رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میخوام یه مانیتور برای این سیستم بگیرم بیشترین کاربرد برای گیم و فیلم هست

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-Z87-HD3

GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5

RAM : corsair 8GB 1600

Intel Core™ i7-4770

Power green 700w

به نظرتون چه مانیتوری بگیرم قیمت دور بر  1.000.000 تومان

BENQ چطوره؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، rezal1991 گفته است :

سلام میخوام یه مانیتور برای این سیستم بگیرم بیشترین کاربرد برای گیم و فیلم هست

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-Z87-HD3

GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5

RAM : corsair 8GB 1600

Intel Core™ i7-4770

Power green 700w

به نظرتون چه مانیتوری بگیرم قیمت دور بر  1.000.000 تومان

BENQ چطوره؟

اکثر دوستان اینو. پیشنهاد. میدنhttp://lioncomputer.ir/product/3405/مانیتور+ایسوس+23+اینچ+VX239H/

خودم باهاش کار نکردم و نظر قطعی روش ندارم ولی چند  نکته مهم رو بهتون میگم که امیدوارم ازش استفاده کنید

به هیچ وجه مانیتوری که پنلی غیر از ipsداره رو انتخاب نکنید 

به زمان تاخییر هم نمیخواد اونقدر توجه کنید  بیشتر جنبه تبلیغاتی داره احتمال اینکه چشم شما بتونه زیر 

یک دهم ثانیه رو رد. گیری و. پیگیری کنه کمه چه برسه به میلی ثانیه که میشه ده به توان منفی سه ثانیه...

و. نکته اخر حتما حتما مانیتور انتخابی رو قبل از خرید. ببینید تا از راحتی چشمتون باهاش مطمین نشدید. اقدام به خرید نکنید و. به فناوری های .جانبی هم توجه کنید

;) 

لینک به دیدگاه

با سلام برای گیم باید مدت زمان پاسخ گویی مانیتورتون تا حد امکان پایین باشه تا گوستینگ توی بازیهای سریع نبینید

برای این کار لازمش پنل TN هست

پنل ips تایمینگ بالاتری داره ولی رنگ ها زنده ترن که البته مناسب گیم نیست

تفاوت اصلی ips و TN زاویه دیدشون هست که از بغل کلا پنل tn دیده نمیشه ولی پنل IPS شفافه ، پنل tn هم تکنولوژی جدیدتری داره

بنظرم Benq 2460HM مانیتور خیلی خوبی هست قیمتشم 600-700 هست که مناسبه با تایمینگ 2 میلی ثانیه با کنتراست 1 به 12 میلیون که فوق العادس و 24 اینچ کامل

ایسوس هم اگه میخواین مدل VP 247 هست 23.5 اینچ پنل TN و تایمیگ 1میلی ثانیه قیمتش حدود 900-1میلیون تومانه و کنتراست 1 به 100 میلیون!

البته بگم تفاوت 2 با 1 میلی ثانیه اصلا قابل حس نیست و کنتراست هم با یه سری نرم افزار به این اعداد رسوندن در کل بنظرم 400تومن صرف نداره ایسوس بخرید

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

با سلام برای گیم باید مدت زمان پاسخ گویی مانیتورتون تا حد امکان پایین باشه تا گوستینگ توی بازیهای سریع نبینید

برای این کار لازمش پنل TN هست

پنل ips تایمینگ بالاتری داره ولی رنگ ها زنده ترن که البته مناسب گیم نیست

تفاوت اصلی ips و TN زاویه دیدشون هست که از بغل کلا پنل tn دیده نمیشه ولی پنل IPS شفافه ، پنل tn هم تکنولوژی جدیدتری داره

بنظرم Benq 2460HM مانیتور خیلی خوبی هست قیمتشم 600-700 هست که مناسبه با تایمینگ 2 میلی ثانیه با کنتراست 1 به 12 میلیون که فوق العادس و 24 اینچ کامل

ایسوس هم اگه میخواین مدل VP 247 هست 23.5 اینچ پنل TN و تایمیگ 1میلی ثانیه قیمتش حدود 900-1میلیون تومانه و کنتراست 1 به 100 میلیون!

