رفتن به مطلب

سوختن مدار رگولاتور GTX590

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان مشکل سوختگی در مدار رگولاتور کارتهای گرافیک NVIDIA GTX 590 مربوط به حرارت بالا نیست این مشکل مربوط به درایورهای کارت گرافیک میشه علت بروز این مشکل به دلیل استفاده از درایور های قدیمی است که قابلیت OVP را غیر فعال می کند

@};-=D>:-<=D>:-j=D>;)=D>:D

ویرایش شده توسط amir1364
لینک به دیدگاه

دوست عزیز.... شما برو عکس PCB کارت 590 رو از رو اینترنت بگیر. تعداد فازهای رو برد برای هر هسته 6 تا هست که میشه 4+2 برای هر GPU ( چهار تا برای هسته 2 تا برای مموری). این برای یک کارت dual-GPU با این مصرف فوق العاده کم هست و وجود فازهای بی کیفیت امپر پایین هم مزید بر علت شد ( فاز 25 امپر یک فاجعه است) . انویدیا در درایورهای جدیدش امکان افزایش ولتاژ رو رو 590 قفل کرده است و به 0.93v محدود کرده است. بدون اغراق این یک فاجعه به حساب میاد که اینطور رو flag ship کارتهای گرافیک کم بزارن و محدودش کنن. این یک بحث تئوریک نیست . مدتها قبل دلیل پیدا شد و تست شد و مشخص شد که انویدیا در ساخت قسمت مدار تغذیه این کارت کلی کم لطفی کرده است.

داریورهای قدیمی ولتاژ رو محدود نمیکردن ولی الان درایورهای جدید ولتاژ رو محدود میکنن . این برای انودیا و کارت super enthusiast این کمپانی که قرار ه خوارک اورکلاکرها باشه یک فاجعه تمام عیار است. این کارت رو زیر LN2 هم ببری به درد نمیخوره چون مدار تغذیش نمیتونه برق رسانی کافی زیر ولتاژ بالا بکنه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز.... شما برو عکس PCB کارت 590 رو از رو اینترنت بگیر. تعداد فازهای رو برد برای هر هسته 6 تا هست که میشه 4+2 برای هر GPU ( چهار تا برای هسته 2 تا برای مموری). این برای یک کارت dual-GPU با این مصرف فوق العاده کم هست و وجود فازهای بی کیفیت امپر پایین هم مزید بر علت شد ( فاز 25 امپر یک فاجعه است) . انویدیا در درایورهای جدیدش امکان افزایش ولتاژ رو رو 590 قفل کرده است و به 0.93v محدود کرده است. بدون اغراق این یک فاجعه به حساب میاد که اینطور رو flag ship کارتهای گرافیک کم بزارن و محدودش کنن. این یک بحث تئوریک نیست . مدتها قبل دلیل پیدا شد و تست شد و مشخص شد که انویدیا در ساخت قسمت مدار تغذیه این کارت کلی کم لطفی کرده است.

داریورهای قدیمی ولتاژ رو محدود نمیکردن ولی الان درایورهای جدید ولتاژ رو محدود میکنن . این برای انودیا و کارت super enthusiast این کمپانی که قرار ه خوارک اورکلاکرها باشه یک فاجعه تمام عیار است. این کارت رو زیر LN2 هم ببری به درد نمیخوره چون مدار تغذیش نمیتونه برق رسانی کافی زیر ولتاژ بالا بکنه.

سلام

نمیدونم هدفی داشتی سالار جان از این حرفات یا نه ولی خلاصه داستان اونجور که شما ارادت خوبی به Nvidia داشتی نیست !

ببین عزیز Chip GF110 با 512 هسته فعال در فرکانس بالا مصرف خیلی بالایی داره نسبت به 6970 با 1536 هسته فعال این تنها دلیل ضعف 590 هست توی مسئله پاور چرا که وقتی 590 قرار باشه در فرکانس 775 کار کنه بالای 250 وات برق مصرف داره و این در صورتی هست که که برد 590 برای کمتر از 250 وات طراحی شده ( برای هر GPU تقریبا 220 وات و در توان کلی برد 450 وات ) و همین کمبود جزئی باعث پوکیدن مدار میشه اگر قرار بود این اتفاق نیوفته باید طراحی برد تغییر میکرد و به جای 10 + 4 حداقل 12 + 4 میشد . ( GTX 570 رفرنس هم به راحتی مدارش منفجر میشه چون 225 وات رو تحمل میکنه ولی چیپ 570 همان چیپ 580 هست و در اورکلاک به راحتی تا 300 وات پیش میره )

