رفتن به مطلب

چند مشکل با r9 290x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ، خسته نباشید ، بنده این کارت رو گرفتم و چند تا مشکل دارم ، ممنون میشم کمکم کنید.

1. این کارت کویل واین داره ، ولی فقط روی سیستم خودم ، پاور الآنم Green  785b Gaming هستش ، به نظرتون می تونه مشکل از اون باشه؟

2. بعد از مشکل کویل واین اومدم دست به خلاقیت زدم و نرم افزار سافایر تریکس رو نصب کردم ، توسط این نزم افزار فرکانس حافظه رو از 1250 آوردم روی 1249 و کویل واین تا 90 درصد رفع شد، یعنی صداش خیلی کمتر شد به طوری که شنیده نمی شد.  سوالم اینه که با فقط همین 1 مگاهرتز ، بازی ها خیلی م فریم میدن ، مثلا برای تست ac Syndiate ریختم ولی اصلا فریم نمی داد ، شاید 15 فریم بر ثانیه بود ، مشکلش چیه؟

3. طبق چند تا راهنما بر آن شده ایم که برای این کارت بک پلیت بسازم ، با توجه به اینکه برای سوار کردن بک پلیت باید پیچ های برد PCB رو باز کنم ، در آینده برای فروش کارت مشکلی نخواهم داشت ؟ چون کارت گارانتی در ایران نداره.

4.کارت یکم داغه ، نظر دوستان برای خنک تر کردنش چیه ؟ (با 20 -30 تومن)

لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

با سلام

بنظرم رد کن بره برو دنبال یک مدل دیگه دوست گرامی

به این همه دردسر و زحمت نمی ارزه

لینک به دیدگاه

والا منکه مدل رفرنسشو حدود 3 ساله دارم هیچ مشکلی نداشتم با پاور 650وات گرین

فقط مشکل حرارت داره که مطمئنا مهندسی شده خودش نپوکه

یه کیس خنک با حداقل 3تا فن کارشو راه میندازه با یه نرم افزار msi afterburner

لینک به دیدگاه

مشکل شماره 2 خیلی روی مخه  ،هیچ کاری نمیشه کرد ، درایور هاشم اپدیته

لینک به دیدگاه

سلام مشکل کویل واین یا نویز چوک تو کارت های رده بالا طبیعیه. سر همین قضیه زنگ زدم گارانتی گفتن طبیعیه و مشکلی به وحود نمیاره. دلیلشم تا جایی که میدونم یه قطعه درست کار نمیونه مثل چوک و صدایی شبیه قژ قژ یا شبیه نشدی برق میده.

شما v synce بازی رو فعال کن و کلاک رو دست نزن به حالت اول برگردون. 

یا میتونی با msi afterburner تا یه فریمی محدود کنی که دیگه صدا نده.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما این کارتو بفروشید یه ۱۰۶۰ یا rx۴۸۰ بخرید خیلی خیلی بهتر هست. اصلا به زحمتش و کار اضافه نمیارزه. دیگه دوره اش گذشته. یادش به خیر یه زمانی ماینرها این کارتارو ۵ تا ۵ تا میخریدن ماین میکردن.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام مشکل کویل واین یا نویز چوک تو کارت های رده بالا طبیعیه. سر همین قضیه زنگ زدم گارانتی گفتن طبیعیه و مشکلی به وحود نمیاره. دلیلشم تا جایی که میدونم یه قطعه درست کار نمیونه مثل چوک و صدایی شبیه قژ قژ یا شبیه نشدی برق میده.

شما v synce بازی رو فعال کن و کلاک رو دست نزن به حالت اول برگردون. 

یا میتونی با msi afterburner تا یه فریمی محدود کنی که دیگه صدا نده.

سلام. شطرنج ویندوذ 7 هم صدا میده!

در 2 ساعت قبل، Solo گفته است :

دوست عزیز شما این کارتو بفروشید یه ۱۰۶۰ یا rx۴۸۰ بخرید خیلی خیلی بهتر هست. اصلا به زحمتش و کار اضافه نمیارزه. دیگه دوره اش گذشته. یادش به خیر یه زمانی ماینرها این کارتارو ۵ تا ۵ تا میخریدن ماین میکردن.

