رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Farjam گفته است :

دوستانی که روی شبکه استیم زیاد بازی میکنن اگه دوست دارن سکته کنن اینجارو چک کنن:

https://help.steampowered.com/en//login/?redir=%2Fen%2Faccountdata%2FAccountSpend

من از خودم خجالت کشیدم بعد از اینکه هر دو اکانت اصلیم رو چک کردم اینجا  دیدم طی این مدت 2 ساله چقدر هزینه کردم! مخصوصا وقتی به قیمت فعلی دلار فکر میکنم...1f611.png

فرجام جان من هم قبلا زیاد این چیزا رو حساب کتاب میکردم چقدر خرج بازی کردم و چقدر واسه سیستم و کنسول و اینا هزینه کردم که هر دفعه حالم گرفته میشد و حسابی ناراحت میشدم

ولی واقعیت اینه که تو دنیایی که ما آدما واسه خودمون ساختیم همه چی خرج داره مخصوصا شاد بودن!  حالا این پولارو این جا خرج نمیکردیم مطمعنا جای دیگه ای خرج میکردیم و بازم حساب کتاب میکردیم و همین آش و همین کاسه.

دنیا دوروزه و هیچی مهم تر از شاد بودن نیست 

امیدوارم همیشه هممون شاد و خرم باشیم. ☺️

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 56 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

فرجام جان من هم قبلا زیاد این چیزا رو حساب کتاب میکردم چقدر خرج بازی کردم و چقدر واسه سیستم و کنسول و اینا هزینه کردم که هر دفعه حالم گرفته میشد و حسابی ناراحت میشدم

ولی واقعیت اینه که تو دنیایی که ما آدما واسه خودمون ساختیم همه چی خرج داره مخصوصا شاد بودن!  حالا این پولارو این جا خرج نمیکردیم مطمعنا جای دیگه ای خرج میکردیم و بازم حساب کتاب میکردیم و همین آش و همین کاسه.

دنیا دوروزه و هیچی مهم تر از شاد بودن نیست 

امیدوارم همیشه هممون شاد و خرم باشیم. 263a.png

سلام

آره درسته اما الان که فکر میکنم اونقدری که هزینه کردم لذت نبردم ، البته برخی هزینه ها رو از تهه قلبم راضی ام ، مثل ویچر 3 که نسخه کرکی بازیش کردم و تمومش کردم همه چیزهاش رو ، اما بعدش به خاطر لذتی که بهم داده بود رفتم نسخه GOTY اش رو خریدم اونم خارج از حراج تا فقط تشکری باشه ازشون اما فکر نکنم بیش از 23 ساعت بازیش کرده باشم رو استیم. که بالای 10 ساعتش هم بازی رو باز گذاشته بودم و رفته بودم جایی ?

اما مثلا از پرداخت های درون بازی به شدت پشیمونم ... الان که نگاه میکنم اکانت اولم رو زده 2494 دلار توش هزینه کردم در حالی که فقط در حد 1200 دلار بازی دارم و بقیه پرداخت های درون بازی بوده و شاید فقط از 20 الی 30 درصد هزینه ای که کردم لذت کافی بردم توی اون اکانت، اکانت دومم هم 557 دلار توش هزینه شده که فقط از اون کاملا راضی ام چون توی شبیه ساز iRacing کلی پیست و ماشین خریدم برای رقابت با حرفه ای های دنیا و دارم ازش 100 درصد لذت میبرم... تازه اینم حساب کن که من رجیون اکانتهام روس و هند هست و اگه میخواستم با رجیون دیفالت که آمریکا میشه خرید کنم حداقل دو برابر میشد

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

آره درسته اما الان که فکر میکنم اونقدری که هزینه کردم لذت نبردم ، البته برخی هزینه ها رو از تهه قلبم راضی ام ، مثل ویچر 3 که نسخه کرکی بازیش کردم و تمومش کردم همه چیزهاش رو ، اما بعدش به خاطر لذتی که بهم داده بود رفتم نسخه GOTY اش رو خریدم اونم خارج از حراج تا فقط تشکری باشه ازشون اما فکر نکنم بیش از 23 ساعت بازیش کرده باشم رو استیم. که بالای 10 ساعتش هم بازی رو باز گذاشته بودم و رفته بودم جایی 1f602.png

