رفتن به مطلب

No Signal Detected

Aryanath
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام .

یه سیستم تازه خریداری شده رو خیلی اسمبل کردم اما وقتی روشن شددر صورتی که همه چیز کار میکرد و اوکی بود تصویر به مانیتور نداد .

Asus Z170S Sabertooth

Intel 6600K

Crucial Balistix 2400 2x8

Antec HCP 850 Platinum

اطلاعات دیگه هم در صورت نیاز میدم . لطفا کمکم کنید بدونم مشکل از کجاست و دقیقا باید چیکار کنم .

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوستان سلام .

یه سیستم تازه خریداری شده رو خیلی اسمبل کردم اما وقتی روشن شددر صورتی که همه چیز کار میکرد و اوکی بود تصویر به مانیتور نداد .

Asus Z170S Sabertooth

Intel 6600K

Crucial Balistix 2400 2x8

Antec HCP 850 Platinum

اطلاعات دیگه هم در صورت نیاز میدم . لطفا کمکم کنید بدونم مشکل از کجاست و دقیقا باید چیکار کنم .

سلام دوست من.

از کجا فهمیدی که همه چی کار میکنه؟؟
با گرافیک هم تست کردی یا فقط انبرد رو تست زدی؟؟

خروجی انبرد من وقتی خریدم تقریبا خراب بود!! بعد از تصویر گرفتن با گرافیک بایوس اپدیت کردم و درست شد.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

از کجا فهمیدی که همه چی کار میکنه؟؟
با گرافیک هم تست کردی یا فقط انبرد رو تست زدی؟؟

خروجی انبرد من وقتی خریدم تقریبا خراب بود!! بعد از تصویر گرفتن با گرافیک بایوس اپدیت کردم و درست شد.

دوست عزیز سلام ممنون بابت پاسخ ارزشمند شما .HDMI انبورد و گرافیک هیچکدوم سینگال نمیده .

چراغ DRAM مادربورد روشن هست و این نشونه اینه که مشکل داره . رم میزارم تصویر نمیده رم رو برمایدارم بوق میزنه و چراغ DRAM چشمک زنه . سی پی  یو هم برداشتم کلا سیستم روشن نشد . یه رم نو هم خریدم واسه تست ولی طوری نشد . باتری رو برداشتم واسه نیم ساعت و بعد سیستم رو بوت کردم بازم نه . یه سوال : اول اینکه اگر سی پی یو مشکل داشته سیستم باید به چه صورت عمل کنه و عیب خودشو نشون بده ؟ دوم اینکه مادربورد رو راهی هست بشه بایوس رو فلش کرد روش بدون تصویر شاید با این درست بشه .

هر اطلاعات یا تستی که بگید بفرمایید تا انجام بدم و نتیجه رو به اطلاع برسونم .

لینک به دیدگاه

سلام برادر کابل پاور رو جدا کن و باتری سکه ای روی مادربرد رو چند ثانیه در بیار

به اصطلاح بایوس رو ریست کن درست می شه

کابل پاور رو جدا نکنی این اتفاق انجام نمی شه

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز سلام ممنون بابت پاسخ ارزشمند شما .HDMI انبورد و گرافیک هیچکدوم سینگال نمیده .

چراغ DRAM مادربورد روشن هست و این نشونه اینه که مشکل داره . رم میزارم تصویر نمیده رم رو برمایدارم بوق میزنه و چراغ DRAM چشمک زنه . سی پی  یو هم برداشتم کلا سیستم روشن نشد . یه رم نو هم خریدم واسه تست ولی طوری نشد . باتری رو برداشتم واسه نیم ساعت و بعد سیستم رو بوت کردم بازم نه . یه سوال : اول اینکه اگر سی پی یو مشکل داشته سیستم باید به چه صورت عمل کنه و عیب خودشو نشون بده ؟ دوم اینکه مادربورد رو راهی هست بشه بایوس رو فلش کرد روش بدون تصویر شاید با این درست بشه .

هر اطلاعات یا تستی که بگید بفرمایید تا انجام بدم و نتیجه رو به اطلاع برسونم .

