رفتن به مطلب

قیمت گذاری مسخره کارتهای گرافیک چه نو و چه دست دوم و آگاهی رسانی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان دیگه خیلی ها خبر دارن از این بازار بسیار بسیار آشفته  و نامردی کشورمون . بیاید با آگاهی رسوندن به دوستانی که شاید بی خبر باشن از قیمت واقعی قطعات حالا من بیشتر مدنظرم گرافیک هست که دیگه شورش در اومده و نذارید یه عده سودجو جیب هم وطن هامونو خالی کنن 

الان بازار گرافیک واقعا افتضاء شده و فرقی بین نو و دست دومش هم نیست . کارت 1050 و 1050 ti رو ببینید با چه قیمت هایی دارن به ملت میفروشن . به نظرم اگر بشه درست اطلاع رسانی کرد تا هیچ کس خرید نکنه اونوقت این وضعیت درست خواهد شد . همه جای دنیا به همین صورت هست و اگر جنسی غیر معقولانه قیمت گذاری میشه ملت اون کشور نمیخرن تا اینکه قیمت گذاریش درست بشه اونوقت ما تو کشورمون نه تنها خرید میکنیم بلکه قیمت کارت های دست دوم خودمون رو هم مطابق با این کارتها قیمت گذاری میکنیم . یعنی دقیقا داریم خودمون کمک میکنیم به این وضعیت خراب و خرابترش هم میکنیم . الان بعضی از دوستان کارتهای چند نسل گذشتشون رو جوری دارن قیمت میدن که انگاری دارن زیرخاکی با ارزش میفروشن . در صورتی که کارتی که چند سال کارکرده و تکنولوژی ضعیف تری نسبت به کارتهای جدید داره رو باید خیلی خیلی منصفانه تر بشه خرید . با این وضعیت تمام دوستان pc gamer باید غید سیستمهاشونو بزنن و نفری یه قوطی حلبی بخرن باهاش بازی کنن ( البته جسارت به دوستان کنسول باز نشه ) ولی کسی که پی سی گیمر هست به هیچ عنوان نمیتونه با کنسول کنار بیاد مثل خود بنده که تازه گیمر واقعی نیستم .

برای نمونه میگم بعضی دوستان کارت 970 رو دارن به قیمت تقریبی آک rx 470 میفروشن که خریدار باید واقعا بی اطلاع باشه وگرنه خرید همچین کارتی اصلا منطقی نیست . من خواهشم اینه که بیاید تو این تاپیک قیمت کارتها رو به صورت واقعا منطقی بزارید تا همه ببینن و کسی کلاه سرش نره و این کار اگر درست انجام بشه حداقل ما تلاش خودمون رو کردیم حالا جواب دادن یا ندادنش بستگی به منطق خریدارها داره ولی حد اقل میشه گفت اینجوری ما خودمون به این وضعیت نامردی کمکی نکرده باشیم 

قیمت واقعی گرافیک های آک رو به نسبت دلار روز بزارید 

قیمت واقعی گرافیک های دست دوم نسبت به ارزش خریدشون رو هم بزارید 

تشکر از همه دوستان لیونی

لینک به دیدگاه

خب اینکه همه متحد و یک صدا. بشن و. نخرن خودش هفت خان رستمه  خیلیا اطلاع دارنو خرید میکنن 

مورد دوم اینکه دلار الان بی ثباته و. وارد کننده های عزیز و. پر زحمت هم که دوست دارن دل ماها رو. شاد. کنن روی. دلار یه در صد ناچیزی در حد دو. سه هزار تومن? میکشن اینکه بخوایم به قیمت دلاری هم حساب کنیم چیز بی فایده ایه 

کلا بد دوره ایه تلاش کنیم نخریم  و. نفروشیم یا حداقل با انصاف باشیم و درست بفروشیم  

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ariiian گفته است :

خب اینکه همه متحد و یک صدا. بشن و. نخرن خودش هفت خان رستمه  خیلیا اطلاع دارنو خرید میکنن 

مورد دوم اینکه دلار الان بی ثباته و. وارد کننده های عزیز و. پر زحمت هم که دوست دارن دل ماها رو. شاد. کنن روی. دلار یه در صد ناچیزی در حد دو. سه هزار تومن? میکشن اینکه بخوایم به قیمت دلاری هم حساب کنیم چیز بی فایده ایه 

