رفتن به مطلب

کاهش قیمت دلار و عدم کاهش قیمت ها !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بابا اقاي حسيني فروشنده هستش نه وارد كننده يا توليد كننده به ايشون چه ربطي داره

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 دقیقه قبل، Smiley60 گفته است :

بله مشکل از پایه هست البته فروشنده های بزرگ هم همچین بی تقصیر نیستن اگه باهم متحد باشن و از وارد کننده و گارانتی نخرن و بگن به فکر خریدارمون هستیم طبعا یه همچین مواردی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Smiley60 گفته است :

دوست عزیز وارد کننده سالی دو بار جنس میاره و می ده می ره پی کارش. دونه ای با قطره چکان که نمی ده، یک بار در ابعاد بسیار بالا

حالا سالی دو بار نه سالی ده بار، 

بعدش دیگه این خود فروشنده ست که هر روز قیمت رو می بره بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

امروز قیمت دلار می ره بالا، انبارها هم که همه از دم خالی، فوری با قیمت جدید سفارش می دن و چند ساعته از امریکا می رسه دستشون !!!

و این می شه که وقتی می گی همین دو ساعت پیش گرون شده، می گن ماهم همین یک ساعت پیش با قیمت جدید خریدیم !

یعنی وقت گرون کردن انبارها همه خالیه و باید با قیمت جدید جنس بیارن

وقت ارزون شدن انبارها همه تا خرخره پره و چون با قیمت قدیم خریدن خبری از کاهش قیمت نیست !

سلام

سعید جان به نکته بسیار مهمی اشاره کردی که البته مطلب جدیدی نیست 

ولی جای تامل داره متاسفانه . تو این مملکت هیچی به نفع مردم نیست منظورم شامل هرچیزی میشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

دوست عزیز وارد کننده سالی دو بار جنس میاره و می ده می ره پی کارش. دونه ای با قطره چکان که نمی ده، یک بار در ابعاد بسیار بالا

حالا سالی دو بار نه سالی ده بار، 

بعدش دیگه این خود فروشنده ست که هر روز قیمت رو می بره بالا

عزیز تو بازار کامپیوتر هیچ کس این حجم قطعاتی که تو سایتها هست رو که جمع نمیکنه تو مغازش معمولا هفتگی یا روزانه این کار رو انجام میده

اومن با وضعیت فعلی مشتریهای بازار کامپیوتر که ممکنه بعضا تا یک هفته فروش نداشته باشی

یه مقدار منطقی با فروشنده ها برخورد کنید حالا باز دم آقای حسینی گرم که اگر توجه کرده باشید بعضی قطعات رو چون از قبلخرید کرده به همون قیمت قبل میده که برای اون هم فرصت طلبهای زیادی وجود داره  و سریعا تموم میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Smiley60 گفته است :

عزیز تو بازار کامپیوتر هیچ کس این حجم قطعاتی که تو سایتها هست رو که جمع نمیکنه تو مغازش معمولا هفتگی یا روزانه این کار رو انجام میده

اومن با وضعیت فعلی مشتریهای بازار کامپیوتر که ممکنه بعضا تا یک هفته فروش نداشته باشی

یه مقدار منطقی با فروشنده ها برخورد کنید حالا باز دم آقای حسینی گرم که اگر توجه کرده باشید بعضی قطعات رو چون از قبلخرید کرده به همون قیمت قبل میده که برای اون هم فرصت طلبهای زیادی وجود داره  و سریعا تموم میشه

یک ماه پیش همین لیون یه ویدئو گذاشت به اسم دومینو با گرافیک های سری 1000

با یه نگاه ساده می شد دید که بیش از 200 تا جعبه چیده بودن

خرید در تعداد بالا خیلی به صرفه تره و ارزون تر تموم می شه. فرت و فرت هم اون محصول تو سایت ناموجود نمی شه

با این وضع تورم که دائم هم قیمت می ره بالا، هیچ منطقی تایید نمی کنه که بری دونه دونه جنس بخری

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان 

خداییش اگه ما می خواستیم چنین کارهایی بکنیم و یا سودهای عجیب و غریب بکنیم ، میذاشتیم چنین تاپیکهایی بمونه ؟؟؟

