رفتن به مطلب

مقایسه کارایی 7700K vs 6700K vs 6600K در شرایط برابر

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Amir_HA گفته است :

ممنون از زحمتی که کشیدید

واقعا همیچین بررسی نیاز بود دو به شک بودم برای گرفتن 7700 

فقط  سوال اگر پاسخ بدید ممنون میشم

1-تنظیمات اور که کردید فقط تغییر Vcore بوده؟ یعنی مثلا LLC و BCLK و... 

2-من خودم 2600 جد 7700 که این تست روی  فرکانس 4.5 پاس کرد(prime95) ولی جالبیش اینجاست که برای بازی پاس نکرد:D مثل اینکه بازی رم رو هم درنظر میگیره مجبور شدم بیارمش 4.4 

3-ممکنه 7700 که شما داری لو ولتاژ باشه؟ چون 4700 با 1.17 خیلی جالب بنظرم اومد

سلام امیر جان لطف دارید عزیز دل

1. فقط میزان مولتی پلیر پردازنده به همراه Vcore تغییر داده شده برای تست های اورکلاک تا دیگر متغییر ها تا حد امکان حذف شوند ، با اینکه رمها فرکانسشون 3600 بود اما چون 6700k قصه ما یه کم توی رم مشکل داشت رمها رو روی حالت دیفالت ddr4 رها کردم (2133)چون هر پردازنده نیاز به میزان های متفاوتی از VCCSA داشتند که مقایسه دمایی رو عملا غیر منطقی میکرد چون این ولتاژ هم در دما تاثیرگذاره و هم اینکه صرفا قدرت پردازشی خود پردازنده به چالش کشیده بشه

2. آره اصلا مفهوم پایداری دمایی سندیبریج با پردازنده های بعد از خودش متفاوت هست... چون پردازنده مستقیم و بصورت سولدر شده(لحیم شده) با IHS در ارتباط هست و پردازنده های آیویبریج به اینطرف همگی از خمیر استفاده کردن برای این ارتباط... برای همین هست که دمای سندیبریج ها اصولا بهتر هست اما ممکنه تغییر دما به علت های متفاوت باعث ناپایداریشون بشه...

3. راستش لو ولتاژ که هست اما خیلی لو ولتاژ رو نمیدونم... چون ظاهرا همشون خوبن 

برای اطلاعات بیشتر پست شماره 16 همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید بخش آخرش رو که پاسخ به دوست خوبم "hosseinskandari" نوشته بودم

در 51 دقیقه قبل، ATER گفته است :

سلام یه سوال مهم

این پردازنده از کجا تهیه شده؟

سلام دوست عزیزم

در تاپیک قبلی فکر کنم توضیح داده بودم 9_9

مثل اینجا :

که قبل از ریلیز جهانی تست های 6700k رو منتشر کردم

و اینجا :

که 1060 رو هم قبل از ریلیز جهانی تست هاش رو گذاشتم

این بار هم پردازنده و بورد AORUS z270 Gaming 5 ، قبل از ریلیز جهانی توسط گیگابایت در اختیارم قرار گرفته... 

تشکر میکنم از مشارکت همه دوستان که باعث شدن مطلب با همیاری و نظرات خودشون ، رفته رفته کاملتر بشه ... همیشه دوست داشتم بررسی و مقایسه ای با توجه به نظرات دوستان تنظیم کنم نه مثل 99.9 درصد بررسی ها و مقایسه هایی که در گوشه کنار دنیا انجام میشه و همه کارها رو خودشون میکنن و میندازن توی سایت و میگن تموم شد بخون ... و هیچی هم بهش اضافه نمیشه.. ترجیح میدم مطلبم مختصر و ناقص باشه و با کمک دوستان و درخواست ها و پیشنهادات اونها جلو بره...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

درود و سپاس

عالی بود جواب خیلی از سوالها رو گرفتم  . این جور  که خوندم اینتل از این به بعد میخواد بعد از محصولات  تیک  و تاک  بهینه سازی همین محصولات  رو بجایمعماری جدید در ساله بعدش  اانجام بده که 7700 یکی از همینه

لینک به دیدگاه

دمت گرم تست دماها عالی هستن البته cpu که دارید عجیب low هست 1 تست 5.1 گیگا یا 5 گیگا دما هم بذارید با همین prime95 عالی می شه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Amir_HA گفته است :

ممنون از زحمتی که کشیدید

واقعا همیچین بررسی نیاز بود دو به شک بودم برای گرفتن 7700 

فقط  سوال اگر پاسخ بدید ممنون میشم

1-تنظیمات اور که کردید فقط تغییر Vcore بوده؟ یعنی مثلا LLC و BCLK و... 

