رفتن به مطلب

کاهش قیمت دلار و عدم کاهش قیمت ها !

Recommended Posts

سلام . جناب حسینی عزیز جسارت نباشه شما گرامی میفرمایید که 37 نفر نون میخورن والا بخدا ما هم  کار میکنیم که فلان قطعه روی کیسمون  باشه کسی مرفه بی  درد نیست ما حداقل کاری که از شما میخوایم اینه که صدامون به گوش این  واردکننده ها برسونید 

لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

شما همیشه تلاش می کنی که تقصیر رو گردن وارد کننده بندازی اما نقش خود شخص شما هم در این قضیه کمتر از وارد کننده نیست !

در برابر دستور از "بالا" هم که هیچ مخالفتی ندارید و همیشه خیلی خوشحال از این دستورات استقبال می کنید !

کارتون گیره؟ مجبورید؟ اتفاقا برعکسه و این وارد کننده ست که به شما محتاجه ! می خواد خودش بره یه دونه یه دونه قطعه بفروشه؟!

اگه شما هماهنگ با مقداد و آریا و یکی دوتا پخش کننده اصلی دیگه باهم به دستور افزایش قیمت وارد کننده نه بگید،

یک بار برای همیشه جلوی این دامن زدن به تورم در بخش سخت افزار گرفته می شه

اما خب  یک طرف این قضیه همکاره، یک طرف هم مردم، خودمون رو عشقه و مردم هم که اصلا آدم نیستن !

سعید جان خوشحال چیه ؟؟ ما خوشحالیم ؟؟ به بقیه تیم لیون کاری ندارم ولی لعنت به من روزی اگر بابت درد و رنج و افزایش قیمت خوشحال بشم !خدایی این حرفها رو از کجا میاری ؟ من که همه شما رو  رفیق خودم می دونم و ناراحتی هاتون رو در این زمینه درک میکنم ، حالا شما و هر کسی میخواد جور دیگری فکر کنه من نمیتونم جلوشو بگیرم 

سعید جان من همیشه سعی میکنم با هر مشغله ای که دارم در کنارتون باشم و صمیمی پاسخ بدم و در مقابل من در خودم وظایفی میبینم که روحیه بدم و این استرس رو در دوستای خودم که حامیان اصلی ما بودن کمتر کنم 

تا حالا شده فکر کنید که چرا فقط لیون کامپیوتر ه که توی صفحه اول سایتش لیست آخرین تغییر قیمتها رو داره ؟؟؟

توی یکی از متنهاتون دیدم که راجب موجودی انبار و ویدیوی دومینو صحبت کردی ، درسته خیلی وقتها ما موجودیه انبارمون سر یه سری کالاها خوبه ، ولییییی ولییییی یکبار سایت رو رصد کن و رصد کنید که یه سری از کالاها وقتی دلار و ارز گرون میشه و تمام کالاها گرون میشن اصلا قیمتشون تغییر نمیکنه و مدت زمانی همینجورررر میمونه ، فکر میکنی دلیل اینها چیه ؟؟؟ 

واقعیتش وارد کننده ها هم موندن چی کار کنن و وقتی ارز گرون میشه اولین نفراتی که تهت فشار قرار میگیرن اونها هستن ، چون اونها هستن که کالاشون رو بر اساس دلار گذشته خریدن و فروختن و الان باید با دلار جدید فاکتور خرید همون کالای گذشته رو حواله بزنن 

و ما هم چیزی رو گردن کسی نمیندازیم 

کالا گرون بشه مجبوریم گرونش کنیم ، ارزون بشه ارزونش میکنیم 

این توضیحات رو هم برای همه دوستان خواستم بدم 

در مورد پخش کننده های اصلی هم بیشتر تحقیق کن اینهایی که اسم بردی پخش کننده نیستن 

تز شما هم قابل احترام 

---------

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohi گفته است :

سلام . جناب حسینی عزیز جسارت نباشه شما گرامی میفرمایید که 37 نفر نون میخورن والا بخدا ما هم  کار میکنیم که فلان قطعه روی کیسمون  باشه کسی مرفه بی  درد نیست ما حداقل کاری که از شما میخوایم اینه که صدامون به گوش این  واردکننده ها برسونید 

سلام دوست من 

یه مطلب جالب بهت بگم 

شرکتهای اصلی کاملا و صددرصد از چنین تاپیکهایی و مطالبی اطلاع دارن و انجمن لیون کامپیوتر مو به مو مورد رصد دوستان قرار میگیره 

حتی مطلبی که ساعت یک دیشب گذاشته شد 

ذات فروم لیون همینه که بلندگوی حرفهای شماست 

?

امیدوارم مطلب رو گرفته باشی 

لینک به دیدگاه

خدا بیامرزه ****** ** کبیرو که اون نونوارو انداخت تو تنور

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام دوست من 

یه مطلب جالب بهت بگم 

شرکتهای اصلی کاملا و صددرصد از چنین تاپیکهایی و مطالبی اطلاع دارن و انجمن لیون کامپیوتر مو به مو مورد رصد دوستان قرار میگیره 

?

