رفتن به مطلب

کاهش سهم فروش PC ها برای پنجمین سال متوالی

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

بنظر من در سال های قبل از 3 سال پیش مردم چون هنوز احساس وجود و نیاز و علم استفاده از کامپیوتر شخصی رو نداشتن و هنوز کامپیوتر براشون وسیله ی ملموسی نبود در نتیجه شاهد رشد بودیم چرا چون مردم شروع کردن به ارتباط برقرار کردن با pc و کم کم در هر خونواده یک عدد و بعدها هر شخص 1 عدد حالا چه لپتاپ یا pc برای استفاده شخصی در اختیار داره... در این چند سال گذشته اینقدر فروش داشته که دیگه ظرفیت خالی نداره و الان فقط بچه ها که بزرگ میشن میرن دبیرستان یا دانشگاه براشون خرید میکنن خب در واقع به نسبت افراد جوان جامعه هست که همه میدونیم که دنیا رو به پیر شدن میره یعنی نسبت خیلی کم شده در نتیجه فروش افراد جدید پایین اومده، این یک طرف ؛ طرف دوم قضیه اینه که خب همه میدونیم پیشرفت کامپیوتر طوری نبوده که این نیاز خرید pc جدید رو در افراد و خانواده ها ایجاد کنه و کاهش درامد که در سرتاسر دنیا پیش اومده فقط ایران نیست باعث شده مردم کمتر ولخرجی کنند و خرید pc جدید شامل برنامه ی 4-5 ساله شده دقیقا مثل کنسول ها عمر pc ها هم 5 سال به بالا هست بغیر از pc  گیمر ها که اونها هم اکثرا فقط به تغییرات جزیی در گرافیک و نهایتا در رم در این چند ساله بسنده کردند!

بنظر من امار کاملا درستی هست و معلوم بود احتیاح به اینهمه تحقیق نبودش باید شاهد کاهش فروش میبودیم و کمتر هم خواهد شد!

و این روند کاهش ادامه خواهد داشت تا زمانی که انقلاب بزرگی  در این صنعت پدیدار بشه که فکر نکنم همچین بخاری از این شرکت ها حتی اینتل بلند بشه !

اما صنعت موبایل فرق داره گوشی رو مردم هر 2 سال نهایتا 3 سالی عوض می کنند و جای ساعت رو گرفته در ظاهر و کلاس انسان ها ، اگه دقت کنین دیگه کسی نگاه نمی کنه ببینه ساعت یارو چیه؟؟؟ حتی یزمانی نگاه می کردن عینک دودی طرف چیه کفش طرف چیه یا کیف طرف چیه مثلا اگه سامسونت داشت  ادم  خفنی بود؟؟؟ اما الان همه فقط نگاه می کنن ببین گوشی طرف چیه حتی اگه شلوارش پاره هست یا با دمپایی اومده باشه؟؟؟ :P

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

درود

دوستان واقعا من نمیدونم شما از این قضیه که نیاز نیست هر چه سریع تر سیستم رو ارتقا داد ناراحتین یا خوش حال

اما به نظر بنده درستش همینه

مخالف این نیستم پیشرفت نباشه دقیقا بر عکس اما نه پیشرفت مثل گوشی های موبایل(البته اگر اسمش رو بشه گذاشت پیشرفت) که یک جوری موبایل رو میسازن که طرف بعد یک سال یا نهایتش دو سال مجبور بشه یکی دیگه تهیه کنه بجز اونایی که از پرچمداراشون میخرن که اونا هم بعد 3 یا 4 سال باید عوض بشه.(تازه این با دید خیلی خوبش بود و برای کسی که واقعا گوشی نگه دار باشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلی ترین دلیل کاملا مشخصه با قوی شدن و افزایش امکانات دستگاه های قابل حمل فروش pcکم میشه و این سیر قطعا به همین صورت  ادامه پیدا خواهد کرد و سال آینده باز هم کمتر خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/10/25, 14:22:09، MEHDI-GTX گفته است :

وقتی امار گارتنر بیشتر از امار idc هست یعنی اگه موسسه ثالثی وجوداشت امار بیشتر پیدا میکرد?