سلام . این کارت رو برای یک چیز دیگه خریدم ، با 1070 هم عوضش نمی کنم ، در ضمن یک سوالی هست خیلی منو درگیر کرده ، این ماین یعنی چی؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام. شطرنج ویندوذ 7 هم صدا میده!

سلام.
رو شطرنج ویندوز صدا دادن فک کنم کویل واین نباشه. چون کویل واین برای استفاده از یه حدی بیشتر هست. اینکه شما 1 عدد از کلاک کم کردی و فریم بازی اومده زیر 20 یعنی یه جای کار میلنگه.
شما با یه کارت دیگه با همین شرایط اگر میتونی تست کن اگر بی مشکل بود احتمالا کارت در حال فوت هست.
هزینه های دیگه هم که گفتی روش بکنی هزینه اضافس. اون 20 30 تومن هزینه کولینگ و  50 60 تومن بک پلیت رو بزار رو قیمت فروشش و یکی دیگه بخر. همین 290 هم بخر ولی این مدل رو نگه ندار.

لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان یک سوال دیگه هم هست.
به من گفتن که مشکل پاورته به دو دلیل :
ریل 12 ولت پاور باید دقیقا دقیقا دقیقا 12 ولت بده ولی پاور من 11.88 میده
و این که می گن توی جی پی یو ذد ، در بخش سنسور ها ، سومی و چهارمی از پایین مربوط به ورودی و خروجی برق به گرافه ، میگن جمع اون 2 تا حتما باید بیشتر از 300 بشه ، اینا درسته یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.
رو شطرنج ویندوز صدا دادن فک کنم کویل واین نباشه. چون کویل واین برای استفاده از یه حدی بیشتر هست. اینکه شما 1 عدد از کلاک کم کردی و فریم بازی اومده زیر 20 یعنی یه جای کار میلنگه.
شما با یه کارت دیگه با همین شرایط اگر میتونی تست کن اگر بی مشکل بود احتمالا کارت در حال فوت هست.
هزینه های دیگه هم که گفتی روش بکنی هزینه اضافس. اون 20 30 تومن هزینه کولینگ و  50 60 تومن بک پلیت رو بزار رو قیمت فروشش و یکی دیگه بخر. همین 290 هم بخر ولی این مدل رو نگه ندار.

کارت در حال چیه ؟
و راستی ، فکر کنم اون مشکل خود گیمه چون توی اساسین روگ مشکلی نداره. 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

کارت در حال چیه ؟
و راستی ، فکر کنم اون مشکل خود گیمه چون توی اساسین روگ مشکلی نداره. 

ممکنه به دلیل ماین ضعیف شده باشه.

ماین نمیدونم برای چیه ولی اینجوریه که کارت رو نه یکی دوتا بیش از 3 تا رو میگیرن میبندن! فاصلشونو حدس بزن! بعد مثلا 40 روز یه کله تو ماکسیمم فشار ممکن کارتا کار میکنن! دما و فشاری که به کارت میاد رو هم خودت فرض کن دیگه. بعدش جوریه که کارتو به اسم کارکرده میفروشن!

خب تست کن. تو اساسین عادی بازی کن. بعد  v sync روشن کن برو تو بازی ببین صدا چه قد فرق میکنه. بعد برو اون 1 کلاک رو کم کن v sync رو هم خاموش کن برو تو بازی ببین بازم فرقی میکنه یا نه.
تو چنتا بازی تست کن ببین نتیجه چیه. اگر با همون یه کلاک یهو کارت میخابه این غیر عادیه.
اینکه با شطرنج هم کارت زیر فشار میره غیر عادیه! این سری که شطرنج بالا اوردی با gpu z ببین چه قد جی پی یو درگیره.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

ممکنه به دلیل ماین ضعیف شده باشه.

ماین نمیدونم برای چیه ولی اینجوریه که کارت رو نه یکی دوتا بیش از 3 تا رو میگیرن میبندن! فاصلشونو حدس بزن! بعد مثلا 40 روز یه کله تو ماکسیمم فشار ممکن کارتا کار میکنن! دما و فشاری که به کارت میاد رو هم خودت فرض کن دیگه. بعدش جوریه که کارتو به اسم کارکرده میفروشن!