جناب حسینی عزیز واقعا ممنونم از شما گرامی که صدای این عزیزان و البته بنده ی حقیر به گوش این جماعت میرسونید نشان دهنده بزرگواری و شخصیت والای شما گرامی میباشد امیدوارم از بنده خرده به دل نگرفته باشین 

لینک به دیدگاه

عاقایون اصلا بحث این نیست ک بگین اگه مال خودتم بود همین کارو میکردی یا نه

وقتی قیمت دلار پایین میاد اصولا باید قیمت اون جنس هم پایین بیاد که بعضی فروشنده ها اینکارو نمیکنن 

بازم انصاف لیون یکم خوبه

ولی تو همین بازار کامپیوتر خودمون از این سر پاساژ تا اون سر قیمت ی سی پی یو 150فرق داره

لینک به دیدگاه

جناب حسينى يعنى تاحالا نشده كه ليون يه جنسيو كه تو انبار داشته و به قيمت سابق خريده، بياد و همون جنسو با قيمت  روز بده؟ 

واقعا دارم سوال ميپرسم و به صورت تيكه و كنايه نگفتم.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، god of shadow گفته است :

جناب حسينى يعنى تاحالا نشده كه ليون يه جنسيو كه تو انبار داشته و به قيمت سابق خريده، بياد و همون جنسو با قيمت  روز بده؟ 

واقعا دارم سوال ميپرسم و به صورت تيكه و كنايه نگفتم.

چرا دوست من فروختیم 

وقتی کالاها به هر دلیلی گرون میشن موجودی انبار لیون به هیچ عنوان بین ۷ تا ۱۴ روز اول بسته به نوع کالا  گرون نخواهند شد ( البته اینو میگم که توی این زمانی که گرون نمیشن بالای ۹۰درصد کالاها موجودیشون تموم میشن و با خرید جدید وارد انبار میشن )  تا کسانیکه قصد خرید دارن نیازشون بر اساس قیمت قبل برآورده بشه و خیلی وقتها کسانیکه نتونستن کالا رو به قیمت قبل تهیه کنن و مشکل افزایش قیمت داشته باشن بهشون به قیمت قبل دادیم و بارها این اتفاق افتاده 

ولی وقتی این مدت زمان بگذره و خریدهای ضروری انجام بشه کالاهای موجود به قیمت روز فروخته خواهد شد 

میدونید مشکل چیه ؟ مشکل اینجاست که ما همیشه به نزدیکترین شخص ممکن که دم دستمونه گیر میدیم و مسایل موجود رو به گردن اون می اندازیم 

با این حال من صادقانه به شما پاسخ دادم 

لینک به دیدگاه

نقل قول

بانک جهانی: با رسیدن دلار به ۵۰۰۰ تومان اقتصاد ایران کاملا ورشکست خواهد شد!

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

آقای حسینی از یه چیز شما بیشتر از همه خوشم میاد که وقت میزارین و پست ها رو پاسخ میدین و لیون شده بلندگوی درد ودل کسانی مثل ما

دوستان ببینید فروشگاههای دیگه چنین مدیریتی دارن ، حتی اجازه نمیدن چنین بحث هایی بشه

و تشکر بکنم از مدیریت همین اجازه میدن چنین بحث هایی بشه تو این مملکت زیاده و تقصیر خود ماست که به اینجا رسیدیم (از ماست که بر ماست) به همین باید راضی باشیم

و در آخر هر کی مختاره از هر جا که دوست داره بخره یا نخره

و نمیخوام وارد بحث بشم اما تا خودمونو اصلاح نکنیم نباید انتظار داشته باشیم دیگران اصلاح بشن

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

چرا دوست من فروختیم 

وقتی کالاها به هر دلیلی گرون میشن موجودی انبار لیون به هیچ عنوان بین ۷ تا ۱۴ روز اول بسته به نوع کالا  گرون نخواهند شد ( البته اینو میگم که توی این زمانی که گرون نمیشن بالای ۹۰درصد کالاها موجودیشون تموم میشن و با خرید جدید وارد انبار میشن )  تا کسانیکه قصد خرید دارن نیازشون بر اساس قیمت قبل برآورده بشه و خیلی وقتها کسانیکه نتونستن کالا رو به قیمت قبل تهیه کنن و مشکل افزایش قیمت داشته باشن بهشون به قیمت قبل دادیم و بارها این اتفاق افتاده 

ولی وقتی این مدت زمان بگذره و خریدهای ضروری انجام بشه کالاهای موجود به قیمت روز فروخته خواهد شد 

میدونید مشکل چیه ؟ مشکل اینجاست که ما همیشه به نزدیکترین شخص ممکن که دم دستمونه گیر میدیم و مسایل موجود رو به گردن اون می اندازیم 

با این حال من صادقانه به شما پاسخ دادم 

ممنون از پاسخ صادقانه و صریحتون آقای حسینی.

به هر حال فکر کنم اکثر ما بچه های لیون حرفامون کلی هست و هدف فرد یا فروشنده خاصی نیست. ما چون نه سرمایه داریم نه فروشنده و نه واردکننده، دستمون به هیچ جا نمیرسه و همه این حرفا فکرکنم یه درد و دل هست که  خوشبختانه یا متاسفانه هیجا واسه گفتنش بهتر از لیون پیدا نمیشه. چون جاهای دیگه اجازه بحث نمیدن و اگرم بدن اصلا به جایی نمیرسه. چون اعتبار لیون رو اصلا ندارن.

