رفتن به مطلب

Recommended Posts

ضمنا 15 دقیقه دیگر سال نو میلادی به وقت آمریکاست. پیشاپیش سال نو ی همه ی شما دوستان گرامی مبارک. به امید سالی پر بازی و وجود بازی ارزشمندی که ارزش GOTY شدن داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بازم بحث تکراری و مسخره کپی رایت تا حالا 10 بار تو همین تاپیک بحث شده ، تاپیک جدا براشم هست که استارترش همین آقا وحید استارتر همین تاپیکه

مثلا تاپیک اخباره اما شده تاپیک بحثهای بیخودی !!! یه قانون ساده رو رعایت نمیکنن بعد انتظار قانون کپی رایت دارن !

ممنون از تذکر به موقع شما دوست گرامی .

اینم لینک تاپیک کپی رایت برای دوستان :

.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

داداش ماشالا چقد شر میگی. هرکی دوس داره اوریج میخره هرکسم دوس داره پایرت میکنه و اصلا و ابدا به هیچ احدی ربطی نداره. این همه بحث لازم نیس. تو هم درجایگاهی‌نیستی بخای به‌بقیه توهین کنی خیلی بارته سرتو بنداز زندگیتو کن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

چه توجیه هایی برای کارای نادرست میارن نتونستم ساکت بمونم.

هروقت پول دادی idm -ویندوز اورج -برنامه های اورج - بازی های اورج خریدی بعد بیا دیگرانو به راه راست هدایت کن 

منم اولش جبهه گرفتم بعد دیدم خوب خودمم رعایت نمیکنم پس ولش کردم و دیدم حرف بقیه درسته

خیلی جاها تحریمیم و پشتیبانی نداره!

حتی یه حساب paypal برای خرید هم نمیتونیم داشته باشیم پس عملا وقتی paypal تحریم کرده مارو یعنی خرید بین المللی=0 (مگه واسطی باشه)

خوب بیمار نیست کسی بخواد برای هیچ خدمات و پشتیبانی بیاد پول بده! زحمت که میکشن درست ولی وقتی ادم حسابت نمیکنن باید همین رفتارو کرد

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، mَd گفته است :

هروقت پول دادی idm -ویندوز اورج -برنامه های اورج - بازی های اورج خریدی بعد بیا دیگرانو به راه راست هدایت کن 

منم اولش جبهه گرفتم بعد دیدم خوب خودمم رعایت نمیکنم پس ولش کردم و دیدم حرف بقیه درسته

حتی یه حساب paypal برای خرید هم نمیتونیم داشته باشیم پس عملا وقتی paypal تحریم کرده مارو یعنی خرید بین المللی=0 (مگه واسطی باشه)

خوب بیمار نیست کسی بخواد برای هیچ خدمات و پشتیبانی بیاد پول بده! زحمت که میکشن درست ولی وقتی ادم حسابت نمیکنن باید همین رفتارو کرد

و در نهایت چرا ما؟... جواب رو همه میدونیم پس نیازی به ادامه نیست 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، mَd گفته است :

احسنت👌👍

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بازم بحث تکراری و مسخره کپی رایت تا حالا 10 بار تو همین تاپیک بحث شده ، تاپیک جدا براشم هست که استارترش همین آقا وحید استارتر همین تاپیکه

مثلا تاپیک اخباره اما شده تاپیک بحثهای بیخودی !!! یه قانون ساده رو رعایت نمیکنن بعد انتظار قانون کپی رایت دارن !

داری میگی تاپیک اخبار

نمیدونم فکر کنم شما هم بودی یا دو سه نفر دیگه که چند وقت پیش حدود سه صفحه اینجا پرداخته بودن به ریز جزئیات یه بازی و در مورد داستان و گرافیکش صحبت میکردن

و چند نفرم صداشون دراومد ولی می گفتن جاش همینجاس

بحث در مورد کپی رایت و قوانین مربوطه مسخرس ولی سه صفحه بحث در مورد ریز جزئیات یه بازی نه!عجب

بعد یه بحث جدی میشه که اتفاقا و  حداقل تو شرایط فعلی مسئله مهمی هست و به بازی هم مربوطه شما برمی گردی میگی قانون رو رعایت کنید؟

قرار نیست هر وقت از هر بحثی خوشمون نیومد پای قانون و مقرات و جا و بی جا رو وسط بکشیم و هر وقت باب میلمون بود سه صفحه بشینیم و تایپ کنیم در مورد...

