رفتن به مطلب

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

این بازیا جدید میان گرافیکشون هیچ فرقی نداره با قبلیاشون ،ولی ماشالا سلطان مموری و پردازنده ان

حالا ما با این gtx960دو گیگمون چیکار کنیم،منچ خوبه یا مار پله؟

یه قل دو قل!

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

تنظیمات رو که بیاری پایین درست میشه .

متاسفانه گرافیک های 4 گیگ کارشون تمومه .

گرافیک های 6 گیگ هم بزودی به آخر خط میرسن . الان به کمتر از 8 گیگ نباید دل بست . صد البته برای کسی که تنظیمات بالا استفاده می کنه .

الان این اویل 2 تکسچر رو میذارم بالا ی 6 گیگ کلا 11 گیگ پر میشه بعد کارتم 6 گیگابایت هست چجوریه دقیقا؟فریمش همونه که : /

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

یه قل دو قل!

تکراری میشه،له له بهتره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

الان این اویل 2 تکسچر رو میذارم بالا ی 6 گیگ کلا 11 گیگ پر میشه بعد کارتم 6 گیگابایت هست چجوریه دقیقا؟فریمش همونه که : /

فریم نمیاد پایین ،تیک میزنه،چون از مموری رم استفاده میکنه،سیستم من قدیمیه رم ddr3 باس ۱۶۰۰،بدجور تیک میزد اویل ۲ وقتی تنظیماتو از نرمال میبردم بالاتر،دیگه زدم به بیخیالی کل تنظیماتو بردم کمترین،با گرافیک ps3 بردمش رفت

الان تفاوت بازیا الان با چند سال پیش فقط انیمیشن طبیعی تر تکسچر های بزرگتر و سنگین تر و نورپردازی هست،کنسول این وسط بیشترین سود و میبره ،بازی رو دقیق برای رزولوشن معین شده طراحی میکنن،حالا برا کامپیوتر مثلا من روی رزولوشن ۷۶۸p بازی میکنم،بازی میاد تکسچر مخصوص ۴k برام اماده میکنه،خب بایدم لگ بزنه،حداقل بازیاشونم با قابلیت مود نمیسازن مثل بتسدا که مردم خودشون میان تکسچر سبک مخصوص رز های پایین میسازن هم فریم میره بالا هم تیک نمیزنه فضا باز میشه چندتا مود جدیدم بزنی به بازی

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

اخریو نصب کن  ris هم داره 

همون ۱۹.۹.۲ رو نصب کردم. جالبه اون باگ مربوط به بتل ۵ هم که تودایرکت ۱۲ بعد بستن بازی هم جی پی یو رو رو ۱۰۰ درصد نگه میداشت حل شده. البته‌نمیدونم بخاطر اپدیت اخر بتله یا بخاطر درایور جدید!! تو کنترل فرقی مشاهده نکردم گرافیکش همچین چنگی به دل نمیزنه(حتی به نظرم از کوانتوم بریک ضعیف تره تو این زمینه البته هنوز درست حسابی ننشستم پاش) ولی نمیدونم چرا فریم دورو بر پنجاه میچرخه!!!

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

آپدیت جدید مشکلی نداره ولی high precision event timer رو ON میکنه و دلیل کندی و مصرف زیاد CPU توی بازی همینه

ماکروسافت مدتهاست HPET رو به صورت پیشفرض OFF کرده هرکی بسته به نیازش میتونه روشنش کنه. درصورتی که توی آپدیت جدید به اشتباه روشن شده.

خودتون دستی خاموشش کنید .

device manager > system dvices > high percision event timer > disable

سرعت محیط داخل ویندوز 2-3 برابر  شد

فکر کنم این گزینه خیلی وقته فعال هست

تو بازی رو چک نکردم. 

در کل خاموش کردنش مشکلاتی رو هم ایجاد میکنه؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، ATER گفته است :

تو بازی رو چک نکردم. 