جون  سعید حسینی یه ذره به سوالم فکر کنید 

اگه نیایم حرف نزنیم میگید ما ... لالا لالا 

خوب بگذریم 

دوستان ما و خیلی از فروشنده های مشابه ما جدیدا توی چالشن 

اینور جنس رو میفروشیم ده دقیقه بعد هر قیمتی که دلشون میخواد میدن و کسی که جنس رو داره به هیچ عنوان راه نمیاد 

شما بگید چی کار کنیم ؟ 

البته خیلی کم پیش میاد به مشتری زنگ بزنیم و بگیم گرون شده و هر طور شده کالا رو تهیه میکنیم و تحویل میدیم حتی اگر ضرر کنیم و کم پیش نیومده مگر اینکه اون کالا ناموجود بشه و یا خیلی گرون بشه و کسی که کالا رو داره به هیچ عنوان راه نیاد 

ولی به أین عزیزان حق کامل و مطلق میدیم که ناراحت بشن ازمون و با تمام وجود عذر میخوایم و امیدوارم ما رو درک کنن و اگر پیشنهادی دارن ما در خدمت دوستان هستیم 

در ضمن  در مورد کاهش قیمتها 

اگر کاهش قیمت دلار همینطور پیش بره و قیمتهای ارز به ثبات برسه و البته تعطیلات میلادی هم تموم بشه 

یه سری از کالاها که فروش زیادی ندارن دیرتر ارزون میشن و کالاهای پر فروش مثل هارد و رم و CPU سریعا بعد از موجودیه بیشتر ارزون خواهند شد 

در ضمن یکی از دلایل مهم افزایش قیمت تعطیلات میلادی هستش که هر ساله در چنین روزهایی به خاطر کمبود کالا گرون میشن 

در آخر آرزو میکنم روزی برسه اینقدر استرس وارد زندگی هامون نشه 

امین 

لینک به دیدگاه

ولی خدایی فروشگاه دم دستی هستیم واسه انداختن مشکلات کلیه دنیا گردن ما ?

اگر واقعا با بدو بیراه گفتن  به ما  آروم و خوشحال میشدید ما راضیم 

اینو جدی گفتم 

امیدوارم هم شما عزیزان و هم ما از این همه فشارو استرس روزی خلاص شیم 

فقط خواهشا مطلب سیاسی ندارید چون مجبوریم حذفش کنیم 

لینک به دیدگاه

ممنون اقا حسینی

یه موقعی هست که نمیشه کاری کرد 

مغازه دار tv خریده 3000 میفروشه 3500 

اما وقتی خرید خودش بشه  3500 دیگه حتی نمیشه "خریدهای  قدیم" رو به اون قیمت داد.

چون برای فروش و شارژ موجودی انگیزه ای نیست.

لینک به دیدگاه

من به هیچ عنوان قانع نشدم !

الان کمترین توقع ما اینه که این کاهش قیمت دلار رو همین الان تو قیمت ها اعمال کنید

به همون اندازه ای که با همین مقدار افزایش دلار به اجناستون اضافه کرده بودید

نمی شه که قیمت ها ساعتی بره بالا و به هزار بهانه هیچ وقت پایین نیاد

لینک به دیدگاه

اول من بگم که این افزایش قیمتی که می بینید هیچه...مثال می زنم...کارت گرافیک Gigabyte GTX 1070 G1 موقعی که دلار 3400 تومن بود قیمتش 2150000 بود حالا که دلار تا 4150 بالا رفته (و امروز که 4000 تومن شده) این کارت قیمتش شده 2215000 ...قیمت دلار 22 درصد افزایش داشته و قیمت این کارت فقط 3 درصد افزایش داشته.پس اگه هفته ی جدید شروع شد و قمیت این کارت شد 2300000 چندان نباید تعجب کنید چون افزایش قیمت قطعات نسبت به افزایش قیمت دلار بسیار کند بوده.فقط یه مورد بوده که من دیدم خیلی افزایش شدیدی داشته اونم کیبورد 700K از گرین بوده که دقیقا 22% افزایش قیمت داشته از 470000 به 575000 تومن...اگر می خوایید قیمت ها به حالت ثابق در بیاد دلار حداقل باید به 3500 برگرده که کاملا امکان ناپذیره از دید بنده چون بودجه ی سال پیش که بر روی دلار 3100 تومنی بود باعث شد که دلار با قیمت 3400 به بالا معامله بشه...امسال که بودجه رو روی دلار 3300 تومنی بستن در بهترین حالت قیمت دلار رو به 3600 می رسونه

