رفتن به مطلب

کرش کردن ویندوز 10 ! هر کاری ب فکرم میرسید کردم . فایده نکرد !

sisaco
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. من دیندوز 10 رو چندین نسخشو نصب کردم . اولا توی نصب اینقدر گیر میکنه و اذیت میده که به زور میاد بالا !

حالا بعد از نصب سیستم 10 دقیقه از کارکردش میذره یهو کرش میکنه ! یهو مصرف هارد میچسبه به صد درصد و گیر میکنه. 

یک دونه هارد 1 ترابایت وسترن بنفش دارم

یک هارد 500 گیگابایت سامسونگ قدیمی 

یک هارد 120 گیگ اس اس دی 

هر کدوم از هارد هارو جدا کردمو یک هارد رو جداگونه اومدم ویندوز نصب کنم بازم این مشکل رو داشتم !

اقداماتی که انجام دادم این بود که هارد هارو جدا کردم ویندوز رو دونه دونه رو هر کدوم از هارد ها نصب کردم بازم همون مشکل رو داشتم

بعد اومدم نسخه های ویندوز رو عوض کردم بازم همون مشکل

بعد بعضی سرویس ها مثله سوپر فتچ و اینها رو غیره فعال کردم

هیچ تاثیری نداشت ! 

حالا ویندوز 7 نصب کردم . یک مشکلی دارم ! وقتی میخوام از روی هارد های ساتا فایلی رو بخونه یا باز کنه 3 4 ثانیه طول میکشه بعد یک صدای تق میده بعد فایل باز میشه. اگر سیستم رو بیکار بذاری بازم برای باز کردن فایل های دیگه برای بار اول همینطوره

و مشکل بعدی اینه که یک صدای ویز ویز وقتی اسپیکر روشنه و موزیکی چیزی پخش نمیشه میاد از اسپیکر. هر چند دقیقه ای . ویز ویز میکنه یک لحظه ! خیلی عجیبه واسم.

میشه راهنمایی بفرمائید 

لینک به دیدگاه

درود

احتمالا ایراد از اسمبل یا مادربورد یا پاوره. راه مطمئن عیب یابی بررسی قطعه به قطعه است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ویندوز 10 با مادربردها و سی پی یوهای قدیمی تراز سری هسول به درستی کار نمیکنه

بنده خودم به شخصه مادربرد z77 msi دارم با سی پی یویه 3570  ورژن اپدیت شده ویندوز 10 رو نصب میکنم به مشکلات زیادی میخورم

مثلا بعد از نصب انتی ویروس و یه بار ریست شدن سیستم انتی ویروس کلا باز نمیشه به هیچ عنوان از نوار تسک بار هم ایکونش غیب میشه وبه هیچ عنوان بهش دسترسی ندارم

USB3 های مادربردم بعد از نصب ویندوز و درایورهای اون با هر بار ریست شدن سیستم اگه یه هارد اکسترنال بهش وصل باشه مرتبا دنبال درایورش میگرده و شروع به نصب میکنه ولی یه مقدار جلو میره گیر میکنه و هیچ راهی جز کنسلش ندارم یا هاردی که USB3 وصل هست مرتب پیغام میده هاردتون رو بهUSB3بزنید تا از حداکثر سرعتش استفاده کنید درصورتی که هارد به USB3 وصله

یا حتی سرچ پایین تسکبار یا همون کورتانا قفل میشه و کار نمیکنه

به نظر بنده فقط باید سخت افزار جدید داشته باشه و رویه جعبه مادربرد حتما قید شده باشه وویندوز 10 ساپورت

غیر از اون باید با مشکلات این ویندوز بسوزید و بسازید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، sisaco گفته است :

سلام. من دیندوز 10 رو چندین نسخشو نصب کردم . اولا توی نصب اینقدر گیر میکنه و اذیت میده که به زور میاد بالا !

حالا بعد از نصب سیستم 10 دقیقه از کارکردش میذره یهو کرش میکنه ! یهو مصرف هارد میچسبه به صد درصد و گیر میکنه. 

