رفتن به مطلب

استفاده از هارد SSD به عنوان کش

Ar1ian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
یک هارد 120GB SSD دارم چون فضاش خیلی کمه میخوام به عنوان کش استفاده کنم مثل لپتاپ ها ...
امکانش هست چنین کاری کنم ؟

لینک به دیدگاه

SATA Controller رو از توی بایوس روی RAID قرار بده.

روی هارد دیسک ویندوز نصب کن، و بعد همه ی درایور ها شامل Intel RAPID Storage هم نصب کن.

بعد سیستم که بالا اومد، Intel Rapid Storage رو باز کن از داخل منوی بالا Accelerate رو انتخاب کن. اونجا میتونی SSD رو ببینی، کل فضای SSD رو به Smart Response Technology  اختصاص بده.

بعدش حالت Maximised Mode رو بگذار و سیستم رو تنظیم کن.

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر یعنی چی این ?

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود

کارایی و روانی سیستم عامل نسبت به وقتی که ویندوز روی ssd نصب باشه افت می کنه. بهتره ویندوز و برنامه های ضرورتر رو روی ssd بریزی به شکلی که دست کم 30 گیگ فضای خالی داشته باشه و بقیه ی برنامه ها رو روی هارددیسک بنصبی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

کارایی و روانی سیستم عامل نسبت به وقتی که ویندوز روی ssd نصب باشه افت می کنه. بهتره ویندوز و برنامه های ضرورتر رو روی ssd بریزی به شکلی که دست کم 30 گیگ فضای خالی داشته باشه و بقیه ی برنامه ها رو روی هارددیسک بنصبی.

خب وقتی میشه از هارد SSD به عنوان کش استفاده کرد که بهتره ... الان حدود 40 گیگ فضای خالی داره درایوم اما هنوز برنامه هایی که نیاز هست رو نصب نکردم و ضمن اینکه چون برنامه های 3D کار میکنم نمیشه آدرس کشش رو عوض کرد و سریع فضا رو اشغال میکنه ...

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، rezarasnani گفته است :

با اجازه استارتر یعنی چی این ?

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

اختیار دارید

شما وقتی یه لپتاپ بگیری معمولاً 8 گیگ 16 گیگ ... به عنوان SSD در نظر میگیرند ! اون حجم از هارد به عنوان کش استفاده میشه تا سرعت انجام کار ها بالا بره حالا من هم میخواستم هارد SSD رو درکامپیوتر خودم به صورت کش استفاده کنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/10, 11:10:30، ARMIN گفته است :

SATA Controller رو از توی بایوس روی RAID قرار بده.

روی هارد دیسک ویندوز نصب کن، و بعد همه ی درایور ها شامل Intel RAPID Storage هم نصب کن.

بعد سیستم که بالا اومد، Intel Rapid Storage رو باز کن از داخل منوی بالا Accelerate رو انتخاب کن. اونجا میتونی SSD رو ببینی، کل فضای SSD رو به Smart Response Technology  اختصاص بده.

بعدش حالت Maximised Mode رو بگذار و سیستم رو تنظیم کن.

الان همه چی اوکیه ؟؟3.jpg

لینک به دیدگاه

حافظه 120 گیگی واسه نصب ویندوز کمه  ؟

برادر من این اطلاعات اول باید از روی هارد خونده بشه و بعد به اس اس دی منتقل.

یعنی شما عملا داری با سرعت هارد کار می کنی و اس اس دی هم مجبوره با سرعت هارد کار کنه !

شما می تونی ویندوز رو روی خود اس اس دی بنصبی که هم اجرا و هم کش با سرعت اس اس دی باشه

فقط بازی یا فایل های حجیم رو جای دیگه ذخیره کنی

خود ویندوز خالی و درایورها که بیش از 30 - 40 گیگ فضا نمی خواد

یعنی شما می مونی و حداقل 80 گیگ واسه نصب برنامه های جانبی، که واقعا کم نیست

یک راه دیگه هم افزایش رمه، رندوم اکسس مموری کارش همین کشه و سرعتش بسیار بیشتر از هر هاردیه

لینک به دیدگاه

با سلام 

تاپیک آموزنده ا ی بود. اگه مقدار رم شما زیاده میتونی از حافظه رم به عنوان کش استفاده کنی من یک بار این کار رو کردم نتایج بنچمارک ها عجیب افزایش پیدا میکنن ولی تو سرعت سیستم چیز خاصی حس نکردم. تست زیر رو برای ssd و حالتی که از رم برای کش استفاده شده رو ببین

crystalmark.png

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

حافظه 120 گیگی واسه نصب ویندوز کمه ? ؟

برادر من این اطلاعات اول باید از روی هارد خونده بشه و بعد به اس اس دی منتقل.