ایشالا یه فرجی بشه. امیدوارم. از اینکه پاسخگو هستید ممنونم. چون واقعا مدیریت پاسخگو دیگه پیدا نمیشه

باتشکر

لینک به دیدگاه

دوستان از حق نباید گذشت انصاف لیون از خیلی از سایتها و فروشنده ها بالاتره. من یکی دوبار با تصور اینکه ممکنه قیمت پاساژ رضا کف قیمتی باشه پاشدم این همه راه رو رفتم دیدم بعضی قیمتاش بالاتر از لیونه و در بهترین حالت هم قیمت لیون. فقط انتظاری که از لیون دارم به شخصه اینه که با توجه به مخاطبین زیادی که داره و حجم بازدید بالایی که داره از این پوئن  استفاده کنه و روی رفتار وارد کننده ها هم تاثیر مثبت بذاره. که البته همچین تاپیکهایی تا حدودی همین تاثیر رو هم دارن احتمالا

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، EhsanCPU گفته است :

دوست عزیز فروشنده ها همیشه بهونه دارن ¬¬

مثلا میان میگن ما جنس هامون را زمانی که دلار گرون شده بود خریدیم و اگه به قیمت دلار جدید بدیم ضرر میکنیم و از این حرفا :S و مثل همیشه خریدار متضرر اصلی این ماجراست:(

اخه اون زمانی هم که دلار گرون میشه فروشنده ها میگن باید با قیمت جدید جایگزین کنیم !

یکی نیست بهشون بگه شما یه زمانی جنس مصرفی رو خریدی n تومن فردا گرون میشه نمیتونی همون جنس خرید قدیم رو گرونتر بفروشی که اینکار میشه مثال گرون فروشی

اگر هم نفروشی بعدا که گرون شد بفروشی میشه احتکار !

شما برو توی همین دین خودمون که مثلا بهش پایبندیم و نماز میخونیم و روزه میگیریم بپرس جزای گرانفروشی و احتکار چیه ! حالا چرا کسی با محتکر و گرانفروش برخورد نمیکنه دیگه خودتون دلیلشو میدونید.

نه حاجی کجا این بنده خدا ها کلی جنس وارد میکنن ؟ بنده خداها با کامیون پلاستیکی تیکه تیکه میارن حق دارن نپرین اینقدر بهشون گناه دارن

در 12 ساعت قبل، Omid_Boy گفته است :

من یه مثال میزنم ایا شما حاصرید خونه خودتون یا پدریتونو با قیمت زمانی که خریدن بفروشید. مثلا بنده خونمگ 20 یال پیش خربدم 100 تومن الان شده 1000000 تومن. چقدر باید بفروشم؟؟

Sent from my S50 using Tapatalk

فرق بین جنس مصرفی و دارایی رو من حتما یادم باشه بهتون پ خ کنم

ویرایش شده توسط Hosein Amiri
لینک به دیدگاه

به نظر من این داد و بیداد هارو برید تو سایت های گرونفروش بکنید .یکیش دیجی کالا . وجدانا من خیلی کم از لیون خرید کردم ولی تا جایی که چک میکنم قیمت خرده فروشی لیون با قیمت عمده فروشی که من ازش جنس میخرم خیلی تفاوت نداره . دم این سایت و مسئولین دلسوزش گرم

Sent from my V3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، rez گفته است :

خوب عزیز انوقت باید یه شرکت فنی قطعات رو گارانتی کنه 

اون شرکت هم دم  و  دستگاه تعمیر قطعات و کارمند میخواد

این روشی که جنابعالی میفرمایید فکر کنم فقط در مورد CPU  عملی هست

خب عزیز یه سوالی این وسط پیش میاد  این قطعاتی که می خریم مگه تو ی خارج از کشور گارانتی ندارن؟!

لیون. هم میتونه یه طرح بزاره به اسم هفته ای مثلا که هدف از این طرح اینه قطعاتی رو. که وارد کرده رو. در طول هفته جمع اوری کنه و. در. اخر هفته به دبی ببره و. به گارانتی های اونجا بده   اینطوری هم میشه در ضمن مگه قطعات چه قدر خرابی دارن که شما میگی فقط سیپیو  خرابی ها روز به روز. کمتر میشن

ساده ترین مثال ممکنی که میتونه این متنو توضیح بده گوشی های کمپانی اپله شما وقتی تو ایران میخری چه گارانتی دار و چه بدون. گارانتی این گوشی در. هر جای دنیا به غیر از ایران:) گارانتی داره و در صورت خراب شدن با مراجعه به کشور هایی که مراکز اپل دارن میشه اونو. تعمیر و. یا تعویض کرد   .          حالا شما فکر کنید لیون بیاد یه همچین کاری بکنه چه میشه؟

لینک به دیدگاه

ببینید این موضوع گرون شدن اجناس از یه جا دیگه آب میخوره

اکثر مغازه های ولیعصر اجناسشون رو میرن برات مستقیم از انبار میارن و به قولی فقط فروشنده هستن

تقصیر اصلی گردن وارد کنندگان گرامی هست که به سود 10-20-30 درصد راضی نیستن!

و اصلا براشون مهم نیست کسی تهیه کنه یا نکنه چون مثلا اگه 1000تا 1070 بیارن با فروش 200 تا ازونا پول بقیش در میاد و اصلا براشون مهم نیست که مردم قدرت خرید دارن یا نه میزارن توی انباراشون و هر روزم جنسشون گرونتر میشه

در صورتیکه این قضیه برای مصرف کننده هم پیش میاد من یه جنسو 3 سال پیش میخرم 1200 الان شده 1700 خب مطمئنا باید قیمت جدیدشو در نظر بگیرم چون یا میخوام ارتقا بدم یا بهپولش نیاز دارم که بزنم به یه زخم زندگی پس توقع قیمت قبل رو از مصرف کننده یا همون فرونشده دست دوم نباید داشته باشیم

به امید روزیکه نه تنها این مشکل بلکه همه مشکلات این مملکت درست بشه و ما هم بتونیم شب با خیال راحت بخوابیم ....