یه سری سی پی یوAMD پایش کج شده بود نفهمیده بودم وقتی روشن میکردی همینجوری روشن میشد و عکس العملی نشون نمیداد حتی چراغ های فاز cpu هم روشن میشد! هیچ نشونه ای نداشت که بفهمی خرابه اینتل هم احتمالا تو همون وادیه. شما سی پی رو باز کن و زیف رو چک کن ببین پایه ای کج یا کنده نشده؟

اسلات رم های مختلف رو هم تست کردی؟؟

چراغ دیباگ نداره؟؟ عددی نشون نمیده؟

مادربردهای جدید اسوز تا اونجایی که یادمه یه درگاه مخصوص ریست بایوس و q flash دارن. تو دفترچه بخون.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

یه سری سی پی یوAMD پایش کج شده بود نفهمیده بودم وقتی روشن میکردی همینجوری روشن میشد و عکس العملی نشون نمیداد حتی چراغ های فاز cpu هم روشن میشد! هیچ نشونه ای نداشت که بفهمی خرابه اینتل هم احتمالا تو همون وادیه. شما سی پی رو باز کن و زیف رو چک کن ببین پایه ای کج یا کنده نشده؟

اسلات رم های مختلف رو هم تست کردی؟؟

چراغ دیباگ نداره؟؟ عددی نشون نمیده؟

مادربردهای جدید اسوز تا اونجایی که یادمه یه درگاه مخصوص ریست بایوس و q flash دارن. تو دفترچه بخون.

چک کردم همه چیز اوکی بود . رم هارو هم همه جوره تست کردم . نه چراغ دیباگ نداره . چراغ بوت و CPU روشن نمیشه چراغ VRAM ثابت هست یعنی مشکل داره .

با فلش یه اپدیت میزنم خبرشو میدم . ممنون دوست عزیز .

اپدیت: با bios renamer فایل رو تغییر نام دادم ریختم روی فلش اما این فلش روی مادربورد شناخته نمیشه و چراغش روشن ثابت میمونه در صورتی که باید چشمک بزنه خاموش بشه . تست میزنم اگر بشه با یه فلش دیگه فردا اپدیت میکنم .

یه فلش دیگه هم تست کردم وصل میکنم دکمه رو نگه میدارم چند ثانیه چشمک میزنه و بعدش ثابت روشن میمنونه متاسفانه نمیشه .

کار دیگه ای نمیشه انجام داد ؟

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

اگر راه حل دیکه ای هست دوستان ممنون میشم پیشنهاد بدید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، SaeedEminem2 گفته است :

سلام برادر کابل پاور رو جدا کن و باتری سکه ای روی مادربرد رو چند ثانیه در بیار

به اصطلاح بایوس رو ریست کن درست می شه

کابل پاور رو جدا نکنی این اتفاق انجام نمی شه

این کار رو هم انجام دادم متاسفانه نشد

لینک به دیدگاه

عزیز hdmi رو عوض کن  اگه نشد 

قطعات رو با یه سیستم سالم دیگه امتحان کن اگه همشون سالم بودن مشکل از مادربرده 

با گرافیک امتحان کن اگه نشد حتما مادربردو بفرست گارانتی

اگه مادربرد مشکل ظاهری نداره حتما از بایوسه

لینک به دیدگاه

آقا وقتی سخت افزار تغییر می کنه معمولا باید بایوس ریست بشه وگرنه تصویر نمی ده !

برد من یه سیم ازش کم یا زیاد بشه دیگه تصویر نمی ده تا ریست بایوس

اما گاها بایوس گیر می کنه تا ریست بشه، چند بار باتری رو در بیار و جا بزن، چند دقیقه بدون باتری بذار بمونه

بازهم تاکید می کنم کابل برق رو از پاور جدا نکنی ریست نمی شه

اگه خراب نباشه با همین روش درست می شه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Morteza K گفته است :

عزیز hdmi رو عوض کن  اگه نشد 

قطعات رو با یه سیستم سالم دیگه امتحان کن اگه همشون سالم بودن مشکل از مادربرده 

با گرافیک امتحان کن اگه نشد حتما مادربردو بفرست گارانتی

اگه مادربرد مشکل ظاهری نداره حتما از بایوسه

باید ببرم مرکز تعمیر تا اونجا روی سیستم های دیگه تست بشه Z170 هم هر جایین داره متاسفانه .

HDMI - DVI تست کردم کابل HDMI سالمه تا جایی که میدونم سیستم قبلی جواب میداد .

با گرافیک هم تست کردم تصویر نمیداد .

مشکل ظاهری هم نداشت و فقط LED های روی مادربورد وقتی روشن میکنم VRAM LED ثابت وای میسه که توی  بروشو میگه نشونه عیب هست رم نو هم خریدم واسه تست ولی جواب نداد .