واقعا از سر خوشی دنبال چین .این همه خرج تحقیق برای اینکه ببینن کی کنسول میخره یا pc

اونوقت ما اینجا فرض مثال      خودمون رو کوبیدیم به در و دیوار بابت کیفیت بد آسفالت که همین آسفالت عمومی هست  و در خدمت همه شهروندان هست یکی پیدا نمیشه دست به کار بشه

ارتباطی به سرخوشی نداره .تحقیقات بازار جز اصلی زنده ماندن شرکتها در دنیای بسیار رقابتی فعلی است .مثلا دل الان هم لپ تاپ داره هم تبلت هم pcباید بدونه کدام خط تولید را گسترش بده کدام را تعدیل نیرو  بکنه یا مثلا اینتل هزینه های تحقیق توسعه را بیشتر ببره به سمت تولید چیپهای توان پایین مخصوص دستگاه های قابل حمل یا چیپهای با قدرت بالا و مصرف برق بیشتر

در در 1395/10/25, 14:51:12، big VULTURE گفته است :

نکته مهم دیگه هم اینه که یک گوشی گرون قیمت میتونه به اعتماد به نفس طرف کمک کنه .

وقتی که یه ایفون 7 پلاس دستت باشه یه جورایی انگار توی یه سطح بالاتری داری زندگی می کنی در حالی که یه سیستم قوی اصلا دیده نمیشه .

برای عده ای یه عکس رو به روی آینه با اپل برای آواتار تلگرام و ... خیلی جالب هستش .

خود من هیچ علاقه ای به این ابزار ندارم و pc برام اولویت هستش اما اکثریت برعکس هستند .

اعتماد به نفسی که با گوشی به وجود بیاد باید گذاشتش در آفتابه و....

اما متاسفانه این واقعیت جامعه ما است طرف چندساله هر روز از بیکاری داره ناله می کنه اما تا 3میلیون پول گیرش میاد به جای اینکه فکر کنه باهاش کسب و کاری راه بندازه هم خودش نون بخوره هم 4تا دیگه را بیاره سر کار سریع میره ایفون هوا می کنه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

درود

دوستان واقعا من نمیدونم شما از این قضیه که نیاز نیست هر چه سریع تر سیستم رو ارتقا داد ناراحتین یا خوش حال

مخالف این نیستم پیشرفت نباشه دقیقا بر عکس اما نه پیشرفت مثل گوشی های موبایل(البته اگر اسمش رو بشه گذاشت پیشرفت) که یک جوری موبایل رو میسازن که طرف بعد یک سال یا نهایتش دو سال مجبور بشه یکی دیگه تهیه کنه بجز اونایی که از پرچمداراشون میخرن که اونا هم بعد 3 یا 4 سال باید عوض بشه.(تازه این با دید خیلی خوبش بود و برای کسی که واقعا گوشی نگه دار باشه)

ببینید دوست من .

موضوع اصلی اینه که مثلا در بازار CPU به دو علت اصلی نبود رقابت ( ناکامی AMD در طراحی سری FX و 4 سال غیبت این شرکت و عدم عرضه نسل جدید CPU ) و نبود نیاز فوری ( تقریبا هیچ نیازی به  رشد نبوده ). موضوع سر اینه که شما حتی اگر پول داشته باشید هم نمی تونید یک CPU با 2 برابر قدرت CPU چهار نسل پیش رو بگیرید . در حالی که در بازار GUP اصلا اینگونه نیست .