البته بگم تفاوت 2 با 1 میلی ثانیه اصلا قابل حس نیست و کنتراست هم با یه سری نرم افزار به این اعداد رسوندن در کل بنظرم 400تومن صرف نداره ایسوس بخرید

دوست عزیز پنل tnتکنولوژی جدید تریه!!!؟؟؟

به علاوه بحث گوستینگ رو قبول. دارم ولی نباید اون قدر بزرگش کنیم که فدای کیفیت تصویر و. رنگ ها بشه

واقعا تفاوت پنج میلی ثانیه(۱*ده به توان منفی سه ثانیه)

و. یک میلی ثانیه برای همه مشخص نیست اما تفکیک رنگ ها مسیله مهم تریه

زاویه دید هم که بستگی به طرف خریدار داره شاید دوست نداشته باشه تمام مدت پشت صندلی بشینه و. شاید. بخواد. یکم یه جایی لم بده?

پنل ای پی. اس بسیار برای گیم مناسبه نظر کاملا شخصیه و تقریبا علمی

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/29, 20:39:03، ariiian گفته است :

دوست عزیز پنل tnتکنولوژی جدید تریه!!!؟؟؟

به علاوه بحث گوستینگ رو قبول. دارم ولی نباید اون قدر بزرگش کنیم که فدای کیفیت تصویر و. رنگ ها بشه

واقعا تفاوت پنج میلی ثانیه(۱*ده به توان منفی سه ثانیه)

و. یک میلی ثانیه برای همه مشخص نیست اما تفکیک رنگ ها مسیله مهم تریه

زاویه دید هم که بستگی به طرف خریدار داره شاید دوست نداشته باشه تمام مدت پشت صندلی بشینه و. شاید. بخواد. یکم یه جایی لم بده?

پنل ای پی. اس بسیار برای گیم مناسبه نظر کاملا شخصیه و تقریبا علمی

کاملا تایید میشه و اینکه tn اصلا تکنولوژی جدیدی نیستش

لینک به دیدگاه

من هم TN رو تجربه دارم هم IPS رو، اگه ديگه خيليييييي سوپر حرفه ايي قصد گيم داريد سمت TN بريد چون واقعا كيفيت تصوير و رنگ ها فداي تاخير كمتر ميشه و مستقيم هم از روبرو حتما بايد به مانتيور نگاه كنيد چون از طرفين قابل ديدن نيست بر خلاف ips كه از هر جهت حتي ١  درجه مثل زاويه ٩٠ درجه تصوير ميده و اينكه گفتم اگه واقعا حرفه ايي گيمر هستيد و سبك بازيتون نياز به زمان تاخير بسيار بالا داره سمت tn بريد چون به اين راحتي ها تو گيم هاي معمولي اين زمان تاخير پايين تر قابل تشخيص نيست.. 

لینک به دیدگاه

ممنون از تاییدتون

کسی با مانیتوری که پیشنهاد. دادم کار کرده؟

لینک به دیدگاه

ضمنا tn تكنولوژي جديدي نيست فقط يك نوع پنل هست و هر كدوم برتري خاصي نسبت به ديگري دارند، در صورت خويد ips هم بي مورد هزينه asus نكنيد چون دقيقا همون پنل ساخت lg رو داره از رو عكس هم مدل lg و asus رو نگاه كنيد متوجه اين موضوع ميشيد كه طراحي پنل و قسمت زيرين پنل همون مدل lg هست..

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، ariiian گفته است :

ممنون از تاییدتون

کسی با مانیتوری که پیشنهاد. دادم کار کرده؟

مانیتور بسیار خوبیه ولی نسبت به قیمت دلاریش و سال تولیدش کمی قدیمی شده مانیتور زیر بهتره البته اگ با الترا واید بودنش مشکلی نداشته باشن

http://lioncomputer.ir/product/9943/مانیتور+29+اینچ+ال+جی+LG+29UM68/

که خوبیش اینه تا 75 هرتز هم میره البته فکر میکنم برای اون گرافیک یکم قوی باشه ولی بهرحال نسبت به قیمت ایسوس قیمت بهتری داره

لینک به دیدگاه

مشخصاتشو. نگاه کردم تقریبا کامله دیسپلی پورت داره که برای بعدا و همین الانم خوبه رزولوشنش  خیلی خوبه فقط باید. این عزیز یه چند وقتی رو. با این نسبت ابعاد. تصویر بگذرونه ببینه راحته یا نه چون. اندازه استاندارد نیست و. کشیده تره

لینک به دیدگاه

مشخصاتشو. نگاه کردم تقریبا کامله دیسپلی پورت داره که برای بعدا و همین الانم خوبه رزولوشنش  خیلی خوبه فقط باید. این عزیز یه چند وقتی رو. با این نسبت ابعاد. تصویر بگذرونه ببینه راحته یا نه چون. اندازه استاندارد نیست و. کشیده تره