یک دونه هارد 1 ترابایت وسترن بنفش دارم

یک هارد 500 گیگابایت سامسونگ قدیمی 

یک هارد 120 گیگ اس اس دی 

هر کدوم از هارد هارو جدا کردمو یک هارد رو جداگونه اومدم ویندوز نصب کنم بازم این مشکل رو داشتم !

اقداماتی که انجام دادم این بود که هارد هارو جدا کردم ویندوز رو دونه دونه رو هر کدوم از هارد ها نصب کردم بازم همون مشکل رو داشتم

بعد اومدم نسخه های ویندوز رو عوض کردم بازم همون مشکل

بعد بعضی سرویس ها مثله سوپر فتچ و اینها رو غیره فعال کردم

هیچ تاثیری نداشت ! 

حالا ویندوز 7 نصب کردم . یک مشکلی دارم ! وقتی میخوام از روی هارد های ساتا فایلی رو بخونه یا باز کنه 3 4 ثانیه طول میکشه بعد یک صدای تق میده بعد فایل باز میشه. اگر سیستم رو بیکار بذاری بازم برای باز کردن فایل های دیگه برای بار اول همینطوره

و مشکل بعدی اینه که یک صدای ویز ویز وقتی اسپیکر روشنه و موزیکی چیزی پخش نمیشه میاد از اسپیکر. هر چند دقیقه ای . ویز ویز میکنه یک لحظه ! خیلی عجیبه واسم.

میشه راهنمایی بفرمائید 

خوب شما میگید هارد صدای تق تق میده به احتمال فراوان هاردتون داره به زمان مرگش نزدیک میشه سریع اطلاعاتتون رو بردارید از روش

لینک به دیدگاه

من هارد رو کاملا بررسی کردم. توی نرم افزار که چیزی نشون نمیده !

توی ویندوز 7 هم مورد خاصی ندارم 

Core i5 6600K به همراه Z170XUd3 گیگابایت مادربورد هستش. ! عمرا نباید مشکلی داشته باشه که . 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

احتمالا ایراد از اسمبل یا مادربورد یا پاوره. راه مطمئن عیب یابی بررسی قطعه به قطعه است.

سلام. قطعه به قطعه هم بررسی کردم. قطعات رو جای دیگه چک کردم. موردی نداره. رم ها . پردازنده . مادربورد ! 

لینک به دیدگاه

یک سوال. من هارد دریسک وسترن بنفش دارم فرقه زیادی با گرین و قرمز داره ؟ اگر داره بفروشم ازونا بگیرم ؟ 

لینک به دیدگاه

اه اه چیه ویندوز 10  آشغال به تمام معناست. به خصوص واسه کسی که ویندوز رو شخصی سازی می کنه

اما واسه گیر کردن هارد، این یه حالته که هارد بعد از مدتی تعیین شده می خوابه، مثل اسکرین سیور مانیتور

می شه غیر فعالش کرد ولی توصیه نمی شه چون اون جوری هارد تمام مدت در حال چرخش با سرعت بالا می مونه

منم سال 87 فکر می کردم هاردم داره می میره ولی اون هارد هنوز داره مثل مرد کار می کنه

هارد قرمز مال سروره و مناسب خونه نیست، مخصوص همین ساخته شده که دائم در حال کار باشه

به خصوص کسی که اس اس دی داره اصلا لزومی نداره که هزینه اضافه واسه هارد آرشیو بدی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، SaeedEminem2 گفته است :

اه اه چیه ویندوز 10 ? آشغال به تمام معناست. به خصوص واسه کسی که ویندوز رو شخصی سازی می کنه

اما واسه گیر کردن هارد، این یه حالته که هارد بعد از مدتی تعیین شده می خوابه، مثل اسکرین سیور مانیتور

می شه غیر فعالش کرد ولی توصیه نمی شه چون اون جوری هارد تمام مدت در حال چرخش با سرعت بالا می مونه

منم سال 87 فکر می کردم هاردم داره می میره ولی اون هارد هنوز داره مثل مرد کار می کنه

