رفتن به مطلب

درخواست مشاوره برای خرید مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان لطفا برای خرید مانیتور پیشنهاد بدید که چه برند ها و مدل هایی خوب هستن

ملاک من هم از 22 اینچ به بالا هست و برای گیم مناسب باشه

بودجه : تا 1 میلیون تومان

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

من این مدل و دارم عالیه برای گیم

گیم مود هم داره

http://lioncomputer.ir/product/4475/مانیتور+سامسونگ+24+اینچ+S24D595+Plus/

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Saman.Kh گفته است :

درود دوست عزیز

من این مدل و دارم عالیه برای گیم

گیم مود هم داره

http://lioncomputer.ir/product/4475/مانیتور+سامسونگ+24+اینچ+S24D595+Plus/

با تشکر اما آیا 5 میلی ثانیه کمی زیاد نیست؟

من شنیدم 2 یا 1 مناسب گیم هست

لینک به دیدگاه

درود دیگه باید دوستان و گیمر ها نظر بدن

فرستاده شده از LG-K430ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

بستگی به چشمتون داره که چه قدر حساس باشه به شخصه حاضرم مانیتورم زمان پاسخگوییش کمتر باشه ولی رنگ ها رو طبیعی نشون بده منظورم اینه که از مانیتورهایی که پنل ipsدارن بردار

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

بهتره مشخصات رایانه ت  و مدل دقیق نمایشگر فعلیت رو بنویسی و تجربه ت رو از کار باهاش بگی تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه

GPU:R9 290x 4GB

8GB Ram ddr3 1600 cl9

Motherboard : H97 Pro4

Cpu : Core i7 4790

نمایشگر فعلیم یه ال جی کوچیک هست که خب تقریبا مانیتور خوبی بود اما سایز صفحه کوچیکه و مجبورم عوضش کنم!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مانیتور هایی که 1ms یا 2ms هستن عموما پنل TN دارن. من خودم Asus 4K PB287 رو انتخاب کردم ولی نسبت به پنل IPS تو تغییر زاویه یکی اذیت میکنه. در عوض بخاطر تاخیر 1ms خوشبختانه Screen Tearing ندارم.

این رو تو یه تاپیک دیگه نوشته بودم:

مشخصات 3 نوع مختلف مانیتور:

TN رایج ترین و قدیمی ترینه، بزرگترین مزیتش زمان پاسخگویی پایینشه، که اونو برای گیمینگ عالی میکنه، و وقتی که به نور پشت LED هم مجهز بشه روشنایی بالا و مصرف برق کمی رو نسبت به تکنولوژی های رقیب خواهد داشت! نکته مهم دیگش قیمت تولید پایینشه! و اما عیب پنل TN تغییر رنگ در زوایای غیر مستقیم هست. هر چند بسته به کیفیت ساخت و برند های مختلف این بحث هم شامل تغییر کیفیت زیادی میشه، ولی مدل های ارزون و معمولی اون حتی در تغییر زاویه های کم این این دیستورشن رنگ رو دارن. پس اگه این انتخابته باید مدل خوبی انتخاب کنی. (تا 1 میلیون تومن جالی نیست، مخصوصا برندهای معمولی)

IPS هم بزرگ ترین مزیتش تولید رنگ بهتر و زاویه دید بیشتر هست! عیبشون هم در سختی تولید رنگ مشکی هست که باعث مشکل شدید کنتراست میشه! پنل های IPS گرون هستن و سرعت پاسخدهی پایینی دارن!

برای همین الان کارخانجات شروع به تولید پنلی به اسم Super-IPS کردن! مزیت اینه که زمان پاسخگویی کمتر شده و کنتراست بهبود یافته و قیمت هم کمی تعدیل شده!