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

نه فرمول شما اشتباهه

درسته که کاسبی که 90 رو فروخته 100، الان باید کل 100 رو مجدد بده جای جنس جدید

اما سودش جایی نرفته، از حالت نقدی به جنس و سرمایه تبدیل شده

یعنی فروشنده که با 90 شروع کرده الان در اصل 100 سرمایه داره

البته این خود تورمه، من دارم می گم این تورم بده ولی شما داری سعی می کنی تورم رو قشنگ جلوه بدی !

با این فرمول شما خود این فروشنده  با دست خودش داره تورم رو تشدید می کنه، خودش باعث می شه که هر بار سودش رو بابت جنس بعدی بده

و هرچقدر هم بیاد سود اضافه تر بگیره و درصد تورم رو ببره بالاتر، باز خودش باید در خرید بعدی تمامش رو بده.

وقتی تو گرون می کنی و تورم میاری پای خودت هم گیر میفته و بقیه هم گرون می کنن

تو یک مورد سود بیشتر از فروش مثلا کامپیوتر می گیری اما فردا خودت نون می خوای لباس می خوای دکتر و درمان می خوای

یک چیز (مثلا کامپیوتر) رو خودت می تونی ارزون داشته باشی اما هزارتا چیز رو هم باید با قیمتی بیشتر از دیروز بخری !

اما اگه هیچکی فرت و فرت در افزایش قیمت همکاری نکنه و به همون سود 10 قناعت کنه، سود مشخص و با ارزشش ثابت می مونه

کلا کامنتت مثال مردمی بود که همه ته چاه گیر کردن و تنها راه خروج از چاه رو در کندن و عمیق تر کردن چاه می بینن !!!

بکن برادر بکن. از این راه خروج دورتر می شیم اما لاقل از اون طرف زمین در میایم ! بلاخره انجام هرکاری از سخت ترین راهش باحال تره !

نه فرمول من درسته اما  درک شما از اقتصاد درک رمانتیک و احساسی هستش. اینی که من گفتم در تمام دنیا اتفاق میوفته و تمام کشورهای جهان که بانک مرکزی اون کشور مسئول مدیریت اقتصاد اون کشور هست  تمام تلاششون رو می کنن که بازار آشفته نشه . بازار که آشفته بشه همین میشه .

مثلا این جمله از نظر منطقی یه جمله بی معنی هستش با عرض معذرت .

""درسته که کاسبی که 90 رو فروخته 100، الان باید کل 100 رو مجدد بده جای جنس جدید

اما سودش جایی نرفته، از حالت نقدی به جنس و سرمایه تبدیل شده

یعنی فروشنده که با 90 شروع کرده الان در اصل 100 سرمایه داره""

شما ینی اگه خونتون رو 20 سال پیش 100 هزار تومن خریده باشید الان 200 هزار بفروشید ینی 100 هزارتومن سود کردید ؟ ینی درک شما از سود همینه ؟ ینی تعریف شما از سود اینهمه سطحی هست ؟ تعجب انگیز هستش!!!

شما خونه ای که 20 سال پیش 100 هزارتومن خریده باشید و الان 200 هزارتومن بفروشید و ما به تفاوت اون ینی 100 هزارتومن سود حقیقی شما نیست . سود ظاهری شما هستش . سود حقیقی شما زمانی هست که بتونید همون خونه رو دوباره با 100 هزارتومن بخرید و ینی هم جنس رو داشته باشید به اضافه 100 هزارتومن پول . بله حالا شما 100 هزارتومن سود کردید. اما اگه خونتون رو 200 هزار بفروشید و دوباره بخواید خونه بخرید اون خونه 200 میلیون تومن باشه شما خونتون رو در اصل مفت فروختید رفته. با اینکه ظاهرا 100 هزارتومن سود کردید.

وقتی فردی جنسی رو 90 خریده و بعد 100 میفروشه و وقتی می خواد جنس رو جایگزین کنه 110 تومن باید پول  بده در حقیقت این فرد 10 تومن ضرر کرده نه سود . افراد سود واقعی رو مد نظر می گیرن نه سود ظاهری رو . باید زندگی بچرخونن . خرج زن و بچه بدن . گیم نیست که واقعیت هست و در واقعیت همینه که سود ینی سود واقعی و نه سود ظاهری.

یه مثال دیگه بزنم باز قشنگ تر بفهمی تورم و سود ینی چی و دور شی از درک رمانتیک و احساسی از اقتصاد . دولت چند ساله یارانه افراد رو تغییر نداده . آیا فکر می کنی ینی داره هنوز به میزان قبل به ملت یارانه میده . خیر عزیز . از نظر ظاهری بله میزان یارانه افراد کم نشده اما در حقیقت هر سال بر اساس تورم یارانه حقیقی افراد به اندازه تورم کاهش پیدا می کنه .

در مورد جملات رمانتیک دیگه شما که  احساسات هر کس رو جریحه دار می کنه اما کوچکترین ارزشی در دنیای اقتصاد نداره .

