رفتن به مطلب

درخواست مشاور براي ارتقاي سيستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزيز.

AMD Athlon 64 3000+ Venice 1.81Ghz

Main: Asus A8n5X - Nvidia nForce 4

Ram:

2 x 512 (Not Dual channel-diffrenct cl) Cl 2.5

VGA: Asus 6200+ 256>512 Mb Turbo cash

من يه سيستم با اين مشخصات دارم اوركلاكش هم كردم و سي پي يو روي 2.25 بصورت پايدار كار ميكنه. ولي رمم خيلي پايينه و ميخواستم از دوستان راهنمايي بخوام كه چه پيشنهادي در مورد ارتقاي سيستم من داريد؟ ميخوام زياد خرج نشه ولي به يه حد قابل قبول برسه. اگر راهي نيست چه پيشنهادي براي اوركلاك و تايمينگش داريد. ليتينسي رم ها تقريبآ‌براي بر 2.5 هست ولي چون با هم مساوي نيستن اوركلاك نميشن فكر ميكنم. Sisoftsandra هم فكر ميكنم همچين اخطاري رو داده بود. ميتونم به جاي رم DDR1 از رم DDR2 استفاده كنم؟

اگر كسي از دوستان هم جايي رو سراغ داره كه بشه رم DDR1 با قيمت معقول تهييه كرد اطلاع بده.

ممنون

ویرایش شده توسط aqua
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهتره حداکثر بودجتون برای ارتقا رو بفرماییید و ذکر کنید که انتظاراتتون از سیستمی که میخاید ارتقا بدید چیه.سیستم شما در کل الان کاملا ضعیف هستش و تصور میکنم مادربردتون هم pci ex نباشه و AGp باشه که به این صورت باید پردازنده و رم وگرافیک و مینبورد عوض بشه (به دلیل عدم مطابقت بعد از تغییر ساختار مینبورد) حالا توی سیستم جدیدتون میشه گفت حتی یک گرافیک انبرد هم قدرتش از 6200 توربو کش شما قدرت بیشتری رو میتونه داشته باشه که اگر بخاید گرافیک سیستم در همین حد فعلی باشه نیازی به هزینه کردن برای خرید گرافیک نیستش.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما.

بودجه اي كه من ميتونم هزينه كنم حدود 200 تومن هستش و ميخام تا حدودي بتونم بازي هاي جديد رو رون تر اجرا كنم البته نه با گرافيك كامل و تمام جزئيات. چون همين الآن هم به زور آپديت درايور و اوركلاك و ديفرگ و غير فعال كردن سرويس هاي غير ضروري ويندوز و .. و پايين آوردن گرافيك بازي ها ميتونم اجراشون كنم ولي بعضآ frame rate پاييني دارن حتي در اين حالت.

گرافيك من PCI Express هست با كلاكينگ 400 و حافظه ي 512 و 64 bit و pixel shader v 3.0 داره و همونطور كه فرموديد از اكثر گرافيك هاي آنبورد موجود در بازار هم پايين تر هست. و متاسفانه در مورد اوركلاك انعطاف پذير نيست و احتمال ذوبش هست!

مين بوردم هم چيپست Nvidia nForce 4 داره و 939 پين هست و بعپي سري هاي اينتل و amd رو ساپورت ميكنه و تنهاي پردازنده اي كه بالاتر از پردازنده ي فعليم هسات و مين بوردم ميتونه ساپورت كنه AMD Athlon 64 FX هست كه مثل پردازنده ي خودم هست ولي از سري FX.

در مورد رم هم 2 تا 512 دارم از نوع DDR1 كه متاسفانه همين باعث شده نتونم رمم رو اضافه كنم چون DDR1 كمياب و گرون شده الآن.

پياشاپيش از راهنماييتون ممنون

لینک به دیدگاه

blink.gif

هم intel رو ساپورت می کنه هم amd؟!

به هر حال اگه فرض رو بر این حالت بزاریم که شما فقط نیاز به تغییر cpu - ram - main - vga داشته باشین فکر کنم این قطعات انتظار شمارو بر آورده کنن.

cpu:AMD Athlon II X2 250

66000

mainboard: MSI 770T-C35

56000

ram:Kingston 2GB 1333

28500

vga:MSI N210 1G DDR3

74000

جمع:225000 تومان

من دیگه بیشتر از این نتونستم ارزون جمع کنم البته سی پی یو رو یه مدل سمپرون (AMD SEMPRON 140)دیدم تو سایت ولی دیگه خیلی ضعیف میشد واسه همین نزدم اونو .

امیدورام بقیه بتونن بیشر کمک کنن .

همه قطعات تو سایت موجودن شاید اگه با آقای حسینی چونه بزنی ارزون ترم بدهtongue.gif

لینک به دیدگاه

blink.gif

هم intel رو ساپورت می کنه هم amd؟!

به هر حال اگه فرض رو بر این حالت بزاریم که شما فقط نیاز به تغییر cpu - ram - main - vga داشته باشین فکر کنم این قطعات انتظار شمارو بر آورده کنن.

cpu:AMD Athlon II X2 250

66000

mainboard: MSI 770T-C35

56000

ram:Kingston 2GB 1333

28500

vga:MSI N210 1G DDR3

74000

جمع:225000 تومان

من دیگه بیشتر از این نتونستم ارزون جمع کنم البته سی پی یو رو یه مدل سمپرون (AMD SEMPRON 140)دیدم تو سایت ولی دیگه خیلی ضعیف میشد واسه همین نزدم اونو .

امیدورام بقیه بتونن بیشر کمک کنن .

همه قطعات تو سایت موجودن شاید اگه با آقای حسینی چونه بزنی ارزون ترم بدهtongue.gif

معذرت ميخام. منظورم اين بود كه چيپست nForce 4 هم براي اينتل توليد شده و هم براي Amd البته جمله هام يه سره شد بد منظورمو رسوندم خودمم قاطي كردم!!!:D (939 پين براي اينتل! @};- )

ممنون از راهنماييتون.خيلي كمك كرديد.B)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...