رفتن به مطلب

دلار و یورو در این روز ها

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. یک سوال داشتم به نظر شما مخصوصا دوستانی که در بازار بودن و هستند  نرخ ارز مخصوصا دلار و یورو کاهش پیدا میکنه؟ منظور از کاهش زیر 4000 تومن و نزدیک 3500 هست.

لینک به دیدگاه

امیدت به خدا باشه. دعا کن نره بالای 4500 ، نمی خواد بیاد پایین 3600

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mr.Ekaba گفته است :

دروغ چرا

امکان نداره

خودم هم دارم به همین نتیجه رسیدم.

صحبت های سیف طوری هست انگار داره با بچه مدرسه یی صحبت میکنه! میگن چی شده میگه پارسالم همین بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

زیر 4000 نمیاد بالاتر هم بستگی به کیسه داره چقدر جا داشته باشه

ویرایش شده توسط سعید حسینی
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Daniel110 گفته است :

امیدت به خدا باشه. دعا کن نره بالای 4500 ، نمی خواد بیاد پایین 3600

حقیقت تلخ. .

لینک به دیدگاه

درود

با کاهش تقاضا برای جنسهای خارجی ممکنه. منتها لازمه مصرف کنندگان همبستگی داشته باشند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

با کاهش تقاضا برای جنسهای خارجی ممکنه. منتها لازمه مصرف کنندگان همبستگی داشته باشند.

درود سعید جان.

دقیقا حرف عالی زدید.+++++++++++

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

جناب بهمنیان

حرف شما کاملا" متین ولی زور مصرف کننده به یک عده که الان در شوق کاهش شدید ارزش پول ملی نسبت به دلار هستند نمیرسه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درود سعید جان.

دقیقا حرف عالی زدید.+++++++++++

از سال 84 افزایش قیمت ارز به سیاست ثابت دولت تبدیل شده برای پول در آوردن از مصرف کنندگان. راه مقابله هم اینه که مردم نشان بدن به منافع جمعی آگاهند.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mr.Ekaba گفته است :

جناب بهمنیان

حرف شما کاملا" متین ولی زور مصرف کننده به یک عده که الان در شوق کاهش شدید ارزش پول ملی نسبت به دلار هستند نمیرسه

الا نیازی نیست سیستم 780ti . سی پی یو هازول رو ارتقا بدیم. بخشی از حرفای جناب بهمنیان همین هست. یعنی جاهایی که میتونیم موثر باشیم... چرا که نه؟!

لینک به دیدگاه

جناب بهمنیان

در چنین مواقعی میشه از هزینه های نالازم صرفنظر کرد. به طور طبیعی اوایل تقاضا کم میشه، کافیه مدت این رکود افزایش بیابه تا بالادستیها هم اثر سیاستهاشون رو حس کنند.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

در چنین مواقعی میشه از هزینه های نالازم صرفنظر کرد. به طور طبیعی اوایل تقاضا کم میشه، کافیه مدت این رکود افزایش بیابه تا بالادستیها هم اثر سیاستهاشون رو حس کنند.

دقیقا" من هم همین کار رو میکنم نمیگم به خاطر هماهنگی با بقیه که یکدستی ایجاد شده باشه

به خاطر اینکه واقعا" بهم فشار میاد جنسی که 30 روز پیش ایکس تومان بوده الان نزدیک 20 درصد گرانتر بخرم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

الا نیازی نیست سیستم 780ti . سی پی یو هازول رو ارتقا بدیم. بخشی از حرفای جناب بهمنیان همین هست. یعنی جاهایی که میتونیم موثر باشیم... چرا که نه؟!

دقیقا همین طوره. یکی از آشناها مدیر فروش یک شرکت داخلیه که لوازم بهداشتی و آرایشی تولید می کنه. حرفش اینه که چرا دو ماهه اخیر میانگین فروششون با وجود ثبات قیمتهاشون کم شده، در حالی که شرکتهای همکار که کالای خارجی وارد می کنند و قیمتها رو افزایش داده اند جز مدت کوتاهی کاهش فروش نداشته اند.

شخصا معتقدم برای مواد غذایی و بهداشتی کیفیت تولیدات داخلی از نمونه های خارجی بهتره. برای سخت افزار و کالاهای الکترونیک هم که خودمون می دونم وضع چطوره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

دقیقا" من هم همین کار رو میکنم نمیگم به خاطر هماهنگی با بقیه که یکدستی ایجاد شده باشه

به خاطر اینکه واقعا" بهم فشار میاد جنسی که 30 روز پیش ایکس تومان بوده الان نزدیک 20 درصد گرانتر بخرم

اینو بگم نظارت به بازار کامپیوتر فوق العاده پایینه. فقط حواسشون هست. نون گرون نشه! برنج. کلا این جور کالا ها. جامعه ی خریداران و مصرف کننده های کامپیوتر خیلی مظلوم واقع شده.