در مورد واردات و قیمت های ابلاغی هم باید بگم بر عکس اون چیزیه که شما می گی...اگه مغازه دار بودید که با شرکتایی مثل آواژنگ و گرین کار می کردید می دونستید که شرکت روز به روز قیمت ها رو به تمام فروشنده ها ابلاغ می کنه و آخرش هر کسی با مثبت و منهای 10 تومن قیمت ها جنس میفروشه.اگه قیمت ها اختلاف زیادی داشته باشه شرکت رسما پوست فروشنده رو می کنه(مخصوصا گرین).شرکت کاری نداره که فروشنده این قطعه رو چند از شرکت خریده (گرونتر یا ارزون تر) فروشنده دقیقا به قیمتی که شرکت ازش می خواد میفروشه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا وقتی فرهنگ فردوسی و مولانا ترویج نشه همین گرفتاری ها پا برجاست

آقای رو حانی آسفالت خوب هم جزو حقوق شهروندیست  لطفا به منشور اضافه کنید

ووووو حقوق دیگر . یکیش همین قیمت ها لطفا ادب کنید گرانفروش را

لطفا ادب بشن ادمهای خودسر

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

من به هیچ عنوان قانع نشدم !

الان کمترین توقع ما اینه که این کاهش قیمت دلار رو همین الان تو قیمت ها اعمال کنید

به همون اندازه ای که با همین مقدار افزایش دلار به اجناستون اضافه کرده بودید

نمی شه که قیمت ها ساعتی بره بالا و به هزار بهانه هیچ وقت پایین نیاد

من برای قانع کردن شما و شخص دیگری اینجا مطلب نمینویسم دوست عزیز 

قانع شدن و نشدن شما به خودتون مربوط میشه و انتخاب خودتونه 

هیچ قیمتی رو ما از خودمون افزایش ندادیم که خودمون بیاریمش پایین 

و هر وقت کالایی ارزون شد و ما متوجهش شدیم در ساعات کاری کمتر از صدم ثانیه کاهش پیدا میکنه 

در ضمن موقعی میتونید این توقع رو از ما داشته باشید که شرکت تامین کننده قیمت پایینتر به ما بده و اینجا ۳۷ نفر نون میخوره نیومدیم گرون بخریم و به ضرر بفروشیم !! کدوم آیینی اینو گفته ؟ 

من توضیحاتم رو بر حسب وظیفه و حس همدلی با شما دوستان دادم و فکر میکنم توضیح دیگری ندارم 

و برای هممون آرزوی موفقیت میکنم 

لینک به دیدگاه

قیمت دلار چقدر کاهش داشته مگه  هزارتومن اومده پایین که براش تاپیک زدید؟ xD

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام به همه دوستان 

خداییش اگه ما می خواستیم چنین کارهایی بکنیم و یا سودهای عجیب و غریب بکنیم ، میذاشتیم چنین تاپیکهایی بمونه ؟؟؟?

جون  سعید حسینی یه ذره به سوالم فکر کنید 

اگه نیایم حرف نزنیم میگید ما ... لالا لالا 

خوب بگذریم 

دوستان ما و خیلی از فروشنده های مشابه ما جدیدا توی چالشن 

اینور جنس رو میفروشیم ده دقیقه بعد هر قیمتی که دلشون میخواد میدن و کسی که جنس رو داره به هیچ عنوان راه نمیاد 

شما بگید چی کار کنیم ؟ 

البته خیلی کم پیش میاد به مشتری زنگ بزنیم و بگیم گرون شده و هر طور شده کالا رو تهیه میکنیم و تحویل میدیم حتی اگر ضرر کنیم و کم پیش نیومده مگر اینکه اون کالا ناموجود بشه و یا خیلی گرون بشه و کسی که کالا رو داره به هیچ عنوان راه نیاد 

ولی به أین عزیزان حق کامل و مطلق میدیم که ناراحت بشن ازمون و با تمام وجود عذر میخوایم و امیدوارم ما رو درک کنن و اگر پیشنهادی دارن ما در خدمت دوستان هستیم ?