کلا بد دوره ایه تلاش کنیم نخریم  و. نفروشیم یا حداقل با انصاف باشیم و درست بفروشیم  

به نظرتون اگر کاری نکنیم و دست رو دست بگذاریم بهتره ؟؟؟؟ 

من خودم مغازه دارم و میتونم بگم 90 در صد از افرادی که برای خرید سیستم پیشم میان نه قمیت دلاری قطعه رو میدونن و نه قدرت . اون کسایی هم که میخرن یا مرفع بی دردن که براشون فرق نمیکنه که جنسی رو به 10 برابر دلار روز خرید کنه چون پول تو جیبیشه و براش مهم نیست . ولی اون آدمی که امروز داره ماهی کمتر از 1 تومن حقوق میگیره و میخواد برای شاد کردن دل بچش کاری انجام بده واقعا بی انصافی محض هست که بخواد با این قیمت ها چیزی بخره . ادعای مسلمونیمونم که دیگه به کنار . 

همین که من و شما موقع این اتفاقات بگیم ای بابا کاری نمیشه کرد همین باعث میشه وارد کننده بیشتر و بیشتر پررو بشه . چرا تو کشورهای دیگه اینجوری نیست ؟ چرا ؟ 

لینک به دیدگاه

آقا صحبتی میکنی

اول اینکه جنس دست دوم رو جو روانی بازار تعیین میکنه من و شما نمیتونیم به طرف خط بدیم جنس خودش هست و اختیارش رو داره

ثانیا" در مورد جنس دست دوم هم میشه گفت سزای گران فروش نخریدن هست ولی نمیتونیم به طرف سیاست قیمت گذاری یاد بدیم

و در آخر اینکه فردی میخواد کارت بفروشه نگاه به قدرت کارت میکنه قیمت گذازی میکنه و عرف بازار و اینکه میفروشه باز کارت جدید بخره

نمیشه که بیاد به شما سود برسونه که خودش بیچاره بشه

شما پیگیر منبع قضیه باش

لینک به دیدگاه

یکی داستان پر از آب چشم و البته تکراری

با ساختار کنونی اقتصاد دنیا عرضه و تقاضا تعیین کننده ی عمده ی قیمتهاست. تا خریدار هست وضع همینه. در کنار این سیستم کسادی بازار و انحصار و بسته بودن هم سبب وجود قیمتهای غیر واقعی میشه.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Mr.Ekaba گفته است :

آقا صحبتی میکنی

اول اینکه جنس دست دوم رو جو روانی بازار تعیین میکنه من و شما نمیتونیم به طرف خط بدیم جنس خودش هست و اختیارش رو داره

ثانیا" در مورد جنس دست دوم هم میشه گفت سزای گران فروش نخریدن هست ولی نمیتونیم به طرف سیاست قیمت گذاری یاد بدیم

و در آخر اینکه فردی میخواد کارت بفروشه نگاه به قدرت کارت میکنه قیمت گذازی میکنه و عرف بازار و اینکه میفروشه باز کارت جدید بخره

شما پیگیر منبع قضیه باش

شما منظور منو بد برداشت کردید . طرف من فروشنده نیست دوست عزیز . خریداره . این مشخص هست که من نمیتونم برای فروشنده تصمیم بگیرم . ولی وقتی خریدار آگاهی لازم رو داشته باشه فروشنده نمیتونه بزنه و خریدار برخصه . من خریدار اگر با نخریدن جلوی فروشنده بایستم فروشنده خود به خود مجبور به عوض کردن تفکرش میشه . ولی وقتی ببینم با هر آهنگی که بزنم رقاصش وجود داره خوب منم میگم به جهنم خودشون که راضی هستن منم سوبل و چوبل سود میبرم .

الان تو یکی از تاپیک ها فردی اومده و مشاوره گرفته برای خرید کارت گرافیک و بهش 1050 ti رو پیشنهاد دادن . یعنی چی . یعنی اینکه ما خودمون داریم مشاوره نادرست میدیم و همین باعث میشه که فروشنده و وارد کننده قطعه به چیزی که میخواد برسه . 