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700K-vs-Intel-Core-i7-2700K/3502vs1985

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-680-vs-Nvidia-GTX-1080/3148vs3603

رشد CPU ها از 2011 تا 2016 حدود 20 تا 30 درصد بوده
رشد GPU ها از 2011 _ 2012 تا 2016 حدود 200 تا 300 درصد بوده

اگر پرفورمنس CPU ها به اندازه نصف یا حتی یک سوم GPU ها پیشرفت میکرد  اوضاع PC گیمینگ خیلی بهتره بود چون با افزایش پرفورمنس عموما پرفورمنس در برابر دلار هم رشد میکنه در واقع میشد با با هزینه یکسان پرفورمنس بیشتری گرفت و همین میل مردم برای خرید کنسول و ... رو کم میکرد . در واقع این طور نبود که اگر الان CPU ها به طور متوسط 2 تا 3 برابر قوی تر بودند من نوعی هم حتما باید سیستمم 2 تا 3 برابر الان قدرت داشته باشه خیر اما میتونستم با هزینه بسیار کمتر همین سیستم فعلیم رو داشته باشم . شما در نظر بگیر 6700K دو برابر الان پرفورمنس داشت با قیمتی در همین حدود اون وقت 4460 فعلی چقدر ارزش می داشت و الان چه ارزشی داره ؟؟؟

در 37 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

اعتماد به نفسی که با گوشی به وجود بیاد باید گذاشتش در آفتابه و....?

اما متاسفانه این واقعیت جامعه ما است طرف چندساله هر روز از بیکاری داره ناله می کنه اما تا 3میلیون پول گیرش میاد به جای اینکه فکر کنه باهاش کسب و کاری راه بندازه هم خودش نون بخوره هم 4تا دیگه را بیاره سر کار سریع میره ایفون هوا می کنه

متاسفانه این در همه جوامع هست ، حالا یه جا بیشتر یه جا کمتر .

اگر کمی به تبلیغات م ا ه و ا ر ه ای نگاه کنید مدام توی تبلیغاتی که برای فروختن محصولات بدرد نخورشون انجام میدن جملاتی نظیر ( بقیه رو به حیرت بندازید ، در جمع بدرخشید و ... ) استفاده می کنن . چون بازاریاب هاشون به خوبی میدونن که نسل فعلی هویتش رو از دست داده و برای نشون دادن و مطرح کردن خودش دست به هرکاری میزنه . همه ما به دیده شدن نیاز دارم ( حالا یکی بیشتر یکی کمتر ولی در مورد همه صدق میکنه ) وقتی این نیاز از راه درست برطرف نشه مشکل ایجاد میکنه عقده های روحی روانی عموما از برطرف نشدن درست نیازها سرچشمه میگیره . برای همین بعضی از افراد سعی می کنن با خریدن یک گوشی توجه بقیه رو جلب کنن یه تعدادی به روش های دیگه رو میارن اما چون این روش ها عموما موقتی هست و مثلا با عرضه یه گوشی جدید گوشی قبلی از مد میوفته برای تامین نیازشون دوباره برای خرید گوشی جدید اقدام می کنن در حالی که هیچ نیازی بهش ندارن و مشکل از جای دیگس . البته این که یک نفر سعی کنه گوشی به روز دستش باشه دلیل بر مشکل روحی و روانی طرف نیست . خود من همیشه دوست دارم از بهترین ها استفاده کنم اما هیچ وقت به خاطر خرید یک گوشی یا داشتن فلان ماشین و .. احساس آدم بودن بهم دست نمیده ، ذات انسان بی نهایت طلبه اما راه پاسخ به این نیاز خرید گوشی اون هم با قرض و .. نیست . درواقع این که آدم بخواد بهترین ها رو داشته باشه اصلا بد نیست مشکل سر اینه که بهترین ها رو بخواد تا ضعف های خودش رو پوشش بده کار این افراد مثل کسی که تشنه شده و آّب نمک بخوره در نهایت فقط تشنه تر میشه . درواقع چیزی که این شخص رو به سمت خرید گوشی جدیدتر سوق میده عدم اعتماد به نفس و ... هستش نه نیاز واقعیش یا حتی علاقش به تکنولوژی . وگرنه چه اشکالی داره که همه از فناوری روز لذت ببرن ؟؟؟

بحث فلسفی  میشه و تاپیک رو منحرف می کنه وگرنه جای بحث بسیاره

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ببینید دوست من .