در ضمن  در مورد کاهش قیمتها 

اگر کاهش قیمت دلار همینطور پیش بره و قیمتهای ارز به ثبات برسه و البته تعطیلات میلادی هم تموم بشه 

یه سری از کالاها که فروش زیادی ندارن دیرتر ارزون میشن و کالاهای پر فروش مثل هارد و رم و CPU سریعا بعد از موجودیه بیشتر ارزون خواهند شد 

در ضمن یکی از دلایل مهم افزایش قیمت تعطیلات میلادی هستش که هر ساله در چنین روزهایی به خاطر کمبود کالا گرون میشن 

در آخر آرزو میکنم روزی برسه اینقدر استرس وارد زندگی هامون نشه 

امین ?

اقای حسینی بنده یه پیشنهاد دارم که نظر خودمه امیدوارم مورد. پسند قرار بگیره

شما چرا قطعات رو خودتون وارد نمیکنید؟ ببینید اگه شما بیاید با بعضی از شرکت های گارانتی کننده همکاری نکنید(خرید نکنید) و خودتون به عنوان یه وارد. کننده قطعات رو وارد. کنید میتونید با قیمت خیلی ارزون تر بفروشید و این قیمتا رو. تغییر بدید فکر کنید در ابعاد. بزرگ بخواید وارد کنید هر چه قدر. هم که گمرکی داشته باشه  یا دلار گرون  شه به پای قیمتای تخت جمشید. و اواژنگ و ...نمیرسه 

نزدیک ترین مکان هم دبی هستش که برای خرید. کالا خوبه

ویرایش شده توسط ariiian
لینک به دیدگاه

خوب عزیز انوقت باید یه شرکت فنی قطعات رو گارانتی کنه 

اون شرکت هم دم  و  دستگاه تعمیر قطعات و کارمند میخواد

این روشی که جنابعالی میفرمایید فکر کنم فقط در مورد CPU  عملی هست

ویرایش شده توسط rez
لینک به دیدگاه

ما که دیگه عادت کردیم به تغییر قیمت ها شما چطور دوست عزیز:D:D

لینک به دیدگاه

من به عنوان مصرف کننده طرفدار مصرف کننده قاعدتا باید باشم  اما باید منصف بود.  به نظرم بیشتر افزایش قیمت هایی که اتفاق میوفته بخاطر عدم ثبات قیمت ارز هستش . ینی من نمی دونم جنسم رو که 90 خریدم 100 تومن بفروشم آیا با این پول یه هفته بعد می تونم دوباره جنس رو 90 بخرم و 100 بفروشم یا نه . وقتی عدم ثبات نرخ ارز با نوسان شدید به وجود میاد من فروشنده مجبورم جنسم رو با حاشیه سود زیاد بفروشم تا مطمئن باشم ضرر نمی کنم. قاعدتا کسی جنسی رو نمی فروشه که ضرر کنه . بخاطر نوسان شدید فرد مجبوره جنسی که 90 خریده 120 بفروشه که با توجه به نوسان ارز در بدترین حالت اگه جنس 110 بشه هم من بتونم با 120 تومن 110 جایگزین کنم و 10 سودم بشه . در نتیجه بخاطر اینه وقتی دلار میره بالا لحظه ای گرون میشه اما میاد پایین خیر چون در نوسان حاشیه امن سود افزایش پیدا می کنه و به بازار استرس وارد میشه در نتیجه به همین راحتی افراد اطمینان نمی کنن که این کاهش آیا کاهش باثبات هست یا دوباره قراره افزایش پیدا کنه . تا تو بازار ارز قیمت ارز به ثبات نرسه فروشنده ای جرات کاهش پیدا نمی کنه و مجبوره همیشه با حاشیه امن بیشتر جنسش رو قیمت گذاری کنه . البته همیشه یه عده ای هستن می خوان از آب گل آلود ماهی بگیرن که این افراد بی انصاف هستن و بحثی در مورد حروم خوری این ها وجود نداره اما افزایش قیمت با این نوسان ارز قابل درکه منم بودم شاید مجبور بودم جنسم رو اندازه ای گرون بفروشم که مطمئن باشم تا جایگزینی جنسم سود من محفوظ خواهد موند.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

