رفتن به مطلب

Recommended Posts

photo_2019-09-15_07-17-24.thumb.jpg.a8c645c4a70c546d208fb2606282b469.jpg

بازی sea-of-solitude که از قفل DENUVO استفاده میکند 71 روز پس از انتشار توسط گروه CODEX کرک شد.

لینک به دیدگاه

دوستان اخرین درایور رسمی ای ام دی همون ۱۹.۵.۲ هست ؟ ۱۹.۹.۲ ازمایشیه؟ چون نوشته اپشنال. میخاستم ببینم ۱۹.۹.۲ رو نصب کنم برای بازی کنترل بهینه تره یا همون ۱۹.۵.۲ رسمی بمونه؟ 

لینک به دیدگاه

اقا این اپدیت جدید که دو سه روز پیش واسه ویندوز 10 اومد فعلا نصب نکنید

جایی خوندم باور نکردم ولی الان میبینم سیستمو بدجور کند کرده

و کلا مشکلات عجیب غریبی بوجود اورده

فعلا صبر کنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

فعلا صبر کنید

افتضاحه! گیرز 5 سی پی یو میره رو 100 الکی، اصلا نمیشه پلی داد! بازی های دیگه رو هم داغون میکنه سی پی یو خورش رو. درکل سیستم رو هم کند می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

دوستان اخرین درایور رسمی ای ام دی همون ۱۹.۵.۲ هست ؟ ۱۹.۹.۲ ازمایشیه؟ چون نوشته اپشنال. میخاستم ببینم ۱۹.۹.۲ رو نصب کنم برای بازی کنترل بهینه تره یا همون ۱۹.۵.۲ رسمی بمونه؟ 

آخرین نسخه استیبل 19.8.1 هستش

1.gif

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

افتضاحه! گیرز 5 سی پی یو میره رو 100 الکی، اصلا نمیشه پلی داد! بازی های دیگه رو هم داغون میکنه سی پی یو خورش رو. درکل سیستم رو هم کند می کنه.

در 6 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

فعلا صبر کنید

آپدیت جدید مشکلی نداره ولی high precision event timer رو ON میکنه و دلیل کندی و مصرف زیاد CPU توی بازی همینه

ماکروسافت مدتهاست HPET رو به صورت پیشفرض OFF کرده هرکی بسته به نیازش میتونه روشنش کنه. درصورتی که توی آپدیت جدید به اشتباه روشن شده.

خودتون دستی خاموشش کنید .

device manager > system dvices > high percision event timer > disable

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

آپدیت جدید مشکلی نداره ولی high precision event timer رو ON میکنه و دلیل کندی و مصرف زیاد CPU توی بازی همینه

ماکروسافت مدتهاست HPET رو به صورت پیشفرض OFF کرده هرکی بسته به نیازش میتونه روشنش کنه. درصورتی که توی آپدیت جدید به اشتباه روشن شده.

سلام 

این چی هست کارش؟

من مشکل اینو داشتم که کورتانا 30-40 درصد سی پی یو رو همیشه زیر لود میبرد تازه استفاده هم نمیکردم

آپدیت کردم ویندوز رو مشکل حل شد

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ATER گفته است :

سلام 

این چی هست کارش؟

من مشکل اینو داشتم که کورتانا 30-40 درصد سی پی یو رو همیشه زیر لود میبرد تازه استفاده هم نمیکردم

آپدیت کردم ویندوز رو مشکل حل شد

یک تایمر قدیمیه رابط سخت افزار و نرم افزار برای قاطی نشدن تسکها در حال اجرا با هم . amd که کلا مشکل داشته با این تایمر چون تایمر مخصوص خودش رو داره. نسل 7 به بعد اینتل هم با خاموش کردن hpet افزایش کارایی میگیرن .مادربرد های جدید توی Bios هم گزینه ی HPET رو حذف کردن .

عملا سیستم های قدیمی با روشن کردم hpet افزایش کارایی میگیرن . سیستم های جدید کاهش کارایی. توی این آپدیت به اشتباه hpet روشن شده.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

یک تایمر قدیمیه رابط سخت افزار و نرم افزار برای قاطی نشدن تسکها در حال اجرا با هم . amd که کلا مشکل داشته با این تایمر چون تایمر مخصوص خودش رو داره. نسل 7 به بعد اینتل هم با خاموش کردن hpet افزایش کارایی میگیرن .مادربرد های جدید توی Bios هم گزینه ی HPET رو حذف کردن .