2-من خودم 2600 جد 7700 که این تست روی  فرکانس 4.5 پاس کرد(prime95) ولی جالبیش اینجاست که برای بازی پاس نکرد:D مثل اینکه بازی رم رو هم درنظر میگیره مجبور شدم بیارمش 4.4 

3-ممکنه 7700 که شما داری لو ولتاژ باشه؟ چون 4700 با 1.17 خیلی جالب بنظرم اومد

اصلا گیم از همه ی این تست ها بدتره ضمن اینکه گیم مدام بالا پایین می شه شرایط cpu مدام تغییر می کنه گرمای کرت گرافیک هم باعث می شه دما cpu بیشتر بره بالا

تازه تست پایداری به این شکله که 1 ماه پایدار می شه 1 ماه گیم می زنی بد ممکنه از پایداری خارج بشه بری گیم زدن حتما باید full stable کامل باشه که بعد از چند ماه ادم می فهمه.

لینک به دیدگاه

فرجام عزیز اگر تستی غیر اینایی که قرار دادی گرفتی 

بزار اینجا تایه لذتی ببریم 

فقط راجب این پلتفرم یه نظرم اینکه   فرصت خوبیه که کسایی که از پلتفرم های 4790  به قبل رو دارن آپگرید کنن چون هم پرفورمنس خوبه هم اورکلاک خوبی می شه 

ولی اوناییکه 6700 یا کلا اسکای لیک دارن به صرفه نیست تعویضش 

ویرایش شده توسط lorn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان خوبم

مژده به طرفداران AMD ، مکاتبات برای دریافت پردازنده ای از سری رایزن رو انجام دادم و گفته شده که برای تحقق این امر نهایت تلاششون رو میکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام خدمت دوستان خوبم

مژده به طرفداران AMD ، مکاتبات برای دریافت پردازنده ای از سری رایزن رو انجام دادم و گفته شده که برای تحقق این امر نهایت تلاششون رو میکنن

این حرکت خیلی لایک داشت دمت گرم فرجام جان ما که خسته شدیم از بس خبری درز نکرد بازم شما یه حرکتی زدی !

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام خدمت دوستان خوبم

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام خدمت دوستان خوبم

ممنون

جواب کی معلوم میشه ؟ ینی کی معلوم میشه پردازنده رایزن رو میدن یا نه ؟ (زمان حدودی)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

آریا کامپیوتر سی پی یو کبی لیک موجود کرده:

i7 7700k -1750T

i76700-1600T

i5 7500-900T

لینک به دیدگاه

درود ?

تشکر بابت پیگیری پردازنده های Ryzen.

ابتدا قرار بود هر دو معماری Ryzen و Kaby Lake فقط بر روی ویندوز 10 "پشتیبانی" بشن، ظاهراً بعدش که AMD دید اینتل کاربرهای ویندوز 7 رو نادیده گرفته، با غنیمت دیدن موقعیت اعلام کرد با ارائه درایور از ویندوز 7 هم بر روی پردازنده های Ryzen پشتیبانی می کنه تا به این صورت بتونه بازارشو در این قسمت بزرگ هم بسط بده.

الان من در تست ها میبینم شما هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنی (فکر کنم هنوز گیر همون SSD هستی :D) مدتی بود میخواستم بپرسم تا به حال مشکلی بابت ترکیب Kaby Lake و ویندوز 7 نداشتی؟ کاربرانی که از ترکیب این دو استفاده کردن، خبر از Crashها و Blue Screenهای مکرر دادن به طوری که عملاً امکان استفاده رو براشون مختل کرده! شما چطوری داری استفاده می کنی؟

----------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: پردازنده های Intel Core i7 7700K با قیمت 1.750.000 تومان و Intel Core i7 7700 هم با قیمت 1.600.000 تومان موجود شدند. (فکر کنم با دوست عزیز بالایی همزمان دکمه ارسال رو زدیم :D)

----------------------------------------------------------------------------------

مایکروسافت پشتیبانی از پردازنده های آینده را به ویندوز 10 محدود می کند.

چرا پشتیبانی از معماری پردازنده های آینده AMD و اینتل تنها از طریق ویندوز 10 صورت می گیرد؟

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود ?