هارد قرمز مال سروره و مناسب خونه نیست، مخصوص همین ساخته شده که دائم در حال کار باشه

به خصوص کسی که اس اس دی داره اصلا لزومی نداره که هزینه اضافه واسه هارد آرشیو بدی

سعید الان من هاردم بنفش هستش موردی داره یعنی ؟ الان دیدم وسترنه بنفشه ندیده بودم. بیشتر از این هارد واسه دوربین های مدار بسته و اینها استفاده میکنن تا جایی که دیدم

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

ویندوز 10 با مادربردها و سی پی یوهای قدیمی تراز سری هسول به درستی کار نمیکنه

بنده خودم به شخصه مادربرد z77 msi دارم با سی پی یویه 3570  ورژن اپدیت شده ویندوز 10 رو نصب میکنم به مشکلات زیادی میخورم

مثلا بعد از نصب انتی ویروس و یه بار ریست شدن سیستم انتی ویروس کلا باز نمیشه به هیچ عنوان از نوار تسک بار هم ایکونش غیب میشه وبه هیچ عنوان بهش دسترسی ندارم

USB3 های مادربردم بعد از نصب ویندوز و درایورهای اون با هر بار ریست شدن سیستم اگه یه هارد اکسترنال بهش وصل باشه مرتبا دنبال درایورش میگرده و شروع به نصب میکنه ولی یه مقدار جلو میره گیر میکنه و هیچ راهی جز کنسلش ندارم یا هاردی که USB3 وصل هست مرتب پیغام میده هاردتون رو بهUSB3بزنید تا از حداکثر سرعتش استفاده کنید درصورتی که هارد به USB3 وصله

یا حتی سرچ پایین تسکبار یا همون کورتانا قفل میشه و کار نمیکنه

به نظر بنده فقط باید سخت افزار جدید داشته باشه و رویه جعبه مادربرد حتما قید شده باشه وویندوز 10 ساپورت

غیر از اون باید با مشکلات این ویندوز بسوزید و بسازید

من با سیستم های به مراتب قدیمی تر هم وین 10 نصب کردم و مشکل جدی نداشتم .

البته ویندوز 10 کلا شیرین میزنه و خیلی درست کار نمی کنه .

استارتر گرامی

صدای  زیاد از هاردیا تاخیر در باز کردن فایل ها  نشونه مشکل سخت افزاری هست . نرم افزارها همیشه نمی تونن مشکل رو نشون بدن . البته به این معنی نیست که مشکل سخت افزاری دارید اما احتمالش هست .

هارد بنفش به طور کلی از گرین بهتره اما این دسته از هارد ها برای دوربین های مدار بسته و سرورها مورد استفاده قرار میگیرن ویژگی اصلی این هارد ها توانایی کارکردن مداومه . نیازی هم نیست عوضش کنید .

فعلا به راهنمایی های استاد بهمنیان عمل کنید تا ببینمی چی میشه

لینک به دیدگاه

نه عزیز جان هاردت سالمه

اما ویندوز 10 هم احتمالا نسخه ای که گرفتی خراب بوده

پیشنهاد می کنم فقط و موکدا نسخه های دستکاری نشده اونم از سایت های خارجی دانلود کنی

لینک به دیدگاه

یک لب تاپی یکی از دوستان گرفته بود هر کاری میکرد ویندوز 10 نصب نمیشد. چندین مدل عوض کرد تا اخر یک مدل وی 10 نصب شد به زور روی سیستمش ! اصلا عجیب غریبه این لامصب. برای منم یک بار فقط نصب شد. اونم یک مشکلی توی انتی ویروس پیش اومد. هر کاری کردم درست نشد مجبور شدم پاکش کنم. دیگه هم نصب نشد. نصب میشه ها. کرش میکنه