یه قانون کلی وجود داره در اقتصاد و اون این هستش که هر فرد دنبال حداکثر کردن سودش هستش . حتی خریدار هم می خواد جنس رو ارزون تر بخره و با ارزون تر خریدن سود کنه . انصاف و این حرفا کشکه در بازار.  وقتی بازار آشفته میشه به هر دلیلی در این مورد کاهش تزریق ارز به بازار توسط بانک مرکزی . هر انسان عاقلی بر اساس آینده نگری حاشیه سود خودش رو افزایش میده .چرا این کار رو می کنه . چون چه تضمینی وجود داره فرد خودش جنس رو ابا حاشیه سود کم بفروشه جنس در هنگام جایگزین کردن گرون نشه . چه تضمینی هست من جنس رو ارزون بدم بقیه هم جنس رو ارزون بدن . چون هیچ تضمینی وجود نداره در نتیجه افراد اول به فکر خودشون هستن و حاشیه سود خودشون رو بخاطر عدم شفافیت آینده بالا می برن تا بازار آشفته هست همینه .

در مورد این حرفتون باز در بازار ارزشی نداره و رمانتیک هستش.

""با این فرمول شما خود این فروشنده  با دست خودش داره تورم رو تشدید می کنه، خودش باعث می شه که هر بار سودش رو بابت جنس بعدی بده.""

این فرد باعث نمیشه بلکه کل اقتصاد که این فرد جزوی از اون هست باعث تورم میشه . این فرد فقط و فقط از قیمتی که جنس خودش میده مطمئنه و نمی دونه بقیه چطور عمل می کنن . چه تضمینی شما می دید این فرد جنسش رو در بازار آشفته شده ارزون فروخت فرد دیگه جنس رو گرون نفروشه . فرد اول از همه به فکر خودش هست . مکانیزم شما بر پایه اعتماده بدون تضمین هست که در بازار بی ارزشه .  تضمین و اطمینان رو در این شرایط کی بر می گردونه بانک مرکزی اون کشور به عنوان قوی ترین بازیگر در اون اقتصاد . تنها این نهاده که به تنهایی ابزارهایی داره که می تونه به اقتصاد نظم بده . بانک مرکزی ضعیف بشه اقتصاد به هم میریزه.

در کل در تمام دنیا بانک مرکزی اون کشور به عنوان بزرگترین بازوی اقتصادی در اونجا میاد و بازار رو شروع به آرام کردن می کنه . بقیه افراد هم به پشتوانه قوی ترین بازوی اقتصادی با اون هماهنگ میشن و بانک مرکزی می تونه اقتصاد رو از آشفتگی در بیاره . بانک مرکزی هست که همه افراد در اقتصاد رو هماهنگ می کنه  بهشون آرامش میده . در تمام دنیا همینه . مثلا بعد بحران اقتصادی در آمریکا فدرال رزرو آمریکا که معادل بانک مرکزی در ایران هست شروع به خرید اوراق قرضه کرد تا سرمایه داران اعتمادشون به بازار برگرده تا  اقتصاد از بحران خارج بشه که همین اتفاق افتاد و الان اعتماد سرمایه داران به اقتصاد در آمریکا برگشته و اوضاعشون از زمان بحران خیلی بهتر شده .

ضمنا قانع کردن شخصی کار اشتباهی هست شاید اون فرد نخواد قانع بشه پس تکلیف چی میشه . ? خلاصه خوب توضیح دادم به شما اگه قرار باشه قانع بشی میشی اگه قرار باشه نشی دیگه نمی شی هزار تا کامنت هم داده بشه فرق نداره .

موفق باشی عزیز ?

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

حرف زی یا زی نمیخام بزنم!اما این شوک افزایش دلار رو دولت ایجاد کرده برای اینکه مالیات بره بالا و مخزنش پر بشه و اصولا با دو سه هفته گرون بودن جنس  پر نمیشه!اینشالا زمان انتخابات بخاطر اینکه روحانی دوباره رای بیاره اجناسو میارن سر حالت اول (البته اینم معلوم نیست!)

و از دوستان صمیمانه تقاضا دارم که جنس نخرید تا ارزون بشه.مثل ماجرای ایرانخودرو که با جنساش باد کردن سر دستش و مجبور شد با ترفندی معجزه اسا که همه میدونن انبارشو کامل خالی کنه

لینک به دیدگاه

بحث درک رماتیک یه بحثه انسان بودن و انجام دادن کاری که  فکر میکنی درسته یه بحث دیگه

یاد یه قضیه ای افتادم مربوط به چند سال پیش که یک شخصی ساکن سوئد میره یک مغازه برای خرید یک کالا . که میبینه یک مدل کالا با دو قیمت متفاوت توی اون فروشگاه هست . از صاحب فروشگاه دلیل رو میپرسه ایشون هم میگه به دلیل اینکه اون کالا رو در دو بازه زمانی مختلف با دو قیمت متفاوت خریده واسه همین یکی ارزونتر و یکی گرونتره !