تو یه کلام . از ماست که برماست . خودمون داریم باعثش میشیم و باید کاری کرد

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

شما منظور منو بد برداشت کردید . طرف من فروشنده نیست دوست عزیز . خریداره . این مشخص هست که من نمیتونم برای فروشنده تصمیم بگیرم . ولی وقتی خریدار آگاهی لازم رو داشته باشه فروشنده نمیتونه بزنه و خریدار برخصه . من خریدار اگر با نخریدن جلوی فروشنده بایستم فروشنده خود به خود مجبور به عوض کردن تفکرش میشه . ولی وقتی ببینم با هر آهنگی که بزنم رقاصش وجود داره خوب منم میگم به جهنم خودشون که راضی هستن منم سوبل و چوبل سود میبرم .

الان تو یکی از تاپیک ها فردی اومده و مشاوره گرفته برای خرید کارت گرافیک و بهش 1050 ti رو پیشنهاد دادن . یعنی چی . یعنی اینکه ما خودمون داریم مشاوره نادرست میدیم و همین باعث میشه که فروشنده و وارد کننده قطعه به چیزی که میخواد برسه . 

تو یه کلام . از ماست که برماست . خودمون داریم باعثش میشیم و باید کاری کرد

خب هدف از ایجاد فروم همین هم فکری و مشاوره گرفتن و استفاده از تجربیات دیگران هست

اگر فردی در تاپیکی راهنمایی غلط داده تا حدودی کم کاری از بزرگان این فروم بوده که حرف و راهنمایی غلط این فرد رو اصلاح نکردند

خب همه میدونند در کارت های صفر RX 470 به صرفه تر هست تا 1050ti

اما در مورد قسمت بودن خریدار و سیاست های قیمت گذاری من وارد سیاست های قیمت گذاری و مشتری پسندانه نمیشم

ولی واقعیت این هست که ریسک اقتصادی بالا هست و این برای همه طرف های درگیر هست

واردکننده/ واسطه /پخش کننده و مصرف کننده

ولی معمولا" بیشترین ضرر رو مصرف کننده متحمل میشه

لینک به دیدگاه

بنظرم خیلی خوبه ک ازین دست تاپیک ها نَمیرند، چون طرف، ک وارد کننده ها باشن، دارن ازین راه پول میزنن بجیب و نمیشه راحت بهشون غلبه کرد پس این یکار زمانبره، با ازین دست تاپیک ها و صحبت ها و روشنگری ها در طول زمان میشه تغییر ایجاد کرد و راهی جز این نیست.

پ.ن:خودم بیشتر از یک سال هست ک میخام  گراف بخرم ولی نمیخرم.!! چون قدر زحمته کشیده شده براشو میدونم هزارتومنم بیشتر از منطقم خرج نمیکنم. یا میاد پایین یا نمیخرم. 

لینک به دیدگاه

بله

این که در تاپیکهای مشاوره 1050 و کلا کالاهای دارای قیمت کاذب رو پیشنهاد می کنند غیرمسوولانه است.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mr.Ekaba گفته است :

داداش این سخنتون رو بنده 110 درصد باهاش مخالفم. یعنی چون 1060 از 980 قویتره باید قیمتش از 980 گرونتر باشه؟

قیمت جهانیش روشه و قیمت بازار. طبق قیمت بازار و قیمت جهانی قیمت تعیین میکنن نه از روی قدرت کارت. حرفی میگینا.

با احترام.

حالا با بقیه بحثا کاری ندارم از تابستون گفتیم نخرید اقا نخرید همه رفتن خریدن. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.

ما میایم میگیم 470 خوبه اقا، عزیز، بزرگوار کجاش خوبه؟ در مقایسه با 1050 اره خوبه ولی درکل بازم قیمت همشون بده. شما 1050 نخر 470 بخر باز همون سودو میدی دست اوشونی که نباید بدی. و اینجوری میشه و قیمتا پایین نمیاد هیچ بالاتر هم میره.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

به نظرتون اگر کاری نکنیم و دست رو دست بگذاریم بهتره ؟؟؟؟ 

من خودم مغازه دارم و میتونم بگم 90 در صد از افرادی که برای خرید سیستم پیشم میان نه قمیت دلاری قطعه رو میدونن و نه قدرت . اون کسایی هم که میخرن یا مرفع بی دردن که براشون فرق نمیکنه که جنسی رو به 10 برابر دلار روز خرید کنه چون پول تو جیبیشه و براش مهم نیست . ولی اون آدمی که امروز داره ماهی کمتر از 1 تومن حقوق میگیره و میخواد برای شاد کردن دل بچش کاری انجام بده واقعا بی انصافی محض هست که بخواد با این قیمت ها چیزی بخره . ادعای مسلمونیمونم که دیگه به کنار . 

