رفتن به مطلب

" مباحثه 5 " : به نظر شما مهمترین دلایل قوت کارت گرافیک Sapphire RX470 چیست و چرا؟ + جائزه !!!

Recommended Posts

کارت rx470 در حدود قیمت یک میلیون و بین کارتهای نو موجود در بازار از لحاظ کارایی تقریبا بهترین کارت هست

و اینکه sapphire یکی از بهترین تولید کنندگان کارتهای amd هست 

بخاطر کولینگ عالی دما و نویز این کارت هم پایینه

به همین دلایل sapphire rx 470  یکی از بهترین های بازار الان هست

ویرایش شده توسط hamid.y
لینک به دیدگاه

• ارسال 458
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به نظر بنده

1.کلاک خوبش

و قیمت خوبش نسبت به بقیه رقیب ها در ایران.(از مدل G1 که قیمتش خیلی بهتره)

لینک به دیدگاه

با سلام

کارایی برتر نسبت به ارزش

کولینگ موثر و فنهای جدا شدنی

ورژن اورکلاک شده کارخانه

لینک به دیدگاه

خب باید در درجه اول به قیمت اشاره کنیم که نسبت به بقیه برندها مناسبتره 

دوتا ورژن داره4/8

یکی دیگه از موردهای دیگه خیلی مهمه معتبر بودنه که سافایر خوب جواب داده و راضی هستن مردم البته من قسمت نشده استفاده کنم .

لینک به دیدگاه

بنظر من دو فاکتور خیلی مهمتر از همه در کارایی گرافیک هست:

1- کولینگ موثر و فنهای جدا شدنی

2- ورژن اورکلاک شده کارخانه

البته فاکتورهای دیگه هم مهم هستن ولی کارایی بهتر در نتیجه عملکرد خوب دو گزینه بالا می باشد. که پرفرومنس بالای گرافیک را که مهمترین فاکتور هست بالا میبرد.

لینک به دیدگاه

با سلام 

به نظرم:

-کارایی برتر نسبت به ارزش

-ورژن اورکلاک شده کارخانه

مهم ترین نقات قوت این کارت هست

لینک به دیدگاه

کارایی برتر نسبت ب ارزش و دوم استفاده از قطعات مرغوب من خودم ب شخصه استفاده از قطعات مرغوبو خیلی تو اولویت میدونم ن برا اورکلاو اینا برای دوامش برا مدت کاراییش برای اینکه یه حس اطمینان بهت میده ک جنسی ک خریدی  یه چیزه موندگاره

لینک به دیدگاه

طبق نظر اکثر دوستان

کارایی برتر نسبت به ارزش

اصلا بنظرم اینجا و البته اکثر کشورهای دیگه وقتی یه قطعه جدید میاد و با استقبال روبرو میشه قضیه بصرفه بودن و ارزش خرید بالاتر (نسبت به موارد هم رده ی یا مشابه دیگه) هست.

لینک به دیدگاه

درود

استفاده از  Polaris 10 Pro در کارت RX 470   با 5.7 میلیارد ترانزیستور و دارای 4 گیگابایت حافظه و رابط حافظه 256 بیتی

چوک هایی با کیفیت بالایی که برای کارکرد بهینه تر برای ثبات عملکرد و ایجاد حرارت کمتر ، 10 درصد دمای کمتر، 25 درصد مصرف انرژِی کمتر و 15 درصد دمای کمتر سیم پیچ داخلی از مزیتهای این چوک ها است

مدار قدرت این برد به صورت 5 فاز برای پردازنده گرافیکی و 2 فاز برای حافظه است.

خازن های آلومینیومی که تا 16 هزار ساعت طول عمر دارند

پشتیبانی از OpenGL 4.5، OpenCL 2.0، DirectX 12، Shader Model 5.0

پشتیبانی از عینک های واقعیت مجازی VR با همکاری شرکای AMD

پشتیبانی از تکنولوژی AMD XConnect که به کاربر اجازه می دهد تا بدون استفاده از کامپیوتر های دسکتاپ، کارت را تنها با استفاده از مبدل به لپتاب یا All In One متصل کند،

ویژگی بسیار جذاب Virtual Super Resolution که باعث می شود تا جزئیات یک تصویر 4K را در یک مانیتور فول اچ دی  را داشت.

همچنین پشتیبانی از نمایش تصاویر با کیفیت HDR که در این حالت تصاویر پخش شده از کنتراست، درخشش و دقت بسیار بالای رنگ ها برخوردار هستند که با این ویژگی تماشای فیلم و یا بازی کردن را برای کاربر به امری جذاب تر تبدیل می کند.

سیستم خنک کننده سافایر برای نیتروی با اسم Dual-X و استفاده از دو فن 95 میلی متری با نهایت سرعت 2145 دور در دقیقه و طراحی موتور های بلبرینگی و همچنین طول عمر این فن ها با استفاده از نوع سیستم حرکتی بسیار بهتر از دیگر فن ها است.

