رفتن به مطلب

آموزش اپدیت بایوس مادربردهای MSI

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شرکت MSI  به منظور  دسترسی آسان به اپدیت بایوس برای همه کاربران در هر سطحی از نظر دانش قابلیت M-FLASH  را در بایوس گنجانده است . کافیست آخرین بایوس مادربرد مورد نظر را از سایت MSI دانلود و  در یک فلش کپی کنید سپس وارد بایوس شوید و با کلیک  بر روی M-FLASH  و انتخاب فایل بایوس  به سرعت بایوس مادربرد شما اپدیت میشود .

uvc3_cc6.jpg
evp4_cc5.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام دوستان نمیدونم درسته یا نه اما اینجا میپرسم کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا من یه مادربورد B75AG43 دارم
مشکل من اینه که رم هام باس ۱۶۰۰ و هر طور بایوس رو تنظیم میکنم بعد ریست میره رو ۱۳۳۳ اخرین اپدیت بایوس هم زدم که خودش گفته بود فیکس میکنه این مسئله رو همیشه از این که ام اس ای خریدم خودم رو سرزنش کردم تا حالا با ایسوس و گیگا همچین مشکلی ندیدم شاید مشکل از منه کسی چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون
Sent from my H60-L04 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

با سلام دوستان نمیدونم درسته یا نه اما اینجا میپرسم کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا من یه مادربورد B75AG43 دارم
مشکل من اینه که رم هام باس ۱۶۰۰ و هر طور بایوس رو تنظیم میکنم بعد ریست میره رو ۱۳۳۳ اخرین اپدیت بایوس هم زدم که خودش گفته بود فیکس میکنه این مسئله رو همیشه از این که ام اس ای خریدم خودم رو سرزنش کردم تا حالا با ایسوس و گیگا همچین مشکلی ندیدم شاید مشکل از منه کسی چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون

سلام 

مشخصات سیستم را کامل بنویسید . (پردازنده و مدل دقیق رم )

با تشکر 

ویرایش شده توسط MSI Support
لینک به دیدگاه

با پردازنده شما  مشکلی نباید داشته باشه . چون 22 نانو و سری ایوی بریج هست . با رم دیگه تست شده مادربرد ؟

بایوسی که روی سیستم هست چه ورژنی هست . 

با تشکر 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

با رم دیگه نه
۱۰.۱۰

حتما با رم 1600 دیگه تست کنید . 

لینک به دیدگاه

با همین رم هم  دوباره تست کنید :

1-ست کردن دستی تایمینگ ها 

2- ست کردن ولتاژ دستی مموری 

لینک به دیدگاه

تایمینگ جایی ندیدم ست کنم
ولتاژ رو کردم بعد ریست دوباره میشه ۱۳۳۳http://cloud.tapatalk.com/s/5898de5b92c97/IMG_20170206_235708.jpg?

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

تایمینگ جایی ندیدم ست کنم
ولتاژ رو کردم بعد ریست دوباره میشه ۱۳۳۳http://cloud.tapatalk.com/s/5898de5b92c97/IMG_20170206_235708.jpg?

XMP را فعال کنید باید درست بشه . در مورد تنظیم دستی  تایمینگ هر چند اگر XMP فعال باشه نیازی نیست . ولی باید تایمینگ به صورت UNLINK باشه .

چک کنید رمتون از xmp پشتیبانی میکنه یا نه . اگر نمیکنه بهتره یک رم  مناسب xmp ساپورت بگیرید . 

9012.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز xmp ساپورت میکنه چه طور باید فعالش کنم

لینک به دیدگاه

فرکانس رم  را روی auto بگذارید . اگر ساپورت کنه قابل فعال شدن هست . گزینه xmp هم در پست قبل مشخص کردم .

گزینه فرکانس و  DRAM  Ref باید روی اتو باشند مثل  اسکرین شات زیر 

ref.png

لینک به دیدگاه

وقتی میرم روی مد ocای ارور میاد منظورش چیه

لینک به دیدگاه

فرکانس رم  را روی auto بگذارید . اگر ساپورت کنه قابل فعال شدن هست . گزینه xmp هم در پست قبل مشخص کردم .
گزینه فرکانس و  DRAM  Ref باید روی اتو باشند مثل  اسکرین شات زیر 

ref.thumb.png.8b66e7aec083fd908c2d119f46e8689d.png

بزرگوار دستت درد نکنه چند نکته رو باید عرض کنم اول اینکه از صبوری و پاسخگویی شما ممنونم و دوم این که دلزدگی من از ام اس ای به خاطر اطلاعات کم من از سخت افرار بود نه برند و اینکه ای کاش زود تر اینجا پیام داده بودم و با شما اشنا میشدم من به وسیله نکته کلیدی xmp مشکلم رو با راهنمایی فروم ام اس ای حل شد دم شما گرم
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست گرامی .

در صورت تمایل میتونی در تاپیک زیر نظرت را درباره پشتیبانی و ساپورت آنلاین MSI اعلام کنی .

انتقادات و پیشنهادات درباره MSI

با تشکر و با آرزوی موفقیت 

لینک به دیدگاه

امروز سیستم رو روشن کردم باز هم همون شد ولی تو ویدئو ها و عکس ها پروفایل xmp برای همه قابل ادیت شدن و فعال شدن ولی برای من خیر به نظر شما بایوس رو دانگرید نکنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

امروز سیستم رو روشن کردم باز هم همون شد ولی تو ویدئو ها و عکس ها پروفایل xmp برای همه قابل ادیت شدن و فعال شدن ولی برای من خیر به نظر شما بایوس رو دانگرید نکنم

شما با یک رم دیگه تست کنید .  احتمالا  رم شما با این برد زیاد سازگار نیست .

لینک به دیدگاه

حرف شما صحیح بود رم ها تکی رو فرکانس بالا تر کار میکنن با هم نمیکنند جالب اینه که هر دو تاخیرشون یکیه اما جدا خریده بودم ممنون از شما عزیز دل

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

حرف شما صحیح بود رم ها تکی رو فرکانس بالا تر کار میکنن با هم نمیکنند جالب اینه که هر دو تاخیرشون یکیه اما جدا خریده بودم ممنون از شما عزیز دل

درود 

بله اگر یکسری نباشند . احتمال  مشابه  نبودن چیپ ها وجود دارد و در این حالت  به دلیل سازگاری فرکانس کم میشه برای پایداری سیستم .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

اقا این مادربورد من باس ۲۴۰۰ واقعا ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

اقا این مادربورد من باس ۲۴۰۰ واقعا ساپورت میکنه

سلام  دوست عزیز 

روی فرکانس بالای 1600 روی این  چیپست با XMP نمیشه خیلی حساب کرد . من TEST Report را لینکش  براتون قرار میدیم . تا 2000  تست شده .

Product name: B75A-G43

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...