موضوع اصلی اینه که مثلا در بازار CPU به دو علت اصلی نبود رقابت ( ناکامی AMD در طراحی سری FX و 4 سال غیبت این شرکت و عدم عرضه نسل جدید CPU ) و نبود نیاز فوری ( تقریبا هیچ نیازی به  رشد نبوده ). موضوع سر اینه که شما حتی اگر پول داشته باشید هم نمی تونید یک CPU با 2 برابر قدرت CPU چهار نسل پیش رو بگیرید . در حالی که در بازار GUP اصلا اینگونه نیست .

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700K-vs-Intel-Core-i7-2700K/3502vs1985

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-680-vs-Nvidia-GTX-1080/3148vs3603

رشد CPU ها از 2011 تا 2016 حدود 20 تا 30 درصد بوده
رشد GPU ها از 2011 _ 2012 تا 2016 حدود 200 تا 300 درصد بوده

اگر پرفورمنس CPU ها به اندازه نصف یا حتی یک سوم GPU ها پیشرفت میکرد  اوضاع PC گیمینگ خیلی بهتره بود چون با افزایش پرفورمنس عموما پرفورمنس در برابر دلار هم رشد میکنه در واقع میشد با با هزینه یکسان پرفورمنس بیشتری گرفت و همین میل مردم برای خرید کنسول و ... رو کم میکرد . در واقع این طور نبود که اگر الان CPU ها به طور متوسط 2 تا 3 برابر قوی تر بودند من نوعی هم حتما باید سیستمم 2 تا 3 برابر الان قدرت داشته باشه خیر اما میتونستم با هزینه بسیار کمتر همین سیستم فعلیم رو داشته باشم . شما در نظر بگیر 6700K دو برابر الان پرفورمنس داشت با قیمتی در همین حدود اون وقت 4460 فعلی چقدر ارزش می داشت و الان چه ارزشی داره ؟؟؟

اهان حالا فهمیدم مرسی از توضیح. دقیقا چند لحظه پیش داشتم یک مطلب میخوندم راجب اینکه هوش مصنوعی میتونه باعث شکست اینتل توسط انویدیا و amd بشه

اینتل داداچ یکم از اینا یاد بگیر D:

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

درود

اتفاقا من دلم می خواد هرچی که می گیرم حداقل 10 سال درست کار کنه

و خیلی هم بدم میاد که با اضافه کردن قابلیت های ظاهری و بی اهمیت، باعث ناکارآمد شدن سیستم های قدیمی می شن تا مردم رو مجبور به خرید مدل جدید کنن

قبلا هرچی ساخته می شد مرگ نداشت و 40 50 سال مثل مرد کار می کرد

الان به خاطر کوچیک تر شدن و پایین آوردن هزینه به معنای واقعی کیفیت رو فدا کردن

لینک به دیدگاه

خدایی بیشتر کاربرد مردم از کامپیوتر چی بود خوب قطعا مرورگی وب سرگرم کردن خودشون و این جور چیزا
الان همه این کار ها رو به صوزت خیلی سریع تر و دم دست تر برای مردم یک گوشی یا تبلت انجام میده
تو خیلی خونه ها مثل خونه خود ما الان لپتاپم سوخته [emoji52] ( cpu ) ولی همچنان گوشیم دستمه [emoji52][emoji52] هیچ اقدامیام واس تعمیرش نمیکمم [emoji52][emoji23] البته نیاز بهش هست ک وضع مالی اجازه نمیده [emoji58]
در هر صورت چند ماه پیش یکی از نقد کننده یک مقاله جالب نوشته بود با این ک مردم به گوشی و تبلت روی اوردن دوباره کم کم پی سی کاربری خودشو میدا میکنه و به میدان برمیگرده

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...