رفتن به مطلب

چه مادربردهایی قابلیت نصب کولر مایع رو دارند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
چه مادربردهایی قابلیت نصب کولر مایع رو دارند؟چطوری باید بفهمیم یه مادربرد این امکان رو داره؟
مثلا مادربرد MB MSI 870S-G46 FX قابلیت نصب واتر کولر رو داره؟

لینک به دیدگاه

درود

برای همه ی مادربوردهای خانواده ی  atx ممکنه. در واقع ربط چندانی به مادربورد نداره و کولر مایع باید چفت و بستهای لازم برای پردازنده ی مورد نظر رو داشته باشه. در بخش مشخصات هر کولری نوشته می شه که با چه پردازنده هایی سازگاره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

همه مادربردهایی که سوکت حداقل سه پین فن پردازنده داشته باشن

به عبارت ساده تر همه مادربردها حتی قدیمی ترین مدل ها

کانکتور واتر کولر رو هم به همون سوکت فن پردازنده وصل می کنی

لینک به دیدگاه

من تا حالا واتر کولر نداشتم.نمیدونم چطوریه؟

دو تا عکس از مادربرد فرستادم . یعنی باید این پیچ هایی که تو عکس مشخص کردم رو باز کرد و پیچ واتر کولر روبست؟

1.PNG

2.PNG

لینک به دیدگاه

هیچ چیزی از مادربورد نیاز نیست باز بشه. یک کولر که سازگاری با سوکت am3 داشته باشه تهیه کن، کولر فعلی رو باز کن، و کولر جدید رو از روی راهنماش بنصب.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

هیچ چیزی از مادربورد نیاز نیست باز بشه.

پس این قطعات داخل جعبه برای چیه؟ GREEN GLACIER 120

green 120.PNG

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، linuxkaranir گفته است :

پس این قطعات داخل جعبه برای چیه؟ GREEN GLACIER 120

اینها همان چفت و بستهایی هستند که برای نصب بلاک کولر روی پردازنده استفاده می شن.

لوازم سوکت 1155 و 1150 و 1151 اینتل با سوکت 2011 اینتل متفاوتند، همین طور برای amd با هر دوی اونها تفاوت داره. البته مشترکاتی هم دارند. در لینک زیر ردیف آخر مشخصات فنی کولر نوشته شده که با am3 سازگاری داره:

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=GLC120A_Compact_Water_Cooling

لینک به دیدگاه

دقیقا باید همون 4 تا پیچ رو باز کنی و پایه کولر سابق رو کلا در بیاری

بعد بلاک آبی رو بذاری رو سی پیو

تو عکس آخر اون پایه سیاه مال پردازنده اینتله پس هیچی

4 تا پایه هست که دوتا کوچیکه از جلو بلاک رو می گیره و دوتا بزرگه هم از پشت،

پیچ هم از بین این دوتا رد می شه و از جلو بسته می شه

لینک به دیدگاه

آقای بهمنیان میگه هیچی از مادربرد نباید باز شه. آقای SaeedEminem2 میگه باید 4 تا پیچ رو باز کنی .  کدوم درسته؟9_9

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، linuxkaranir گفته است :

آقای بهمنیان میگه هیچی از مادربرد نباید باز شه. آقای SaeedEminem2 میگه باید 4 تا پیچ رو باز کنی .  کدوم درسته؟9_9

دوست گرامی من ممکنه اشتباه کرده باشم چون مدتهاست برای am3 کولر نبسته ام و تا جایی که یادمه چیزی از مادربورد باز نمی کردم. اگر اون پیچها مطابق با جای سورخهای بلاک هستند باید باز بشن. لینک زیر رو ببین، برای همه ی کولرها کمابیش همین طوره، برای کولر مایع به جای اون هیتسینک بزرگ بلاک بسته می شه.

http://www.overclock.net/t/1322128/guide-installing-cooler-master-hyper-212-evo-plus-x-on-sockets-775-115x-1366-2011-v3-am2-am3-fm1-fm2

الان روی پردازنده ت  فن اصلیه؟ در هر حال از کولر طوری که اطرافش مشخص باشه عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دوست گرامی من ممکنه اشتباه کرده باشم چون مدتهاست برای am3 کولر نبسته ام و تا جایی که یادمه چیزی از مادربورد باز نمی کردم. اگر اون پیچها مطابق با جای سورخهای بلاک هستند باید باز بشن. لینک زیر رو ببین، برای همه ی کولرها کمابیش همین طوره، برای کولر مایع به جای اون هیتسینک بزرگ بلاک بسته می شه.

http://www.overclock.net/t/1322128/guide-installing-cooler-master-hyper-212-evo-plus-x-on-sockets-775-115x-1366-2011-v3-am2-am3-fm1-fm2

الان روی پردازنده ت  فن اصلیه؟ در هر حال از کولر طوری که اطرافش مشخص باشه عکس بگذار.

بله فن اصلیه . فن کولر مستر به سفارش شرکت AMD برای پردازنده AMD ATHLON X4 860K هست. که من گذاشتم روی AMD ATHLON X4 760K
اینم عکسش:

photo_2017-01-07_16-01-02.jpg

photo_2017-01-07_16-01-07.jpg

video_2017-01-07_15-41-24.mov

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، linuxkaranir گفته است :

بله فن اصلیه . فن کولر مستر به سفارش شرکت AMD برای پردازنده AMD ATHLON X4 860K هست. که من گذاشتم روی AMD ATHLON X4 760K

برای اشتباهم پوزش می‌خوام. متوجه گیره‌ی فن اصلی روی ماردبورد نبودم.بله باید باز بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این که شما گاهی اوقات مجبور میشوید برای نصب کولر پیچهای کنار سوکت را باز کنید مختص واتر کولر نیست .بسیاری از کولرهای حرفه ای هم نیازه که پیچها باز بشه مشکلی هم پیش نمیاد راهنمای کولر هم نگاه کنید کامل روش نصب را یاد میده و جای نگرانی نیست .شاید واتر کولری هم باشه که میاز به باز کردن پیچ نباشه و حالت گیره ای مثل کولر معمولی نصب بشه .اما عموما نیازه که پیچها باز بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...