من به عنوان مصرف کننده طرفدار مصرف کننده قاعدتا باید باشم  اما باید منصف بود.  به نظرم بیشتر افزایش قیمت هایی که اتفاق میوفته بخاطر عدم ثبات قیمت ارز هستش . ینی من نمی دونم جنسم رو که 90 خریدم 100 تومن بفروشم آیا با این پول یه هفته بعد می تونم دوباره جنس رو 90 بخرم و 100 بفروشم یا نه . وقتی عدم ثبات نرخ ارز با نوسان شدید به وجود میاد من فروشنده مجبورم جنسم رو با حاشیه سود زیاد بفروشم تا مطمئن باشم ضرر نمی کنم. قاعدتا کسی جنسی رو نمی فروشه که ضرر کنه . بخاطر نوسان شدید فرد مجبوره جنسی که 90 خریده 120 بفروشه که با توجه به نوسان ارز در بدترین حالت اگه جنس 110 بشه هم من بتونم با 120 تومن 110 جایگزین کنم و 10 سودم بشه . در نتیجه بخاطر اینه وقتی دلار میره بالا لحظه ای گرون میشه اما میاد پایین خیر چون در نوسان حاشیه امن سود افزایش پیدا می کنه و به بازار استرس وارد میشه در نتیجه به همین راحتی افراد اطمینان نمی کنن که این کاهش آیا کاهش باثبات هست یا دوباره قراره افزایش پیدا کنه . تا تو بازار ارز قیمت ارز به ثبات نرسه فروشنده ای جرات کاهش پیدا نمی کنه و مجبوره همیشه با حاشیه امن بیشتر جنسش رو قیمت گذاری کنه . البته همیشه یه عده ای هستن می خوان از آب گل آلود ماهی بگیرن که این افراد بی انصاف هستن و بحثی در مورد حروم خوری این ها وجود نداره اما افزایش قیمت با این نوسان ارز قابل درکه منم بودم شاید مجبور بودم جنسم رو اندازه ای گرون بفروشم که مطمئن باشم تا جایگزینی جنسم سود من محفوظ خواهد موند.

آقا بالاتر گفتم، شما 90 خریدی بده 100، 120 خریدی بده 130، 150 خریدی بده 160 (مثال)

قیمت فروش رو با قیمت خرید تنظیم کن، نه اینکه چیزی که 90 خریدی رو بدی 140

بعدشم حرف اصلی این تاپیک این بود که اگه فروشنده حق داره با نوسان فرت و فرت گرون کنه، با پایین اومدن قیمت دلار هم باید به همون سرعت قیمت رو کم کنه

نه اینکه واسه گرون کردن هوشیار و تند و تیز،  وقت ارزون کردن خواب زمستانی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

آقا بالاتر گفتم، شما 90 خریدی بده 100، 120 خریدی بده 130، 150 خریدی بده 160 (مثال)

بعدشم حرف اصلی این تاپیک این بود که اگه فروشنده حق داره با نوسان فرت و فرت گرون کنه، با پایین اومدن قیمت دلار هم باید به همون سرعت قیمت رو کم کنه

توجه نکردی چی گفتم. احساساتی برداشت کردی . افزایش یه نکته هست و یه نکته دیگه نوسان هست . نوسان زیاد باعث میشه حاشیه سود افزایش پیدا کنه . برای یه فروشنده سود ینی اینکه جنسی رو بخره و بعد بتونه با 10 درصد کمتر از فروش دوباره جنس رو جایگزین کنه این ینی سود . برای مثال جنسی رو 90 بخره 100 بفروشه . الان اینجا معنیش نیست 10 سود کرده ،  بلکه سود ینی دوباره بتونه با 100 تومنی که داره 90 تومن بده جنس رو جایگزین کنه و حالا 10 تومن باقی مونده ینی سود . جنس دستش هست به اضافه 10 تومن سود . دقت کن چی گفتم.

