رفتن به مطلب

" مباحثه 5 " : به نظر شما مهمترین دلایل قوت کارت گرافیک Sapphire RX470 چیست و چرا؟ + جائزه !!!

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، mephist33 گفته است :

یک حرکت تبلیغاتی کاذب برای افزایش فروش

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

منظورتون از كاذب چيه؟ حركت تبليغاتي هست كه هست اشكالش كجاشه؟

چند وقته يك سري وارد فروم شدن و كار و زندگيشون شده تخريب تاپيك ها بدون هيچگونه دليل و استدلالي..

نظرم من هم به عنوان كسي كه قصد خريد اين كارت رو دارم صرفا قيمت منصفانه اين محصول بر خلاف مدل هايي مثل ١٠٥٠ هست و نه هيچ چيز ديگه، فرقي نميكنه چه جنسي باشه زماني كه قيمتش نسبت به كالاهاي هم سطحش منصفانه تر و منطقي تر باشه،اون كالا براي خريداران جذاب و متفاوت و ارزشمند ميشه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 458
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به نظر من هم مهم ترین ویژگی این کارت قیمت کمترش نسبت به سایر برند هاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در نگاه اول قطعا ظاهر خنک کننده و بک پلیت به چشم میاد و نورپردازی

مشخصا قیمت به کارایی خوبی داره

خنک کننده هم زیبا هم کارایی مناسب را دارد .کم صدا و خنک

عملکرد مناسبی در dx12داره .

لینک به دیدگاه

قیمت مناسب نسبت به برند های دیگه

خنک کننده عالی

انصاف وارد کننده در قیمت گذاری

میشه گفت sapphire نزدیک ترین شریک AMD هست

لینک به دیدگاه

درود. بنظر من توی این رنج قیمت کارایی خوبی نشون داده مخصوصا برای کسانی که حداکثر از رزولوشن فول HD استفاده میکنن که میتونه تو اکثر بازیا 60 فریم به بالا بده. و سیستم خنک کننده بهینه شده.

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

قیمت مناسب نسبت به رقبا
داشتن کولینگ بهتر و قابلیت اورکلاک بالاتر
همکاری نزدیک sapphire با amd
داشتن backplate که من کارت های سایر برند ها مثل ایسوس و msi  رو دیدم از این قابلیت محروم بودند

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

منظورتون از كاذب چيه؟ حركت تبليغاتي هست كه هست اشكالش كجاشه؟

چند وقته يك سري وارد فروم شدن و كار و زندگيشون شده تخريب تاپيك ها بدون هيچگونه دليل و استدلالي..

نظرم من هم به عنوان كسي كه قصد خريد اين كارت رو دارم صرفا قيمت منصفانه اين محصول بر خلاف مدل هايي مثل ١٠٥٠ هست و نه هيچ چيز ديگه، فرقي نميكنه چه جنسي باشه زماني كه قيمتش نسبت به كالاهاي هم سطحش منصفانه تر و منطقي تر باشه،اون كالا براي خريداران جذاب و متفاوت و ارزشمند ميشه.

خودتون استادید ولی به عنوان صاحب دو سه تا کارت Sapphire معیوب توصیه می کنم سمت این برند به هیچ وجه نری... قیمتش یکم کمتره ولی توضیح دادم فن های بی کیفیت، چوک های لق و ... نصیبت می شه. اصلا با برندی مثل Asus مثلا مقایسه اش نکن.

لینک به دیدگاه

قرعه کشی برای کی هست 

ویرایش شده توسط armaniii
لینک به دیدگاه

به نظر من دلایل زیادی داره 

مهمترینش قدرتش نسبت به هزینه 

توی دایرکت ایکس 12 بسیار خوب عمل میکنه

حافظه vram 4و 8 گیگش 

عملکرد عالی در  رزولیشن full Hd 

البته بازم میگم مهمترینش همون قیمتشه که واقعا به نسبت خیلی خوبه الان کارکده کارت 970 رو به قیمت نو این کارت میدن ایا واقعا ارزش داره 970 کارکرده بگیریم بنظر من که با توجه به قیمتش rx470 فوق العاده کارت خوبیه 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت تمام لیونی ها

برند سافایر یه برند مطرحی است که تونسته تو این  چند سال خیلی خوب عمل کنه  و الان  پابه پا یا حتی خیلی بهتر از سایر رقبا ش پیش بیاد . بحث قیمت که خیلی از دوستان مطرح می کنند تنها یه عامل برای فروش بهتر این کارت که اونم در ایران که اقتصاد فلجی داره بیشتر کاربر ها و گیمر ها دنبال کارتی با تکنولوژی روز و قیمت مناسبند و این صد در صد کاربرای رو در بر نمیگیره .