وقتی برد نتونه بالای 250 وات رو برق رسانی کنه ولی همه چیز بازه برای اورکلاک کردن ، Nvidia یا هر کسه دیگه هم بود باید با درایور و هر چیزی که میتونه جلوی این کار رو بگیره ، چرا که 699$ پول میره پای این کارت اگر قرار باشه به این راحتی بپکونیش که نمیشه و همه کار بر ها که حرفه ای نیستن فقط یاد گرفتن با فلان نرم افزار ولتاژ بدن فرکانس هم از اون طرف ببرن بالا و تست پایداری بگیرن و به همین راحتی قبر 590 رو میکنن با نداشتن اطلاعت فنی کافی در مورد این کارت گران قیمت !

حالا چرا طراحی اینجوری شده ؟ یعنی ضعیفه !

چون 6970 کراس فایر یا 6990 همیشه نمیتونه از 570 SLI جلو بیوفته و چه برسه به 580 SLI و این یک اوانتاژ برای Nvidia محسوب شد که برد رو ضعیف طراحی کنه و کلاک رو پایین ست کنه و هم مصرف کمتری نسبت به 6990 داشته باشه ( 365 وات در مقابل 375 وات ) و هم هزینه ساخت رو بیاره پایین و هم کارایی مطلوبی در کل داشته باشه ( حرارت کنترل میشه مصرف خوبی داره کارایی خوبی هم داره و ... ).

خلاصه اگر قرار بود قوی طراحی بشه به جای 365 وات 500 وات مصرف بدون اورکلاک داشت و با اورکلاک راحت 600 وات هم میرسید ! و هزینه ساخت بالا میرفت و باید یک کولینگ واقعا درست و حسابی هم برای این کارت تعبیه میشد ! در حالی که 6990 375 وات و در اورکلاک 450 وات مصرف داره ( 880 1250 ) و خیلی عقب مونده از کارایی 590 با فرکانس 775 در صورتی که نیازی نیست این همه فاصله ایجاد بشه چون هر دو 699$ هستن 1% هم که قوی تر باشه کافیه برای مصرف کننده و این برای Nvidia خوشایند نیست که موارد مهم تری رو نسبت به این قضیه ترجیح بده !

و اینکه من Nvidia Fan نیستم و از AMD هم خیلی خوشم میاد برام فرقی نمیکنه کدوم رو داشته باشم با هر دو حال میکنم ولی اینکه ببینم به هر کدوم بدون دلیل کافی داره بی احترامی میشه یکم بدم میاد @};-

ویرایش شده توسط infinity
لینک به دیدگاه

حسین یه gtx480 داری دهن همه رو ساف کردی ( کاملا با حسین عزیز شوخی دارم :-< ) @};-

لینک به دیدگاه

به نکته خوبی اشاره کردید دوست عزیز که همون پایین اوردن هزینه ساخت هست. انویدیا برای رقابت قیمتی با 6990 مجبور بود که هزینه ساخت رو پایین بیاره و برای همین از فازهای کمتر و ارزان قیمت استفاده کرد . ولی این دقیقا همون اشتباهی بود که انویدیا انجام داد . کسی دنبال گرافیک 700 دلاری میره براش حالا 50 دلار اضافی فرق چندانی نمیکنه ولی براش بسیار مهمه که از بهترین قطعات در ساخت برد استفاده شده باشه. گله من از انویدیا همینه عزیز . من هم فن بوی هیچ کدوم نیستم و کارتی که بهتر باشه میگم بهتره. ولی استفاده از قطعات ارزان قیمت و بی کیفیت در فلگ شیپ قابل توجیه نیست. طرف حاضره 750 دلاره بده ولی باکیفیت ترین جنس رو بگیره که جای اور هم داشته باشه !! این باعث نامیدی خیلی از طرفداران 2 اتیشه Nvidia شد. 6990 با اختلاف کمی از 590 قوینتره که زیاد نیست و از نظر من اهمیت چندانی نداره ولی وقتی به کیفیت ولتاژ رگولتورها رو برد میرسه 6990 رو یک level دیگست.

رو 590 شاهد استفاده از 4 فار 25 امپر برای هسته و 2 فاز برای مموری هستیم.

