رفتن به مطلب

انتخاب کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

قصد خرید کارت گرافیک دارم  ولی اطلاعات زیادی ندارم دربارش

به کارت میخوام که حداقل تا 4  الی 5 سال بتونه اجرا کنه بازی هارو  بازی های استراتژی هم بیشتر بازی میکنم مثل دوتا و سری توتال وار 

نظر خودم روی 1070 هست  ولی نمیدونم کدوم مدلش بین این چند مدل اگه میشه راهنمایی کنید و دلیلش هم اگه میشه بگید

MSI GTX 1070 Gaming X Twin Frozr VI OC 8GB GDDR5

Inno3D iChill GTX 1070 X4 Air Boss 8GB GDDR5

Inno3D iChill GTX 1070 X3 Air Boss 8GB GDDR5

ZOTAC GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام. همشون خوبن و کیفیت خوبی دارن ولی من بودم inno3d برمیداشتم. دلیلشم زیبای هست

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه پیش روت inno3d هستش مدل 4 فنش جالب اینکه تو امازون از بقیه اون کارتا که نوشتی گرون تره قیمتش در حد زوتاک اکستریم هست ولی تو ایران خوب قیمت گذاری شده خنک کنندگیشم نسبتا عالیه

کلاک بیشتری هم نسبت به بقیه داره

در کل بصرفه ترین هستش همونطور که گفتم به قیمت کمش نسبت به بقیه البته تو ایران نگاه نکن چون فوق العاده قوی تره

لینک به دیدگاه

بهتره الان 1060 یا 480 بردارید 2 سال دیگه دوباره کارت بخرید .

خرید کارت برای 4 سال اون هم وقتی هر سال نسل جدیدتر میاد درست نیست .

توی چه رزولیشنی بازی می کنید ؟؟؟؟

مشخصات دقیق سیستمتون چیه؟؟؟؟

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

اینم یه حرف درسته اما اگه توی. فول اچ دی بازی کنن و یا تنظیمات گرافیکی رو کاهش بدن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/01, 14:12:35، ariiian گفته است :

اینم یه حرف درسته اما اگه توی. فول اچ دی بازی کنن و یا تنظیمات گرافیکی رو کاهش بدن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

قبول دارم ولی به خوبی و قیمت کارتای اینده نیست یعنی ضررش بیشتره نسبت به اون موقع اگ الان کارت 1 تومنی بخرن 1800 بمونه 2 سال دیگ یه کارت قوی تر از 1080 الان میتونن بخرن ولی اگر بخوان کل هزینرو الان خرج کنن میتونن تا 4 سال دووم بیارن ولی به قول شما باید روی فول اچ دی باشه اون موقع و انتظار کیفیت الترا هم نداشت

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان برای راهنمایی

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

بهتره الان 1060 یا 480 بردارید 2 سال دیگه دوباره کارت بخرید .

خرید کارت برای 4 سال اون هم وقتی هر سال نسل جدیدتر میاد درست نیست .

توی چه رزولیشنی بازی می کنید ؟؟؟؟

مشخصات دقیق سیستمتون چیه؟؟؟؟

والا من هنوز سیستم نخریدم ولی اینارو میخوام ببندم

Intel Core i5 6600K CPU
Asus Z170 Pro Gaming / AURA MotherBoard
Ripjaws V 16GB 8GBx2 2800Mhz CL15 DDR4 RAM
850 EVO 250GB SATA3 SDD
GREEN 650A-UK Power

مانیتورمم 2K

تو گرافیک هم موندم  

ادمی هم نیستم که هر سال سیستم عوض کنم چون کنسول دارم و بازی های جدید روی کنسول میرم فقط بازی هایی مثل COUNTER . TOTAL WAR . DOTA .  و....... رو کامپیوتر میرم

الان یعنی 1070 بگیرم تا 4 سال نمیتونه جوابگو باشه ؟

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، emad_moghimi گفته است :

Intel Core i5 6600K CPU
850 EVO 250GB SATA3 SDD
GREEN 650A-UK Power

مانیتورمم 2K

تو گرافیک هم موندم  

ادمی هم نیستم که هر سال سیستم عوض کنم چون کنسول دارم و بازی های جدید روی کنسول میرم فقط بازی هایی مثل COUNTER . TOTAL WAR . DOTA .  و....... رو کامپیوتر میرم

مشخصا نمیتونه اونم روی 2k بترکونه تا سال دیگ رو 2کا دووم بیاره

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

مشخصا نمیتونه اونم روی 2k بترکونه تا سال دیگ رو 2کا دووم بیاره

بنظر شما چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، emad_moghimi گفته است :