اره قبول دارم ممکنه با سلیقه کسی جور در نیاد ولی بهش زود میشه عادت کرد و اینکه به 2 تصویر زیر توجه کنید که نسبت به فول اچ دی چقدر محیط بیشتری در اختیار کاربر قرار میدهBattlefield 3 2560x1080

Battlefield 3 1920x1080

البته بگم اگر مانیتور فول اچ دی خوب تا 1100 باشه اونم باید مورد بررسی قرار داد ولی متاسفانه از لحاظ های دیگه هم بررسی کنیم مثلا 75 هرتز بودنش فری سینک بودن و قابلیتای دیگش برتری نسبی داره

و اینکه فک کنم تولیدشم 2016 باشه که جدیده

فقط میمونه سلیقه که به استارتر پیشنهاد میکنم ببینه جایی هست از نزدیک ببینه اگر سلیقش بکشه که تو این قیمت عالیه

ولی میگم مطمعن نیستم رو بازی های جدید بشه از تمام قدرت 980 استفاده کرد یا نه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

اره قبول دارم ممکنه با سلیقه کسی جور در نیاد ولی بهش زود میشه عادت کرد و اینکه به 2 تصویر زیر توجه کنید که نسبت به فول اچ دی چقدر محیط بیشتری در اختیار کاربر قرار میدهBattlefield 3 2560x1080

Battlefield 3 1920x1080

البته بگم اگر مانیتور فول اچ دی خوب تا 1100 باشه اونم باید مورد بررسی قرار داد ولی متاسفانه از لحاظ های دیگه هم بررسی کنیم مثلا 75 هرتز بودنش فری سینک بودن و قابلیتای دیگش برتری نسبی داره

فقط میمونه سلیقه که به استارتر پیشنهاد میکنم ببینه جایی هست از نزدیک ببینه اگر سلیقش بکشه که تو این قیمت عالیه

منم بیشتر با این مانیتور موافقم شاید. گرافیکشون. نتونه بازیای روز رو توی. اون رزولوشن  ۶۰فریم اجرا کنه

اما کارت گرافیک بالاخره بعد. از یه مدتی عوض میشه

بر فرض ایشون. دو سال دیگه بخوان کارت عوض کنن تا اون موقع این رزولوشن میشه استاندارد و فول اچ دی قدیمی

لینک به دیدگاه

منم بیشتر با این مانیتور موافقم شاید. گرافیکشون. نتونه بازیای روز رو توی. اون رزولوشن  ۶۰فریم اجرا کنه

بر فرض ایشون. دو سال دیگه بخوان کارت عوض کنن تا اون موقع این رزولوشن میشه استاندارد و فول اچ دی قدیمی

کاملا درسته و اگر بر فرض مثال 6 ماه دیگ کارت وگا باید میتونن بخرن و از قابلیت فری سینکم استفاده کنن

در ثانی اگر کارت ایندشون برای 4k ضعیف و برای 2k قوی باشه میتونن رو 3440x1440 بزارن که بین 2k و 4k هستش

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

Battlefield 3 1920x1080

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

کاملا درسته و اگر بر فرض مثال 6 ماه دیگ کارت وگا باید میتونن بخرن و از قابلیت فری سینکم استفاده کنن

در ثانی اگر کارت ایندشون برای 4k ضعیف و برای 2k قوی باشه میتونن رو 3440x1440 بزارن که بین 2k و 4k هستش

رزولوشن ماکسیممش تا ۲k ه یه بار دیگه چک کنید

یه سوال مگه فری سینک برای هر کارتی قابل استفاده نیست؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/29, 21:30:00، ariiian گفته است :

رزولوشن ماکسیممش تا ۲k ه یه بار دیگه چک کنید

یه سوال مگه فری سینک برای هر کارتی قابل استفاده نیست؟

در رابطه با 2 کی بگم رزولوشن این ماینتور 2560x1080 هست که فول اچ دی الترا واید محسوب میشه

منظور من از 2کا تو حالت DSR بود که رزولوشن رو خودتون تعیین میکنید که اگه بزارید 3440X1440 یعنی 2کا الترا واید

تا جایی که اطلاع دارم جی سینک مال انویدیا و فری سینک مال AMD هستش حالا دقیق مطمعن نیستم بشه رو هر کارتی استفاده کرد یا خیر

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

در رابطه با 2 کی بگم رزولوشن این ماینتور 2560x1080 هست که فول اچ دی الترا واید محسوب میشه