این نه رمانتیکه نه احساسی

این عملی ه که از  اعتقادات واقعی اون شخص نشات میگیره

نه ربطی به دین داره نه به قومیت

شما یه کالا رو زمانی 100 تومن خریدی . انسانیت بهت میگه بعد گرونی هم اون کالا رو 110 تومن بفروشی نه بیشتر

هر زمانی هم بفروشی باز هم روی اون کالا 10 تومن سود کردی و مجبور نیستی دوباره روی همون کالا سرمایه گذاری کنی و گرونتر بخری

اگه دوباره گرون خریدی خربزه ای ه که باید پا لرزش بشینی و به انتخاب خودت بوده میتونستی پولتو بزنی توی یه کار دیگه اون دیگه مشکل خودته

درسته  ارزش پولت کم شده ولی تاوانش رو کی باید بده ؟ مصرف کننده ؟

لینک به دیدگاه

شاید این حرف ها رو توی فروم لیون بگم ولی منظورم لیون نیست

یادمه سال 90-91 که دلار داشت گرون میشد من مین maximus 4 ex رو از لیون قیمت گرفتم 450

هفته بعد که دلار گرون شده بود زنگ زدم اقای حسینی گفتن ایراد نداره همون قیمت رو پرداخت کن در صورتی که من فقط یه تماس گرفته بودم همین نه ثبت سفارش کرده بودم نه چیزی دیگه !

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hosein Amiri گفته است :

بحث درک رماتیک یه بحثه انسان بودن و انجام دادن کاری که  فکر میکنی درسته یه بحث دیگه

یاد یه قضیه ای افتادم مربوط به چند سال پیش که یک شخصی ساکن سوئد میره یک مغازه برای خرید یک کالا . که میبینه یک مدل کالا با دو قیمت متفاوت توی اون فروشگاه هست . از صاحب فروشگاه دلیل رو میپرسه ایشون هم میگه به دلیل اینکه اون کالا رو در دو بازه زمانی مختلف با دو قیمت متفاوت خریده واسه همین یکی ارزونتر و یکی گرونتره !

این نه رمانتیکه نه احساسی

این عملی ه که از  اعتقادات واقعی اون شخص نشات میگیره

نه ربطی به دین داره نه به قومیت

شما یه کالا رو زمانی 100 تومن خریدی . انسانیت بهت میگه بعد گرونی هم اون کالا رو 110 تومن بفروشی نه بیشتر

هر زمانی هم بفروشی باز هم روی اون کالا 10 تومن سود کردی و مجبور نیستی دوباره روی همون کالا سرمایه گذاری کنی و گرونتر بخری

اگه دوباره گرون خریدی خربزه ای ه که باید پا لرزش بشینی و به انتخاب خودت بوده میتونستی پولتو بزنی توی یه کار دیگه اون دیگه مشکل خودته

درسته  ارزش پولت کم شده ولی تاوانش رو کی باید بده ؟ مصرف کننده ؟

متاسفانه درکتون کاملا رمانتیک و احساسی هستش .

می دونید از کجا فهمیدم از مثالی که زدید.

""یاد یه قضیه ای افتادم مربوط به چند سال پیش که یک شخصی ساکن سوئد میره یک مغازه برای خرید یک کالا . که میبینه یک مدل کالا با دو قیمت متفاوت توی اون فروشگاه هست . از صاحب فروشگاه دلیل رو میپرسه ایشون هم میگه به دلیل اینکه اون کالا رو در دو بازه زمانی مختلف با دو قیمت متفاوت خریده واسه همین یکی ارزونتر و یکی گرونتره !""

دقیقا از این مدل ها من در ایران سراغ دارم شما از سوئد مثال میزنی من از ایران خودمون مثال میزنم . اما در اقلیت هستن. اینا هم بدونن دیگه نمیشه این مدلی زندگی کنن گرون میکنن مثلا ببینن اگه تمام جنسشون روبا توجه به قیمت خرید بفروشن دیگه نمی تونن جنس جدید جایگزین کنن و ضرر می کنن جنس رو گرون می فروشن مگر اینکه به ورشکسته شدن خودشون علاقه داشته باشن. مثلا شما می تونی برای درک بهتر نوسانات قیمت نفت و غلات و طلا و فلزات دیگه نگاه کنی . جنس رو می خره گرون میشه با قیمت قبلی که نمی فروشه که . اقتصاد ینی این . این مکانیزم اصلی در جهانه . داستان عاشقانه که قرار نیست تعریف کنیم که بله این افرادی که جنس رو با ضرر (ضرر واقعی حتی با سود ظاهری) به همون قیمت خرید می فروشن خیلی آدم خوبی هستن باریکلا اما قرار نیست بقیه اینهمه رمانتیک باشن که و در اصل اکثریت قریب به اتفاق غیر رمانتیک عمل می کنن.

به نظرت با چهارتا دونه مثال میشه در مورد اقتصاد پیچیده نظر داد . فکر می کنی بازار آزاد رو  این نمونه ها می گردونن . خیر عزیز شما از این مثال ها بزنی من 100 تا بیشتر می تونم مثال بزنم که طرف عکس این رو عمل کرده . اقتصاد رو اکثریت می چرخونن نه اقلیت اکثریت افراد دنبال حداکثر کردن سود خودشون هستن . می خواید خورده بگیرید  چرا این مدلیه اما  همین مدلیه .

بعد شما ثبات قیمت ارز در سوئد که کرون هست رو با ریال یکی می دونی . داستان جنگ جهانی در همون اروپای متمدن رو بخون در مواقع بحرانی اکثریت گرگ میشن . همین اروپایی ها اصلا همون مردم سوئد رو چند ماه گرسنه نگه دارنشون  اکثرشون  گرگ میشن . ذات بشر یه بحثه که در مواقع بحرانی اون غالب میشه . بعد شعور و تمدن در مواقع غیر بحرانی و در آرامش یه بحث دیگه.