بنظر شما چیکار کنم؟

کمتر از 1070 هم بدرد 2کا نمیخوره ولی چون شما ماینتور 2 کا داری همون 1070 کمترین گزینه ای هست که مناسبه اون بازی هایی که گفتی به راحتی رو 2 کا اجرا میشه اما اگه بازی جدید بخواد بیاد کارتو به چالش میکشه

شما یعنی بجز همون بازی هایی که گفتی بازی دیگه ای نصب نمیکنی؟؟

اگر اینطوره که اون بازیا گرافیک زیادی ندارن و میتونه تا 4 سال دیگم دووم بیاره ولی اگ نسخه جدیدشون نیاد

ویرایش شده توسط Big_Boss
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

کمتر از 1070 هم بدرد 2کا نمیخوره ولی چون شما ماینتور 2 کا داری همون 1070 کمترین گزینه ای هست که مناسبه اون بازی هایی که گفتی به راحتی رو 2 کا اجرا میشه اما اگه بازی جدید بخواد بیاد کارتو به چالش میکشه

شما یعنی بجز همون بازی هایی که گفتی بازی دیگه ای نصب نمیکنی؟؟

اگر اینطوره که اون بازیا گرافیک زیادی ندارن و میتونه تا 4 سال دیگم دووم بیاره ولی اگ نسخه جدیدشون نیاد

نه فقط انحصاری های pc مثل همینایی که نام بردم بازی میکنم چون کنسول دارم.

بعد ۲ سال ۱۰۸۰ هم اجرا کنه راضیم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 1060 برای بازی هایی که شما انجام میدین کافی هستش (و حتی زیاد هم هست)

نیازی به تهیه 1070 نیست

دوستان هم لطفا به بازی هایی که فرد میخواد انجام بده توجه کنن

dota 2 , total war , counter بازی هایی نیستن که به گرافیک خوفی احتیاج داشته باشن

1070 واسه بازی های روز تو رزولوشن 2k مناسبه نه این بازی هایی که به اصطلاح esports خونده میشن

تو رزولوشن fullhd هم 460 , 1050 پیشنهاد میشه واسه این بازی ها

نگران نباشین 1060 تهیه کنین و  بعد 2 سال هم کم نمیاد واسه 2k (در تنظیمات الترا)

مدل پیشنهادی من هم http://lioncomputer.ir/product/9854/کارت+گرافیک+گالاکس++GTX+1060+EXOC+White+TECLAB+edition+6GB/

که نسبت به قدرتش قیمت خوبی داره

...............................................................................................................................

البته تو فریم ریت 60 منظورم بود

فریم ریت بالاتر مثل 144hz یه قضیه دیگست واسه اون باید 1070 و یا در بازی های روز 1080 تهیه بشه

ویرایش شده توسط Cantaver
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، emad_moghimi گفته است :

Intel Core i5 6600K CPU
850 EVO 250GB SATA3 SDD
GREEN 650A-UK Power

مانیتورمم 2K

تو گرافیک هم موندم  

از اونجایی که مانیتور 2k داریدبه طور کلی  انتخاب هوشمندانه برای شما همون 1070 هستش .

اما بازیی هایی که شما میخواهید اجرا کنید عموما گرافیک پایینی دارن حتی 1060 و 480 هم برای شما مناسبه ( گرچه حالا که شما قراره یه سیستم گیمینگ بردارید منطق حکم می کنه به جز بازی هایی اختصاصی کنسول باقی بازی ها رو با PC انجام بدید مخصوصا که مانیتور 2K دارید ( درواقع بازی هایی مثل The WITCHER 3 توی PC های قدرتمند از هر نظر نسبت به نسخه کنسولی برتری دارن بازی های شوتر که موس و کیبرد در اونها حرف اول و آخر رو میزنه بماند )  صحبت سر  PC و کنسول رو متوقف میکنیم که تاپیک به انحراف نره .

برای شما 3 حالت مختلف هست که بسته به هرکدوم باید یه سیستم متفاوت جمع کنید .

1 شما بازی هایی که نام بردید رو روی فریم 60 میخواهید . در این صورت CPU و مین و گرافیک ارزون تر بردارید و در هزینه ها صرفه جویی کنید . مین سری H یا B کافیه . گرافیک رو 470 بردارید یا نهایتا 480 بگیرید .

2 شما میخواهید بازی های تاپ رو هم با PC بازی کنید ( اطمینان داشته باشید زمانی که به استفاده از موس و کیبرد در بازی های شوتر عادت کنید حتی فکر استفاده از گیم پد هم برای این بازی ها به مغزتون خطور نمی کنه ) در این صورت گرافیک خوبه و 1070 بردارید . CPU هم همین مدل ولی سری K نباشه و مین هم ارزون تر و از مدل هایی H و B بردارید و دنبال اور کردن نباشید .