روی 6990 شاهد مدار 6+2 هستیم که به صورت 6 فاز از VRM های دیجیتال ولترای 80 امپری هست برای هسته. فکر کنم متوجه تفاوت وحشتناک کیفیت VRM های به کار رفته در 2 کارت شده باشید.

از نظر من این خیانت به مصرف کننده هست که برای کاهش قیمت نهایی از قطعات ارزون قیمت توی قویترین کارت گرافیک اون کمپانی استفاده باشه اونم DUAL_GPU. والا اینجا مسئله قدرت کارت و مصرف برق نیست !! من با کیفیت قطعات مشکل دارم و نه قدرت یا مصرف برق !

امیدوارم دلیل گله و ناراحتی من از انویدیا رو درک کرده باشید. برای من قرمز یا سبز مهم نیست ! سیاستهای غلط گاه و بیگاه کمپاینها واقعا باعث ناخرسندی خریدارها میشه.

-----------------------------------------------------

برای این که متوجه تاثیر این مسئله رو اورکلاکینگ بشید این رو هم ببنید. فقط میتونم بگم باعث نامیدی است. از یک کارت dual-GPU حدود 700 دلار قیمت بیشتر از این انتظار میره. برازنده بود که روی این کارت یک مدار تغذیه پرقدرت بزارن و جنس رو با بهترین کیفیت عرضه کنن !

http://hwbot.org/com...590_44093_marks

این کارت زیر LN2 فقط تونسته 140 مگاهرتز رو هسته اور کنه................. توجه کنید زیر LN2 نه air . همین جا هم محدودیت مدار تغذیه کاملا اشکار میشه که با خنک کردن تا -180 هم کاریش نمیشه کرد

http://hwbot.org/com...990_53519_marks

اینجا 6990 روی air تا 160 مگاهرتز رو هسته اور شده ........... این روی air است . حالا فکر کنید این کارت بره زیر LN2 . برای همین میگم 590 به شدت اورکلاکر ها رو هم نامید کرده . مگر ینکه asus یک چیزی مثل ares برای 590 بزنه و برد کاستوم با مدار تغذیه قوی بده بیرون که میشه نزدیک همون 1000 دلار. چون طراحی دوباره برد خرج زیادی داره !!

از من به دل نگیرید دوست عزیز .... من سنگ هیچ کدوم از 2 طرف رو به سینه نمیزنم ولی سیاست غلط , غلط هست و باید پاسخگو باشه کمپانی سازنده.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به نکته خوبی اشاره کردید دوست عزیز که همون پایین اوردن هزینه ساخت هست. انویدیا برای رقابت قیمتی با 6990 مجبور بود که هزینه ساخت رو پایین بیاره و برای همین از فازهای کمتر و ارزان قیمت استفاده کرد . ولی این دقیقا همون اشتباهی بود که انویدیا انجام داد . کسی دنبال گرافیک 700 دلاری میره براش حالا 50 دلار اضافی فرق چندانی نمیکنه ولی براش بسیار مهمه که از بهترین قطعات در ساخت برد استفاده شده باشه. گله من از انویدیا همینه عزیز . من هم فن بوی هیچ کدوم نیستم و کارتی که بهتر باشه میگم بهتره. ولی استفاده از قطعات ارزان قیمت و بی کیفیت در فلگ شیپ قابل توجیه نیست. طرف حاضره 750 دلاره بده ولی باکیفیت ترین جنس رو بگیره که جای اور هم داشته باشه !! این باعث نامیدی خیلی از طرفداران 2 اتیشه Nvidia شد. 6990 با اختلاف کمی از 590 قوینتره که زیاد نیست و از نظر من اهمیت چندانی نداره ولی وقتی به کیفیت ولتاژ رگولتورها رو برد میرسه 6990 رو یک level دیگست.

میدونم از چی گله داری ولی منظورم رو کامل نرسوندم و خوشحال هستم که فن بوی نیستی @};- چون میشه راحت صحبت کرد با شما !