VA که به 2 دسته MVA و PVA تقسیم میشه! تولید کننده ها میخواستن محصولی بسازن که مزایای هر دو مدل پنل دیگه رو داشته باشه و این تولید شد! این مدل زاویه دید خوبی داره و توانایی خیلی بیشتری در تولید رنگ سیاه و کنتراست بهتر داره! زمان پاسخگویی هم روی کاغذ خوبه، ولی در دنیای واقعی متاسفانه خیر! هر چند زمان پاسخگویی از سفید به مشکی کمه ولی از تغییر 2 رنگ تیره بیشتره که این باعث اثر ناخواسته ای بنام ghosting effect میشه! تو عکاسی هم اینو داریم نمیدونم تو فارسی چی میگن بهش. و تولید رنگش بین TN و IPS هست. حالا PVA و MVA بسیار شبیه همن، ولی PVA تولید رنگ مشکی و کنتراست خیلی بهتری از MVA داره.

نتیجه هم اینه که نمیشه ما یه چیزی رو حفظ کنیم و بگیم مثلا تو مانیتور IPS همیشه از همه بهتره، چون کاربرد، مزایا و معایب مختلف دارن! گیمرها مطمئنا از TN بخاطر زمان پاسخگویی بسیار پایینش لذت بیشتری میبرن و اونها رو از G-SYNC بی نیاز میکنه! عکاس و طراح ها هم از IPS استقبال بهتری میکنن! اگه هم کنتراست مهمه و زمان زیادی رو صرف کامپیوتر میکنین بدون 2 مصرف بالا VA انتخاب خوبی خواهد بود! و نهایتا اگه میخواین واسه همه موارد بالا استفاده کنین TN انتخاب میشه مگر اینکه بخواین هزینه بیشتری بکنین که باید IPS با کیفیت و زمان پاسخدهی پایین انتخاب کنید تا بهترین انتخاب در مقابل مبلغ پرداختی رو انجام داده باشین!

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، omidsolo گفته است :

دوست عزیز مانیتور هایی که 1ms یا 2ms هستن عموما پنل TN دارن. من خودم Asus 4K PB287 رو انتخاب کردم ولی نسبت به پنل IPS تو تغییر زاویه یکی اذیت میکنه. در عوض بخاطر تاخیر 1ms خوشبختانه Screen Tearing ندارم.

این رو تو یه تاپیک دیگه نوشته بودم:

مشخصات 3 نوع مختلف مانیتور:

TN رایج ترین و قدیمی ترینه، بزرگترین مزیتش زمان پاسخگویی پایینشه، که اونو برای گیمینگ عالی میکنه، و وقتی که به نور پشت LED هم مجهز بشه روشنایی بالا و مصرف برق کمی رو نسبت به تکنولوژی های رقیب خواهد داشت! نکته مهم دیگش قیمت تولید پایینشه! و اما عیب پنل TN تغییر رنگ در زوایای غیر مستقیم هست. هر چند بسته به کیفیت ساخت و برند های مختلف این بحث هم شامل تغییر کیفیت زیادی میشه، ولی مدل های ارزون و معمولی اون حتی در تغییر زاویه های کم این این دیستورشن رنگ رو دارن. پس اگه این انتخابته باید مدل خوبی انتخاب کنی. (تا 1 میلیون تومن جالی نیست، مخصوصا برندهای معمولی)

IPS هم بزرگ ترین مزیتش تولید رنگ بهتر و زاویه دید بیشتر هست! عیبشون هم در سختی تولید رنگ مشکی هست که باعث مشکل شدید کنتراست میشه! پنل های IPS گرون هستن و سرعت پاسخدهی پایینی دارن!

برای همین الان کارخانجات شروع به تولید پنلی به اسم Super-IPS کردن! مزیت اینه که زمان پاسخگویی کمتر شده و کنتراست بهبود یافته و قیمت هم کمی تعدیل شده!

VA که به 2 دسته MVA و PVA تقسیم میشه! تولید کننده ها میخواستن محصولی بسازن که مزایای هر دو مدل پنل دیگه رو داشته باشه و این تولید شد! این مدل زاویه دید خوبی داره و توانایی خیلی بیشتری در تولید رنگ سیاه و کنتراست بهتر داره! زمان پاسخگویی هم روی کاغذ خوبه، ولی در دنیای واقعی متاسفانه خیر! هر چند زمان پاسخگویی از سفید به مشکی کمه ولی از تغییر 2 رنگ تیره بیشتره که این باعث اثر ناخواسته ای بنام ghosting effect میشه! تو عکاسی هم اینو داریم نمیدونم تو فارسی چی میگن بهش. و تولید رنگش بین TN و IPS هست. حالا PVA و MVA بسیار شبیه همن، ولی PVA تولید رنگ مشکی و کنتراست خیلی بهتری از MVA داره.