عملا سیستم های قدیمی با روشن کردم hpet افزایش کارایی میگیرن . سیستم های جدید کاهش کارایی. توی این آپدیت به اشتباه hpet روشن شده.

نه عزیز اون چه گفتی هم انجام دادم و مطلقا هیچ تاثیری نداشت

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

نه عزیز اون چه گفتی هم انجام دادم و مطلقا هیچ تاثیری نداشت

بنده آپدیت جدید رو نصب کردم سیستم کند شد 3 ثانیه طول میکشید my computer باز بشه  بازی کنترل 15 فریم اجرا میشد. یه سرچ زدم یوتیوب گفته بودن که آره hpet توی آپدیت جدید روشن شده .

خاموش کردم همه چیز نرمال شد . یه چیز جالب بهت بگم درایو گیم بی دلیل اشغال بود . این هم درست شد.

مشکل شما اگر از آپدیته - آپدیت جدید رو unistal کن ببین درست میشه .

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

مشکل شما اگر از آپدیته - آپدیت جدید رو unistal کن ببین درست میشه .

نه واسه من هیچ تاثیری نداشت

حوصله پاک کردن اپدیتو ندارم😅

صبر میکنم اپدیت بعدی بیاد درست شه

من اصلا اپدیت نمیکردم

سال به سال یبار میزدم...

سر این هورایزن پدرسوخته از 18 رفتم رو 19 دیگه خوره اپدیت شدم هرچی میاد همون موقع نصب میکنم

باید وایسم یه اپدیت نسبتا پایدار بیاد همون رو نصب کنم دیگه ببندم اپدیتو تا چند سال دیگه 😆

من چند ساله سیستمم رو عوض کردم هنوز همون ویندوزیه که بار اول ریختم و هی اپدیت شده

و مطمئن هستم که کندی و مشکلات از اپدیته جدیده چون تو این چند روز نه برنامه و بازی نصب کردم نه کار خاصی و دقیقا هم مشکلات بعد نصب اپدیت بوجود اومد(همه مشکلات با هم)

خلاصه دوستان حواستون باشه مثل من سریع فرتو فرت اپدیت نکنید که این مشکلاتم داره

حتی درایور های انویدیا هم حواستون باشه و نسخه جدید اومد چند روز صبر کنید ببینید اگه گندش در نیومد نصب کنید

یهو دیدید مثل چند وقت پیشا حتی خطر صدمه به سخت افزارم داشته باشه

لینک به دیدگاه

مشکلی که با آپدیت جدید دارم اینه که تا حالا دو بار سیستم دچار هنگ کردن شده و Explorer هم هر دو بار ری استارت شده ...

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، SHAKIB گفته است :

مشکلی که با آپدیت جدید دارم اینه که تا حالا دو بار سیستم دچار هنگ کردن شده و Explorer هم هر دو بار ری استارت شده ...

خدا کنه زودتر یه اپدیت بده درست شه

دهن سیستم رو صاف کرد

یعنی خاک بر سرشون که هر روز اپدیت هاشون مشکلات بیشتری برا سیستم پیش میاره

میترسم تا چند وقت دیگه با این اپدیتاشون سخت افزار سیستمم پیاده کنن

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

فعلا صبر کنید

این مشکل ناشی از باگ استفاده بالای پردازنده هست!

گفتن به زودی یه فیکس براش ارائه میدن

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

خخخخ

خاموش کردن این گزینه بنچمارکهاتونو کلا بی اعتبار میکنه!

علت کند شدن سیستمتون هم اینه که این متود زمان بندی دقیق تر ولی کند تر هست!(اگه درست یادم باشه باس این چیپ خیلی کند هست)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

این مشکل ناشی از باگ استفاده بالای پردازنده هست!

گفتن به زودی یه فیکس براش ارائه میدن

به هر حال ما خاموش کردیم و درست شد شما بزار روشن بمونه :))

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

خخخخ

علت کند شدن سیستمتون هم اینه که این متود زمان بندی دقیق تر ولی کند تر هست!(اگه درست یادم باشه باس این چیپ خیلی کند هست)

خخخخ

https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/afyx1f/psa_disable_hpet_high_precision_event_timer_for/

https://www.ghacks.net/2013/04/18/try-changing-hpet-settings-to-improve-your-pcs-performance/

https://forums.anandtech.com/threads/do-you-have-hpet-enabled-or-disabled.2362109/

خودش خاموش بود از قبل.مادربرد بنده اصلا HPET نداره - یعنی هر موقع ویندوز نصب کنم hpet خاموشه بعد از آپدیت خود به خود روشن شده بود.