از اونجایی که ماکروسافت by default خاموشش کرده . نه مشکلی ایجاد نمیکنه.

it's off by default. ryzen uses a different timer now. At the start of the ryzen days HPET was required for Ryzen master but reduced performance which caused this debacle. Ryzen master no longer needs HPET and is off by default

البته شما اینتل داری داستانت فرق میکنه. شخصا با آپدیت بعدی اگر دوباره روشن شد و سیستم کند نشد و مشکلی پیش نیومد میزارم روشن بمونه . در غیر این صورت باز disable میکنم. برخی نرم افزار ها برای درست کار کردن نیاز دارن بهش - مثلا ماشین مجازی سازی VM به شدت به HPET نیاز داره. که VM استفاده ی عام نداره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

تو بازی رو چک نکردم. 

الان خاموشه یا روشنه ؟ در کدوم حالت سرعت زیاد شد؟

لینک به دیدگاه

در در 24 شهریور 1398 در 10:03، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

آپدیت جدید مشکلی نداره ولی high precision event timer رو ON میکنه و دلیل کندی و مصرف زیاد CPU توی بازی همینه

ماکروسافت مدتهاست HPET رو به صورت پیشفرض OFF کرده هرکی بسته به نیازش میتونه روشنش کنه. درصورتی که توی آپدیت جدید به اشتباه روشن شده.

خودتون دستی خاموشش کنید .

device manager > system dvices > high percision event timer > disable

انجام دادم، فرقی نکرد، تو اکت IV گیر کرده بازی 😐جالبه که با تنظیمات پیشنهادی خود بازی بنچمارک بهم میانگین فریم +55 میده، قبل این هم بعضی جاها استاتر میشد. ولی نا تا به این حد، الان بازی کلا قفل میکنه تا چک پوینت لود میشه و کاری نمیشه کرد. آخرین بار وقتی از بازی همونجا بیرون اومدم هیچ مشکلی نبود، ولی الان ...

https://forums.gearsofwar.com/t/stuttering-and-bad-performance-with-good-pc/22588/37

راه حل های اینجا رو هم انجام دادم، ولی فرقی نکرد.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ATER گفته است :

تو بازی رو چک نکردم. 

سلام خوبی ؟ برای من هم سرعت محیط ویندوز چند برابر شد ولی من ویندوز آپدیت نکردم نمیدونم چطوری روشن شده بود . خاموش کردم همه چیز نرمال شد بازی ها خیلی روانتر شدن. قبلا که روشن بود توی تسک منیجر کرنل سی پی یو همیشه بی مورد اشغال بود کلا وقتی تسک منیجر رو اجرا میکردم 5 یا 6 ثانیه بعد کامل لود میشد

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

مقدار vram مورد نیازی که تو تنظیمات میزنه اشتباهه و هیچوقت اونقدر استفاده نمیکنه . مثلاً تنظیمات مکس رزولیشن 2560x1080 بدون supersampling که بازی میگه 12.5 گیگ vram مورد نیاز هست ولی من بیشتر 7 گیگ ندیدم تو کل بازی :

awoi_re2_2019_09_16_12_48_12_467.jpg

با image quality دویست درصد که بازی میگه 14.5 گیگ :

iu6o_re2_2019_09_16_12_59_38_314.jpg

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، mَd گفته است :

الان خاموشه یا روشنه ؟ در کدوم حالت سرعت زیاد شد؟

خاموش میکنی سرعت زیاد میشه 

منم خاموش کردم 

تفاوتش کامل قابل مشاهد هست.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

1f610.png. آخرین بار وقتی از بازی همونجا بیرون اومدم هیچ مشکلی نبود، ولی الان ...

https://forums.gearsofwar.com/t/stuttering-and-bad-performance-with-good-pc/22588/37

راه حل های اینجا رو هم انجام دادم، ولی فرقی نکرد.

خوب ببینید شما که مشکلی نداشتید چرا تنظیمات رو دست کاری کردی؟

این لینکی که دادین عملا راه حلی توش نیست کامنتهای آخر هم اکثرا گفتن بی فایدست یا مشکل هنوز پابرجاست از این جور کامنتها.