خب تست کن. تو اساسین عادی بازی کن. بعد  v sync روشن کن برو تو بازی ببین صدا چه قد فرق میکنه. بعد برو اون 1 کلاک رو کم کن v sync رو هم خاموش کن برو تو بازی ببین بازم فرقی میکنه یا نه.
تو چنتا بازی تست کن ببین نتیجه چیه. اگر با همون یه کلاک یهو کارت میخابه این غیر عادیه.
اینکه با شطرنج هم کارت زیر فشار میره غیر عادیه! این سری که شطرنج بالا اوردی با gpu z ببین چه قد جی پی یو درگیره.

سلام . شطرنج رو تست کنم بعد میرم اساسین
شانس ما هم اینا افتاده وسط امتحانام

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام . شطرنج رو تست کنم بعد میرم اساسین
شانس ما هم اینا افتاده وسط امتحانام

شطرنج رو تست کردم ، موقع حرکت هر یک مهره میره روی 100 و بر میگرده

لینک به دیدگاه

دادا چه صدایی میده؟!

مال من فقط صدای فنش میاد با توجه به اینکه خود کیس 5تا فن داره

اصلا نویزی ندارم باهاش حتی تو بازیای سنگین

لینک به دیدگاه

داداش مشکلت با سیندیکیت بخاطر سیندیکیته. با یه بازی امتحان کن که بهینه باشه برا پی سی نه با سیندیکیت.

اون که با یه حرکت میره رو صد طبیعیه. شما تو دسکتاپ رفرش هم کنی میره رو صد. چرا چون داره از کارت استفاده میکنه سیستم تو اون لحظه. البته اینی که گفتم واسه وقتی صادقه که این روی صد رفتن لحظه ای باشه. در کل پیشنهاد میکنم حساس نباشی. رو یه بازی خوب تست کن مشکلی نداشت خودتو خسته نکن. مثل بتلفیلد 4 یا بتلفیلد 1. فالوت 4. اینا بهینن و مشکلی با پی سی ندارن. اون فریم ندادن سیندیکیت واسه خود بازیه.

من حدس میزنم مشکلتون با صدای فنای خود کارت باشه. تست کردین؟ msi after burner نصب کن باهاش دستی درصد فنو تعیین کن. مثلا بذار رو 50 درصد همیشه بچرخه ببین مشکلت حل میشه یا نه. اینجوری تست کن رو درصدای مختلف. در ضمن واسه کارتای سری 200 ای ام دی دمای نرمال تا 90 درجه هست. یعنی تا 90 هم بره مشکلی نداره و این کارت برای این دماها ساخته شده.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش مشکلت با سیندیکیت بخاطر سیندیکیته. با یه بازی امتحان کن که بهینه باشه برا پی سی نه با سیندیکیت.

اون که با یه حرکت میره رو صد طبیعیه. شما تو دسکتاپ رفرش هم کنی میره رو صد. چرا چون داره از کارت استفاده میکنه سیستم تو اون لحظه. البته اینی که گفتم واسه وقتی صادقه که این روی صد رفتن لحظه ای باشه. در کل پیشنهاد میکنم حساس نباشی. رو یه بازی خوب تست کن مشکلی نداشت خودتو خسته نکن. مثل بتلفیلد 4 یا بتلفیلد 1. فالوت 4. اینا بهینن و مشکلی با پی سی ندارن. اون فریم ندادن سیندیکیت واسه خود بازیه.

من حدس میزنم مشکلتون با صدای فنای خود کارت باشه. تست کردین؟ msi after burner نصب کن باهاش دستی درصد فنو تعیین کن. مثلا بذار رو 50 درصد همیشه بچرخه ببین مشکلت حل میشه یا نه. اینجوری تست کن رو درصدای مختلف.

سلام. هیچ کدوم رو ندارم :|
ولی درت رالی دارم الآن میرم بنچ میگیرم. ممنون

لینک به دیدگاه

سلام . راستش دوباره همین طوری شد ، با تبدیل به 1249 اوریج 27 گرفت ، ولی با معمولی اوریج 46

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دادا چه صدایی میده؟!

