و این  و این با یک برد 990 گیگابایت که سطح پایینترین برد 990 گیگابایت هم بود گرفته بودم، البته اون زمان عملا AMD به خاطر حالی به حالی بودنش بدترین پلتفرم برای اورکلاک کردن پردازنده ها بر روی لبه ی پایداریشون بودو به همین دلیل مثلا عملا هر نیم ساعت یکی دوبار بایوس میپرید وسط کار، تایمینگ ها و تنظیمات ثابت یه بار کار میکرد یه بار کار نمیکرد، پرفورمنس نه چندان خوبش در تست های حافظه(حافظه ddr3) محور... نتیجه خوب بود اما اعصاب خوردی و مشکلاتی که برام به جا گذاشت باعث شد همه رو از تهیه بردهای گیگابابت در اون چیپست منع کنم که به نظرم کار درستی هم بود اما در نسل حاضر (بعد از چیزی که بهش میگم فاجعه ی سری FX) واقعا نظرم راجع به استفاده از بردهای گیگابایت برای AMD عوض شده و در صورتی که قیمت هاشون رقابتی باشه حتما توصیه شون میکنم.

جدیدا علاقه زیادی به بردهای MSI پیدا کردم .

گیگا برای اینتل بردهای خوبی می زد اما برای ای ام دی ........ .

تا اینجای کار قیمت مادربردهای X570 رو خیلی بالا اعلام کرده اند و به نظر میرسه ارزش خریدشون پایین باشه .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

سلام اقا فرجام عزیز

کاملا درست میفرمایید گیگا عملا تو بردهای پردازنده‌های AMD ری............ بود

البته وضعیت اینتل اون موقع خیلی خوب الان یکم افت کرده.

یه ویدئو از نمایشگاه کامپیوتکس دیدم که حدود ۹ برد تو رنج های مختلف معرفی کرده بود جالب اینکه نصفشون هم بردهای میکرو ای تی ایکس بودن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

1329083331_AMDRyzen93900X12CoreRyzen73700X8CoreCPUBenchmarksLeakOut.thumb.png.62daf19ee94782fc355dbcfa540a74d5.png

........................

مقایسه نمرات 3700X با 9900K در چند بنچمارک :

3DMark Firestrike Extreme

Intel Core i9-9900K @ Stock: 24596

AMD Ryzen 7 3700X @ Stock: 25011

3DMark Cloud Gate

Intel Core i9-9900K @ Stock: 18804

AMD Ryzen 7 3700X @ Stock: 17484

3DMark Ice Storm Extreme

Intel Core i9-9900K @ Stock: 74107

AMD Ryzen 7 3700X @ Stock: 82831

3DMark Night Raid

Intel Core i9-9900K @ Stock: 15782

AMD Ryzen 7 3700X @ Stock: 13487

AMD-Ryzen-9-3900X-3Dmark-Firestrike-Extreme-958x1030.thumb.png.29f8a4c5caefbc9eb199f176b7cf1d48.png

.

لینک به دیدگاه

قیمت پردازنده های سری 2000 رایزن به مناسبت ورود سری 3000 به بازار با کاهش قیمت رو به رو شد :

AMD Ryzen 7 2700X CPU Goes On Deep Discount Ahead of Ryzen 3000 Zen 2 Launch

اکنون پردازنده 2700X را میتوان با 200 دلار خریداری کرد .

AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz 8 Core AM4 Boxed Processor with Wraith Prism Cooler

همچنین میتوان با خرید این پردازنده همراه با یک مادربرد از 30 درصد تخفیف برای مادربرد استفاده کرد .

قیمت این پردازنده در بازار بالای 5 تومن هست که با این تخفیف باید بیاد در حدود 3 تومن . ( هرچند این کاهش قیمت محدود هستش و هیچ تاثیری در بازار ایران نداره )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...