3 شما بازی هایی که گفتید رو میخواهید تور رزولیشنی بیشتر از 60 فریم بازی کنید . مثلا 120 یا 144 فریم . از اونجایی که این رزولیشن به درد گیم آنلاین می خوره مین بردی رو بردارید که از قابلیت های گیم آنلاین پشتیبانی کنه . درسته که تفاوت چشمگیر نداره اما چون اینترنت ایران به طور کلی نسبت به اینترنت جهانی مشکل داره بهتره حداقل کمی از مشکل رو با این روش کم کرد . CPU مناسبه و میتونید با اور کردن به اندازه یه i7 6700 ازش فریم بگیرید . کارت گرافیک هم همین 1070 کافیه هرچند توی بازی های آنلاین عموما گیمر ها کیفیت بازی رو فدای فریم می کنند .  یعنی طرف بازی رو با یه رزولیشن پایین و تنظیمات پایین اجرا می کنه تا به حداکثر فریم برسه . بنابر این شما میتونی با 480 هم به اندازه کافی فریم بگیری فقط کافیه به جای رزولیشن و تنظیمات به فریم فکر کنی هرچند 480 کارت قدرتمندی هست و این بازی ها رو به خوبی اجرا می کنه .

به طور مثال در  بازی Total War: WARHAMMER کارت 480 در نهایت تنظیمات روی رزولیشن فول اچ دی 74 فریم گرفته

untitled-31.png

و کارت 1070 هم 90 فریم گرفته . همون طور که میبینید توی رزولیشن فول اچ دی عملا فرقی بین 1070 و 480 نیست درسته که 1070 تونسته 16 فریم بیشتر بگیره اما اگر درست نگاه کنیم هر دو تونستن بالای 60 فریم بگیرن اما هیچ کدوم نتونستن 120 یا 144 فریم بگیرن

اما در رزولیشن 2K اوضاع فرق می کنه

untitled-32.png

در این رزولیشن 480 تونسته 51 فریم بگیره وبه 60 فریم مطلوب نرسید اما 1070 با 67 فریم تونسته این بازی رو مغلوب کنه . به همین دلیل هست که 480 برای فول اچ دی انتخاب هوشمندانه محسوب میشه و 1070 برای 2K . در هر صورت اگر مثل بقیه گیمرهای انلاین شما هم رزولیشن و تنظیمات رو فدای فریم می کنید . میتونید روی 480 هم حساب کنید تا بتونید توی این بازی ها به فریم بیشتر از 100 هم برسید . فقط برای لذت بردن از فریم بالا در بازی های آنلاین باید CPU هم قدرت کافی داشته باشه و مانیتور هم این فریم ریت رو پوشش بده .

باقی بنچمارک ها رو میتونید اینجا ببینید .

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-r9-rx-480-8gb-review,12.html

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Cantaver گفته است :

دوست عزیز 1060 برای بازی هایی که شما انجام میدین کافی هستش (و حتی زیاد هم هست)

نیازی به تهیه 1070 نیست

دوستان هم لطفا به بازی هایی که فرد میخواد انجام بده توجه کنن

dota 2 , total war , counter بازی هایی نیستن که به گرافیک خوفی احتیاج داشته باشن

1070 واسه بازی های روز تو رزولوشن 2k مناسبه نه این بازی هایی که به اصطلاح esports خونده میشن

تو رزولوشن fullhd هم 460 , 1050 پیشنهاد میشه واسه این بازی ها

نگران نباشین 1060 تهیه کنین و  بعد 2 سال هم کم نمیاد واسه 2k (در تنظیمات الترا)

مدل پیشنهادی من هم http://lioncomputer.ir/product/9854/کارت+گرافیک+گالاکس++GTX+1060+EXOC+White+TECLAB+edition+6GB/

که نسبت به قدرتش قیمت خوبی داره

...............................................................................................................................

البته تو فریم ریت 60 منظورم بود

فریم ریت بالاتر مثل 144hz یه قضیه دیگست واسه اون باید 1070 و یا در بازی های روز 1080 تهیه بشه

ممنون از شما

تو 1070 چه کارتیو پیشنهاد میکنید

در 16 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

از اونجایی که مانیتور 2k داریدبه طور کلی  انتخاب هوشمندانه برای شما همون 1070 هستش .

اما بازیی هایی که شما میخواهید اجرا کنید عموما گرافیک پایینی دارن حتی 1060 و 480 هم برای شما مناسبه ( گرچه حالا که شما قراره یه سیستم گیمینگ بردارید منطق حکم می کنه به جز بازی هایی اختصاصی کنسول باقی بازی ها رو با PC انجام بدید مخصوصا که مانیتور 2K دارید ( درواقع بازی هایی مثل The WITCHER 3 توی PC های قدرتمند از هر نظر نسبت به نسخه کنسولی برتری دارن بازی های شوتر که موس و کیبرد در اونها حرف اول و آخر رو میزنه بماند )  صحبت سر  PC و کنسول رو متوقف میکنیم که تاپیک به انحراف نره .