ساختاری بسیار مهندسی شده  فن ها برای سرویس یا تعویض

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

-داشتن 2 ورژن 4/8 گیگ == که باعث میشه خریدار بتونه راحت تر انتخاب کنه، مخصوصاً اینکه هزینه کمتر میشه ولی کارایی کلی انچنان تاثیری نداره

-کارایی برتر نسبت به ارزش == با توجه به رقیبانش در برند های دیگه مثل اسوس وگیگا وهمچنین HIS که البته بسیار زمینش در بازار کم هست  و رقیبان دیگرش از لحاظ قیمتی مثل محصولات انویدیا 1050Ti و همچنین دارا بودن 2 نسخه 4و 8 گیگابایتی ارزش خرید بالاتری پیدا میکنه

-استفاده از قطعات بادوام و مرغوب == برند سافایر اولین و مهمترین شریک اصلی AMD هست و به این علت هیچ موقع کم و کاستی در محصولاتش اعمال نمیکنه مگر اینکه ناخواسته بوده باشه که در ان صورت  با تمام توانش سعی میکنه اون رو برطرف کنه چه نرم افزاری و چه سخت افزاری

-طراحی زیبا ،بک پلیت الومینیومی و نورپردازیRGB === با توجه به اینکه اکثر رقبا روی اوردن به استفاده از بک پلیت و نورپردازی روی کارت های تولیدی خود ، سافایر هم این دو گزینه رو از قلم ننداخته و با بهترین کیفیت این دو مورد رو روی این کارت اضافه کرده بصورتی که هیچ کم و کاستی نسبت به رقباش احساس نمیشه  و حتی شاید برتری هایی نیز داشته باشه

-کولینگ موثر و فنهای جدا شدنی ===با توجه به اینکه در سریهای قبل تولیدات سافایر از جمله سری TriXX  مشکلات فن ها بشدت دردسر ساز شده بود، از این رو سافایر در این سری اقدام هوشمندانه ایی کرده که براحتی میشه فن خراب شده رو تعویض کرد و تقریباً هر کاربری میتونه این کار رو براحتی انجام بده

-ورژن اورکلاک شده کارخانه= کارت 470 سافایر برای اینکه از رقبای سنتی و سر سخت خودش در برند های دیگه و همچینین محصولات انویدیا ، در ارائه بهترین کیفیت و نرخ فریم جا نمونه اقدام به بالا بردن فرکانس مرجع کرده که بسیار تاثیر گزار هم هست که میشه با بررسی هایی که در وب سایت های معتبر وجود داره اختلاف رو دید.

مهمترین عامل و علت خرید کارت 470  در ایران با توجه به وضعیت بازار نابسامان داخلی،  نسبت قدرت و کیفیت و کارایی به میزان هزینه ایی که براش میشه هست همچنین گارانتی نوپایی که بنظر داره خوب عمل میکنه و پاسخگو هست (البته همیشه در همه موارد کمبود ها و کاستی هایی وجود داره که قابل چشم پوشی هم نیست)

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

قیمت این کارت تنها پاسخ منطقی به سوال هست. 

جایزه منو بدین برم 

لینک به دیدگاه

این نکته هایی که آقای حسینی اشاره کردن همگی درستن به خصوص نسبت کارایی به قیمت

ولی به نظر من تو چشم بودن و تبلیغات هستش که باعث فروش خوب این کارت گرافیک شده (این تاپیک هم میبینین چیزی جز این نیست که نماینده سافایر تو ایران میخواد برتری های کارت گرافیک  خودشو نشون بده )

به نظر من برای فروش بیشتر باید تبلیغات گسترده ای صورت بگیره که نسبتا خوب عمل کرده سافایر تو ایران

چون با تجربه ای که من دارم کاربرا وقتی میبینن یه گرافیک (یا هر چیز دیگه) تو همه سایتا نقد و بررسی شده و پیشنهاد شده میرن به سمت اون کالا

همون کاری که آواژنگ کرد مثلا تو سخت افزارمگ سوال هایی رو از ویژگی های محصولات خودش طرح کرد و به کسایی که همه سوالارو درست جواب دادن به قید قرعه جوایزی رو اهدا کرد

این تاپیک هم ایده هوشمندانه ای هستش برای تبلیغات همچنین یه چیز دیگه اونم اینکه خوشحال میشیم کارت گرافیک های سافایر به قیمت جهانیشون نزدیک بشن 

درسته بقیه وارد کننده ها هم قیمت های زیاد جالبی رو برای کارت گرافیکاشون در نظر نگرفتن ولی شما با نزدیک کردن قیمت ها به قیمت های جهانی میتونین فروش بیشتری نسبت به رقباتون داشته باشین و این هم به نفع شما هست و هم مصرف کننده :)

لینک به دیدگاه

قیمت پایین تر نسبت به رقبا

درعین حال قدرت بالاتر و طراحی زیباتری داره

لینک به دیدگاه

با سلام 

به نظر من به غیر از نسبت قیمت به کارایی و عملکرد بهتر در dx12 و ....... بهترین مزیت rx470  تکنولوژی ۱۴ نانومتری کارت هست که علاوه بر کاهش دما موجب کاهش مصرف زیادی در این کارت شده و در این محصول amd  تونسته نشون بده که میتونه  شونه به شونه nvedia بالا بیاد و از رویه سابقش که تولید کارتهای پر قدرت ولی پر مصرف و پر حرارت فاصله بگیره تا تجربه تلخ بحران سالهای گذشته در تولیدcpu و gpu یا بهتر بگیم بخاری برقی رو با یک جهش رو به جلو پشت سر بگذارد. 