منظور من از 2کا تو حالت DSR بود که رزولوشن رو خودتون تعیین میکنید که اگه بزارید 3440X1440 یعنی 2کا الترا واید

تا جایی که اطلاع دارم جی سینک مال انویدیا و فری سینک مال AMD هستش حالا دقیق مطمعن نیستم بشه رو هر کارتی استفاده کرد یا خیر

2kدر. اصل ۱۴۴۰در ۲۵۶۰ه فک کنم

g sync تکنولوژی مخصوص انویدیاس و سخت افزاریه و. فقط منحصر به انویدیاس

free sync هم که گفتید مربوط به ای ام دیه اما اختصاصی نیست و. برای انویدیا هم در دسترسه اگه درست گفته باشم

نرم افزاریم هست

لینک به دیدگاه

2kدر. اصل ۱۴۴۰در ۲۵۶۰ه فک کنم

g sync تکنولوژی مخصوص انویدیاس و سخت افزاریه و. فقط منحصر به انویدیاس

free sync هم که گفتید مربوط به ای ام دیه اما اختصاصی نیست و. برای انویدیا هم در دسترسه اگه درست گفته باشم

نرم افزاریم هست

درسته 2کا این رزلوشون هست که گفتید ولی در چه حالتی در حالتی که نسبت تصویر 16:9 باشه ولی این 21:9 هست که باید به همین نسبت بزرگ شه که میشه 3440 طولش

همونطور که میبینید نسبت رعایت شده یعنی تو دوتا ماینتور چون 9 هست عرض هم یکی هست

بخاطر همین به اون رزلوشون که عرض کردم میگن 2کا الترا واید یا به نسبت 21:9

لینک به دیدگاه

داداش گلم من یه beng 2240hm گیمینگ دارم فول اچ دی با پنل tn هست ازش راضیم کیفیت تصویرش اینا خیلی عالی و چشم رو هم اذیت نمیکنه از این انجمن دست دومشو خریدم

مانیتور قبلی من هم پنلش tn بود و 22 اینچ فول اچ دی سامسونگ اونم خیلی عالی با کیفیت بود فقط تنها مشکلش این بود که hdmi و dvi نداشت برا همون فروختمش 

beng 2460hm اولش نظرم رو این مانیتور بود سرعت تاخیرش 2 میلی ثانیه هست برای گیم هم کاملا مناسبه هم برای کارای روزانه ولی چون دیدم اکبندش 600 الی 700 تومنهاز خریدش  منصرف شدم.در صورتی که بودجه تون میرسه این رو پیشنهاد میکنم خریداری کنین 

یا اگر بودجه تون کمه میتونید ال جی بخرید ال جی هم کیفیتش عالیه این مدل رو ببینیدتاخیرش 2 میلی ثانیه هست

http://lioncomputer.ir/product/9881/مانیتور+24+اینچ+ال+جی+LG+24M47VQ-P/

یه مانیتور دیگه م که عالیه سامسونگ این مدل پنل pls هست پنل pls یه چیزی مابین ips و tn هست و تعریف این مانیتور هم زیاد شنیدم اکثرا راضی بودن ازش و تاخیر این 5 میلی ثانیه هست که اصلا این تاخیر ها زیاد به چشم نمیاد.

http://lioncomputer.ir/product/4437/مانیتور+سامسونگ+24+اینچ+S24D395HP+Plus/

اگه میخواهید 24 اینچ بخرید و فول اچ دی از این سه گزینه میتونی انتخاب کنی سمت ایسوس اگه میخای بری بخاطر مارکش گرونتره پولتو هدر نده همه این مانیتورهای فول اچ دی کیفیت ساختشون و سیستم هاشون و تکنولوژی های  به روز  یکیه فرقی ندارند فقط بخاطر مارک با هم فرق دارند.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

درسته 2کا این رزلوشون هست که گفتید ولی در چه حالتی در حالتی که نسبت تصویر 16:9 باشه ولی این 21:9 هست که باید به همین نسبت بزرگ شه که میشه 3440 طولش

همونطور که میبینید نسبت رعایت شده یعنی تو دوتا ماینتور چون 9 هست عرض هم یکی هست

بخاطر همین به اون رزلوشون که عرض کردم میگن 2کا الترا واید یا به نسبت 21:9

پس. توی. سایت اشتباه نوشته و تصحیح بشه

مرسی?

لینک به دیدگاه

پس. توی. سایت اشتباه نوشته و تصحیح بشه

مرسی?

نه دیگ منم گفتم که این ماینتور فول اچ دی به حساب میاد ولی با نسبت 21:9

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...