نتیجه هم اینه که نمیشه ما یه چیزی رو حفظ کنیم و بگیم مثلا تو مانیتور IPS همیشه از همه بهتره، چون کاربرد، مزایا و معایب مختلف دارن! گیمرها مطمئنا از TN بخاطر زمان پاسخگویی بسیار پایینش لذت بیشتری میبرن و اونها رو از G-SYNC بی نیاز میکنه! عکاس و طراح ها هم از IPS استقبال بهتری میکنن! اگه هم کنتراست مهمه و زمان زیادی رو صرف کامپیوتر میکنین بدون 2 مصرف بالا VA انتخاب خوبی خواهد بود! و نهایتا اگه میخواین واسه همه موارد بالا استفاده کنین TN انتخاب میشه مگر اینکه بخواین هزینه بیشتری بکنین که باید IPS با کیفیت و زمان پاسخدهی پایین انتخاب کنید تا بهترین انتخاب در مقابل مبلغ پرداختی رو انجام داده باشین!

با سپاس فراوان بابت توضیحات میتونید لطفا چند ماینتور توی رنج قیمت مناسب نام ببرید ؟

لینک به دیدگاه

شما مشخص نکردین چه رزولوشن یا مارکی مورد نظرتونه، ضمنا تجربه خودم میگه دفعه بعد ترجیح میدم IPS 5ms ولی با nVidia G-Sync بگیرم، مهم اینه که Screen Tearing نباشه دیگه!

لینک به دیدگاه

والا ال جی داشتم ازش راضی بودم راجب بنکیو هم تعریف زیاد شنیدم

رزولوشن هم FullHD بسه دیگه xD

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

با توجه به این که اولویتت بازی ه بنکیو رو بگیر. بدنه و پایه ش هم از سامسونگ بهتره. 

لینک به دیدگاه

تا حالا از مانیتور LCD/LED غیر از Asus/HP/Dell استفاده نکردم، بهتره دوستانی که تجربه استفاده اون 2 تا برند رو دارن نظر بدن :)

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/01, 00:09:15، MSF_SE7EN گفته است :

سلام،

لطفا بررسی برخی نمایشگرها و زمان درنگ راستین(زمان تاخیر واقعی) آن ها را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد، که بیشتر نمایشگرهای 60Hz، در عمل زمان درنگی حدود 15 هزارم ثانیه یا بیشتری دارند. تنها نمایشگرهای 120Hz و بیشتر، در عمل به زمان درنگ اسمی خود نزدیک ترند.

در بازار ایران، نمایشگرهای BenQ، ارزش خرید بالاتری نسبت به نمایشگرهای ASUS دارند و دلیل آن، گران تر فروختن نمایشگرهای هم قیمت ASUS در ایران است.

تجربه ی استفاده از نمایشگرهای دیگر تولیدکنندگان و همچنین BenQ را دارم. و بدترین و سخت ترین تنظیمات نمایشگر مربوط به شرکت BenQ است. به هنگام نخستین استفاده، حدود 1 ساعت طول می کشد تا بهترین تنظیمات مناسب خود را انتخاب کنید.

با در نظر گرفتن تمامی جوانب، پیشنهادم خریدن نمایشگرهای BenQ است. در صورت تمایل می توانید با بودجه ی خود، نمایشگری 120Hz دست دوم نیز خریداری کنید.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

تجربه ی استفاده از نمایشگرهای ASUS، Dell، Acer، ُSamsung، Sony و BenQ را دارم. و بدترین و سخت ترین تنظیمات نمایشگر مربوط به شرکت BenQ است. به هنگام نخستین استفاده، حدود 1 ساعت طول می کشد تا بهترین تنظیمات مناسب خود را انتخاب کنید.

درود

طراحی منوهای بنکیو متفاوته، اما دست کم مدلهای متوسط و بالاش گزینه های تنظیم پذیری دقیق و انعطاف پذیری دارند. یک ساعت برای نمایشگر جدید زیاد نیست. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...