سافایر نیز از این مزیت در کنار قیمت مناسب تر نسبت به کارتهای شرکتهای دیگر استفاده کرده و کارتی تمام عیار با استفاده از قطعات مرغوب و قیمتی قابل قبول ارائه نموده است.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

با سلام 

به نظر من به غیر از نسبت قیمت به کارایی و عملکرد بهتر در dx12 و ....... بهترین مزیت rx470  تکنولوژی ۱۴ نانومتری کارت هست که علاوه بر کاهش دما موجب کاهش مصرف زیادی در این کارت شده و در این محصول amd  تونسته نشون بده که میتونه  شونه به شونه nvedia بالا بیاد و از رویه سابقش که تولید کارتهای پر قدرت ولی پر مصرف و پر حرارت فاصله بگیره تا تجربه تلخ بحران سالهای گذشته در تولیدcpu و gpu یا بهتر بگیم بخاری برقی رو با یک جهش رو به جلو پشت سر بگذارد. ممنون 

لینک به دیدگاه

قیمت مناسب در مقابل کارایی ارایه شده توسط این کارت

پشتیبانی بهتر از دایرکت ایکس 12

و مهمترین نقطه قوتش اینه که من نخریدمش 

لینک به دیدگاه

قیمت مناسب

داشتن وريژن 4 و 8 گیگ و دو رنج قیمت متفاوت

کولر مطمئن و زیبا

در دسترس قرار گرفتن سریع (فکر کنم اولین برند بود)

تاییدیه AMD

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

قیمت خوب

خنک و بی صدا

استفاده از قطعات مرغوب تو ساختش

لینک به دیدگاه

با سلام  لیون کامپیوتر که خودش در مورد هر کارت گرافیک توضیحات بسیار عالی داده در هر لینک داده در هر مورد داده توضیحات داده که 

به نظر من مهمترین دلیل خوده لیون کامپیوتر تو فروشگاه ها در مورد sapphire rx470نوشته  چه در مدل های 2و4

چه بهتر از توضیحات که مشتری بتونه به درستی خرید آسان تر به فروشگاه دیگه رو داشته باشه 

http://lioncomputer.ir/product/8985/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+470+OC+4GB/

با تشکر از همه لیونی ها

لینک به دیدگاه

1-خنک کننده خوب 

2-شرکت سابقه خوبی داشته و نام آشنا هست که خیلی مهمه مخصوصا این شرکت با AMD به صورت حرفه ای کار می کنه 

3-اورکلاک کارخانه ای داشتن نورپردازی 

4-حافظه 4/8 GB که مناسبه 

5-قیمت خوب نسبت به کارایی که ارزش خرید پیدا می کنه ولی گزینه دو خیلی مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از های و هوی مسابقه و جایزه و قاقا لی لی که بگذریم به نظر بنده (نظر شخصی) آنچنان هم 470 سافایر خوش قیمت و بی رقیب نیست! قیمت های لیون رو که ملاک قرار بدیم. مدل جی وان گیگا فرکانس بالاتری داره 1320 در برابر 1260 مگاهرتز- طول کارت گیگا 2 سانت کوتاه تره. گارانتی 3 ساله داره در مقایسه با گارانتی 2 ساله سافایر. و در نهایت اختلاف قیمت 85 تومانی رو توجیه می کنه (به نظر من البته)

پ.ن 1 : 470 رو به این دلیل خیلی دوست دارم چون وقتی تاپیک فروش 970 های دست 2 رو می بینم به قیمت های تخیلیشون بیشتر می خندم;)

پ.ن 2 : همیشه هم به به و چه چه نیست. دوست داشتم انتقاد کنم. فقط لطفاً یه جوری نظرمو شطرنجی کنید که اون شرکته که جی وان می فروشه نبینه وگرنه قیمتشو دو برابر می کنه فقط سافایر فروش ها بدونن بلکه قیمت کارتشون رو کاهش بدن کافیه

لینک به دیدگاه

کلا کارت های سری rx amd به خاطر قیمت خوب در برابر کاراییشون تو بازار میان رده خیلی عالی هستن . 

اگه بخواد با مدل رقیب مقایسه بشه توی ولکان و drx12 عملکرد خیلی بهتری داره

مخصوصا چون بازی های جدید دارن به سمت استفاده ی بیشتر از وی رم میرن  وجود مدل 8 گیگا بایتی ش خیلی وضیعت رو براش خوب میکنه 

لینک به دیدگاه

به نظر بنده  دو عامل اصلی :

نبود رقیب جدی (نمیشه که ۱۰۶۰و۱۰۵۰رو. باهاش مقایسه کرد. یه چی بین ایناس)

و عامل مهمتر قیمت این محصوله که اونو. متمایز میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...