بارها شده در اقتصاد های درجه یک دنیا بخاطر آشفتگی بازار بانک مرکزی وارد شده و بازار رو اروم کرده که اگه وارد نمیشد یا بانک مرکزی ضعیف بود دقیقا مثل ایران میشد دقیقا همون سوئدی که شما فرمودید . بانک مرکزی یه سال تعطیل شه وضعش از ایران هم بدتر میشه . اکثریت هم میشن گرگ .

اقتصاد در تمام کشورها بر این اساسه که  این افراد همه به فکر خودشون هستن و افراد بدون تضمین واقعی به کسی اعتماد ندارن . بعد قوانین رو طوری تنظیم می کنن تا با فرض این اقتصاد بتونه خوب روند خودش رو ادامه بده . در مواقع بحرانی هم همه احساس خطر می کنن و اعتماد از بین میره و بازار آشفته میشه . بانک مرکزی میاد و با ابزارهیی که داره به اقتصاد نظم میده . این مکانیزم با ذات بشر سازگاره و همه جای دنیا هم میان و این مدلی به قضیه نگاه می کنن . فقط افراد با دانش رمانتیک هستن که میان در مورد اقتصادمثل شما عزیزان نظر میدن.

تا حالا دیدی مثلا اقتصادان ها بیان بگن ارز تو ایران گرون شده به خاطر بی انصافی ملته ، انسانیت ندارن و به اندازه کافی مهربون و دل رحم نیستن و ارز قیمتش میره بالا  بخاطر عدم رمانتیک بودن بازاری ها هستش. خیر . وقتی اقتصادان ها تحلیل می کنن . مثلا میگن .  بانک مرکزی باید این کار رو کنه . ارز تزریق کنه . قوانین دقیقی تنظیم کن . برای قوانینش ضمانت اجرایی داشته باشه . در اقتصاد کشور ثبات ایجاد کنه . سرمایه خارجی وارد کنه . ورود سرمایه رو از کشورهای صنعتی افزایش بده ، رقایت اقتصادی رو افزایش بده . اقتصاد رو شفاف کنه . مالیات رو زیاد کنه یا مالیات رو کم کنه  . شغل ایجاد کنه و ... .

دوست عزیز مشکل الان اشخاص نیستن . مشکل الان عدم توانایی یا نخواستن بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در قیمت ارز هستش. ارز ثابت بشه این مشکلاتی که الان گفتید درست میشه . در مورد قیمت غیر منصفانه  وارد کننده ها هم اگه وضع سی یا 30 مملکت درست بشه و نمایندگی های اصلی شرکت ها بتونن در ایران شعبه بزنن اونم حل میشه . خلاصه شما باید کلا ن به قضیه نگاه کنید و در اقتصاد کلان فرض می گیرن همه گرگن بعد طوری قوانین رو تنظیم می کنن که طرف گرگ هم باشه مجبور باشه مثل آدم رفتار کنه . توقع نداشته باشید قوانین یه کشوری گرگ پرور باشه بعد همه خوب رفتار کنن . خیر یواش یواش گرگ ها میان اقتصاد رو در دست می گیرن و اونایی هم گرگ نباشن رو از صحنه اقتصادی حذف می کنن .

دیگه اون چیزایی که می گفتم رو گفتم . موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اگه آقایون  گران نفروشن که ما از دیدن مازراتی و لامبورگینیی از نزدیک هم بی نصیبب میمونیم

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام دوست من 

یه مطلب جالب بهت بگم 

?

با سلام جناب حسینی ،
عالیه که می بینن ، خدا رو شکر که می بیین ، ولی چرا نمی فهمن ؟
مطمئن باشین هرکی که توی این تاپیک نظر میده نمی خواد اونا فقط ببینن ، می خواد که اونا ما رو در یابند ، ما نمی گیم که شرکت ...... جنسی که به دلار 3.500 خریده رو بیاد به ما 3.500 بده ، می خوایم که با استناد به مدارک معتبر ، به ما بگه کلا هزینه پست و .....  چقدر روش کشیده و مثلا با دلاری 4 تومن در اختیار هم وطنان قرار بده ، بماند اینکه محاله اونا با دلار 3.500 خریده باشن ، چون وقتی یکی تعداد می خره 100 درصد یکم تخفیف هم بهش میدن. 

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، MEHDI-GTX گفته است :

دوستان اگه آقایون  گران نفروشن که ما از دیدن مازراتی و لامبورگینیی از نزدیک هم بی نصیبب میمونیم?

xD:DxDxD

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

متاسفانه درکتون کاملا رمانتیک و احساسی هستش .

می دونید از کجا فهمیدم از مثالی که زدید.

""یاد یه قضیه ای افتادم مربوط به چند سال پیش که یک شخصی ساکن سوئد میره یک مغازه برای خرید یک کالا . که میبینه یک مدل کالا با دو قیمت متفاوت توی اون فروشگاه هست . از صاحب فروشگاه دلیل رو میپرسه ایشون هم میگه به دلیل اینکه اون کالا رو در دو بازه زمانی مختلف با دو قیمت متفاوت خریده واسه همین یکی ارزونتر و یکی گرونتره !""