حالا فرض کن نوسان ارز زیاده و احتمال داره در هنگام جایگزین کرده جنس قیمت جنس در بیشترین حالت 20 درصد افزایش قیمت پیدا کنه . حالا فروشنده بخاطر نوسان بدترین حالت رو در نظر می گیره چرا بدترین چون میخواد در بدترین شرایط هم سود کنه . مرض نداره که سود نکنه پس برای چی جنس می فروشه . در نتیجه مجبور میشه جنسی که 90 خریده رو 120 بفروشه تا در بدترین حالت اگه جنس شد 110 تومن بره و با 110 تومن جنس رو جایگزین کنه و 10 تومن بشه سود. فرقی نداره جنس رو چند خریده . شما خونتون رو مثلا 20 سال پیش 10 هزارتومن مثلا خریده باشید الان هم باید به 10000 تومن بفروشید . نه عزیز . وقتی جنسی گرون میشه در این بازه در حقیقت جنس گرون نشده بلکه ارزش واحد ملی اومده پایین در نتیجه جنسی که 90 تومن خریدی الان برای حفظ اون ارزش 110 تومن باید بفروشی . چون 110 تومن الان معادل 90 تومن قبل هستش.

خلاصه بگم وقتی نوسان شدید ایجاد میشه همه فروشنده ها با بدبینانه ترین حالت ممکن جنسشون رو می فروشن که به هیچ عنوان موقع جایگزینی جنس ضررنکنن . کلا در یه کشور ثبات و قابل پیش بینی بودن شرایط خیلی مهمه که کلا در ایران ثبات زیاد نداریم بخاطر همین اقتصادمون هم این مدلیه . ثبات هم همه جانبه هست . ثبات اقتصادی ، 30 یا سی ، فرهنگی ، اجتماعی و ... .

لینک به دیدگاه

من یه مثال میزنم ایا شما حاصرید خونه خودتون یا پدریتونو با قیمت زمانی که خریدن بفروشید. مثلا بنده خونمگ 20 یال پیش خربدم 100 تومن الان شده 1000000 تومن. چقدر باید بفروشم؟؟

Sent from my S50 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

این فروشندگان کم انصاف و سودجو از آسمون نیومدن که. اغلبشون آشنای من و دوست اون وفامیل اون یکی .... هستن. کلا یکی از بدترین اتفاقاتی که از دوره یه بنده خدایی به بعد سر این مملکت اومد همین حرص و طمعیه که تو عموم مردم ایجاد شده.99% کاسبای اصناف مختلف به سود کم قانع نیستن و همه هم توجیه می آرن که همه میخورن پس ما هم میخوریم وگرنه سرمون کلاه رفته. البته نخریدن قطعه تو این گرونی میتونه تا حدودی با این کثافت کاری وارد کنندگان مقابله کنه ولی خب تجربه ثابت کرده همچین چیزایی تو ایران گاها جواب معکوس هم میده. وقتی گرافیک 950 ایسوس که یکی از گردن کلفت ترین شرکت های وارد کننده رو داره به حدود 850 رسیده دیگه تکلیف بقیه روشنه. طبق کدوم فرمول و ضابطه کارت 120 دلاری شده 850 تومن معلوم نیست. کلا از بین قطعات کامپیوتر فقط و فقط پردازنده روند قیمتیش تا حدودی منطقی و منصفانه بوده اونم احتمالا چون توسط اشخاص وارد میشه و هنوز دست مافیاهایی امثال ....ژنگ و ....گار و ...... سبز نیفتاده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Omid_Boy گفته است :

من یه مثال میزنم ایا شما حاصرید خونه خودتون یا پدریتونو با قیمت زمانی که خریدن بفروشید. مثلا بنده خونمگ 20 یال پیش خربدم 100 تومن الان شده 1000000 تومن. چقدر باید بفروشم؟؟

Sent from my S50 using Tapatalk

قیاسی از نوع مغالطه ! 

