رفتن به مطلب

کمک برای استفاده از ال ای دی در کیس

peto
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

چند روزی میشه کیس کولر مستر master case pro5 رو خریدم و سیستم رو توش اسنبل کردم.

راستش زیاد اهله نور پردازی تو کیس نبودم ولی با توجه به زیباییه کیس و در شیشه ایش و اسنبل  راحت و تمیز کیس احساس میکنم جای نور پردازی داخله کیس خالیه.

الان چون هیچ تجربه ای ندارم تو این زمینه خواستم نظر شما دوستان رو بدونم.

به نظر شما led  RGB  نواری بگیرم یا فن های ال ای دی دار؟

اگه بخوام فن ال ای دی دار بگیرم باید فن های اصلی رو در بیارم؟یادقابل اضافه شدن هست؟ 

نمی خوام زیاد برام گرون در بیاد بهترین کار برای زیبایی کیس چیه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، peto گفته است :

این ال ای دی خوبه بخرم؟

https://....ir/internal-lighting-deepcool-rgb-color-led

سلام،

به نظرم خرید محصول مورد نظر به صرفه نیست. شما می توانید موارد نشان داده شده در عکس را به همراه یک عدد هویه، مقداری سیم لحیم، درگاه اتصال Molex و مقداری سیم AWG18  را با قیمتی یکسان یا اندکی بیشتر خریداری کنید و خودتان بر اساس نیازتان محل دریافت کننده ی فروسرخ و محل LED ها را انتخاب کرده و نصب کنید. طول LED نمایش داده شده 5 متر است. کل هزینه ی شما در بیشترین حالت برابر 70 هزار تومان خواهد شد.

و در باره ی نصب صحیح LED ها، توصیه می کنم آن ها را در نقاطی نصب کنید که قطعات دلخواه تان در معرض مستقیم نور آن ها و شیشه ی کناری محفظه ی رایانه به صورت نور مخفی در معرض تابش آن ها قرار گیرد که نمایی زیبا ایجاد می کند.

2017-01-13-1252-2.jpg

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

به نظرم خرید محصول مورد نظر به صرفه نیست. شما می توانید موارد نشان داده شده در عکس را به همراه یک عدد هویه، مقداری سیم لحیم، درگاه اتصال Molex و مقداری سیم AWG18  را با قیمتی یکسان یا اندکی بیشتر خریداری کنید و خودتان بر اساس نیازتان محل دریافت کننده ی فروسرخ و محل LED ها را انتخاب کرده و نصب کنید. طول LED نمایش داده شده 5 متر است. کل هزینه ی شما در بیشترین حالت برابر 70 هزار تومان خواهد شد.

و در باره ی نصب صحیح LED ها، توصیه می کنم آن ها را در نقاطی نصب کنید که قطعات دلخواه تان در معرض مستقیم نور آن ها و شیشه ی کناری محفظه ی رایانه به صورت نور مخفی در معرض تابش آن ها قرار گیرد که نمایی زیبا ایجاد می کند.

2017-01-13-1252-2.jpg

الان تو لینکی که دادم قیمتو زده ۶۰ تومن از ۷۰تومن که هزینش کمتره

زحمت برا درست کردن هم نداره.

مگه یدونه جواب نمیده باید چند تا بخرم؟

من اصلا تو کار فنی وارد نیستم و هیچ اطلاعاتیم ندارم فک نکنم خودم بتونم درست کنم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، peto گفته است :

من اصلا تو کار فنی وارد نیستم و هیچ اطلاعاتیم ندارم فک نکنم خودم بتونم درست کنم.

پس دوست عزیز همون موردی ک خودتون گفتین رو بخرینولی خب master case pro 5 داخل خودش ک نور پردازی ب اندازه کافی داره!!ب نظرم زیاد روشنش کنی زشت میشه.البته میتونی تو قسمت جلوی کیس جای فن ها ال ای دی نصب کنی ک من تو معرفی master case pro 5 دیدم تو همین سایت لیون عالی شده بود

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

پس دوست عزیز همون موردی ک خودتون گفتین رو بخرین?ولی خب master case pro 5 داخل خودش ک نور پردازی ب اندازه کافی داره!!ب نظرم زیاد روشنش کنی زشت میشه.البته میتونی تو قسمت جلوی کیس جای فن ها ال ای دی نصب کنی ک من تو معرفی master case pro 5 دیدم تو همین سایت لیون عالی شده بود

نه داداش این کیس هیچ ال ای دی اس داخله خودش نداره تنها ال ای دی که داره چراغ هاردشه که چشمک میزنه

فقط یه سوال این ال ای دی هارو بخریم به برق شهری وصل میشه یا به مادربرد میخوره؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، peto گفته است :

نه داداش این کیس هیچ ال ای دی اس داخله خودش نداره تنها ال ای دی که داره چراغ هاردشه که چشمک میزنه

فقط یه سوال این ال ای دی هارو بخریم به برق شهری وصل میشه یا به مادربرد میخوره؟

والا من ک دیدم توش ی چیزی مث مهتابی منتها با ابعاد کوچیک بود!