ابتدا قرار بود هر دو معماری Ryzen و Kaby Lake فقط بر روی ویندوز 10 "پشتیبانی" بشن، ظاهراً بعدش که AMD دید اینتل کاربرهای ویندوز 7 رو نادیده گرفته، با غنیمت دیدن موقعیت اعلام کرد با ارائه درایور از ویندوز 7 هم بر روی پردازنده های Ryzen پشتیبانی می کنه تا به این صورت بتونه بازارشو در این قسمت بزرگ هم بسط بده.

الان من در تست ها میبینم شما هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنی (فکر کنم هنوز گیر همون SSD هستی :D) مدتی بود میخواستم بپرسم تا به حال مشکلی بابت ترکیب Kaby Lake و ویندوز 7 نداشتی؟ کاربرانی که از ترکیب این دو استفاده کردن، خبر از Crashها و Blue Screenهای مکرر دادن به طوری که عملاً امکان استفاده رو براشون مختل کرده! شما چطوری داری استفاده می کنی؟

پ.ن: پردازنده های Intel Core i7 7700K با قیمت 1.750.000 تومان و Intel Core i7 7700 هم با قیمت 1.600.000 تومان موجود شدند. (فکر کنم با دوست عزیز بالایی همزمان دکمه ارسال رو زدیم :D)

چرا پشتیبانی از معماری پردازنده های آینده AMD و اینتل تنها از طریق ویندوز 10 صورت می گیرد؟

رقابت با اینتل به قدری سخته که در جایی که حضور فعال نداره بهترین مکان برای AMD هستش .

مایکروسافت روی وین 10 خیلی حساب باز کرده . بعد از شکست خوردن 8 حالا ویندوز 10 برای مایکروسافت ارزش خیلی بالایی داره واقعا هم داره روز به روز بهتر میشه  من که قصد ندارم به وین 7 برگردم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/20, 21:59:46، Trickster گفته است :

درود ?

سلام خوبی عزیز دل؟

والا من مسئله بلواسکرین و کرش روی ویندوز 7 رو کاملا رد میکنم

تا همین دیروز هم از اون 7700k استفاده میکردم روی سیستمم که 24 ساعت روشنه (یا دارم گیم میزنم یا سریال میبینم یا مطالبم رو مینویسم و در ادامه هم سیستم همینطوری روشنه و داره دانلود میکنه از سایت شاتل لند بطور همیشگی :)))   )، از روزی که به دستم رسید تا دیروز ، صرفا 3 الی 4 بار بلو اسکرین و کرش داشتم که دو بار اولش به خاطر این بود که سعی داشتم 5.1 گیگاهرتز رو با زیر 1.27 ولت پایدار کنم :D 

یکبار هم حواسم نبود توی ویندوز میخواستم از 5.1 برگردم روی 4700 که کارهای همیشگیم رو انجام بدم اما اول ولتاژ رو کم کردم به جای اینکه اول مولتی رو کم کنم و فریز شد سیستم :D

آخرین باری هم که یادم میاد مربوط به رم بود که زیاد با سابتایمینگ ها ور رفته بود :D

دوستانی هم که در مورد رایزن و زمان رسیدنش به دستم سوال کرده بودن ، باید بگم که هنوز اطلاع قطعی داده نشده ، اگه دقت کرده باشید خود AMD هم ظاهرا یه مقدار زیادی عجله کرده و فاصله معرفی تا ریتیل زیاد بوده...

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام خوبی عزیز دل؟

والا من مسئله بلواسکرین و کرش روی ویندوز 7 رو کاملا رد میکنم

درود

خیلی عجیبه! آخه یکی دو تا هم نیستن خوب! این برادر ارزشی در این ویدئو به صورت زنده روی ویندوز 8 بلو اسکرین میگیره! (حسش بود یه نگاهی بنداز ویدئوشو) از اون گزارشات که بگذریم، هم حرف شما برام سنده هم ویدئوی بلو اسکرین وجود داره! حالا زیاد وقتتو با این موضوع نمیگیرم. بیشتر از روی کنجکاوی پرسیدم. به هر حال اکثر افرادی هم که Kaby Lake دارن به دلایل مختلف از ویندوز 10 استفاده می کنند.

در ضمن یک ویدئوی دیگه هم گذاشته بود داشت Rise of the Tomb Raider رو روی DirectX 11 با پردازنده FX 8320 بنچمارک می گرفت اما در ابتدای سکانس دوم اون افت فریم رو نداشت! گفتم شاید دوست داشته باشی بدونی xD

بازم دستت درد نکنه وقت میگذاری ?

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

افرین به فرجام عزیز و ممنون از تست های خوبت منتظریم از رایزنم بزاری

و اما اقای حسینی عزیز ... اورد شما نمیارید بخریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...