رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید هارد 1 ترا اکسترنال

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پیشنهاد من WD من از نسل اول المنتش رو که usb3 500GB بود رو گرفتم هنوز بدون کوچکترین مشکلی کار میکنه و یدون passport 2TB و یه دون 1TB دارم کوچکترین مشکلی واسشون پیش نیومده اما یه خریت کردم دو تا SPA60 گرفتم در یه کلام فاجعس هر کدوم سره گارانتی یه بار عوض شدن یکیشون الان دوباره با USB3 که دیگه کار نمیکنه اون یکی هم نوسان میکنه بین USB 2,3 حالا لماند من اوشکول بهترین کالکشنم رو که حدود 800گیگ فیلم مورد علاقم بود رو از دست دادم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

بدون شک یکی از بهترین تولید کنندگاه هارد دیسک تو دنیا Western Digital هست! و معمولا حرفه ای ها دیتای ارزشمندشونو دست ADATA نمیدن. ضمن اینکه تمام این سالها که هارد های مختلف فروختیم یکی از کمترین خرابی و مرجوعی ها رو Western داشته.

https://www.digikala.com/search/category-external-hard-disk/#!/Attributes-14112_13998/Attributes-604_4378/Brand-48/SortBy-10/SortCondition-1/Status-2/category-computer-parts/category-data-storage/category-electronic-devices/category-external-hard-disk/

درود امید جان

وسترن دیجیتال برای دیسک داخلی از بهترینهاست ولی برای هارددیسکهای قابل حمل و اصطلاحا پاسپورتی از بهترینها نیست! شخصا بسیار از هارددیسک مراقبت می‌کنم و تنها هارد بیرونی خرابم  وسترن دیجیتاله. علت خرابی‌ش هم مختصر حرکتی بود که حین کار بهش تحمیل شد.  مشابه این رو برای اطرافیان هم دیده ام.  اما چنین مشکلاتی برای مثلا adata hd710 یا silicon power a60  به ندرت پیش می‌آد. 

مشکل دیگر هاردهای بیرونی وسترن دیجیتال یکپارچه بودن برد و دیسکه که بازیابی رو دشوار و بسیار پرهزینه و گاهی ناممکن می‌کنه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود  بر آقا سعید گل،

راستش تو سالهایی که شرکت داشتیم بالای 90% فروش هارد اینترنال/اکسترنال مون وسترن یا سیگیت (و خیلی قبل مکستور) بود.

بعد از اون سیلیکون و توشیبا و غیره! ما کلا وسترن خیلی کم مرجوعی/تعمیری داشتیم نسبت به بقیه. راستش هیچوقت ADATA نخریدیم و نفروختیم و تست نکردیم، ینی جرات نکردیم، کلی آتلیه مشتریهامون بودن و دیتا براشون مهم بود، از دست رفتنش به معنی از دست رفتن بهترین شب زندگی یه زوج بود! :))

ولی این برندها احتمالا مثل سیلیکون خودشون سازنده هارد نیستن و فقط باکس + جعبه رو طراحی میکنن!

یه نکته هم این بود که باز بالای 90% هارد های مرجوعی بخاطر استفاده ناصحیح خراب شده بودن و اکثرشون بخاطر ضربه!

همچنین خیلی از مشتریها نمیگفتن که ضربه خورده یا اینکه میگفتن خیلی جزئی بوده و بعد میدیدیم اینجوری نبوده!

در هر حال واسه این دوستمون اگه ضد آب / ضد ضربه مهمه این انتخاب خوبیه:

SP Armor A85

IP68 ضد آب ضد گرد و غبار

ضد ضربه با استاندارد نظامی

https://www.digikala.com/Product/DKP-101532/

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، omidsolo گفته است :

درود  بر آقا سعید گل،

راستش تو سالهایی که شرکت داشتیم بالای 90% فروش هارد اینترنال/اکسترنال مون وسترن یا سیگیت (و خیلی قبل مکستور) بود.

بعد از اون سیلیکون و توشیبا و غیره! ما کلا وسترن خیلی کم مرجوعی/تعمیری داشتیم نسبت به بقیه. راستش هیچوقت ADATA نخریدیم و نفروختیم و تست نکردیم، ینی جرات نکردیم، کلی آتلیه مشتریهامون بودن و دیتا براشون مهم بود، از دست رفتنش به معنی از دست رفتن بهترین شب زندگی یه زوج بود! :))

ولی این برندها احتمالا مثل سیلیکون خودشون سازنده هارد نیستن و فقط باکس + جعبه رو طراحی میکنن!

یه نکته هم این بود که باز بالای 90% هارد های مرجوعی بخاطر استفاده ناصحیح خراب شده بودن و اکثرشون بخاطر ضربه!

همچنین خیلی از مشتریها نمیگفتن که ضربه خورده یا اینکه میگفتن خیلی جزئی بوده و بعد میدیدیم اینجوری نبوده!

در هر حال واسه این دوستمون اگه ضد آب / ضد ضربه مهمه این انتخاب خوبیه:

SP Armor A85

IP68 ضد آب ضد گرد و غبار

ضد ضربه با استاندارد نظامی

https://www.digikala.com/Product/DKP-101532/

چون بحث هارد بیرونی بود گفتم. بله هارد داخلی و هارد بیرونی کابردشون و نگهداریشون متفاوته. از قضا خیلی از سازندگان معتبر هارددیسکهای قابل حمل مثل لاسی و بوفالو هارد داخلی رو خودشون نمی‌سازند و مهارت‌شون در طراحی و ساخت برد و بسته و سوکت و ... است.

پ.ن چند روز پیش یک تصویربردار مراجعه کرد بهم می‌گفت "هارد اکسترنال ماموت ۸ ترابایتی می‌خوام".  اگر کسی از دوستان بدون آداپتورش رو سراغ داره دریابه طرف پول خوبی می‌ده.:D

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...