رفتن به مطلب

مشکل در کارت لایتبنگ msi

mdms
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان 

یک کارت hd 6970 لایتینگ هست که تصویر نمیده و چند تا از led های کنار کارت به رنگ قرمز هستن من تا به حال کارت لایتینگ نداشتم و به همین خاطر نمی دونم اون led ها برای چی هستن لطفا دوستان راهنمایی کنن 

دو مورد به پیوست هست یکی صدا روشن شدن سیستم و دومی عکس اون led ها 

پیشاپیش با تشکر از شما

WP_20170105_11_35_07_Pro.jpg

Recording (5).m4a

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

کارتو تازه رو مادربرد نصب کردی؟ یا قبلا تصویر می داد؟

لینک به دیدگاه

قبلا تصویر میداده بعد یکم بازی در میاورده ولی با جابه جا کردن روی اسلت های pci تصویر میداده ولی از یه جایی به بعد دیگه کلا رفته و الان همچین وضعی داره 

دوستمون دو تا لینک دادن که یکیش فندق شکن نیاز داشت که نمی تونستم باز کنم ( روی سیستمم با توجه به نرم افزار های موجود نمی تونم نصب کنم ) اما تو لینک دوم عکسی که قرار داده بود با عکس کارت من یکیه به خاطر همین فکر می کنم ربطی به اون led ها نداشته باشه 

لینک به دیدگاه

اولا مطمئن شو که کارت به درستی و تا انتها تو اسلات فرو رفته و کامل جا خورده

دوما ممکنه کابل برقت مشکل داشته باشه. اگه پاورت کابل دیگه داره عوض کن. اون رو هم دقت کن که محکم جا بخوره

سوما بعد از این دو مورد اگه بازم تصویر نداد، کابل برق رو از پریز بکش و باتری سکه ای رو از روی مادربرد در بیار و چند ثانیه بعد جا بزن

کابل برق به کیس وصل باشه بایوس ریست نمی شه

لینک به دیدگاه

کابل برق رو مطمئن هستم چون اون یکی کارتم رو وصل می کنم مشکلی نداره 

واون هم چون چند بار تا به حال کارت رو تو دوتا سیستم جا زدم اجتمال این مشکل کم هست یک بار شاید خوب جا نره بقیه موارد پس چرا مشکل داره

فکر نکنم ربطی به بایوس داشته باشه چون اون یکی کارت رو میزنم مشکلی نیست 

لینک به دیدگاه

معمولا وقتی قطعات سخت افزاری جدا یا وصل بشه تصویر مانیتور می ره و تا بایوس ریست نشه بر نمی گرده

لینک به دیدگاه

خب بزارید برم یه تست بکنم الان تا دودقیقه دیگه میام میگم

لینک به دیدگاه

اقا خبری نیست فقط این یه بوق بعدش هشتا بوق که صوتش رو هم اپلود کردم یه جا نوشته بود "عملگر تست کننده خطا دارد"

این یعنی چی ؟

لینک به دیدگاه

بوق؟ معمولا وقتی رم نباشه بوق می خوره. رم ها رو هم چک کن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mdms گفته است :

بوق رم فرق می کنه مال رم بوق ممتد هست 

در این زمینه تخصصی ندارم . ولی یه روش موثر برا بررسی مشکل کارت اینه که خیلی سریع رو یه پی سی دیگه (مال دوست یا ...) تست کنید. چون پارامترهای زیادی هست رو سسیستم شما که ممکنه باعث ایجاد خطا شده باشه. لااقل اینجوری میفهمی که مشکل از خود کارته یا بقیه اجزای سیستمت

لینک به دیدگاه

مشکل از خود کارت هست حالا موندم که دقیقا مشکلش چی هست و چقدر خرج داره 

لینک به دیدگاه

its APS feature
dynamic adjust phases[14 (for gpu) monitored from total 18(remaining are: 3 for memory + 1 for PLL)] depend of load to save power
4
burning reds means that currently VGA is in full load [Phases: 11,12,13,14 light in red and 1-10 light in green]

درود - این طور که معلومه کارت شما لحظه روشن شدن میره روی فول لود - اول کابل رو چک کنید - ببینید توی سوکت جای سوختگی نیست !؟ سوکت روی گرافیک سالمه !؟ شکستگی نداره ؟!

ببینید روی خود گرافیک بوق نداره !؟ بعضی گرافیک ها روی خودشون بوق دارند که در هنگام کمبود و افت ولتاژ بوق میزنن.

بعد از اون ممکنه پاورتون روی 6 پین یا 8 پین ضعف داشته باشه( خرابی خازن) - اگه گارانتی نداره بازش کنید و  ببرید نشون بدید به کسی که وارده یا پاور رو عوض کنید.

قسمتی که توی اسلات PCIe میره رو با تینر 10000 یا 15000 خشک و یک مسواک بشورید. دوباره امتحان کنید. مطمئن بشید که گرافیک افتادگی به سمت پایین( به علت وزن زیاد) نداشته باشه. ممکنه در دراز مدت اسلات روی مادربورد دچار اشکال شده و روی این گرافیک جواب نمیده.

سیستم رو روشن کنید. یه دستکش نایلونی نازک دست کنید. پاهاتون به زمین اتصال مستقیم نداشته باشه ! ( دمپایی بپوشید) / به پشت بورد گرافیک با انگشت دست بزنید وقتی روشنه. چک کنید آیا قسمتی به طور غیر عادی بعد چند ثانیه روشن شدن داغ نمیشه ؟؟؟(گرما باید به حدی باشه که دستتون بسوزه) اگر قسمتی پیدا شد، قطعات اون منطقه سوختست. اگر هم کارت سرد بود به خصوص در قسمت پردازنده، یعنی قسمت تغذیه خرابه و برق نمیرسونه !

در نهایت گرافیک رو باز کنید، هیت سینک و فن رو در بیارید و اگه دوست یا آشنای تعمیرکار موبایل دارید ببرید تا قسمت تغذیه مدار و قطعات رو چک کنه !

لینک به دیدگاه

اقا تعمیر کار درست حسابی و با انصاف اگر میشناسید معرفی کنید ( تهران )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...