مال من فقط صدای فنش میاد با توجه به اینکه خود کیس 5تا فن داره

اصلا نویزی ندارم باهاش حتی تو بازیای سنگین

توی نت به انگلیسی کویل واین سرچ کن ، این صدا رو میده

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام . راستش دوباره همین طوری شد ، با تبدیل به 1249 اوریج 27 گرفت ، ولی با معمولی اوریج 46

چ بد... کارت رو زیر فشار ببر دماش رو چک کن.

مثلا با یه بنچمارک سنگین ازش بگیر دماش رو مانیتور کن بعدش نتایجش رو با همین مدل که داری تو نت مقایسه کن. هم دما هم پرفرمنس.

فک کنم تفاوت داشته باشه.

در کل همونطور که قبل تر اشاره کردم کم کردن یه کلاک اصلا نباید این قدر تاثیر داشته باشه.

این وسط یه چیزی میلنگه. یا نرم افزاری مشکل داری یا خودت به جای 1 دونه 100 تا کم میکنی یا اینکه واقعا کارت مشکل داره.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

چ بد... کارت رو زیر فشار ببر دماش رو چک کن.

مثلا با یه بنچمارک سنگین ازش بگیر دماش رو مانیتور کن بعدش نتایجش رو با همین مدل که داری تو نت مقایسه کن.

فک کنم تفاوت داشته باشه.

در کل همونطور که قبل تر اشاره کردم کم کردن یه کلاک اصلا نباید این قدر تاثیر داشته باشه.

این وسط یه چیزی میلنگه. یا نرم افزاری مشکل داری یا خودت به جای 1 دونه 100 تا کم میکنی یا اینکه واقعا کارت مشکل داره.

سلامی دوباره ،
ببین یک نکته ای رو فهمیدم ،اگر موقعی که خود کامپیوتر داره حرکتشو انجام میده (به طور معمولی میره زیر بار و صدا میده) ، اگر روی نوار وظیفه یا هرچی دیگه کلیک کنم دیگه صدا نمیده.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلامی دوباره ،
ببین یک نکته ای رو فهمیدم ،اگر موقعی که خود کامپیوتر داره حرکتشو انجام میده (به طور معمولی میره زیر بار و صدا میده) ، اگر روی نوار وظیفه یا هرچی دیگه کلیک کنم دیگه صدا نمیده.

اسپیکرهاتم صدا میدن یا نه؟؟

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

نه

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

نه

خب پس پاورت اوکیه. چون واسه من این مشکل پیش اومد از پاورم بود و اسپیکرهام سوت میکشید.

میتونی بایوس گرافیک رو اپدیت کنید؟ کار سختیه البته.

اون تست ها رو هم بزن ببین چی میشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

خب پس پاورت اوکیه. چون واسه من این مشکل پیش اومد از پاورم بود و اسپیکرهام سوت میکشید.

میتونی بایوس گرافیک رو اپدیت کنید؟ کار سختیه البته.

اون تست ها رو هم بزن ببین چی میشه.

تست زدم ، ولی وسطای تست کم کم لک ها شروع میشد که دیگه آخراش خیلی فریم پایین میرفت ، بایوسش رو کجا بگیرم؟
در ضمن این کارت دوال بایوسه ،

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Daniel110 گفته است :

تست زدم ، ولی وسطای تست کم کم لک ها شروع میشد که دیگه آخراش خیلی فریم پایین میرفت ، بایوسش رو کجا بگیرم؟
در ضمن این کارت دوال بایوسه ،

دما چه جوریه وضعیتش؟؟
گوگل کن احتمالا شرکت سازنده داشته باشه بایوسش رو. البته گرافیک خیلی توصیه نمیشه اپدیت بایوسش.

میتونی با یه پاوردیگه هم تست کنی؟ یا ولتاژهاش رو مخصوصا 12 ولت رو وقتی فریم شدید پایین میاد رو مانیتور کن.

اگر همه چی اوکی بود همونیه که گفتم احتمالا کارتت زیر ماین بوده. اون نسل یعنی R9 2XX خیلی دلچسب بود برای ماین و خیلی تو بازار ماین شده هاش زیاد بود مخصوصا این مدل 290.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...