ولی سالار جان میدونی قضیه چیه ؟ ببین همونطور که خودت اشاره کردی 590 اختلاف کمی داره با 6990 داره خوب ؟ این اختلاف کم کافیه میدونی چرا ؟ یه آمار که بگیری این چرا رو متوجه میشی ( از 100 تا گیم و برنامه تست میشه گفت 50 تاش رو 590 سریعتر اجرا کرده و 50 تاش رو 6990 ) خوب حالا کسی که کارت گرافیک میخره حق اینو داره که اورکلا کنه ولی تا چه حدی ؟ ببین الان 6990 روی 900 کار کنه ریسکی میشه احتمال خیلی زیاد زود به چیز میره ! و اگر قرار باشه گیر بدیم به چیزی این 6990 هست که اور نمیشه ! 590 راحت میشه تا 700 1000 بردش یا کمی بیشتر و این کافیه برای کسی که بخواد 24/7 یوز کنه و کسی که بخواد اور با LN2 انجام بده نمیره سراغ رفرنس میره دنبال چیزی مثل Lighting ها و Direct CU ها ! ولی 6990 تهش 880 هست میدونی برای چی میگم تهش ؟ چون اگر شما 880 رو همیشه بازی کنی احتمالش خیلــــــــــی کمه که مشکلی براش پیش بیاد ولی بالاتر 100% میاد حالا شاید تا یکی دو ماه شاید هیچیش نشه ولی 100% میشه بالاخره !

ببین جدا از قیمت تمام شده مسئله مهم تری هست توی Dual GPU ها و اون اینه که نباید مصرف برقشون بره بالا تا یه حدی مجازه وگر نه بردی طراحی میکردن که 1000 رو هم پایدار کنه ولی قضیه دیگه شیر تو شیر میشه !

رو 590 شاهد استفاده از 4 فار 25 امپر برای هسته و 2 فاز برای مموری هستیم.

والا من که شاهد نیستم :-< اگر یکم دقت کنی متوجه میشی 10 فاز + 4 هست یا به قول خودت 5 + 2 و این قابلیت رو داره که تا 375 وات به صورت فنی ( 2 تا 8 پین ) تحمل کنه ولی باز برد جوری طراحی شده که بتونه از 8 پین ها بیش از حد بکشه و تا 450 وات دقیقا مثل 6990 پیش بره .

روی 6990 شاهد مدار 6+2 هستیم که به صورت 6 فاز از VRM های دیجیتال ولترای 80 امپری هست برای هسته. فکر کنم متوجه تفاوت وحشتناک کیفیت VRM های به کار رفته در 2 کارت شده باشید.

والا شما توهم زدی باور کن !!!! شاید شما برد None Ref دیدی ! 6990 مدار 8 + 4 داره یا 4 + 2 ... و این برد میشه گفت از 590 ضعیف تره ! ولی مهم اینه که 590 220 وات برای هر GPU میتونه برق رسانی کنه 6990 هم همینطور ! فقط 6990 اگر نمیترکه مدارش ، برای اینه که ماس فت های خیلی پر قدرتی از لحاظ تحمل حرارت و فشار کاری نسبت به 590 درش استفاده شده !

از نظر من این خیانت به مصرف کننده هست که برای کاهش قیمت نهایی از قطعات ارزون قیمت توی قویترین کارت گرافیک اون کمپانی استفاده باشه اونم DUAL_GPU. والا اینجا مسئله قدرت کارت و مصرف برق نیست !! من با کیفیت قطعات مشکل دارم و نه قدرت یا مصرف برق !

سخت اشتباه میکنی ! 590 هیچ مشکل ساختاری ای نداره GF110 هست که مشکل داره و مصرف بالایی داره ! ببین سالار جان شما 2 چیز رو با هم قاطی کردی به هم ! ببین 6970 مصرفش نسبت به 580 خیلی کمتره ( Tipical Gaming ) و این مسئله باعث میشه که برد مشکل پیدا کنه ببین هر دو کارت 450 وات قدرت دارن ولی 590 هیولای مصرف برقه پیش 6990 ! ببین 6990 اگر اور هم بشه تا 500 وات میره و راحت میتونه پاس کنه مثل 590 و نمیترکه ولی دراز مدت میترکه ! ولی 590 اگر اور بشه 500 وات که واسش بچه بازیه میدونی وقتی از یه برد 450 واتی 600 وات برق بکشی چی میشه ؟ شما برو با یک مزدا 3 که 167 اسب قدرت داره و سواریه یک 18 چرخ رو بکسل کن که به حداقل قدرت 500 اسب بخار نیاز داره بعد ببین وقتی میخوای گاز بدی راه بیوفتی چی میشه !!!!! دیسک و صفحه میسوزه به چیز میره موتور هم خاموش میشه حالا دیسک و صفحه 590 ماس فت هاشه ! موتور فاز ها هستن موتور خاموش میشه ولی فشاره کار روی فت ها بوده که مبدل بودن تو این جریان و به راحتی توی فشار فوقولاده زیاد مثل مزدا 3 میترکه !