رم رو کشیدم بوق میزد و چراغ چشمک میزد .

میبرم یه تست میکنم رم و سی پی یو رو ببینم مشکلی نداشته باشن بورد رو میفرستم گارانتی .

لینک به دیدگاه

آقا وقتی سخت افزار تغییر می کنه معمولا باید بایوس ریست بشه وگرنه تصویر نمی ده !

برد من یه سیم ازش کم یا زیاد بشه دیگه تصویر نمی ده تا ریست بایوس

اما گاها بایوس گیر می کنه تا ریست بشه، چند بار باتری رو در بیار و جا بزن، چند دقیقه بدون باتری بذار بمونه

بازهم تاکید می کنم کابل برق رو از پاور جدا نکنی ریست نمی شه

اگه خراب نباشه با همین روش درست می شه

قطعات همگی نو خریداری شده و اسمبل شده ولی خب حالا فرض بر این هست که بایوس باید ریست بشه . بنده برق رو کامل قطع و دکمه پاور رو خاموش میکنم چند دقیقه صبر میکنم برق کاملا از مدار خارج بشه چراغ LED پاور روی بورد خاموش میشه باتری رو در اوردم 15 دقیقه گذشته .

مشکل اینه که با فلش مموری هر کاری میکنم بایوس روش فلش نمیشه Asus Bios Flashback . از یه طرف هم بعید میدونم مشکل از سی پی یو باشه از هر کسی میپرسم میگن اخرین مورد روی سی پی یو شک کنید .

به هر حال تا اینجای کار نشده دست به هر کاری زدم گیر کرده .

فردا میبرم مرکز تعمیر تک تک قطعات بررسی بشه هر کدوم مشخص بشه خرابه سریع میفرستم بره گارانتی و

پ.ن: چقدر با شوق اسمبل کرده بودم مجبور شدم همه رو دوباره کامل باز کنم کلی هم وقتم هدر رفت به کارامم نرسیدم واقعا دل سرد شدم ولی پیش میاد .

لینک به دیدگاه

فلش نمی خواد که، باتری رو در بیاری خودش باید ریست بشه

یه کار دیگه هم می شه کرد. یه دونه رم روش بذار و بقیه هرچی بهش وصله جدا کن. هارد و رایتر و فن و کلا هرچی که هست

اگه نشد اون یه دونه رم رو تو کانال های دیگه هم بذار و هر دفع باتری رو جدا کن

گاهی بایوس گیر می کنه و راحت ریست نمی شه. تکرار می خواد و حوصله

لینک به دیدگاه

فلش نمی خواد که، باتری رو در بیاری خودش باید ریست بشه

یه کار دیگه هم می شه کرد. یه دونه رم روش بذار و بقیه هرچی بهش وصله جدا کن. هارد و رایتر و فن و کلا هرچی که هست

اگه نشد اون یه دونه رم رو تو کانال های دیگه هم بذار و هر دفع باتری رو جدا کن

گاهی بایوس گیر می کنه و راحت ریست نمی شه. تکرار می خواد و حوصله

داداش رم رو داخل Slot میزارم (از سمت سوم) جوب میده و سیستم بوت میشه . با تشکر فراوان از وقتی که گذاشتید و لطفتون .

یه راهنمایی بکنید لطفا که علت چی میتونه باشه ؟ ایا سی پی یو میتونه مشکل داشته باشه که بعید میدونم 1 درصد هم باشه . میخواید عکس از برد پشت سی پی یو + پین های مادربورد بزارم با کیفیت که بتونید یه نظری بدید لطفا ؟

وقتی سیستم دچار مشکل بوده : IMAG0343.jpgIMAG0344.jpg

وقتی درست شد : IMAG0345.jpgIMAG0346.jpg

اینم پین های مادربورد و  مدار سی پی یو :IMAG0348.jpgIMAG0350.jpg

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

نه هیچ کدوم هیچ مشکلی ندارن خیالت راحت

الان بقیه رم ها رو جا بزنی باز تصویر می ره؟ 

اگه بلدی یه دستی به تنظیمات بایوس بکش، مثلا ترتیب بوت و رم و اینا

بعد که اوکی شد بقیه رم ها رو وصل کن

عکس هم که بذاری از همه بهتره

لینک به دیدگاه

درضمن بلدی بایوس رو آپدیت کنی؟ کار حساسیه و اگه وسطش برق بره باید بفرستی گارانتی !