دقیقا از این مدل ها من در ایران سراغ دارم شما از سوئد مثال میزنی من از ایران خودمون مثال میزنم . اما در اقلیت هستن. اینا هم بدونن دیگه نمیشه این مدلی زندگی کنن گرون میکنن مثلا ببینن اگه تمام جنسشون روبا توجه به قیمت خرید بفروشن دیگه نمی تونن جنس جدید جایگزین کنن و ضرر می کنن جنس رو گرون می فروشن مگر اینکه به ورشکسته شدن خودشون علاقه داشته باشن. مثلا شما می تونی برای درک بهتر نوسانات قیمت نفت و غلات و طلا و فلزات دیگه نگاه کنی . جنس رو می خره گرون میشه با قیمت قبلی که نمی فروشه که . اقتصاد ینی این . این مکانیزم اصلی در جهانه . داستان عاشقانه که قرار نیست تعریف کنیم که بله این افرادی که جنس رو با ضرر (ضرر واقعی حتی با سود ظاهری) به همون قیمت خرید می فروشن خیلی آدم خوبی هستن باریکلا اما قرار نیست بقیه اینهمه رمانتیک باشن که و در اصل اکثریت قریب به اتفاق غیر رمانتیک عمل می کنن.

به نظرت با چهارتا دونه مثال میشه در مورد اقتصاد پیچیده نظر داد . فکر می کنی بازار آزاد رو  این نمونه ها می گردونن . خیر عزیز شما از این مثال ها بزنی من 100 تا بیشتر می تونم مثال بزنم که طرف عکس این رو عمل کرده . اقتصاد رو اکثریت می چرخونن نه اقلیت اکثریت افراد دنبال حداکثر کردن سود خودشون هستن . می خواید خورده بگیرید  چرا این مدلیه اما  همین مدلیه .

بعد شما ثبات قیمت ارز در سوئد که کرون هست رو با ریال یکی می دونی . داستان جنگ جهانی در همون اروپای متمدن رو بخون در مواقع بحرانی اکثریت گرگ میشن . همین اروپایی ها اصلا همون مردم سوئد رو چند ماه گرسنه نگه دارنشون  اکثرشون  گرگ میشن . ذات بشر یه بحثه که در مواقع بحرانی اون غالب میشه . بعد شعور و تمدن در مواقع غیر بحرانی و در آرامش یه بحث دیگه.

بارها شده در اقتصاد های درجه یک دنیا بخاطر آشفتگی بازار بانک مرکزی وارد شده و بازار رو اروم کرده که اگه وارد نمیشد یا بانک مرکزی ضعیف بود دقیقا مثل ایران میشد دقیقا همون سوئدی که شما فرمودید . بانک مرکزی یه سال تعطیل شه وضعش از ایران هم بدتر میشه . اکثریت هم میشن گرگ .

اقتصاد در تمام کشورها بر این اساسه که  این افراد همه به فکر خودشون هستن و افراد بدون تضمین واقعی به کسی اعتماد ندارن . بعد قوانین رو طوری تنظیم می کنن تا با فرض این اقتصاد بتونه خوب روند خودش رو ادامه بده . در مواقع بحرانی هم همه احساس خطر می کنن و اعتماد از بین میره و بازار آشفته میشه . بانک مرکزی میاد و با ابزارهیی که داره به اقتصاد نظم میده . این مکانیزم با ذات بشر سازگاره و همه جای دنیا هم میان و این مدلی به قضیه نگاه می کنن . فقط افراد با دانش رمانتیک هستن که میان در مورد اقتصادمثل شما عزیزان نظر میدن.

تا حالا دیدی مثلا اقتصادان ها بیان بگن ارز تو ایران گرون شده به خاطر بی انصافی ملته ، انسانیت ندارن و به اندازه کافی مهربون و دل رحم نیستن و ارز قیمتش میره بالا  بخاطر عدم رمانتیک بودن بازاری ها هستش. خیر . وقتی اقتصادان ها تحلیل می کنن . مثلا میگن .  بانک مرکزی باید این کار رو کنه . ارز تزریق کنه . قوانین دقیقی تنظیم کن . برای قوانینش ضمانت اجرایی داشته باشه . در اقتصاد کشور ثبات ایجاد کنه . سرمایه خارجی وارد کنه . ورود سرمایه رو از کشورهای صنعتی افزایش بده ، رقایت اقتصادی رو افزایش بده . اقتصاد رو شفاف کنه . مالیات رو زیاد کنه یا مالیات رو کم کنه  . شغل ایجاد کنه و ... .

دوست عزیز مشکل الان اشخاص نیستن . مشکل الان عدم توانایی یا نخواستن بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در قیمت ارز هستش. ارز ثابت بشه این مشکلاتی که الان گفتید درست میشه . در مورد قیمت غیر منصفانه  وارد کننده ها هم اگه وضع سی یا 30 مملکت درست بشه و نمایندگی های اصلی شرکت ها بتونن در ایران شعبه بزنن اونم حل میشه . خلاصه شما باید کلا ن به قضیه نگاه کنید و در اقتصاد کلان فرض می گیرن همه گرگن بعد طوری قوانین رو تنظیم می کنن که طرف گرگ هم باشه مجبور باشه مثل آدم رفتار کنه . توقع نداشته باشید قوانین یه کشوری گرگ پرور باشه بعد همه خوب رفتار کنن . خیر یواش یواش گرگ ها میان اقتصاد رو در دست می گیرن و اونایی هم گرگ نباشن رو از صحنه اقتصادی حذف می کنن . ?

دیگه اون چیزایی که می گفتم رو گفتم . موفق باشید.

خیلی طولانی بود کلش رو نخوندم شرمنده

ولی فقط یه جمله

تا وقتی انتظار ظلم رو داشته باشیم همین اش ه و همین کاسه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...