نکته ی بعدی اینکه بنده مشکل  بازی control  و کند شدن محیط ویندوز رو عرض کردم . این لینک مشکل بازی gear of war هست.داستانش فرق داره هزارتا دلیل دیگه میتونه داشته باشه . شما یک بار بایوس رو ریست کن اون گزینه ای هم که توی ویندوز تغییر دادی به حالت قبل برگردون

در 39 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

سلام خوبی ؟ برای من هم سرعت محیط ویندوز چند برابر شد ولی من ویندوز آپدیت نکردم نمیدونم چطوری روشن شده بود . خاموش کردم همه چیز نرمال شد بازی ها خیلی روانتر شدن. قبلا که روشن بود توی تسک منیجر کرنل سی پی یو همیشه بی مورد اشغال بود کلا وقتی تسک منیجر رو اجرا میکردم 5 یا 6 ثانیه بعد کامل لود میشد

شما گفتی اورکلاک کردین چندین بار سیستموتون بلو  اسکرین داده یا فریز شده وسط بازی هنگ کرده درسته؟ همین کافیه بعضی تنظیمات به حالت کارخانه برگردن.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ATER گفته است :

خاموش میکنی سرعت زیاد میشه 

منم خاموش کردم 

تفاوتش کامل قابل مشاهد هست.

بگو چجوری خاموش کردی انجام بدیم 

البته من با cmd انجام دادم ولی باز کامل بگو چیزی از قلم ننداخته باشم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mَd گفته است :

بگو چجوری خاموش کردی انجام بدیم 

البته من با cmd انجام دادم ولی باز کامل بگو چیزی از قلم ننداخته باشم

من به این صورت خاموش  کردم

111.jpg

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من به این صورت خاموش  کردم

111.jpg

hpet.bat

منم اینو ساختم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

درود خدمت شما استاد.

جناب کامل خوندید چی نوشتم ؟

hpet پیشفرض خاموشه حالا ماکروسافت به خاطر باگ روشنش کرده یا هرچی -اگه باگی هم وجود داشته باشه برای سیستم های رایزن HPET باید خاموش باشه فرقی نمیکنه

این ویدیو رو نگاه کنید

https://www.aparat.com/v/Ydi9a

--------------------------------------------------------------

مشکل بنچمارک ندیدم ( شما میگید بنچمارک در این شرایط ارزش نداره !!! چرا نداره وقتی اسکور تغیری نکرده ؟ )

من دوتا نرم افزار بنچمارک بیشتر تو سیستمم ندارم Passmark PerformanceTest  و CINEBENCH

HPET ON - cinebech 1710

HPET OFF - cinebench 1710

حالا دوتا عدد بالا پایین.

-------------------------------------------------------------

در رابطه با باگ RTC یکم بیشتر توضیح میدید ؟ حقیقتا چیزی دربارش نشنیدم ! ممنون

سرچ هم زدم چیز درستی پیدا نشد فقط یه مقاله سال 2013 که گفته باگ RTC فیکس شد

1002095379_RTCbug.thumb.png.42687e42b6980bc99ea7c26a3584ae31.png

منم فکر نمیکنم حرف متفاوتی زده باشه(حتی نگفتم خاموش یا روشن کنید فقط اطلاع رسانی کردم که از نظر سایتهای بنچمارک، بنچمارک سیستم هایی که HPET رو خاموش میکنن قابل استناد نیست و ارزش ندارن!)

اینکه خاموش باید باشه یا نه رو باید دید چی مهمه!

باگ RTC(real time clock) اینطوریه که پردانده وقتی از HPET استفاده نمیکنه میاد از فرکانس باس پردازنده برای سنجش واحد زمان یعنی ثانیه استفاده میکنه و خب هممون میدونیم که باس یه پردازنده ثابت نیست و هر لحظه مقدار متفاوتی میتونه داشته باشه(اور کلاکر ها که کالا باس رو افزایش میدن) در نتیجه این مورد ممکنه ثانیه در سیستم شما کمتر یا بیشتر از ثانیه واقعی باشه که رسما هر نوع محاسبه ای که بر اساس زمان باشه رو بی اعتبار میکنه!