اگه بلدی آپدیت کن، با همون یک رم. بعدش احتمالا همه چی خود به خود درست می شه

اگه بلد نیستی قبلش حتما تحقیق کن

لینک به دیدگاه

درضمن بلدی بایوس رو آپدیت کنی؟ کار حساسیه و اگه وسطش برق بره باید بفرستی گارانتی !

اگه بلدی آپدیت کن، با همون یک رم. بعدش احتمالا همه چی خود به خود درست می شه

اگه بلد نیستی قبلش حتما تحقیق کن

داداش دست گل در نکنه . باشه چشم همینجا اطلاع میدم .

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنمایی دوستان

یه بار چنین مشکلی پیش اومده بود که منم خیلی راه رفتم و زیر و زبر کردم و آخر سر بدین شکل حلش کردم که تمام کابل ها رو جدا کردم و Clear CMOS کردم و بعد دوباره اسلات رم رو عوض کردم تا تصویر اومد ولی بعدش رفتم توی بایوس و با فعال کردن پروفایل XMP رم مشکل کاملا حل شد و با اسلات های دیگه هم مشکلی نداشت.(چراغ مربوط به رم هم قبل از درست شدن  روشن شده بود که بعد از اینکار خاموش شد؟!!)

یه توصیه دیگه: اگه خواستی از خروجی مادربرد تصویر بگیری قبلش گرافیک رو جدا کن چون تجربه شده که بعضا در این حالت اگه گرافیک تصویر نده  خود پورت آنبورد مادربرد هم تا گراف رو جدا نکنی تصویر نمیده؟!!!

حوصله کن درست میشه ولی با دقت و هوشیاری عمل کن!

امیدوارم مشکلتون حل بشه و نتیجه رو هم در آخر برای استفاده دیگران قرار بدید ، موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DPSYS گفته است :

با تشکر از راهنمایی دوستان

یه بار چنین مشکلی پیش اومده بود که منم خیلی راه رفتم و زیر و زبر کردم و آخر سر بدین شکل حلش کردم که تمام کابل ها رو جدا کردم و Clear CMOS کردم و بعد دوباره اسلات رم رو عوض کردم تا تصویر اومد ولی بعدش رفتم توی بایوس و با فعال کردن پروفایل XMP رم مشکل کاملا حل شد و با اسلات های دیگه هم مشکلی نداشت.(چراغ مربوط به رم هم قبل از درست شدن  روشن شده بود که بعد از اینکار خاموش شد؟!!)

یه توصیه دیگه: اگه خواستی از خروجی مادربرد تصویر بگیری قبلش گرافیک رو جدا کن چون تجربه شده که بعضا در این حالت اگه گرافیک تصویر نده  خود پورت آنبورد مادربرد هم تا گراف رو جدا نکنی تصویر نمیده؟!!!

حوصله کن درست میشه ولی با دقت و هوشیاری عمل کن!

امیدوارم مشکلتون حل بشه و نتیجه رو هم در آخر برای استفاده دیگران قرار بدید ، موفق باشید.

ممنون از جوابت داداش .

مشکل فعلا بر طرف شده و علت مشکل هم مشخص شده و این هست که 2 تا از اسلات های رم نزدیک سی پی یو کار نمی کنه . یعنی کلا سیستم فقط در حالت تک کانال کار میکنه . که قبلا دیدم کسی این مشکل رو داشت و به خاطر سی پی یو بود نه مادربورد .

حالا برای مطمئن شدن من مادربورد رو هم میبرم تست میکنم و هم سی پی یو رو توی یه مرکز تعمیر .اونجا مشخص میشه علت دقیقا چی هست مادربورد که گارانتی داره . سی پی یو هم گارانتی نداره و از ... خریداری شده . بنده به همراه 2 سال گارانتی سریر سفارش دادم و 50 بیشتر هزینه کردم اما روز ارسال بعد از ارسال گفتن که سی پی یو 845 تومنی رو که 895 تومن بابتش پرداخت کرده بودن ارسال شده و با 25 تومن ضرر به خاطر افزایش قیمتش      و تازه بعدا مشخص شد بدون گارانتی این قیمت که منم گفتم نمیخوام و گفتن ارسال شده . بنده سر این حرکت زشت گفتم بزار کنسل کنم سفارش رو ولی قبول نکردن حداقل قبلش زنگ میزدن نه اینکه بکنن توی پاچه .

خدا کنم از بورد باشه و بره گارانتی اگر سی پی یو مشکل داشته باشه خیلی دلم پره بد اذیتشون میکنم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...