لینک به دیدگاه

باید. صبر کرد. دید. بعد. از عید. چی  میشه با این سیاست هایی که پیش روی ماست احتمال پایین اومدنش کمه 

دست به دعا باشیم بعد. از اون. یکدست نخریم و. تا اونجایی که میتونیم به دیگران هم نخریدن رو پیشنهاد کنیم مگر در موارد ضروری اینطوری جواب میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اینو بگم نظارت به بازار کامپیوتر فوق العاده پایینه. فقط حواسشون هست. نون گرون نشه! برنج. کلا این جور کالا ها. جامعه ی خریداران و مصرف کننده های کامپیوتر خیلی مظلوم واقع شده.?

به نظر من نظارت دولت یعنی دستکاری بازار و دستکاری همه چیز را بدتر می کنه که بهتر نمیشه .بازارها باید خودشون ،با همکاری مردم که ناشی از سطح فرهنگی عمومی است تنظیم بشه دولتم باید سیاسیت های کلانش را درست کند نه اینکه بیاد ببینه مشتی کامپیوتر الان داره فلان قطعه را گرون میده یا ارزون

یکی از دوستان که داخل بازار کامپیوتر شهرمون فعالیت داره میگه هر وقت دلار گرون میشه رونق بازار خوب میشه .خوب وقتی خود مردم شعور کافی ندارند دیگه نظارت چه فایده داره .

به نظر شخصی  من قبل عید دلار زیر 4000دوباره خواهیم دید اما نه 3500(نزدیک همون 4تومن) بعد عید هم دوباره صعود خواهیم داشت تا نزدیک انتخابات

دوباره نزدیک انتخابات کاهش  داریم.

لینک به دیدگاه

دیگه تمومه کار دست خدا بود و هست اون باید فرجی کنه

و گرنه این دز&*&^ن دین و دنیای مردم تا سر همه رو زیر آب نکنن ول کن قضیه نیستن. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دقیقا همین طوره. یکی از آشناها مدیر فروش یک شرکت داخلیه که لوازم بهداشتی و آرایشی تولید می کنه. حرفش اینه که چرا دو ماهه اخیر میانگین فروششون با وجود ثبات قیمتهاشون کم شده، در حالی که شرکتهای همکار که کالای خارجی وارد می کنند و قیمتها رو افزایش داده اند جز مدت کوتاهی کاهش فروش نداشته اند.

شخصا معتقدم برای مواد غذایی و بهداشتی کیفیت تولیدات داخلی از نمونه های خارجی بهتره. برای سخت افزار و کالاهای الکترونیک هم که خودمون می دونم وضع چطوره.

بزرگوار حرفتون متین است ولی تا حالا سابقه داشته که تو مملکت وقتی قیمتها یکهو افزایش نجومی داشته (تو این چند هفته اخیر مشاهده کردیم) بعدا کاهش پیدا کنه به صورتی به قیمت سابق برگرده؟؟

همین شرکتهای تولیدات بهداشتی شما مثال میزنید اینا 100% مواد اولیشون از داخل کشور تهیه میکنن و درصدی حتی ناچیز وابسته به واردات خارجی نیستن ؟؟ 

مواد غذایی هم که ماشاله ما خیلی خودکفا هستیم جدیدا یک سر به فروشگاهها زده باشید قیمت حبوبات دیده باشید متوجه میشید چه وضعی آشفته تو بازار پیش آمده!!

اینم هرج و مرج تو قیمت گوشت دامداران دارن تریلی تریلی دام میفرستن کشورهای همسایه ارز بگیرن بیان اینجا بفروشن 

http://www.iranjib.ir/shownews/31906/هرج-و-مرج-فراوان-در-بازار-گوشت-قرمز/

دیگه مایحتاج اولیه زندگی که شوخی نیست مثل ماشین  و کامپیوتر گوشی موبایل آخرین سری و خرج الکی ریخت وپاش ومهمانی اینا گرون بشه میگیم جهنم نمیخریم  ولی

مگه میشه باهاش کنار اومد اونم با افزایش قیمتمایحتاج اولیه !! 

من نمیدونم تا کجا میخواد پیش بره ولی خدا فقط رحم کنه!! قصه سال 90-91 داره تکرار میشه به نظرم ولی ایندفه نه با شیب ملایم که صحبت میشه ولی این شیب  به حالت سیخ تبدیل شده ازکنترل خارج شده!!

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

بزرگوار حرفتون متین است ولی تا حالا سابقه داشته که تو مملکت وقتی قیمتها یکهو افزایش نجومی داشته (تو این چند هفته اخیر مشاهده کردیم) بعدا کاهش پیدا کنه به صورتی به قیمت سابق برگرده؟؟

همین شرکتهای تولیدات بهداشتی شما مثال میزنید اینا 100% مواد اولیشون از داخل کشور تهیه میکنن و درصدی حتی ناچیز وابسته به واردات خارجی نیستن ؟؟ 

مواد غذایی هم که ماشاله ما خیلی خودکفا هستیم جدیدا یک سر به فروشگاهها زده باشید قیمت حبوبات دیده باشید متوجه میشید چه وضعی آشفته تو بازار پیش آمده!!