اما مثلا از پرداخت های درون بازی به شدت پشیمونم ... الان که نگاه میکنم اکانت اولم رو زده 2494 دلار توش هزینه کردم در حالی که فقط در حد 1200 دلار بازی دارم و بقیه پرداخت های درون بازی بوده و شاید فقط از 20 الی 30 درصد هزینه ای که کردم لذت کافی بردم توی اون اکانت، اکانت دومم هم 557 دلار توش هزینه شده که فقط از اون کاملا راضی ام چون توی شبیه ساز iRacing کلی پیست و ماشین خریدم برای رقابت با حرفه ای های دنیا و دارم ازش 100 درصد لذت میبرم... تازه اینم حساب کن که من رجیون اکانتهام روس و هند هست و اگه میخواستم با رجیون دیفالت که آمریکا میشه خرید کنم حداقل دو برابر میشد

آره پرداخت های درون برنامه ای اکثرا ارزش خاصی ندارن و طراحی شدن واسه خالی کردن جیب گیمرا

واسه همینه بازیای رایگانی مثل فورتنایت میلیون ها دلار درآمد دارن

مخصوصا لوت باکس که بدتر از قماره!

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Farjam گفته است :

دوستانی که روی شبکه استیم زیاد بازی میکنن اگه دوست دارن سکته کنن اینجارو چک کنن:

https://help.steampowered.com/en//login/?redir=%2Fen%2Faccountdata%2FAccountSpend

من از خودم خجالت کشیدم بعد از اینکه هر دو اکانت اصلیم رو چک کردم اینجا  دیدم طی این مدت 2 ساله چقدر هزینه کردم! مخصوصا وقتی به قیمت فعلی دلار فکر میکنم...1f611.png

البته این لینکی که گذاشتی مقدار پولی که هر کس برای خودش خرج کرده رو نمایش میده?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

البته این لینکی که گذاشتی مقدار پولی که هر کس برای خودش خرج کرده رو نمایش میده?

منظورت اینه گیفت ها رو نشون نمیده؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

منظورت اینه گیفت ها رو نشون نمیده؟

نه منظورم اینکه اگه می خوای نشون بدی شما خودت چقدر برای اکانتت خرج کردی توسط این لینک برای ما معلوم نیست چون من مشخصات اکانت خودم رو دیدم،فکر کردم کلیک بکنم الان میتونم ببینم شما چقدر برای اکنتت خرج کردی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Coffee Addicted گفته است :

نه منظورم اینکه اگه می خوای نشون بدی شما خودت چقدر برای اکانتت خرج کردی توسط این لینک برای ما معلوم نیست چون من مشخصات اکانت خودم رو دیدم،فکر کردم کلیک بکنم الان میتونم ببینم شما چقدر برای اکنتت خرج کردی

آها نه لینک رو گذاشتم تا هرکی مال خودشو ببینه و در تنهایی و خلوت خودش بگه چرا اینقدر خرج کردم?

دوتا اکانت خودمو اینجا نوشتم چقدر شده :

البته یه سری بازی ها رو که توی آمریکای جنوبی ارزون هستن (مثل بازیهای یوبی سافت تا یک ماه پیش ، که مال اونجا رو دیدن ارزونه بردنش بالا ? ) رو یه اکانت دیگه دارم براشون که برام گیفت کنن مثل AC origins Gold و فارکرای 5 گلد و گوست ریکن گلد و... که اونها توی اون لینکه ثبت نمیشه چون گیفت بودن

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Farjam گفته است :

آها نه لینک رو گذاشتم تا هرکی مال خودشو ببینه و در تنهایی و خلوت خودش بگه چرا اینقدر خرج کردم1f601.png

دوتا اکانت خودمو اینجا نوشتم چقدر شده :

البته یه سری بازی ها رو که توی آمریکای جنوبی ارزون هستن (مثل بازیهای یوبی سافت تا یک ماه پیش ، که مال اونجا رو دیدن ارزونه بردنش بالا 1f602.png ) رو یه اکانت دیگه دارم براشون که برام گیفت کنن مثل AC origins Gold و فارکرای 5 گلد و گوست ریکن گلد و... که اونها توی اون لینکه ثبت نمیشه چون گیفت بودن

$674.82 دلار خرج کردم البته نود درصد خریدم با دلار زیر چهار هزار تومن بوده کلا یبار دلار 6هزار تومنی گرفتم تا حالا هم گیفت نخریدم

بخوام حساب کنم نهایتا نزدیک سه میلیون خرج کردم طی این چند سال با دلار ده تومنی بخوای حساب کنی که رقم فضایی بدستت میرسه D:

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیک عروسی که کاملا گویای ماجراست ... :D

image.thumb.png.6cc9b99ca8295e3ad862a1d2e59bb271.png

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

آره درسته اما الان که فکر میکنم اونقدری که هزینه کردم لذت نبردم ، البته برخی هزینه ها رو از تهه قلبم راضی ام ، مثل ویچر 3 که نسخه کرکی بازیش کردم و تمومش کردم همه چیزهاش رو ، اما بعدش به خاطر لذتی که بهم داده بود رفتم نسخه GOTY اش رو خریدم اونم خارج از حراج تا فقط تشکری باشه ازشون اما فکر نکنم بیش از 23 ساعت بازیش کرده باشم رو استیم. که بالای 10 ساعتش هم بازی رو باز گذاشته بودم و رفته بودم جایی ?