لینک به دیدگاه

برو تو تنظیمات پاور، Change Plan Setting رو بزن

هم می تونی آف کنی و هم می تونی تایمش رو بیشتر کنی تا زود زود نخوابه

hgdcbhrdx.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

برو تو تنظیمات پاور، Change Plan Setting رو بزن

هم می تونی آف کنی و هم می تونی تایمش رو بیشتر کنی تا زود زود نخوابه

hgdcbhrdx.PNG

تشکر رفیق . یک مورد دیگه

توی ویندوز اکثرا لود میره روی 2 3 بعد صفر میشه. ماله من با اینکه همه چیز رو میبندم همچنان روی 5 ثابت میمونه :)). این سرویس DWM  پنجره ها هی میاد میره. نمیشه هم کاریش کرد

ویرایش شده توسط sisaco
لینک به دیدگاه

تسک منیجر رو باز کن، تب پراسس

یه تیک پایین صفحه داره بزن

بعد بالا زیر تب ها نوشته سی پی یو. روش کلیک کن تا اون برنامه هایی که داره زیاد از پردازنده مصرف می کنه رو بیاره بالا

لینک به دیدگاه

system idle  و SVchost اینا دارن مصرف میکنن خیلی زیاد

لینک به دیدگاه

سیستم آیدل که مهم نیست، اس وی سی هاست هم مال خود ویندوزه

درایورهای ویندوز رو نصب کردی؟ سرویس پک های یک و دو چی؟

روی اس وی سی هاست راست کلیک کن و گو تو سرویس رو بزن ببین بعدش چه گزینه ای رو نشون می ده

لینک به دیدگاه

شما اول از همه آپدیت های ویندوز 10 رو دیسیبل کن  برای جلوگیری از ۱۰۰٪ درصد شدن دیسک

حالت  search  و یا Superfetch ویندوز  رو غیر فعال کن

page file رو ویرایش کن . خوده ویندوز فضای اتو رو پیشنهاد میده شما نسبت به رم و فضای درایو c انتخاب کنید

نرم‌افزارهای استارت‌آپ سیستم را کم کن

رم سیستم که احتمالا پایین نیست ؟

لینک به دیدگاه

سلام

کابل ساتا با جنس مرغوب تعویض کنید.

من مشکل اینجوری هم داشتم با تعویض کابل ساتا درست شده(البته تو ویندوز 7 هم مشکل نداشتم)

در ضمن هارد IDE را هم از سیستم جدا کنید.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

آخه جالبش اینجاس که من روی تک تک هارد ها جداگونه ویندوز نصب کردم بازم همین موضوع ادامه داشت. همون هاردی که ویندوز روش نصب میشه لودش میچسبه به صد !

لینک به دیدگاه

من هم مشکلم رو حل نکردم، صورت مسئله رو پاک کردم.

برای من هم ssd مشکل نداشت ، ترکیب سیلیکون پاور و  بورد ایسوس H110  و ویندوز 10 با هم جور در نمی اومد هر کدوم از سخت افزار ها رو تو سیستم های دیگه مصرف کردم هیچکدوم هم مشکلی پیدا نکردن ، فقط می دونم چیزی نیست  که فقط به ویندوز 10 ارتباط داشته باشه.

لینک به دیدگاه

عزیز این مشکل رو من داشتم با تعویض کابل ساتا حل شده امتحان کردید با  یک کابل دیگه؟

لینک به دیدگاه

والا از کابل هایی که توی جعبه مادربورد بود استفاده کردم من . 

قبلا اس اس دی آ دیتا داشتم رو یک سیستم دیگه. مشکل با غیر فعال کردن سوپر فچ و غیرو حل میشدا. ولی اینقدر عصبیم کرد کله سیستم رو باهم فروختم :)))) . 

ولی یک موضوعی هست . من هارد هارو دونه دونه. یعنی سامسونگ. وسترن. و اس اس دی رو جدا کردم . تک تک نصب و ویندوز باز نصبیدم و این مشکل پا برجا بود. اصلا باور نمیکنید. بوته خوده ویندوز رو هم زوری میاورد ! چه برسه نصب . پدر در میاورد تا نثب شه. وسط نصب حتی گیر میکرد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...