اون مدل اماده ک خودتون مد نظرتونه ب پاور خودتون وصل میشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali.king گفته است :

اون مدل اماده ک خودتون مد نظرتونه ب پاور خودتون وصل میشه☺

احتمالا مود شده بوده که شما دیدی

من یدونه بگیرم کافیه یا باید چند تا بخرم؟

تو سایتش اصن ننوشته چند سانت هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، peto گفته است :

احتمالا مود شده بوده که شما دیدی

من یدونه بگیرم کافیه یا باید چند تا بخرم؟

تو سایتش اصن ننوشته چند سانت هست

ببخشید من کیس تون رو با ی کیس دیگه اشتباه گرفتم.فک میکنم 2تا 30 سانتی باشه.بستگی ب خودتون داره ک چقد میخواید کار کنید ولی فک کنم بس باشه

لینک به دیدگاه

دوستان کسه دیگه ای تجربشو نداره؟

فن ال ای دی داربهتره یا ال ای دی نواری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و عرض ادب

من هم Master Case 5 Pro دارم و خودم از بازار لوازم روشنایی رو تهیه کردم. 1 شاخه 1 متری SMD  تیغه ای که جنسش فلز هست ( میشه با آهنربا چسبوند به کیس ) رو 8 تومان خریدم

اون آداپتور و کنترل رو هم 12 تومان.بقیش میمونه یه مقدار لحیم کاری که کار خیلی ساده ای هست. البته بنده حدود 30 سانتی متر از تیغه رو فقط استفاده کردم. و با چسب 2 طرفه راحت میشه چسبوند.

اگر هم نیاز بودید امر بفرمایید تا عکس بگیرم از کیس که بهتر متوجه بشید.

X-بلوک-SMD-تمام-رنگ.jpg1468905167_rgb_controller_72w_large.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفتم عکس بگیرم از کیس تا خودتون میزان روشنایی رو ببینید و بهتر تصمیم بگیرید. ضمن اینکه هیچ نوری توی اتاق به جز نور مانیتور و خود کیس وجود نداره.

IMG_008.JPG

IMG_009.JPG

IMG_010.JPG

لینک به دیدگاه

طول نوار LED ای که در عکس نشان داده شده بود، 5 متر است در صورتی که طول نوار LED شرکت دیپ کول کمتر از آن است. و در صورت خرید حدود 1.5متر نوار LED(بیشتر از نمونه ی دیپ کول است) بیشترین هزینه ی شما با تمامی موارد گفته شده حدود 45 هزار تومان خواهد شد. 7 تا 8 هزار تومان قیمت هر متر نوار LED است، قیمت دستوردهنده(Controller) 7 هزار تومان، قیمت هویه ی خوب با سری نسوز حدود 22 هزار تومان، قیمت درگاه اتصال Molex (رابط 4pin) 500 تا 1500 تومان و از قیمت سیم AWG18 بی خبرم.

در 2 ساعت قبل، ali.king گفته است :

اون مدل اماده ک خودتون مد نظرتونه ب پاور خودتون وصل میشه☺

همان مهتابی است و نام آن ها CCFL یا Cold Cathode است که زیبای بسیار بیشتری نسبت به نوارهای LED دارند. با این حال به دلیل تولید نور فرابنفش(هرچند اندک) برای سلامتی آسیب رسان هستند.

در 12 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

گفتم عکس بگیرم از کیس تا خودتون میزان روشنایی رو ببینید و بهتر تصمیم بگیرید. ضمن اینکه هیچ نوری توی اتاق به جز نور مانیتور و خود کیس وجود نداره.

نمونه ای از نور پردازی خوب، همانطور که در نوشته ی نخست عرض کردم در تصاویر عضو محترم Sir Mehdi نمایان است.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

IMG_008.JPG

IMG_009.JPG

IMG_010.JPG

ممنون واقعا زیبا شده

فقط داداش ال ای دی رو کجا نصب کردین؟میشه یجور عکس گرفت که مشخص بشه؟

بعدم به پاور وصلش کردین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون واقعا زیبا شده

فقط داداش ال ای دی رو کجا نصب کردین؟میشه یجور عکس گرفت که مشخص بشه؟

بعدم به پاور وصلش کردین؟

والا عکس گرفتن خیلی سخت بود حالا چند تا عکس گرفتم امیدوارم بتونید تشخیص بدید.

فقط یه مساله اینکه اگر توی عکس دقت کنید بنده تیغه رو کج زدم یعنی یه زاویه ای داره و مستقیم تابش نورش به پایین نیست. چون یک بار اینجوری نصب کردم و مشکلی که داشت این بود که حجم زیادی از نور میفتاد روی شیشه بغل و نمای خیلی زشتی ایجاد میش. اما اینجوری که با زاویه باشه پرتاب نور به سمت مادربورده و نه به پایین.