اینم هرج و مرج تو قیمت گوشت دامداران دارن تریلی تریلی دام میفرستن کشورهای همسایه ارز بگیرن بیان اینجا بفروشن 

http://www.iranjib.ir/shownews/31906/هرج-و-مرج-فراوان-در-بازار-گوشت-قرمز/

دیگه مایحتاج اولیه زندگی که شوخی نیست مثل ماشین  و کامپیوتر گوشی موبایل آخرین سری و خرج الکی ریخت وپاش ومهمانی اینا گرون بشه میگیم جهنم نمیخریم  ولی

مگه میشه باهاش کنار اومد اونم با افزایش قیمتمایحتاج اولیه !! 

من نمیدونم تا کجا میخواد پیش بره ولی خدا فقط رحم کنه!! قصه سال 90-91 داره تکرار میشه به نظرم ولی ایندفه نه با شیب ملایم که صحبت میشه ولی این شیب  به حالت سیخ تبدیل شده از منترل خارج شده!!

منکر هیچ کدام از این مسائل نیستم و بنا نیست همه‌ی مشکلات یکشبه حل بشه. حرفم اینه که نباید افزایش قیمت ارز به عنوان بک روش کسب درآمد برای دولت نهادینه بشه. راهش هم همینه، ایجاد رکود در مصرف. بنا نیست گرسنگی بکشیم یا از بی‌دارویی خودکشی کنیم. ولی بسیاری از هزینه‌ها با روشنگری صرفنظرکردنیه.

لینک به دیدگاه

حالا که دلار شده 4000 تومن جا داره بگیم

درآمد یه بیکار امریکایی از یه ایرانی که ماهی 2 میلیون در آمد داره بیشتره ?

--

خیر نمیاد پایین ، قطعا 4 کم تر ایرانی به چشم خودش دیگه نخواهد دید.

برای سال جدید بودجه کشور با 4 تومن تنظیم  شده.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من نمی خوام بعضی چیزا رو اینجا بگم 

ولی مشکل اصلی افزایش ناگهانی دلار اونم هر ساله اونم تو این سطح چیزی که تو خیلی کم از کشورای دنیا  اتفاق میفته وهمه می دونیم این مشکل از کجا اب می خوره تنها  دلیلش  افزایش تقاضا برای اجناس خارجی نیست واین مشکل کم ارزش شدن روز به روز ریال نسبت به دلار بسیار ریشه ای تر از اون چیزی که فکر می کنیم وفقط با نخریدن درست نمیشه 

من نمی خوام راهکار بدم ولی دلیلشو می تونید در سیاست های اقتصادی ناکارامد وفساد گسترده وخصولتی شدن افزایش نقدینگی وبه دنبال اون تورم وهمچنین اقتصاد 100درصد دولتی به شکلی که حتی یک بنگاه اقتصادی خصوصی به صورت واقعی نداریم جمع شدن ثروت  در بنیاد هاو نهاد های خاص و قاچاق گسترده که حتی فکرشم نمی کنیدتوسط چه کسانی انجام میشه که باعث ضربه زدن به تولیدی های کشور شده و ده ها مشکل اقتصادی دیگه ضربه کاریی به اقتصاد این کشور زده وچیزی نیست بشه به همین راحتی درستش  کرد مشکل فقط مردم یا کسبه و بازاری ها نیستن مشکل بسیار عمیق

من نمی خوام اسم ببرم ولی همتون می دونید این مشکلات کیا وچه کسانی ایجاد کردن  

دلار از 30 سال گذشته تا الان 5000 درصد رشد داشته یا به عبارتی 50 برابر شده 

واز سال 89 به اینور مدام در حال افزایش تصاعدی بوده

ومن نمی خوام راهکار بدم ولی مردم به درست شدن این وضع اسفناک دل خوش نکنن 

دلار پایین نمیاد 

اگر فکر می کنید در نظرم برای این فروم زیاده روی کردم هم می تونید پاکش کنید

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

قبل از عید خوره ی خرید به جون مردم میفته و وقتی تقاضا بالا باشه قیمت هم افزایش خواهد داشت

پس چطور دوستان وعده کاهش قیمت قبل از عید می دن؟!

معمولا سال قبل از انتخابات دست هایی در کاره تا هم دولت به نوعی خراب بشه

و هم مردم رو تحریک کنه تا به دنبال یک منجی جدید در انتخابات بعدی حضور پر شور داشته باشن

پس اگه دلار تا 6000 هم رفت نباید تعجب کرد

این گرونی یک خاصیت مهم دیگه هم داره که مردم رو درگیر و خسته می کنه و مانع از هاری پس از شکم سیری می شه !

پیدا کن پرتغال فروش را !

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...