اینجا مسئاله زمان فاکتور اصلی بحثه و با تغییر این فاکتور بقیه آیتم ها هم  دچار تغییر می شه

اکثر قطعات کامپیوتر با گذشت زمان ارزش و کاراییشون رو از دست می دن، درست برعکس مثال مورد نظر شما !

در بحث ما اکثر اجناس به صورت "میانگین" کمتر از یک ماه دست فروشنده می مونن و بعد فروخته می شن

اکثر سرمایه ی سرمایه گذار دائم در گردشه و قرار نیست 20 سال یه جا راکد بمونه !

پس بله با در نظر گرفتن فاکتور اصلی و میانگین یک ماهه، خونه ای هم که یک ماهه فروخته می شه باید به قیمت خرید سود بهش اضافه بشه

البته خب اکثر مردم روش برعکس رو دنبال می کنن، و در نتیجه با دست خودشون به تورم دامن می زنن

به ظاهر رقم بیشتری سود گیرت اومده اما از در واقع خودت به بی ارزش تر شدن پول و تمام دارایی های خودت کمک کردی !

تورم خیلی خوبه؟ دوست داری؟ خیلی  خوشحال و با افتخار ازش یاد می کنی ! 

واقعا  فکر کردی می تونی از چاهی که خودت عمیق ترش کردی بیای بیرون؟!

و این می شه یه جامعه زامبی وار. یه عده حرص و طمعشون سیرایی نداره،

همه چی روز به روز پسرفت می کنه، مردم همه افسرده و عصبی می شن

هر سال چندتا صفر جلو واحد پولشون اضافه می شه و مردم هرچی دوندگی کنن نمی رسن

اقتصاد جامعه روز به روز داغون تر می شه و میلیون ها نفر دقیقه به دقیقه بدبخت تر می شن

و روز به روز هم به تعداد فقرا اضافه می شه

حالا مردمی که خودشون تیشه به ریشه خودشون می زنن و پا رو سر و صورت هم می ذارن تا خودشون برن بالاتر

چرا باید لیاقتشون از این جهنم بیشتر باشه؟

شما هم اگه ساندیس نباشی قطعا بارها با کشورهای دیگه مقایسه کردی و از این مملکت نالیدی،

ولی بدون خودت با این طرز فکر خودخوهانه  قطعا یکی از نابودگران ایرانی !

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

توجه نکردی چی گفتم. احساساتی برداشت کردی . افزایش یه نکته هست و یه نکته دیگه نوسان هست . نوسان زیاد باعث میشه حاشیه سود افزایش پیدا کنه . برای یه فروشنده سود ینی اینکه جنسی رو بخره و بعد بتونه با 10 درصد کمتر از فروش دوباره جنس رو جایگزین کنه این ینی سود . برای مثال جنسی رو 90 بخره 100 بفروشه . الان اینجا معنیش نیست 10 سود کرده ،  بلکه سود ینی دوباره بتونه با 100 تومنی که داره 90 تومن بده جنس رو جایگزین کنه و حالا 10 تومن باقی مونده ینی سود . جنس دستش هست به اضافه 10 تومن سود . دقت کن چی گفتم.

حالا فرض کن نوسان ارز زیاده و احتمال داره در هنگام جایگزین کرده جنس قیمت جنس در بیشترین حالت 20 درصد افزایش قیمت پیدا کنه . حالا فروشنده بخاطر نوسان بدترین حالت رو در نظر می گیره چرا بدترین چون میخواد در بدترین شرایط هم سود کنه . مرض نداره که سود نکنه پس برای چی جنس می فروشه . در نتیجه مجبور میشه جنسی که 90 خریده رو 120 بفروشه تا در بدترین حالت اگه جنس شد 110 تومن بره و با 110 تومن جنس رو جایگزین کنه و 10 تومن بشه سود. فرقی نداره جنس رو چند خریده . شما خونتون رو مثلا 20 سال پیش 10 هزارتومن مثلا خریده باشید الان هم باید به 10000 تومن بفروشید . نه عزیز . وقتی جنسی گرون میشه در این بازه در حقیقت جنس گرون نشده بلکه ارزش واحد ملی اومده پایین در نتیجه جنسی که 90 تومن خریدی الان برای حفظ اون ارزش 110 تومن باید بفروشی . چون 110 تومن الان معادل 90 تومن قبل هستش.