سنسور کنترل رو هم همونطور که توی عکس مشخصه جلوی یکی از فن های جلوی کیس گذاشتم که با کنترل راحت از جلوی کیس میشه باهاش کار کرد.

بله با استفاده از تبدیل مولکس وصل کردم با پاور

IMG_015.JPG

IMG_006.JPG

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

والا عکس گرفتن خیلی سخت بود حالا چند تا عکس گرفتم امیدوارم بتونید تشخیص بدید.

فقط یه مساله اینکه اگر توی عکس دقت کنید بنده تیغه رو کج زدم یعنی یه زاویه ای داره و مستقیم تابش نورش به پایین نیست. چون یک بار اینجوری نصب کردم و مشکلی که داشت این بود که حجم زیادی از نور میفتاد روی شیشه بغل و نمای خیلی زشتی ایجاد میش. اما اینجوری که با زاویه باشه پرتاب نور به سمت مادربورده و نه به پایین.

سنسور کنترل رو هم همونطور که توی عکس مشخصه جلوی یکی از فن های جلوی کیس گذاشتم که با کنترل راحت از جلوی کیس میشه باهاش کار کرد.

بله با استفاده از تبدیل مولکس وصل کردم با پاور

IMG_015.JPG

IMG_006.JPG

ممنون فردا میرم میگردم دنباله مواردی که گفتین ببینم گیر میارم یا نه

اگه سوالی پیش اومد دوباره مزاحمتون میشم

لینک به دیدگاه

به یه آشنایی سفارش دادم برام بیاره گفت همش گیر میاد.

فقط برا آداپتورش چه تبدیلی بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 ساعت قبل، peto گفته است :

به یه آشنایی سفارش دادم برام بیاره گفت همش گیر میاد.

فقط برا آداپتورش چه تبدیلی بگیرم؟

شما یه فیش آداپتوری لازم دارید مثل عکس زیر

سرفیش-آداپتور-سیمدار.jpg

اون 2 سر سیم رو هم باید به یه تبدیل مولکس لحیم کنید که مستقیم وصل کنید به پاور

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1395/10/26, 09:12:59، Sir MehDi گفته است :

شما یه فیش آداپتوری لازم دارید مثل عکس زیر

سرفیش-آداپتور-سیمدار.jpg

اون 2 سر سیم رو هم باید به یه تبدیل مولکس لحیم کنید که مستقیم وصل کنید به پاور

سلام من امروز همه این مواردی که گفتین رو خریدم

فقط الان نمیدونم اون تبدیل رو به کجای پاورم وصل کنم

مدله پاورم انرمکس ۷۳۰ revolution xt هست

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/24, 16:39:37، +Wise+ گفته است :

سلام،

2017-01-13-1252-2.jpg

درود

الان چجوری تبدیلو به پاور وصل بنمایم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، peto گفته است :

سلام من امروز همه این مواردی که گفتین رو خریدم

فقط الان نمیدونم اون تبدیل رو به کجای پاورم وصل کنم

مدله پاورم انرمکس ۷۳۰ revolution xt هست

درود

ببینید شما باید اون 2 سر سیم که مربوط به فیش آداپتوری هست رو وصل کنید به یه تبدیل مولکس که توی شکل زیر هم میبینید.

Free-shipping-4Pin-Male-font-b-Molex-b-font-font-b-Connector-b-font-to-DC.jpg

میتونید از تبدیل مولکس که برای فن های کیس هست استفاده کنید.

روی تبدیل مولکس که 4 تا پین داره به ترتیب شماره 1-2-3-4 نوشته شده. سیم قرمز سوکت اداپتوری رو باید بزنید به پین شماره 1 و اون سیم مشکی رو هم بزنید به پین شماره 2

psplug.gif

در آخر هم وصل میکنید به کابل های مولکس پاور

molex-8.jpg

بازم اگر سوالی بود بنده  در خدمتم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

ببینید شما باید اون 2 سر سیم که مربوط به فیش آداپتوری هست رو وصل کنید به یه تبدیل مولکس که توی شکل زیر هم میبینید.

Free-shipping-4Pin-Male-font-b-Molex-b-font-font-b-Connector-b-font-to-DC.jpg

میتونید از تبدیل مولکس که برای فن های کیس هست استفاده کنید.

روی تبدیل مولکس که 4 تا پین داره به ترتیب شماره 1-2-3-4 نوشته شده. سیم قرمز سوکت اداپتوری رو باید بزنید به پین شماره 1 و اون سیم مشکی رو هم بزنید به پین شماره 2

psplug.gif

در آخر هم وصل میکنید به کابل های مولکس پاور

molex-8.jpg

بازم اگر سوالی بود بنده  در خدمتم

ممنون

ال ای دی رو وصل کردم

خیلی سخت تر از اونی بود که فکر میکرد.

چسبشم خیلی ضعیف بود اصن به کیس محکم نمیشد خلاصه با هر روشی بود چسبوندم.

عکسشو بعدا قرار میدم زیاد قشنگ نشد ولی سعیمو کردم بلاخره بهتر از هیچی بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...