این کارت زیر LN2 فقط تونسته 140 مگاهرتز رو هسته اور کنه................. توجه کنید زیر LN2 نه air . همین جا هم محدودیت مدار تغذیه کاملا اشکار میشه که با خنک کردن تا -180 هم کاریش نمیشه کرد

واقعا خنده داره !!!!! این حرف :-j عجب ! پس من برم موتور پراید رو با یک ماده خنک کنم که بشه -200 درجه بعد پدال گاز رو تا آخر فشار بدم بعد یک خاور رو باهاش توی گردنه آهوان ببرم بالا ! شما داری این حرف رو میزنی ! بابا پراید خودش میخواد بره بالا کم میاره حالا هر چی خنک بشه فایده نداره براش ! مسئله داغ کردن نیست مسئله گردنه با شیب تنده !

اینجا 6990 روی air تا 160 مگاهرتز رو هسته اور شده ........... این روی air است . حالا فکر کنید این کارت بره زیر LN2 . برای همین میگم 590 به شدت اورکلاکر ها رو هم نامید کرده . مگر ینکه asus یک چیزی مثل ares برای 590 بزنه و برد کاستوم با مدار تغذیه قوی بده بیرون که میشه نزدیک همون 1000 دلار. چون طراحی دوباره برد خرج زیادی داره !!

شما همین چیپ های 6970 رو بزار روی برد 590 اگر میشد ! مطمئنا از 6990 بهتر اور میشه ! یا حدافل مثل 6990 ! چیپ Cayman پر مصرف نیست که مدار کم بیاره !

از من به دل نگیرید دوست عزیز .... من سنگ هیچ کدوم از 2 طرف رو به سینه نمیزنم ولی سیاست غلط , غلط هست و باید پاسخگو باشه کمپانی سازنده.

باشه عزیز من دفعه بعد یک ایمیل به Nvidia میزنم بهش میگم به جای استفاده از 2 چیپ آخرین مدل و پر مصرف از 2 تا چیپ ضعیف مثل 560 استفاده کنه که بچه های اوری رو خوشحال نگه داره ولی کارایی مهم نباشه اصل اینه پاس کنه فرکانس رو !

Nvidia چند ماه روی این 590 کار کرد نتیجه های خیلی مهم ای گرفته که بالاخره تصمیمش این شد یعنی اصلا راه مناسبی به غیر از تقویت شدید برد و قفل کردن شیدر ها نبوده که هیچ کدوم نمیشده انجام بشه .

سعید حساب تورو میرسم ! ;) در ضمن 480 مال یه زمانی بود الا 580 دارم !

ویرایش شده توسط infinity
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

میدونم از چی گله داری ولی منظورم رو کامل نرسوندم و خوشحال هستم که فن بوی نیستی @};- چون میشه راحت صحبت کرد با شما !

ولی سالار جان میدونی قضیه چیه ؟ ببین همونطور که خودت اشاره کردی 590 اختلاف کمی داره با 6990 داره خوب ؟ این اختلاف کم کافیه میدونی چرا ؟ یه آمار که بگیری این چرا رو متوجه میشی ( از 100 تا گیم و برنامه تست میشه گفت 50 تاش رو 590 سریعتر اجرا کرده و 50 تاش رو 6990 ) خوب حالا کسی که کارت گرافیک میخره حق اینو داره که اورکلا کنه ولی تا چه حدی ؟ ببین الان 6990 روی 900 کار کنه ریسکی میشه احتمال خیلی زیاد زود به چیز میره ! و اگر قرار باشه گیر بدیم به چیزی این 6990 هست که اور نمیشه ! 590 راحت میشه تا 700 1000 بردش یا کمی بیشتر و این کافیه برای کسی که بخواد 24/7 یوز کنه و کسی که بخواد اور با LN2 انجام بده نمیره سراغ رفرنس میره دنبال چیزی مثل Lighting ها و Direct CU ها ! ولی 6990 تهش 880 هست میدونی برای چی میگم تهش ؟ چون اگر شما 880 رو همیشه بازی کنی احتمالش خیلــــــــــی کمه که مشکلی براش پیش بیاد ولی بالاتر 100% میاد حالا شاید تا یکی دو ماه شاید هیچیش نشه ولی 100% میشه بالاخره !

ببین جدا از قیمت تمام شده مسئله مهم تری هست توی Dual GPU ها و اون اینه که نباید مصرف برقشون بره بالا تا یه حدی مجازه وگر نه بردی طراحی میکردن که 1000 رو هم پایدار کنه ولی قضیه دیگه شیر تو شیر میشه !