ویرایش شده توسط Goorani___k65
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اورجین و اپیک کامل تحریم کرده نه استیم!

😕

صرف اینکه توی لیست کشورهای استور های مختلف من جمله استیم وجود نداریم در حالی که خیلی کشور های کوچک تر و بی اهمیت تر وجود دارن یعنی ما نمیخوایم شما به رسمیت بشناسیم.

وقتی واحد پولیمون تو استیم وجود نداره از طرفی هیچ کدوممون امکان افتتاح حساب بین المللی نداریم یعنی آقا شما حق نداری بازی بخری.

خوب خودش میگه بازی منو تو نخر!!

بعد ما بریم بخریم ؟!

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

صرف اینکه توی لیست کشورهای استور های مختلف من جمله استیم وجود نداریم در حالی که خیلی کشور های کوچک تر و بی اهمیت تر وجود دارن یعنی ما نمیخوایم شما به رسمیت بشناسیم.

وقتی واحد پولیمون تو استیم وجود نداره از طرفی هی کدوممون امکان افتتاح حساب بین المللی نداریم یعنی آقا شما حق نداری بازی بخری.

خوب خودش میگه بازی منو تو نخر!!

بعد ما بریم بخریم ؟!

من میخرم تا چشتون درآد😂

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

من میخرم تا چشتون درآد1f602.png

داداش چش ما در نمیاد چش هممون با هم در میاد

وقتی به هر دلیلی  کشور تو هر زمینه ای عقب بیفته همه آسیب میبینن

حالا شما بخر

من نمیخرم خنثی بشی😜

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

من نمیخرم خنثی بشی😜

فایده نداره

منفی در مثبت میشه منفی

مثبت در منفی هم میشه منفی

یا باید همه بخریم یا همه نخریم که نتیجش مثبت بشه😂

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

داداش چش ما در نمیاد چش هممون با هم در میاد

وقتی به هر دلیلی  کشور تو هر زمینه ای عقب بیفته همه آسیب میبینن

حالا شما بخر

من نمیخرم خنثی بشی1f61c.png

بشخصه دوست دارم همه مصارفم قانونی باشه اما با این وضعیتی که در پیشه همون 4 تا بازی که بخاطر بخش انلاینش میگرفتیم میشه آرزو!

gta v تا قبل لانچر دادنش درست بود.بعد لانچر باید با چیزشکن بری تا بتونی انلاین شی

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

توی پست های قبلی هم گفتم . چیپست کنسول جدید مایکروسافت از 5700XT تعداد بیشتری سایه زن داره . به عبارت دیگه از نظر تعداد سایه زن کنسول جدید در حد 5800XT هستش !!!!

ضمنن توجه کنید که PS5 هم به اندازه 5700 سایه زن داره اما به لطف فرکانس بالاتر قدرتش در حد 5700XT هست .

بنا به درصد های سایت techpowerup.com یا همون انویدیا پاور آپ ! کارت 2080Ti از 5700XT حدود 34 درصد سریعتره .

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700-xt.c3339

این در حالیه که کنسول جدید مایکروسافت از 5700XT حدود 40 درصد سایه زن بیشتر داره . ضمن این که گفته میشه فرکانس GPU کنسول از فرکانس 5700XT بالاتر هم هست . در نتیجه میتونه از 5700XT خیلی سریعتر باشه .

حالا 3 برابر قویتر نه ولی میتونه 2080Ti رو به چالش بکشه .

والا اینا که همشون فعلا چیزی در حد شایعه و حدس و گمان هستن فقط

تا خود کنسولا بیرون نیان و تست نشن نمیشه مطمعن شد

البته تو تعوری شاید قویتر به نظر بیاد ولی تو واقعیت عوامل زیادی تاثیر گزار هستن تو خروجی نهایی

در کل امیدوارم مثل نسل 8 نباشه که کنسولا نرسیده عمرشون تموم شد

طرفدار کنسول نیستم ولی همین کنسولا باعث میشن که بازیا دیر پیشرفت کنن و نمیزارن قدرت PC کامل نشون داده بشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

توی پست های قبلی هم گفتم . چیپست کنسول جدید مایکروسافت از 5700XT تعداد بیشتری سایه زن داره . به عبارت دیگه از نظر تعداد سایه زن کنسول جدید در حد 5800XT هستش !!!!