ببخشید ...

میتونم سوال کنم که شما از کدوم شرکت اشتراک نت دارید و میانگین پینگ شما روی چند هست که میتونید راحت بازیهای آنلاین رو بازی کنید ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه نظر سنجی کوچیک : 

کدوم مورد رو انتخاب میکنین؟

تنظیمات گرافیکی پایینتر ولی استفاده از upscale(ریزولیشن بالاتر)

یا

تنظیمات گرافیکی حداکثر ولی استفاده از ریزولیشن دیفالت.

(هردو روی مانیتور 1080)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

یا

(هردو روی مانیتور 1080)

سلام

بستگی به بازی داره .

بعضی از بازیها هرچقدر تنظیمات رو دست کاری می کنی عملا اتفاقی نمی افته ( یا خیلی کم و ناچیزه ) . در هر صورت برای من تنظیمات بالا مهمتره .  البته من اکثر مواقع ترجیه میدم بعضی از تنظیمات خیلی سنگین رو در حد متوسط قرار بدم و در عوض هم فریم رو روی 60 قفل کنم هم از لود کامل گرافیک جلوگیری کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، saeedx گفته است :

ببخشید ...

میتونم سوال کنم که شما از کدوم شرکت اشتراک نت دارید و میانگین پینگ شما روی چند هست که میتونید راحت بازیهای آنلاین رو بازی کنید ؟؟؟

سلام

پینگ در چه بازی ای منظورتون هست؟ چون توی بازیهای مختلف پینگ هم متفاوت هست اما اگه منظورتون پینگی مثل پینگ 8.8.8.8 گوگل هست میزانش 77 ایناست

در 2 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

یا

(هردو روی مانیتور 1080)

سلام

من شخصا از آپ اسکیلینگ خوشم نمیاد چون بیشتر اوقات این سنگین شدن بار پردازشی روی گرافیک در مقابل بهبودِ بصری ای که ممکنه بهم نشون بده قابل قبول نیست ،حداقل روی سیستم من که اینطوریه، بیشتر روی جزئیات گرافیکی بالا سعی میکنم کار کنم در حدی که روی 2560x1080 روی 60 فریم بدون دراپ بتونم بازی کنم. تنها آپشن گرافیکی ای که میتونم به راحتی ازش بگذرم کیفیت سایه هاست ?

البته در بازی های ریسینگ و شبیه ساز رانندگی با فریم زیر 90 و 100 نمیتونم کنار بیام و همه چیز رو طبق اون میزان فریم تیون میکنم ، و چون Vsync این بازیا رو خاموش نگه میدارم ممکنه بریدگی تصویر پیش بیاد اما برای برطرف کردن بریدگی تصویر از fast sync انویدیا استفاده میکنم تا اوکی بشه و برای فیکس کردن فریم هم از Rivatuner 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

من شخصا از آپ اسکیلینگ خوشم نمیاد چون بیشتر اوقات این سنگین شدن بار پردازشی روی گرافیک در مقابل بهبودِ بصری ای که ممکنه بهم نشون بده قابل قبول نیست

سلام آقا فرجام گل ?

جواب عالی ، قانع شدم کاملا ?

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی

بالاخره میخوام کوچ کنم به سمت ویندوز 10

کدوم نسخشو بگیرم بهتره؟؟؟

فقط برا گیم میخوام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 46 دقیقه قبل، zanyar11 گفته است :

سلام دوستان لیونی

بالاخره میخوام کوچ کنم به سمت ویندوز 10

کدوم نسخشو بگیرم بهتره؟؟؟

فقط برا گیم میخوام

من ادوکیشن دارم راضیم

لینک به دیدگاه

نسخه چهارم dead rising به همراه dlc هایش توسط codex منتشر شده. 

با حجم ۵۵ ! گیگابایت

خداییش اگه کدکس آنقدر بیکاره چرا یک لطفی در حق ما نمی کنه و آپدیت های جدید بازی فارکرای و.... قرار نمی ده. 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

نسخه چهارم dead rising به همراه dlc هایش توسط codex منتشر شده. 