همین که من و شما موقع این اتفاقات بگیم ای بابا کاری نمیشه کرد همین باعث میشه وارد کننده بیشتر و بیشتر پررو بشه . چرا تو کشورهای دیگه اینجوری نیست ؟ چرا ؟ 

عزیز بنده نگفتم که کاری نکنیم گفتم دردسر زیادی. داره و. در اخر پستم اشاره به نخریدن و. منصف بودن هم کردم  

نمونه بارزش هم نخریدن سیستم برای خودمه الان حدود. ۹ماهه من سیستم نخریدم و. منتظر هستم چون نمیخوام پول زور بدم اخه یعنی چی این همه گرون فروشی 

یه مثال دیگه بنده قصد خرید هدست گیمینگ داشتم تا رنج ۵۰۰ که بعضی از عزیزان راهنمایی های لازم رو کردن اما تا اومدم بخرم دیدم قیمت دو. هدست مورد نظر بنده حداقل ۵۰۰۰۰هزار تومان افزایش داشته و. هنوز که هنوزه حاضر به خریدشون تا متعادل شدن قیمتا نیستم 

لینک به دیدگاه

تو همین هفته های اخیر و با ورود 1050 تاپیک های این مدلی با چند صد کامنت داشتیم که آخرشم هیچ نتیجه ای جز اعصاب خوردی و ناراحتی جمعی حاصل نشده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش این سخنتون رو بنده 110 درصد باهاش مخالفم. یعنی چون 1060 از 980 قویتره باید قیمتش از 980 گرونتر باشه؟

قیمت جهانیش روشه و قیمت بازار. طبق قیمت بازار و قیمت جهانی قیمت تعیین میکنن نه از روی قدرت کارت. حرفی میگینا.

با احترام.

حالا با بقیه بحثا کاری ندارم از تابستون گفتیم نخرید اقا نخرید همه رفتن خریدن. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.

ما میایم میگیم 470 خوبه اقا، عزیز، بزرگوار کجاش خوبه؟ در مقایسه با 1050 اره خوبه ولی درکل بازم قیمت همشون بده. شما 1050 نخر 470 بخر باز همون سودو میدی دست اوشونی که نباید بدی. و اینجوری میشه و قیمتا پایین نمیاد هیچ بالاتر هم میره.

خب برادر منظور صحبت بنده رو متوجه نشدید بحث من در مورد قیمت گذاری کارت دست دوم بود که عرض کردم فروشنده با توجه به جو روانی بازار و قدرت کارتش نسبت به کارت رقبا قیمت گذاری میکنه و من در مورد قیمت گذاری شرکت ها تصمیم گیرنده نیستم و دخالتی هم ندارم و نخواهم کرد

در مورد قسمت دوم در مورد RX 470  خب باز هم من نگفتم عالی قیمت گذاری شده عرض کردم در طیف قیمتی این 2 کارت اون بهتره و جمله بنده مقایسه ای بود.

و در آخر اینکه خب برادر من خریدار و من باید در طیف قیمتی در بازار ایران مقایسه کنیم من که نمیتونم قیمت سخت افزار رو با بازار امریکا مقایسه کنم

همیشه این جمله از بچگی در ذهن من بوده که سعی کن خلاف جهت آب شنا کنی چون ماهی مرده هم داره هم مسیره آب میره

ولی واقعا" خب بارها امتحان کردم سر همین موضوع قیمتی که گفتم این زور داره و  من یک پاپاپسی بیشتر نمیدم

خب نتیجه چی شد اینکه مدتی خودم رو از اون تکنولوژی محروم کردم و در نهایت مجبور شدم با قیمت بالاتر تهیه کنم