یعنی شما عملا داری با سرعت هارد کار می کنی و اس اس دی هم مجبوره با سرعت هارد کار کنه !

شما می تونی ویندوز رو روی خود اس اس دی بنصبی که هم اجرا و هم کش با سرعت اس اس دی باشه

فقط بازی یا فایل های حجیم رو جای دیگه ذخیره کنی

خود ویندوز خالی و درایورها که بیش از 30 - 40 گیگ فضا نمی خواد

یعنی شما می مونی و حداقل 80 گیگ واسه نصب برنامه های جانبی، که واقعا کم نیست

یک راه دیگه هم افزایش رمه، رندوم اکسس مموری کارش همین کشه و سرعتش بسیار بیشتر از هر هاردیه

سلام

بنده با نرم افزارهای سنگین مثل 3Ds max کار میکنم در نتیجه نمیشه تو یک درایو دیگه نصب کرد چون بعداً برای پلاگین ها به مشکل بر میخوری ... حتی آدرس کش فایل هارو نمیشه تغییر داد خب شما 4 تا از این برنامه ها که برای کارت هست نصب کنی به راحتی  فضای هاردت رو اشغال میکنه ! قبلاً هم سیستم عامل رو اس اس دی نصب بود وقتی تند تند با پر شدن هارد مواجه میشدی نمیتونستی بیخیال باشی ...

من یک برنامه مدیریت شده رو لپتاپ استفاده میکردم که به شدت دنبال اونم راحت میشد به کمک اون کاری کرد که چه چیزهایی کش بشوند تا فقط تو اون مورد استفاده بشه ! من فقط بوت شدن سیستم و اجرای روون چندتا برنامه برام کافیه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

با سلام 

تاپیک آموزنده ا ی بود. اگه مقدار رم شما زیاده میتونی از حافظه رم به عنوان کش استفاده کنی من یک بار این کار رو کردم نتایج بنچمارک ها عجیب افزایش پیدا میکنن ولی تو سرعت سیستم چیز خاصی حس نکردم. تست زیر رو برای ssd و حالتی که از رم برای کش استفاده شده رو ببین

crystalmark.png

سلام

رم سیستمم 16 هستش تاحالا امتحان این مورد رو امتحان نکردم اما فکر کنم حتماً ارزش امتحان داره ... آموزش خاصی داره ؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ar1ian گفته است :

سلام

رم سیستمم 16 هستش تاحالا امتحان این مورد رو امتحان نکردم اما فکر کنم حتماً ارزش امتحان داره ... آموزش خاصی داره ؟

ایسوس یک نرم افزار داره به اسم ramcache که خیلی راحت این رو باهاش میشه انجام داد نمیدونم با مادربردهای دیگه کار کنه یا نه ولی نرم افزار های دیگه ای هم هستن مثل PrimoCache ، VeloRAM RAM، IntelliMemory که البته من تا حالا ازشون استفاده نکردم

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1395/10/10, 10:24:52، Ar1ian گفته است :

سلام دوستان
یک هارد 120GB SSD دارم چون فضاش خیلی کمه میخوام به عنوان کش استفاده کنم مثل لپتاپ ها ...
امکانش هست چنین کاری کنم ؟

ببخشید نمیدونم چرا منفی داده بودم 

تصحیح کردم

ویرایش شده توسط KR Modir
لینک به دیدگاه

در در 1395/10/12, 02:25:32، maximal10 گفته است :

با سلام 

crystalmark.png

ببخشید ولی به چه دردی میخوره؟ ینی اولا به رم ها فشار نمیاد؟ ثانیا چه استفاده ای میشه کرد ازین کار؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...