رفتن به مطلب

NVIDIA Cuda یا ATI Stream

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام کدوم فناوری عملکردش در تبدیلهای فرمتهای تصویری بهتر است دو کارت هم سطح از دو شرکت NVIDIA و ATI رو با هم مقایسه کنید

لینک به دیدگاه

برای تبدیل فرمتهای تصویری cuda تاثیر زیادی در کم شدن زمان تبدیل داره به دردتون میخوره.

لینک به دیدگاه

سلام

همین دیروز تستی در این رابطه با کارت AMD HD5770 داشتم ...

برای این منظور یک فایل تصویری با فرمت avi و حجم 1200 مگابایت رو به فرمت MP4 تبدیل کردم به اینصورت که یکبار قابلیت ATI Stream رو غیر فعال کردم که در نتیجه پردازش فرآیند تبدیل به عهده پردازنده بود و تونست عمل تبدیل رو در زمان 78 ثانیه به انجام برساند .

در مرحله بعدی قابلیت ATI Stream رو فعال کردم و با زمان بسیار عالی 48 ثانیه فرآیند تبدیل انجام گرفت . :-<

سیستم تست :

پردازنده Phenom II X4 B60 در فرکانس 3.8 گیگا هرتز

رم DDR3 1600 CL9

گرافیک Gigabyte HD5770 1GB GDDR5

این یه نمونه از تست قابلیت ATI Stream بود ، کارت انویدیا معادل نداشتم وگرنه مناظره جالبی میشد @};-

@};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

بنده هردو مورد تست کردم، قدرت پردازشی کارت های انودیا به تعداد CUDA ودر کارتهای رادئون بستگی به تعداد SM ها داره و هرچه تعداد واحد های پردازشی بیشتر باشه سرعت عملیات کانورت بیشتر خواهد بود مثلا کارت گرافیکی مانند GTX260 در فرکانس 700/1100 حدود 10ثانیه سریعتر از پردازنده INTELcorei920 در فرکانس 4گیگاهرتز است

اما دو نکته مهم درمورد استفاده از گرافیک برای کانورت معمولا اکثر برنامه از nvidia cuda پشتیبانی میکنند ویافتن برنامه های که از amd Streamپشتیبانی کنند کمی دشوار هست (به طور کلی گفتم)

و مورد بعدی اینکه گرافیک ها از تعداد محدودی فرمت های ویدیویی وصوتی پشتیبانی می کنند

لینک به دیدگاه

ati خودش avivo converter داره تو درایورش

برای nvidia هم میتونی از badaboom استفاده کنی

لینک به دیدگاه

من از برنامه Xilisoft Video Converter Ultimate 6 استفاده کردم که با کارتهای هر دو کمپانی سازگاری کامل داره و استفاده به مراتب بهتری از منابع سیستمی داره :-<

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...