خیلی از عامل های دیگه برای کاربر ها مهمن که کارتی که. میخرن این آپشن ها رو داشته باشه.

۱- داشتن دو نسخه ۴و ۸ گیگابایتی که نسخه ۸ گیگش یه مقداری کمیابه

۲-چیپ های هاینیکس و سامسونگ که در این کارت به کار رفته باعث شده کارایی و قدرت اورکلاک  خوبی به این کارت داده 

۳- مدار چاپی این کارت که با قطعات با کیفیتی مانند چوک ها و خازن های جدید که باعث خنک تر شدن و کارایی بهتر کارت شده است.

۴-کولر  این کارت یکی از مزیت هاش هست  و فن های ۹۵ میلیمتری که به صورت خشابی و یاتاقانی هستند و مثل قبل و بعضی از رقبا توسط اتصال سیمی کار نمیکنند و این یه طراحی و مزیت فوق العاده ای است که باعث می شه در صورت نیازبه راحتی از جا در بیان و کار را برای کاربر راحتر کنند . همچنین میتونند به سرعت ۳۳۰۰ rpm برسند و نویز کمتری تولید میکنند. 

۵- پهنای باند مناسب کارت 

۶- عملکرد مناسب در دایرکس ۱۲

۷-فریم دهی و کارایی مناسب در رزولوشن ۱۰۸۰  و یه مقدار بالا و پایین بسته به نوع تقاضایی که از این گرافیک داریم 

۸- طراحی بدنه این کارت که هم زیبایی خاصی داره و هم ساده است و همچنین مهمترین مزیتش اینه که لوله های انتقال حرارت و همچنین کل مدار چاپی کارت پوشیده شده 

۹- داشتن تنها یه سوکت  که. محل قرار گیریش  هوشمندانه بود و جلوه داخل کیس و اسمبل و حرفه ای تر میکنه .

۱۰- بک پلیت شیک که جلوه زیبایی به کارت میده و باعث میشه حجم هوای گرم به صورت عمودی از پشت کارت خارج بشه .

۱۱- دکمه میکروسوییچ برای تغییر رنگ لوگو 

۱۲- پشتیبانی  نررم افزاری  خوب amd حنی با ورود کارت های جدید به بازار . برعکس انویدیا  که  با ورود سری جدید کارت هاش حتی پرچمدار قبلی خودشو کم کم فراموش میکنه 

و....

ویرایش شده توسط ofoghstore
لینک به دیدگاه

در در 1395/10/04, 10:01:06، ariiian گفته است :

ارایه رزولوشن 4k?

شاید. به صورت دکوری بتونه اینکارو بکنه یا شاید هم فقط برای کار های ساده و گرنه برای بازی کردن ۱۰۸۰هم بعضی مواقع کم میاره

بله من  نگفتم بشینی 4k بازی کنی هرچی دلت خواست رو 120 فریم که , عرض کردم ارائه رزولوشن 4k

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/02, 17:01:31، سعید حسینی گفته است :

درود دوستان عزیز و گرامی

در مباحثه 5 میخوایم در مورد کارت گرافیک sapphire rx470 بحث و گفتگو داشته باشیم .

فکر میکنید کدوم از موارد زیر عامل موفقیت این کارت بوده و اگر مورد دیگه ای مد نظرتون هستش رو بفرمایید .

-داشتن 2 ورژن 4/8 گیگ

-کارایی برتر نسبت به ارزش

-استفاده از قطعات بادوام و مرغوب

-طراحی زیبا ،بک پلیت الومینیومی و نورپردازی RGB

-کولینگ موثر و فنهای جدا شدنی

-ورژن اورکلاک شده کارخانه

-وووو

با سلام.

البته ما که اطلاعات چندانی نداریم! :|

من 2 تا Sapphire RX470 در فروشگاهتون پیدا کردم. نمیدونم همینا منظورتون بوده هست؟ یا این که مدل های دیگری بوده هستند!! :دی

- این که هم 4گیگ داره، هم 8گیگ، خوبه. مانیتور CRT هرچند فکر کنم 2 گیگ هم بسش باشه.

- کارایی برتر نسبت به ارزش... هممممممم... 985000 تومان برای یه کارت 4گیگابایتی با مصرف کمتر از 225 وات ناقابل؟!... نمیدونم. (واقعا نمیدونم.)

- استفاده از قطعات بادوام و مرغوب، خوبه. البته بستگی داره شما بادوام رو چی بدونید!؛ دوام در مقابل نسیم بهاری؟ دوام در برابر بروتالیتی؟! :دی

- خب، برای من یکی که طراحی زیبا، بک پلیت آلومینیومی و نورپردازی RGB همچین اهمیتی نداره. به نظرم، کیفیت و کارائی یک قطعه، از ظاهر و زیبائیش مهمتره.