شما فرض کن من و خودت هر دو مقیاس ۱متر داریم فقط ۱متر من ۹۰ سانته ولی ۱متر شما ۱۱۰ سانت در این حالت هم هر جفتمون درست محاسبه میکنیم و هم غلط(یعنی وقتی محاسبه من رو با ۹۰ سانت در نظر بگیری درسته اما با مقیاس اصلی که ۱۰۰ سانته غلطه و در مورد شما هم به همین شکل میشه)

علت افت کارایی پردازنده های چند هسته‌ای هم اینه که باس این HPET کند یا به عبارتی خیلی کنده و نمیتونه جوابگوی چند درخواست در لحظه این نوع پردازنده ها باشه!(التبه اینو در نظر بگیرید که شیوه HPET بسیار دقیق و دقت اون در حدود ۳۲ کیلو هرتز در ثانیه هست، شیوه کارش هم بر اساس فرکانس یک عنصر(مطمئن نیستم اما فک کنم ایریدیوم بود) هست که ۳۲ هزار بار در ثانیه اتم هاش لرزش دارن و تقریبا هیچ وقت تغییر نمیکنه و در شرایط تفاوت دمایی شدید هم مقدارش تقریبا ثابت هست)

من هنوز این اپدیت جدید رو نصب نکردم تا بخوایم این گزینه رو روشن بذارم کلا یکم با تاخیر اپدیت میکنم که باگ های عجیب غریبش در اومده باشه بعدا! :دی

بازم سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم!

در 12 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تنظیمات رو که بیاری پایین درست میشه .

متاسفانه گرافیک های 4 گیگ کارشون تمومه .

گرافیک های 6 گیگ هم بزودی به آخر خط میرسن . الان به کمتر از 8 گیگ نباید دل بست . صد البته برای کسی که تنظیمات بالا استفاده می کنه .

آخ گفتی!

البته فقط حجم حافظه نیست حتی چیپ هایی با حجم حافظه بالا هم بعد یه مدتی کم میارن!

در 5 ساعت قبل، ATER گفته است :

تو بازی رو چک نکردم. 

مشکل؟

نه!

با لا توضیح دادم!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mَd گفته است :

یعنی کم میشه یا زیاد؟ 

من با سیپیو تست گرفتم فرقی ندیدم توش امتیازا یکی بود 

بعد مگه کسی الان بنچمارکارو اپلود میکنه که میگید اعتبار نداره؟  بعید بدونم به جز اورکلاکر ها کسی دنبال رکورد و ثبت باشه 

پس، این حرف مضحکه!  کسی عملکرد رو فدای اعتبار بنچمارک کنه باید به همه چیش شک کرد

اول از همه دعوا داری؟ بیا بزن!

دوم عزیزم شرکت ها افراد و حتی اور کلاکر ها ثبت میکنن!

شما میتونی با همین بنچمارک تو یه محیط کنترل شده نسبت قدرت سیستمت به سیستم تاپ بازار رو بسنجی و ببینی با توجه به نیازهات به اپگرید احتیاج داری یا نه!

پس اینکه این بنچمارک ها قابل اعتماد باشن مهمه

هر دو حالت کم و زیاد شدن ممکنه اتفاق بیفته پست قبلیو مطالعه کن متوجه میشی!

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

بابا چه مسخره بازیه اینا راه انداختن

این بازی که اصلا گرافیک نداره اونم تازه با اون حالت کارتونی

بعد 2080tiپنجاه فریم

کارت من که دیگه هیچ

بعد تو یوتیوب نسخه کنسولی پرو رو مقایسه میکنم با نسخه پی سی میبینم تقریبا تفاوتی وجود نداره