با حجم ۵۵ ! گیگابایت

خداییش اگه کدکس آنقدر بیکاره چرا یک لطفی در حق ما نمی کنه و آپدیت های جدید بازی فارکرای و.... قرار نمی ده. 

فارکرای پیشکش ، هنوز DLC نفرین فراعنه رو هم برای AC origins ندادن...

من با اینکه نسخه گلد رو هم دارم اما مجبورم نسخه کرکی بازی کنم ، چرا؟ چون یوبیسافت مریضه بیماره ........! دلیلش اینه که من بازی رو روی اکانت یکی از دوستام بازی میکردم و تا اواسط داستان رفته بودم با گرفتنِ بهترین تجهیزات و سلاحها....   اما چون دوستِ ما DLC هایی که قرار بود بیاد رو نداشت(اون موقع هنوز هیچ DLC نیومده بود و منم هیچ کدوم رو تجربه نکرده بودم) و منم میخواستم اون DLC های اینده رو بازی کنم  رفتم برای خودم هم نسخه گلدش رو خریدم(اکانت شخصی یکی از دوستان رو خریدم) خیلی ریلکس فایل های سیو رو مثل هر بازی دیگه ای کپی کردم در محل مورد نظر ، اما کار نکرد و ساپورت یوبیسافت هم گفت این بازی رو نمیشه سیو های روی اکانت های دیگه رو اجرا کرد و عملا هیچ روشی هم براش وجود نداره ، هنوز که هنوزه امکانش وجود نداره! در حالی که همه بازی دیگشون  به همراه 99 درصد بازیهای دنیا میشه!! واقعا هم ارزش نداره بکوبم برم از اول بازی رو شروع کنم... فقط 1000 تا لوت باکس باز کرده بودم و از بینشون دستچین کرده بودم ? 

الان هم فقط و فقط امکان شناسوندن سیو های بازی به نسخه کرکی وجود داره که نسخه کرکی هم DLC های اصلی رو نداره :| 

فارکرای هم اگه منظورت DLC های داستانی جدیدشه تقریبا همش چرت بود... ویتنامش که خیلی مسخره بود ، مریخش رو تست نکردم ، زامبی هاش هم که یه جورایی کمدی بود

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

فارکرای پیشکش ، هنوز DLC نفرین فراعنه رو هم برای AC origins ندادن...

من با اینکه نسخه گلد رو هم دارم اما مجبورم نسخه کرکی بازی کنم ، چرا؟ چون یوبیسافت مریضه بیماره ........! دلیلش اینه که من بازی رو روی اکانت یکی از دوستام بازی میکردم و تا اواسط داستان رفته بودم با گرفتنِ بهترین تجهیزات و سلاحها....   اما چون دوستِ ما DLC هایی که قرار بود بیاد رو نداشت(اون موقع هنوز هیچ DLC نیومده بود و منم هیچ کدوم رو تجربه نکرده بودم) و منم میخواستم اون DLC های اینده رو بازی کنم  رفتم برای خودم هم نسخه گلدش رو خریدم(اکانت شخصی یکی از دوستان رو خریدم) خیلی ریلکس فایل های سیو رو مثل هر بازی دیگه ای کپی کردم در محل مورد نظر ، اما کار نکرد و ساپورت یوبیسافت هم گفت این بازی رو نمیشه سیو های روی اکانت های دیگه رو اجرا کرد و عملا هیچ روشی هم براش وجود نداره ، هنوز که هنوزه امکانش وجود نداره! در حالی که همه بازی دیگشون  به همراه 99 درصد بازیهای دنیا میشه!! واقعا هم ارزش نداره بکوبم برم از اول بازی رو شروع کنم... فقط 1000 تا لوت باکس باز کرده بودم و از بینشون دستچین کرده بودم 1f602.png 

الان هم فقط و فقط امکان شناسوندن سیو های بازی به نسخه کرکی وجود داره که نسخه کرکی هم DLC های اصلی رو نداره :| 

فارکرای هم اگه منظورت DLC های داستانی جدیدشه تقریبا همش چرت بود... ویتنامش که خیلی مسخره بود ، مریخش رو تست نکردم ، زامبی هاش هم که یه جورایی کمدی بود

Codex , reloaded و....همه ، از ریلیز های کرک شده خودشون پشتیبانی به عمل میارند به غیر از این cpy ، یک جوری رفتار می کنه که یعنی ،کوتاه ترین مدت زمان برای انتشار کرک ، یعنی همه چیز.