چاره کار در حرکت دیگریست که ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Mr.Ekaba گفته است :

خب برادر منظور صحبت بنده رو متوجه نشدید بحث من در مورد قیمت گذاری کارت دست دوم بود که عرض کردم فروشنده با توجه به جو روانی بازار و قدرت کارتش نسبت به کارت رقبا قیمت گذاری میکنه و من در مورد قیمت گذاری شرکت ها تصمیم گیرنده نیستم و دخالتی هم ندارم و نخواهم کرد

خب  برادر من!!! ببین عزیز بنده هم دقیقا در مورد دست دوم عرض کردم که نباید اینجور باشه که کارت دست دومو با توجه به قدرتش فروخت ،باید به قیمت خودش فروخت. غیر اینه؟

حالا اون قسمت نوشته ی شما مبهم بوده شاید بنده بد برداشت کردم ولی در کل من منظورمو واضح بیان کردم.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

دوستان دیگه خیلی ها خبر دارن از این بازار بسیار بسیار آشفته  و نامردی کشورمون . بیاید با آگاهی رسوندن به دوستانی که شاید بی خبر باشن از قیمت واقعی قطعات حالا من بیشتر مدنظرم گرافیک هست که دیگه شورش در اومده و نذارید یه عده سودجو جیب هم وطن هامونو خالی کنن 

سلام  دوست عزیز دیدم تاپیک خرید گرافیکتون تو پرشین تولز فکر نمیکردم اینجا هم تاپیک زدین پاسخ همونجارو اینجا کپی میکنم دوستان ببینن این  مشکل همه ماست متاسفانه منم  قصد خرید gtx980 داشتم که با قیمت های مواجه شدم که صرف نداشت در کل 1060 انتخاب کردم و خودمو با این موضوع که تو ایران جنس گرونه خسته نکردم !!

توضیحات دیگه تو پرشین تولز نوشتم کپی میکنم
دوست عزیز حرفت متین هست زمانی که از دلار 4150-4200 رونمایی نشده بود که امروز شد !!:confused: بازار چنان آشفته هست که سال 90-91 که جهش قیمت ارز داشتیم اینجوری نبود واقعا
2روز پیش کارت گرافیک که 1300 بوده شده 1450 !!!
rx470 به صورت مرموز ناموجود میشه !!:general208:

دوست خودم دیروز مراجعه حضوری رفته بود باسه خرید این کارت ها به همین فروشگاه قیمت هارو دیده ناامید برگشت که از شانس دیشب در دیجیکالا قیمت قبلی آپدیت نشده بوده درجا خرید امروز قیمت جدیدشو برو ببین
نطرم اینه این چند وقته قیمت پردازنده و رم و مین بورد وهارد و غیره افزایش چشم گیر داشته ولی کارت گرافیک از برج6 قیمت هاشون چک کنی مگر به قول شما گارانتی گیگا یا ایسوس قیمت هاشون فضایی بوده بقیه خیلی جزئی یا شایدم افزایش نداشته چون خریدار کشش افزایش قیمت نداشته دیگه ولی العان ترمز های همه برندا داره بریده میشه پس لرزه ها داره به سمت گرافیک هم میاد
نظر شخصی دیگه به صلاح نیست صبر کنی یه 300 از دوست آشنا قرض کن یه کارت مناسب آکبند تهیه کن وگرنه منتظر ماندن به نظرم دیگه فایده نداره این قیمتها بره بالا ثابت بشه با سر نیزه هم پایین بیا نیست
بازم امیدوارم کارت گرافیک مورد نظرتون به قیمت خیلی خوب بخرید ما همه هم دردیم:(
ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

دو روز میره تو انبار برگرده میشه طلا ! چرا مرموز ؟

خوش قیمت ترین کارت بازار تبدیل میشه به سوژه بعدی تاپیک !

توی یک روز 350 تومن گرونتر شد

http://lioncomputer.ir/product/8602/کارت+گرافیک+ام+اس+ای+GTX+1070+Gaming+X/

کارتی که با قیمت 1690 هم کسی نمیخرید هم رفت کنار 470

http://lioncomputer.ir/product/9234/کارت+گرافیک+گینوارد+GTX+1070+Phoenix/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...