رفتن به مطلب

چند سوال در مورد RAM

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان این دو سری رم چه تفاوتی با هم داره و علت تفاوت قیمتشون چیه؟از نظر مشخصات که به نظر یکی میان

http://lioncomputer.ir/product/6657/رم+جی+اسکیل+Trident+Z+16GB+8GBx2+3200Mhz+CL16+DDR4/

http://lioncomputer.ir/product/6988/رم+جی+اسکیل+Ripjaws+V+16GB+8GBx2+3200Mhz+CL16+DDR4/

و سوال دوم اینکه چه تفاوتی بین یه رم با کلام 2800 و فعال کردن xmp  و یه رم با کلاک 3200 و فعال کردن xmp وجود داره؟

اگه پروفایل xmp قدرت اون ها بسیار بالا میبره ایا خرید رم با کلاک بالاتر کار درستیه؟

و اگه فرکانس رم یه مادربرد 3333OC  ذکر شده باشه ایا به سرعت بالاتری هم دست پیدا میکنه یا این اخرین توانشه؟

با تشکر

ویرایش شده توسط 303
لینک به دیدگاه

سلام 

تفاوت قیمت رم ها بخاطر اینه که اون سری tridentz برای اور کلاک فرکانس بهتره،اما در فرکانس خودشون فرقی نمیکنن،با اورکلاک فرکانس سرعت میره بالاتر اما در حد یک تا دو درصد تو اینترنت بنچمارک رو ببینید متوجه میشید،در مورد مادربرد هم بله اون اخرشه،چون دیگه مادربورد رو نمیشه اورکلاک کرد

لینک به دیدگاه

درود پولتو الکی بیرون نریز تو 1151 نهایت فرکانس استاندار 2133 هستش(البته بسته به مادربورد میشه با اورکلاک تا 3200 هم ساپورت کرد من استانداردشو گفتم) و تو 1150 ، 1600

رم اولی با فعال سازی ایکس ام پی به 3200 می رسه و مادربورد سری اورکلاک میخواد دومی هم به 2800 می رسه. تو بازی ک فرقی ندارن اگه برا بازی میخوای. اگه برای رندر و کارای سنگین میخوای بحث فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود پولتو الکی بیرون نریز تو 1151 نهایت فرکانس استاندار 2133 هستش(البته بسته به مادربورد میشه با اورکلاک تا 3200 هم ساپورت کرد من استانداردشو گفتم) و تو 1150 ، 1600

رم اولی با فعال سازی ایکس ام پی به 3200 می رسه و مادربورد سری اورکلاک میخواد دومی هم به 2800 می رسه. تو بازی ک فرقی ندارن اگه برا بازی میخوای. اگه برای رندر و کارای سنگین میخوای بحث فرق میکنه.

بله برای رندر و کار سنگین میخوام و توی LGA2011-3 چطور؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، 303 گفته است :

بله برای رندر و کار سنگین میخوام و توی LGA2011-3 چطور؟

پس قضیه فرق کرد. برای رندر فرکانس هرچی بیشتر بهتر

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

پس قضیه فرق کرد. برای رندر فرکانس هرچی بیشتر بهتر

الان مادربرد تو مشخصات تا 3333OC  ساپورت میکنه

الان با چه فرکانسی بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، 303 گفته است :

الان مادربرد تو مشخصات تا 3333OC  ساپورت میکنه

الان با چه فرکانسی بگیرم؟

برای مشاوره ی تخصصی تر بهتره از دوستان باتجربه تر کمک بگیرین. بنده در زمینه ی رندر و پردازش سنگین تجربه ای ندارم. اینکه این مین تا 3333 ساپورت میکنه یعنی حداکثرش هست. شما میتونی همون 3200 رو بگیری. در ضمن توصیه میکنم به بنچمارکای رمای مورد نظرتون هم توجه کنین ببینین ارزش داره بخاطر فرکانس بیشتر این همه خرج کنین؟ منظور بنده اینه کارایی نسبت به قیمتش درچه حدیه. 

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

رم دو پارامتر داره که مستقیما رو پرفرمنس تاثیر میزاره.

یکیش فرکانس هست و دومیش تایم تاخیر یا CL.

فرکانس هرچی بالاتر باشه بهتره و تایم تاخیر هرچی کمتر باشه بهتره.

بهترین رمی که میتونید بگیرید فرکانس 3200 و تاخیر cl14 هست چون اگرم به فرکانس بالاتر نیاز داشته باشید با اور به 3400 و cl16 میشه رسید باهاش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...