خلاصه بگم وقتی نوسان شدید ایجاد میشه همه فروشنده ها با بدبینانه ترین حالت ممکن جنسشون رو می فروشن که به هیچ عنوان موقع جایگزینی جنس ضررنکنن . کلا در یه کشور ثبات و قابل پیش بینی بودن شرایط خیلی مهمه که کلا در ایران ثبات زیاد نداریم بخاطر همین اقتصادمون هم این مدلیه . ثبات هم همه جانبه هست . ثبات اقتصادی ، 30 یا سی ، فرهنگی ، اجتماعی و ... .

نه فرمول شما اشتباهه

درسته که کاسبی که 90 رو فروخته 100، الان باید کل 100 رو مجدد بده جای جنس جدید

اما سودش جایی نرفته، از حالت نقدی به جنس و سرمایه تبدیل شده

یعنی فروشنده که با 90 شروع کرده الان در اصل 100 سرمایه داره

البته این خود تورمه، من دارم می گم این تورم بده ولی شما داری سعی می کنی تورم رو قشنگ جلوه بدی !

با این فرمول شما خود این فروشنده  با دست خودش داره تورم رو تشدید می کنه، خودش باعث می شه که هر بار سودش رو بابت جنس بعدی بده

و هرچقدر هم بیاد سود اضافه تر بگیره و درصد تورم رو ببره بالاتر، باز خودش باید در خرید بعدی تمامش رو بده.

وقتی تو گرون می کنی و تورم میاری پای خودت هم گیر میفته و بقیه هم گرون می کنن

تو یک مورد سود بیشتر از فروش مثلا کامپیوتر می گیری اما فردا خودت نون می خوای لباس می خوای دکتر و درمان می خوای

یک چیز (مثلا کامپیوتر) رو خودت می تونی ارزون داشته باشی اما هزارتا چیز رو هم باید با قیمتی بیشتر از دیروز بخری !

اما اگه هیچکی فرت و فرت در افزایش قیمت همکاری نکنه و به همون سود 10 قناعت کنه، سود مشخص و با ارزشش ثابت می مونه

کلا کامنتت مثال مردمی بود که همه ته چاه گیر کردن و تنها راه خروج از چاه رو در کندن و عمیق تر کردن چاه می بینن !!!

بکن برادر بکن. از این راه خروج دورتر می شیم اما لاقل از اون طرف زمین در میایم ! بلاخره انجام هرکاری از سخت ترین راهش باحال تره !

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

هیچ قیمتی رو ما از خودمون افزایش ندادیم که خودمون بیاریمش پایین 

شما همیشه تلاش می کنی که تقصیر رو گردن وارد کننده بندازی اما نقش خود شخص شما هم در این قضیه کمتر از وارد کننده نیست !

در برابر دستور از "بالا" هم که هیچ مخالفتی ندارید و همیشه خیلی خوشحال از این دستورات استقبال می کنید !

کارتون گیره؟ مجبورید؟ اتفاقا برعکسه و این وارد کننده ست که به شما محتاجه ! می خواد خودش بره یه دونه یه دونه قطعه بفروشه؟!

اگه شما هماهنگ با مقداد و آریا و یکی دوتا پخش کننده اصلی دیگه باهم به دستور افزایش قیمت وارد کننده نه بگید،

یک بار برای همیشه جلوی این دامن زدن به تورم در بخش سخت افزار گرفته می شه

اما خب  یک طرف این قضیه همکاره، یک طرف هم مردم، خودمون رو عشقه و مردم هم که اصلا آدم نیستن !

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...