ضمنن توجه کنید که PS5 هم به اندازه 5700 سایه زن داره اما به لطف فرکانس بالاتر قدرتش در حد 5700XT هست .

بنا به درصد های سایت techpowerup.com یا همون انویدیا پاور آپ ! کارت 2080Ti از 5700XT حدود 34 درصد سریعتره .

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700-xt.c3339

این در حالیه که کنسول جدید مایکروسافت از 5700XT حدود 40 درصد سایه زن بیشتر داره . ضمن این که گفته میشه فرکانس GPU کنسول از فرکانس 5700XT بالاتر هم هست . در نتیجه میتونه از 5700XT خیلی سریعتر باشه .

حالا 3 برابر قویتر نه ولی میتونه 2080Ti رو به چالش بکشه .

rx 5800 احتمالا 48 CU داره

56 CU به احتمال زیاد RX 5850 XT  کارتی که حداقل 20 درصد  از 2080SUPER هم قوی تر زیر 600 دلار نیست
 مایکروسافت یه کنسول 500 دلاری با این مشخصات عرضه کنه ؟

بعد سونی کنسول 400 دلاری با 36 CU عرضه کنه ؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

rx 5800 احتمالا 48 CU داره

56 CU به احتمال زیاد RX 5850 XT  کارتی که حداقل 20 درصد  از 2080SUPER هم قوی تر زیر 600 دلار نیست
 مایکروسافت یه کنسول 500 دلاری با این مشخصات عرضه کنه ؟

بعد سونی کنسول 400 دلاری با 36 CU عرضه کنه ؟

احتمالا ما کارتی تحت عنوان 5800 نداشته باشیم و در سری 6000 این چیپست رو ملاقات کنیم .

به عبارت دیگه میشه 6800 یا 6800XT .

نکته دیگه اینه که ناوی بزرگ هم در راهه و با توجه به این که مثل سری قبلی محدود به 4096 عدد سایه زن نیست . احتمال داره در ناوی بزرگ ما شاهد بیش از 4100 سایه زن باشیم .

قیمت کنسول هم میتونه مستقل از قیمت تموم شده سخت افزار مورد استفاده باشه . مثل PS3 که بالا 800 دلار هزینه ساخت داشت . شرکت سازنده میتونه هر کنسول رو ارزونتر از قیمت تموم شده بفروشه و در عوض در فروش نرم افزار و بازی و ... این ضرر رو جبران کنه .

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

. احتمال داره در ناوی بزرگ ما شاهد بیش از 4100 سایه زن باشیم

افزایش سطح تراشه  و دما

از طراحی کنسول xbox میشه حدس زد گرمای کارت زیاده و این گرما یعنی افزایش سطح تراشه پس خنک کننده درست حسابی میخواد و مجبوری که مکعب با ضخامت در بیاریش تا جا بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mَd گفته است :

افزایش سطح تراشه  و دما

از طراحی کنسول xbox میشه حدس زد گرمای کارت زیاده و این گرما یعنی افزایش سطح تراشه پس خنک کننده درست حسابی میخواد و مجبوری که مکعب با ضخامت در بیاریش تا جا بشه

بله

گفته میشه ناوی بزرگ از نظر ابعاد 2 برابر 5700XT هستش . ضمنن با فناوری 7+ ساخته میشه که بهینه تر هستش .

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

احتمالا ما کارتی تحت عنوان 5800 نداشته باشیم و در سری 6000 این چیپست رو ملاقات کنیم .

به عبارت دیگه میشه 6800 یا 6800XT .

نکته دیگه اینه که ناوی بزرگ هم در راهه و با توجه به این که مثل سری قبلی محدود به 4096 عدد سایه زن نیست . احتمال داره در ناوی بزرگ ما شاهد بیش از 4100 سایه زن باشیم .

قیمت کنسول هم میتونه مستقل از قیمت تموم شده سخت افزار مورد استفاده باشه . مثل PS3 که بالا 800 دلار هزینه ساخت داشت . شرکت سازنده میتونه هر کنسول رو ارزونتر از قیمت تموم شده بفروشه و در عوض در فروش نرم افزار و بازی و ... این ضرر رو جبران کنه .