واقعا ادم پشیمون میشه بابت هزینه کردن رو پی سی برای گیم

ازونورم که این همه انحصاری

عمرا دیگه هزینه سیستم کنم برا بازی!ps5 میاد یدفعه هزینه میکنم برای 3 الی 4 سال

بازی هم که دیسک میخریم نهایت با پنجاه ضرر میدیم میره اینطوری انلاینشم میزنیم

فقط حیف که از کد تقلب خبری نیست😁

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

بابا چه مسخره بازیه اینا راه انداختن

این بازی که اصلا گرافیک نداره اونم تازه با اون حالت کارتونی

بعد 2080tiپنجاه فریم

کارت من که دیگه هیچ

بعد تو یوتیوب نسخه کنسولی پرو رو مقایسه میکنم با نسخه پی سی میبینم تقریبا تفاوتی وجود نداره

واقعا ادم پشیمون میشه بابت هزینه کردن رو پی سی برای گیم

ازونورم که این همه انحصاری

عمرا دیگه هزینه سیستم کنم برا بازی!ps5 میاد یدفعه هزینه میکنم برای 3 الی 4 سال

بازی هم که دیسک میخریم نهایت با پنجاه ضرر میدیم میره اینطوری انلاینشم میزنیم

فقط حیف که از کد تقلب خبری نیست1f601.png

جدیدا آشغال لانچ می کنن و اسمش رو میزارن بازی !

البته برای من همچنان فریم در فول اچ دی ملاک هستش اما بازم فریم ها جالب نیستش .

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اول از همه دعوا داری؟ بیا بزن!

دوم عزیزم شرکت ها افراد و حتی اور کلاکر ها ثبت میکنن!

شما میتونی با همین بنچمارک تو یه محیط کنترل شده نسبت قدرت سیستمت به سیستم تاپ بازار رو بسنجی و ببینی با توجه به نیازهات به اپگرید احتیاج داری یا نه!

پس اینکه این بنچمارک ها قابل اعتماد باشن مهمه

هر دو حالت کم و زیاد شدن ممکنه اتفاق بیفته پست قبلیو مطالعه کن متوجه میشی!

قبلا تستامو کردم لازم نیست هرروز بنچمارک بگیرم !

اخه بعضی وقتا ایرادات بنی اسرائیلی میگیری انگار که حالا چه چیز مهمی هست 

البته اون باگ زمانی مهمه 

لینک به دیدگاه

Steam weekly top sellers September 16th 2019

StarLadder 2019 Berlin CS:GO Major Championship Viewer Pass + 3 Souvenir Tokens
GreedFall
MONSTER HUNTER: WORLD
Gears 5
Valve Index VR Kit
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
NBA 2K20
Remnant: From the Ashes
Grand Theft Auto V
Total War: WARHAMMER II - The Hunter & The Beast

.....................................

خب به سلامتی جی تی ای از اون بالا بالاها اومده پایین . البته این مدت بازی های جدیدی لانچ شده و در این نتایج بی تاثیر نیست .

لینک به دیدگاه

بازی Chernobylite تا 1 ماه دیگر لانچ می شود :

Chernobylite launches on October 16

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

خوب ببینید شما که مشکلی نداشتید چرا تنظیمات رو دست کاری کردی؟

این لینکی که دادین عملا راه حلی توش نیست کامنتهای آخر هم اکثرا گفتن بی فایدست یا مشکل هنوز پابرجاست از این جور کامنتها.

نکته ی بعدی اینکه بنده مشکل  بازی control  و کند شدن محیط ویندوز رو عرض کردم . این لینک مشکل بازی gear of war هست.داستانش فرق داره هزارتا دلیل دیگه میتونه داشته باشه . شما یک بار بایوس رو ریست کن اون گزینه ای هم که توی ویندوز تغییر دادی به حالت قبل برگردون

شما گفتی اورکلاک کردین چندین بار سیستموتون بلو  اسکرین داده یا فریز شده وسط بازی هنگ کرده درسته؟ همین کافیه بعضی تنظیمات به حالت کارخانه برگردن.

هیچ چیزی رو دست کاری نکرده بودم ، از بازی اومدم بیرون، فرداش ادامه رو خواستم برم اینطوری شده بود.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

بازی Chernobylite تا 1 ماه دیگر لانچ می شود

حیف مثل استالکر اکشن و تفنگ بازی نداره حییییفف

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...