بازی Dota 1 سی و سه فریم اجرا میشد با کلی لگ درصورتی که cinebench همون اسکور 1700 نشون میداد که قبلا بود اسکور Performance Test  هم فرقی نکرده بود-  یعنی میخوام بگم از روی بنچمارک چیزی دستگیرم نشد . از روی سرچ توی گوگل متوجه شدم :)))

3 تا از بازی هام به شدت لگ لحظه ای و افت فریم داشتن Dota 1 و  control و Sanctum 2

سیستمهای رایزن حتما باید خاموش باشه  اینتل زیاد فرقی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

🆁🅲🆁[emoji742]🅵🆃" userid="19467"] یک تایمر قدیمیه رابط سخت افزار و نرم افزار برای قاطی نشدن تسکها در حال اجرا با هم . amd که کلا مشکل داشته با این تایمر چون تایمر مخصوص خودش رو داره. نسل 7 به بعد اینتل هم با خاموش کردن hpet افزایش کارایی میگیرن .مادربرد های جدید توی Bios هم گزینه ی HPET رو حذف کردن .
بعداز آپدیت آخر برای منم فعال شده بود
الان غیرفعال کردم و فریم بازیها نرمال شد
ممنون از شما

Sent from my ASUS_Z00A using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

به هر حال ما خاموش کردیم و درست شد شما بزار روشن بمونه :))

خخخخ

https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/afyx1f/psa_disable_hpet_high_precision_event_timer_for/

https://www.ghacks.net/2013/04/18/try-changing-hpet-settings-to-improve-your-pcs-performance/

https://forums.anandtech.com/threads/do-you-have-hpet-enabled-or-disabled.2362109/

خودش خاموش بود از قبل.مادربرد بنده اصلا HPET نداره - یعنی هر موقع ویندوز نصب کنم hpet خاموشه بعد از آپدیت خود به خود روشن شده بود.

بازی Dota 1 سی و سه فریم اجرا میشد با کلی لگ درصورتی که cinebench همون اسکور 1700 نشون میداد که قبلا بود اسکور Performance Test  هم فرقی نکرده بود-  یعنی میخوام بگم از روی بنچمارک چیزی دستگیرم نشد . از روی سرچ توی گوگل متوجه شدم :)))

3 تا از بازی هام به شدت لگ لحظه ای و افت فریم داشتن Dota 1 و  control و Sanctum 2

سیستمهای رایزن حتما باید خاموش باشه  اینتل زیاد فرقی نمیکنه.

دوست عزیز شما که دست به سرچت خوبه چرا اینو ندیدی؟(بهش باگ RTC میگن که البته اشتباهه راه حل موقتشم فعال کردن HPET هست که شما خاموش کردید در نتیجه از نظر شرکت ها و سایتهای بزرگ بنچمارک، بنچمارکهایی که با این شرایط گرفته میشه ارزش نداره)

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-clock-bug-benchmark-scores,6312.html

Enabling the HPET (High-Precision Event Timer) in Windows is also another viable solution to combat the issue, but it comes with its own caveats. This timer fixes the bug in Windows 8 and 10, but it requires some manual work with a command entered into an elevated command prompt (“bcdedit /set useplatformclock yes”) and requires a reboot.

The biggest problem of forcing HPET are the system-wide implications. I’ve talked about the System Clock Interrupt above, the periodical wakeups for the OS. Well, enabling HPET will switch the time source for the interrupt to HPET. So the kernel tick and every tick-dependent API function for time keeping will rely on HPET now. That’s a good thing, because it solves the problem, right?

Sadly, that’s only true for older CPU generations. Modern CPUs with high core counts take a serious performance hit when enabling HPET. Although it’s a very precise timer, it resides on the chipset and has slow access times. If it’s used for every timing operation in the system, it bottlenecks the CPU and will lower your FPS or even bring stuttering to the Windows UI. The situation is especially bad on Kaby Lake X and Skylake X, where I’ve detected this anomaly first. But Ryzen and Threadripper are negatively impacted as well. I’m calling it the ‘HPET bug’ (not very unique, I know) and I’ve written a full article that features a small benchmark app called “TimerBench” to test the impact of the timer configuration on your own system.