والا من که شاهد نیستم :) اگر یکم دقت کنی متوجه میشی 10 فاز + 4 هست یا به قول خودت 5 + 2 و این قابلیت رو داره که تا 375 وات به صورت فنی ( 2 تا 8 پین ) تحمل کنه ولی باز برد جوری طراحی شده که بتونه از 8 پین ها بیش از حد بکشه و تا 450 وات دقیقا مثل 6990 پیش بره .

والا شما توهم زدی باور کن !!!! شاید شما برد None Ref دیدی ! 6990 مدار 8 + 4 داره یا 4 + 2 ... و این برد میشه گفت از 590 ضعیف تره ! ولی مهم اینه که 590 220 وات برای هر GPU میتونه برق رسانی کنه 6990 هم همینطور ! فقط 6990 اگر نمیترکه مدارش ، برای اینه که ماس فت های خیلی پر قدرتی از لحاظ تحمل حرارت و فشار کاری نسبت به 590 درش استفاده شده !

سخت اشتباه میکنی ! 590 هیچ مشکل ساختاری ای نداره GF110 هست که مشکل داره و مصرف بالایی داره ! ببین سالار جان شما 2 چیز رو با هم قاطی کردی به هم ! ببین 6970 مصرفش نسبت به 580 خیلی کمتره ( Tipical Gaming ) و این مسئله باعث میشه که برد مشکل پیدا کنه ببین هر دو کارت 450 وات قدرت دارن ولی 590 هیولای مصرف برقه پیش 6990 ! ببین 6990 اگر اور هم بشه تا 500 وات میره و راحت میتونه پاس کنه مثل 590 و نمیترکه ولی دراز مدت میترکه ! ولی 590 اگر اور بشه 500 وات که واسش بچه بازیه میدونی وقتی از یه برد 450 واتی 600 وات برق بکشی چی میشه ؟ شما برو با یک مزدا 3 که 167 اسب قدرت داره و سواریه یک 18 چرخ رو بکسل کن که به حداقل قدرت 500 اسب بخار نیاز داره بعد ببین وقتی میخوای گاز بدی راه بیوفتی چی میشه !!!!! دیسک و صفحه میسوزه به چیز میره موتور هم خاموش میشه حالا دیسک و صفحه 590 ماس فت هاشه ! موتور فاز ها هستن موتور خاموش میشه ولی فشاره کار روی فت ها بوده که مبدل بودن تو این جریان و به راحتی توی فشار فوقولاده زیاد مثل مزدا 3 میترکه !

واقعا خنده داره !!!!! این حرف :o عجب ! پس من برم موتور پراید رو با یک ماده خنک کنم که بشه -200 درجه بعد پدال گاز رو تا آخر فشار بدم بعد یک خاور رو باهاش توی گردنه آهوان ببرم بالا ! شما داری این حرف رو میزنی ! بابا پراید خودش میخواد بره بالا کم میاره حالا هر چی خنک بشه فایده نداره براش ! مسئله داغ کردن نیست مسئله گردنه با شیب تنده !

شما همین چیپ های 6970 رو بزار روی برد 590 اگر میشد ! مطمئنا از 6990 بهتر اور میشه ! یا حدافل مثل 6990 ! چیپ Cayman پر مصرف نیست که مدار کم بیاره !

باشه عزیز من دفعه بعد یک ایمیل به Nvidia میزنم بهش میگم به جای استفاده از 2 چیپ آخرین مدل و پر مصرف از 2 تا چیپ ضعیف مثل 560 استفاده کنه که بچه های اوری رو خوشحال نگه داره ولی کارایی مهم نباشه اصل اینه پاس کنه فرکانس رو !

Nvidia چند ماه روی این 590 کار کرد نتیجه های خیلی مهم ای گرفته که بالاخره تصمیمش این شد یعنی اصلا راه مناسبی به غیر از تقویت شدید برد و قفل کردن شیدر ها نبوده که هیچ کدوم نمیشده انجام بشه .

سعید حساب تورو میرسم ! =D> در ضمن 480 مال یه زمانی بود الا 580 دارم !

دوست من خوب به نوشته هات دقت کن خوب دقیقا مشکل از کارت انویدیا هست دیگه طراحیش مشکل داره دیگه چه ربطی داره که کدوم چقدر اور میشه کدوم اینجوری کدوم اونجوریه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...