ماجرای PS3 خیلی متفاوت بود یکسال قبلش 360 عرضه شده بود سونی مجبور بود 500 دلار قیمت گذاری کنه 
------------
هزینه ساخت کنسول 700 تا 800 دلار باشه سال اول حداقل 10 میلیون XBOX SERIES X  فروش بره میشه2 تا  3 میلیارد دلار ضرر

درامد کل بخش XBOX در  2018 11.5  میلیارد دلار بوده

https://bazibaz.net/microsoft-fy19-q2-gaming-rev-up-8-yoy-xbox-live-mau-at-64m/

لینک به دیدگاه

دوستان اینا رو ولش کنین، امروز رونمایی چیز  ایرانی +G بود، تولید کننده لوازم خانگی و موس و کیبورد. آماده باشین برای ممنوعیت احتمالی موس و کیبورد یا حتی لوازم خانگی (البته امیدوارم همچین چیزی نشه).

من موس ذخیره دارم ولی کیبورد رو باید نه. کاش لوازم خانگی رو جا بود ذخیره کنم. استفاده از محصولات ایرانی ... اصلا کلمه ای برای توصیف این حد از نفرت من نیست.

لینک به دیدگاه

استفاده از SSD برای پشتیبانی از رم در کنسول جدید سونی ؟؟؟

Spencer: SSD Can Be Used as Virtual Ram in XSX; I Like That Sony Is Investing in SSD for PS5 Too

.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

استفاده از SSD برای پشتیبانی از رم در کنسول جدید سونی ؟؟؟

Spencer: SSD Can Be Used as Virtual Ram in XSX; I Like That Sony Is Investing in SSD for PS5 Too

.

ببله Digital Foundry هم یه ویدیو جالب هم در موردش گزاشته که پیشنهاد میکنم حتما ببینین

تنها چیزی که در مورد کنسولای جدید تونسته توجهمو جلب کنه همین مورد بوده فقط

واقعا جالب میشه,اگه محدودیت رم برداشته بشه تصور کن بازیای جهان باز مثل Witcher و Red Dead چقدر میتونن پر جزیات تر و عظیم تر بشن

یا چیزایی مثل COD و Battlefield میتونن خیلی اکشن تر و صحنه های نفس گیرتری داشته باشن...

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Rexpowercolt گفته است :

محدودیت رم برداشته بشه

دوست عزیز محدودیت هست و دراپ فریم اتفاق میوفته

پهنای باند ggdr6 به 500 گیگابایت در کنسول میرسه 

ولی ssd نهایت بترکونه 5گیگ

😐 یه ذره فکر هم چیز خوبیه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوبم .

یه تاپیک مجزا برای پوشش اخبار کنسولهای جدید زدم :

بهتره بحث در مورد کنسولها رو ببریم اونجا تا برای دوستانی که این تاپیک رو دنبال می کنند پیغام پست جدید ارسال نشه .

لینک به دیدگاه

یه سوال فوری دارم از دوستانی که کارت amd دارن

همین امروز یه 570 زدم روی سیستم

بعد اینکه وارد هر بازی ای میشید مثل من هم یه صدای دینگ میاد؟

برای بازی outer worlds همون موقه که اون صدا میاد صفحه فزیز میشه ولی هم صداش میاد هم میشه انتخاب کرد

راه حل خفه کردن اون صدا چیه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

دوست عزیز محدودیت هست و دراپ فریم اتفاق میوفته

پهنای باند ggdr6 به 500 گیگابایت در کنسول میرسه 

ولی ssd نهایت بترکونه 5گیگ

1f610.png یه ذره فکر هم چیز خوبیه

عزیز دل فکر که زیاد میکنیم شما نگران ما نباش

عرض کردم که شما ویدیو Digital Foundry رو ببین مفصل در موردش صحبت میکنه

این یه تکنیک جدیده که برای اولین بار میخوان پیاده سازیش کنن و قرار نیست که کلا رم رو بزارن کنار و از SSD استفاده کنن! در واقع دیتا رو تقسیم بندی میکنن و اولویت با رم اصلی هستش و پردازش های غیرر ضروری رو میندازن رو SSD که به نوعی کمک میکنه هم کمبود رم جبران شه هم بتونن تکسچر و جزعیات بازی رو خیلی بالاتر از قبل ببرن.

ویرایش شده توسط Rexpowercolt
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

بله

گفته میشه ناوی بزرگ از نظر ابعاد 2 برابر 5700XT هستش . ضمنن با فناوری 7+ ساخته میشه که بهینه تر هستش .

ضمناً

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...