به شخصه قید AC:O طی یک ربع اول زدم. در ابتدای بازی و در زمان ورود به شهر ، و به بعد این مشکل رو داشتم که ، با تنظیمات پایین ، متوسط و بالا حداکثر فریم و حداقل فریم بدون هیچ تغییری بین ۲۰ تا ۴۲ بود.  

که کاهش رزولوشن به زیر fhd هم کار ساز نبود.

حالا نمی دونم مشکل از cpy هست که آپدیت نمیده ویا مشکل از ub هست که اصلا بازی ها در ریلیز اولیه شون تا این حد غیر بهینه هست .

و به شخصه تحت هیچ شرایطی تمایلی به سری AC ندارم. الان چند سری هست که از لحاظ داستانی بازی یک جور شروع میشه ، ادامه پیدا می کنه و به پایان میرسه ؟

یعنی یوبی سافت از لحاظ داستانی  ، کلیشه ترین گزینه ها رو برای سری AC تکرار کرده . 

شروع بازی: یک تنش کوچیک برای نشان دادن کلید ها

مرحله بعد آرامش

مرحله بعدی ، وجود یک آدم بیکار که شما رو به دیاری راهنمایی و همراهی می کنه 

و....

برای فارکرای بیشتر به دنبال dlc مریخیش بودم و  از اون مهمتر بهینگی بیشتر .

راستی نمیشد اون نسخه گلدی که خریدید رو پس بدید ؟ ( من جای شما زورم گرفت :D )

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در در 1397/06/02, 21:03:46، Farjam گفته است :

الان که نگاه میکنم اکانت اولم رو زده 2494 دلار توش هزینه کردم

https://www.aparat.com/v/V4Dpf/کلیپ_گزارش_فاصله_طبقاتی_در_شهر_اصفهان_حتما_حتما_ببینید

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

دوست گرامی پستتون رو ویرایش کنید .

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

آیادر این روزها از فقدان یک بازی خوب خسته شده اید و به دنبال یافتن یک بازی جذاب برای لذت بردن هستید ؟؟؟

بسیارخوب ... دیگر نگران نباشید ... جواب شما اینجاست:

Subnautica

من الان دو روزه که این بازی رو شروع کردم ...

فقط در یک کلام میتونم بگم بازی محشره !

این بازی فوق العاده بازی جذاب و درگیرکننده و البته از لحاظ گیم پلی مشکل و چالش برانگیز هست

با میانگین نمره عالی 87 در متاکریتیک و نمره 9 در استیم !

نقد و بررسی بازی:

http://pardisgame.net/story-23642-نقد-و-بررسی-Subnautica.html

به گرافیک کارتونی یا تکسچرهای محیط توجه نکنید ، این بازی از لحاظ gameplay محشره !

حس کاوش در اعماق اقیانوس و روبرو شدن با انواع و اقسام ماهیها و موجودات دریایی که البته برخی از این موجودات بسیار خطرناک می باشند ، قطعأ برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود

من آدمی نیستم که اهل هر بازی متفرقه ای باشم و بخوام برای سرگرمی و وقت تلف کنی بازی کنم ... حتی بازیهای نامداری مثل Assassin's Creed Origins رو هم بعلت ضعف گیم پلی و نداشتن داستان جذاب ، چند ساعت بیشتر بازی نکردم

لذا وقتی میگم که این بازی از لحاظ گیم پلی و گرافیک هنری محشره ، به حرفم ایمان داشته باشید 

البته ممکنه در یکی دو ساعت اول بازی بعلت اینکه این بازی از راهنما و tutorial کاملی برخوردار نیست ، با مشکلاتی در زمینه فراگرفتن راه و روش بازی مواجه بشید ولی به شما قول میدم چند ساعت که بازی کنید بقول معروف قلق بازی دستتون بیاد ، اونوقت دیگه ساعتها در پشت صندلی میخکوب شده و نمیتونید از بازی دل بکنید.

ضمنا برای آسانتر شدن فراگیری راه و روش بازی میتونید به منابع راهنمای اینترنتی ( که البته نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارید ) مراجعه کنید.

بهرحال به همه کسانی که به بازیهای open world علاقه دارند و حس کنجکاوی برای کاوش در اعماق اقیانوس و روبرو شدن با شگفتیهای دنیای زیرآب رو دارند ، توصیه میکنم حتمأ این بازی رو تجربه کنند.

111.jpg

113.jpg

114.png

115.jpg

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی پستتون رو ویرایش کنید .

ممنون

ویرایش مورد تایید هست؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

ویرایش مورد تایید هست؟

ممنون .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...