- کولینگ موثر، اگر درصد تاثیرش کوچکترومساوی ٠ نباشه (:دی)، مورد نیاز است برای کارت گرافیک. فنهای جدا شدنی هم فکر کنم از دردسرهای ناشی از تعمیر و تمیزسازی میکاهند.

- درمورد اورکلاک هم نمیدونم... آیا چند هرتز بیشتر، تغییر خاصی در عملکرد ایجاد میکنه؟ o_O و دیگر این که: آیا اورکلاک، باعث افزایش توان مصرفی کارت گرافیک نمیشه؟

به هر حال، موارد خوب، موارد جذب کنندۀ مشتری هستند.

با تچکر از وقتتان ^_^

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/02, 17:47:56، Sheykh گفته است :

با سلام و درود فراوان 

اولین موردی که نظر کاربران رو جلب خودش کرده از نظر بنده نسبت قیمت به کارایی این محصول هست و از آننجایی که بیشتر خریداران کارت های gaming دنبال خرید دز این محدوده قیمت هستند باعث موفقیت نسبی نسبت به رقبای خودش از تیم سبز یعنی NVidia شده.

مورد بعدی  طراحی زیبای این محصول هست که قاعدتا کاربرها به دنبال زیبایی کیس Gaming خودشون هستند.

شاید موردی که کمتر بهش اشاره بشه همکاری نزدیک Sapphire با AMD هست که باعث شد این مدل از RX 470 زودتر از شرکت های دیگر وارد بازار بشود و در عین حال دست کمی هم از RX 470 های شرکت های دیگر نداشته باشد.

با تشکر از مدیریت سایت.

نظر شما در کانال تلگرام قرار گرفت 

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/6669

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/03, 18:52:41، Poori_CAPITAL گفته است :

به نظر من دلایل برتری این کارت می تونه:

✅ کارایی بالا نسبت به قیمتش

✅ بی رقیب بودن تو این رنج قیمت

✅ طراحی خوب و فوق العاده شیک بک پلیت

DX12 نسبت به کارت های رقیب

باشه.

نظر شما هم دوست عزیز در کانال تلگرام لیون کامپیوتر قرار گرفت 

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/6727 

لینک به دیدگاه

با سلام

از دلایل مهم برتری این کارت قیمت عالی به نسبت بازده و عملکردی که داره و بنظر من کسانی که دنبال یه کارتین که براشون دو سال حداقل کار بده و دیگه نخوان هزینه بکنند واقعا گزینه خوبیه .

و یکی از دلایل برتری دیگه  این کارت میشه به هدف گرفتن قشر عظیمی از گیمر ها ,که زیاد دنبال رزولوشن و فریم ریت بالا نیستن و صرفا میخان لذت ببرن از گیم با فریم ریت استاندارد.

و دیگر برتری که این کارت داره مصرف معقول آن میباشد 

فاکتور زیبایی برای بنده زیاد مهم نیست یا شاید برای اکثرا گیمر های که در رنج متوسط هستند هم مهم نمیباشد اولین چیزی که از یک کارت انتظار میره قدرت اونه و تمام.

در اخر هم جا داره از جناب حسینی و تیمشون تشکر ویژه داشته باشم برای راه اندازی اینطور مباحث مفیدی که واقعا خریدارا رو از سر درگمی در میاره .

ممنون

لینک به دیدگاه

با عرض سلام، ادب و احترام

دلایل موفقیت RX 470 از دیدگاه من؛

1- استفاده از هسته گرافیکی مشابه RX 480

2-استفاده از لیتوگرافی 14 نانومتری و درنتیجه مصرف کم تر انرژی و تولید حرارت کمتر

3- وجود نسخه 8 گیگابایتی در کنار مدل 4 گیگ

4- عملکرد مناسب در بازی های DX12

5- کارایی بالاتر نسبت به مدل های هم رده

6- قیمت گذاری مناسب

7- عملکرد خوب در اورکلاک

8- وجود مدل های کاستومایز شده بسیار عالی، خصوصاً مدل های Asus Strix و Sapphire Nitro + و البته Gigabyte Windforce.

لینک به دیدگاه

کارایی عالی نسبت به قیمت 

عملکرد بهتر در دایرکس ۱۲

خنک کننده های عالی و وجود دو نسخه ۴و۸ گیگ

لینک به دیدگاه

سلام

از بین مواردی که ذکرشد  --بنده کارایی برتر نسبت به ارزش -- رو  ابتدای لیست قرار میدم  .