همون آناندتک که لینکشو دادید این موضوع رو پوشش داده. علت روشن شدن HPET هم بالا کامل توضیح داده!

برای رفع مشکل بنچمارک ها هم میتونید از برنامه benchmate کمک بگیرید

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

Enabling the HPET (High-Precision Event Timer) in Windows is also another viable solution to combat the issue, but it comes with its own caveats. This timer fixes the bug in Windows 8 and 10, but it requires some manual work with a command entered into an elevated command prompt (“bcdedit /set useplatformclock yes”) and requires a reboot.

The biggest problem of forcing HPET are the system-wide implications. I’ve talked about the System Clock Interrupt above, the periodical wakeups for the OS. Well, enabling HPET will switch the time source for the interrupt to HPET. So the kernel tick and every tick-dependent API function for time keeping will rely on HPET now. That’s a good thing, because it solves the problem, right?

Sadly, that’s only true for older CPU generations. Modern CPUs with high core counts take a serious performance hit when enabling HPET. Although it’s a very precise timer, it resides on the chipset and has slow access times. If it’s used for every timing operation in the system, it bottlenecks the CPU and will lower your FPS or even bring stuttering to the Windows UI. The situation is especially bad on Kaby Lake X and Skylake X, where I’ve detected this anomaly first. But Ryzen and Threadripper are negatively impacted as well. I’m calling it the ‘HPET bug’ (not very unique, I know) and I’ve written a full article that features a small benchmark app called “TimerBench” to test the impact of the timer configuration on your own system.

برای رفع مشکل بنچمارک ها هم میتونید از برنامه benchmate کمک بگیرید

درود خدمت شما استاد.

جناب کامل خوندید چی نوشتم ؟

hpet پیشفرض خاموشه حالا ماکروسافت به خاطر باگ روشنش کرده یا هرچی -اگه باگی هم وجود داشته باشه برای سیستم های رایزن HPET باید خاموش باشه فرقی نمیکنه

این ویدیو رو نگاه کنید

https://www.aparat.com/v/Ydi9a

--------------------------------------------------------------

مشکل بنچمارک ندیدم ( شما میگید بنچمارک در این شرایط ارزش نداره !!! چرا نداره وقتی اسکور تغیری نکرده ؟ )

من دوتا نرم افزار بنچمارک بیشتر تو سیستمم ندارم Passmark PerformanceTest  و CINEBENCH

HPET ON - cinebech 1710

HPET OFF - cinebench 1710

حالا دوتا عدد بالا پایین.

-------------------------------------------------------------

در رابطه با باگ RTC یکم بیشتر توضیح میدید ؟ حقیقتا چیزی دربارش نشنیدم ! ممنون

سرچ هم زدم چیز درستی پیدا نشد فقط یه مقاله سال 2013 که گفته باگ RTC فیکس شد

1002095379_RTCbug.thumb.png.42687e42b6980bc99ea7c26a3584ae31.png

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

اخریو نصب کن  ris هم داره 

لینک به دیدگاه

این بازیا جدید میان گرافیکشون هیچ فرقی نداره با قبلیاشون ،ولی ماشالا سلطان مموری و پردازنده ان

حالا ما با این gtx960دو گیگمون چیکار کنیم،منچ خوبه یا مار پله؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MojArch گفته است :

یعنی کم میشه یا زیاد؟ 

من با سیپیو تست گرفتم فرقی ندیدم توش امتیازا یکی بود 

بعد مگه کسی الان بنچمارکارو اپلود میکنه که میگید اعتبار نداره؟  بعید بدونم به جز اورکلاکر ها کسی دنبال رکورد و ثبت باشه 

پس، این حرف مضحکه!  کسی عملکرد رو فدای اعتبار بنچمارک کنه باید به همه چیش شک کرد

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

این بازیا جدید میان گرافیکشون هیچ فرقی نداره با قبلیاشون ،ولی ماشالا سلطان مموری و پردازنده ان

حالا ما با این gtx960دو گیگمون چیکار کنیم،منچ خوبه یا مار پله؟

تنظیمات رو که بیاری پایین درست میشه .

متاسفانه گرافیک های 4 گیگ کارشون تمومه .

گرافیک های 6 گیگ هم بزودی به آخر خط میرسن . الان به کمتر از 8 گیگ نباید دل بست . صد البته برای کسی که تنظیمات بالا استفاده می کنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...