توان عملی کارت  در مقایسه با قیمت گذاری  یکی از ملاک هاست که  حتی با وجودش میشه ازباقی موارد مثل نورپردازی و... چشم پوشی کرد (نظر شخصی)

لینک به دیدگاه

■ ارزش خرید بالا نسبت به قیمت و کارایی

■ عملکرد در دایرکس۱۲ نسبت به کارت های انویدیا

■ مناسب برای انجام گیم در بالاترین رزولیشن

■ کولینگ بسیار مناسب و فن های جداشدنی

لینک به دیدگاه

با سلام ب تمام دوستان و زحمت کشان  عزیز لیون .

من مدل 480 همین مدل سافاییر رو از لیون 1 ماهی میشه خریدم .. واقعا میتونم بگم ازش راضیم و  تمام  گیم  هارو  با فریم  بالا اجرا میکنه

حالا مزایای مدل سافاییر نیترو  :::

1 - ضاهرش که خیلی شیکه 

2 - اصلا داشتن یه بک پلیت زیبا و خفن ک دقت کرده باشیم خیلی از برند ها رو کارتای متوسطشون بک پلیت نمیزارن ...

3 - کانکتورش که  پشتش هس ... که نه دستو پا گیره  و نه به زیبایی کارت لطمه میزنه ... 

4 - این آپشن LED MODE  SWITCH  که باعث میشه وقتی شما برنامه TrXX سافاییر رو ندارید بتونید به صورت دستی رنگ LED  رو تنظیم  یا خاموش کنید .

4 - حالت سایلنت  فن ها در مواقع بی کاری ...

5 - و داشتن  2 سال  گارانتی  خوب  ک من   تابستون  کارم افتاد   بهشون و  کارت رو  بدون هیچ مشکلی تعویض  کردن .. کارت xfx  بود ... 

6 - حالا بریم تو عملکرد : این سری  RX مخصوصا 480 و  470 تو DX12   واقعا عالی عمل کردن و 480 نسبت به 1060  توی گیم های  DX12  واقعا بهتر عمل کرده و از 1060 هم تو بعضی گیم ها رد شده .... من خودم به شخصه تو بازی GTA V  با اخرین تنظیمات و با رزولیشن 1080p  در حالات سنگین بالای 74 فریم گرفتم ...

خوب یه کوچولو هم  عیب داره که بزارید بگم ::: 

1 - مصرف برقش یکم بالاس  ... فک کنم نزدیک 1070  باشه   .   من که  گرافیکم 480 بود تو بازی سنگین 200 الی 210 نهایتا مصرف داشت ...

2 - دمای تقریبا بالای این کرت که با دور فن 60 % دماش رو 75 . 76 هس ... که اونم نمیشه عیب بزرگی دونست   

امید وارم تونسته باشم کمکتون کنم 

شرنمده ک طولا نی شد .. خاستم هرچی میدونم در موردش بگم 

موفق باشید :)

ID tel : mamadpersiag

لینک به دیدگاه

با سلام،

اولین عامل کارآیی به قیمت هست، rx470 با اختلاف کارآیی کمی حدود 10 الی 15 درصد بعد از  rx 480 قرار دارد که rx480 رقیب gtx 1060 nvidia محسوب میشه.

دومین اینکه یک کارت عالی برای رزولیشن  1080pهست.  هنوز کسان زیادی هستند که مانیتور 2k یا 4k ندارند.

سوم اینکه رقیب سر تری نسبت به همرده خود از تیم سبز (nvidia) هست چون کار آیی 1050 و 1050ti با نزدیکی قیمت، کمتر از rx470  است. در ضمن دارا بودن دو نسخه 4gb و 8gb نسبت به 2gb و 4gb در رقیب nvidia.

برخی بازی های جدید نیاز به رم بالاتر از 4gb برای اجرای بهینه دارند حتی در 1080p.

لینک به دیدگاه

-کارایی برتر نسبت به ارزش

-استفاده از قطعات مرغوب

-طراحی زیبا ،بک پلیت الومینیومی و نورپردازی

-کولینگ موثر

-ورژن اورکلاک شده

-عملکرد بهتر در دایرکس 12

-مناسب برای fullhd

نقل قول

لینک به دیدگاه

به نظرم همکاری مشترک این دو شرکت خیلی موثره

و همچنین کولینگ خوب نسبت به ایسوس

لینک به دیدگاه

همه دوستان فکر کنم همه مزایای این کارت را بیان کردن مثل قدرت مناسب در برابر پولی که  میدیم وغیره..

ولی از یه جهت دیگه گیم های امروزی به سمت واقعیت مجازی یا کلا بگیم همه چی  به این سمت  داره پیش میره;)

و این rx470  ارزانترین کارتی هست که این تکنولوژی را به خوبی ساپورت میکنه شاید تا سال دیگه همه موقع فیلم دیدن -گیم همش از این عینکهای VR رو چشمانشون باشه:D

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...