برای شما 3 حالت مختلف هست که بسته به هرکدوم باید یه سیستم متفاوت جمع کنید .

1 شما بازی هایی که نام بردید رو روی فریم 60 میخواهید . در این صورت CPU و مین و گرافیک ارزون تر بردارید و در هزینه ها صرفه جویی کنید . مین سری H یا B کافیه . گرافیک رو 470 بردارید یا نهایتا 480 بگیرید .

2 شما میخواهید بازی های تاپ رو هم با PC بازی کنید ( اطمینان داشته باشید زمانی که به استفاده از موس و کیبرد در بازی های شوتر عادت کنید حتی فکر استفاده از گیم پد هم برای این بازی ها به مغزتون خطور نمی کنه ) در این صورت گرافیک خوبه و 1070 بردارید . CPU هم همین مدل ولی سری K نباشه و مین هم ارزون تر و از مدل هایی H و B بردارید و دنبال اور کردن نباشید .

3 شما بازی هایی که گفتید رو میخواهید تور رزولیشنی بیشتر از 60 فریم بازی کنید . مثلا 120 یا 144 فریم . از اونجایی که این رزولیشن به درد گیم آنلاین می خوره مین بردی رو بردارید که از قابلیت های گیم آنلاین پشتیبانی کنه . درسته که تفاوت چشمگیر نداره اما چون اینترنت ایران به طور کلی نسبت به اینترنت جهانی مشکل داره بهتره حداقل کمی از مشکل رو با این روش کم کرد . CPU مناسبه و میتونید با اور کردن به اندازه یه i7 6700 ازش فریم بگیرید . کارت گرافیک هم همین 1070 کافیه هرچند توی بازی های آنلاین عموما گیمر ها کیفیت بازی رو فدای فریم می کنند .  یعنی طرف بازی رو با یه رزولیشن پایین و تنظیمات پایین اجرا می کنه تا به حداکثر فریم برسه . بنابر این شما میتونی با 480 هم به اندازه کافی فریم بگیری فقط کافیه به جای رزولیشن و تنظیمات به فریم فکر کنی هرچند 480 کارت قدرتمندی هست و این بازی ها رو به خوبی اجرا می کنه .

به طور مثال در  بازی Total War: WARHAMMER کارت 480 در نهایت تنظیمات روی رزولیشن فول اچ دی 74 فریم گرفته

untitled-31.png

و کارت 1070 هم 90 فریم گرفته . همون طور که میبینید توی رزولیشن فول اچ دی عملا فرقی بین 1070 و 480 نیست درسته که 1070 تونسته 16 فریم بیشتر بگیره اما اگر درست نگاه کنیم هر دو تونستن بالای 60 فریم بگیرن اما هیچ کدوم نتونستن 120 یا 144 فریم بگیرن

اما در رزولیشن 2K اوضاع فرق می کنه

untitled-32.png

در این رزولیشن 480 تونسته 51 فریم بگیره وبه 60 فریم مطلوب نرسید اما 1070 با 67 فریم تونسته این بازی رو مغلوب کنه . به همین دلیل هست که 480 برای فول اچ دی انتخاب هوشمندانه محسوب میشه و 1070 برای 2K . در هر صورت اگر مثل بقیه گیمرهای انلاین شما هم رزولیشن و تنظیمات رو فدای فریم می کنید . میتونید روی 480 هم حساب کنید تا بتونید توی این بازی ها به فریم بیشتر از 100 هم برسید . فقط برای لذت بردن از فریم بالا در بازی های آنلاین باید CPU هم قدرت کافی داشته باشه و مانیتور هم این فریم ریت رو پوشش بده .

باقی بنچمارک ها رو میتونید اینجا ببینید .

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-r9-rx-480-8gb-review,12.html

موفق باشید .

دقیقا گزینه 3 میخوام

فقط شما چه مادربردی پیشنهاد میدید؟

کارت گرافیک کدوم مدل 1070 ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک  من باشم innoرو میگیرم ۱۰۷۰

کارت خیلی خوب با کلاک پیشفرض خوب و. خنک کنندگی خوب و. از همه مهمتر قیمت خوب

مادر برد هم بستگی  به سیپیوتون داره اگه ضریب باز باشه(سری k) برد. z170/270 بردارید

در. غیر این صورت پولتونو حروم نکنید و. به یه برد h۱۷۰

یا b150راضی باشید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، emad_moghimi گفته است :

ممنون از شما

تو 1070 چه کارتیو پیشنهاد میکنید

دقیقا گزینه 3 میخوام

فقط شما چه مادربردی پیشنهاد میدید؟

کارت گرافیک کدوم مدل 1070 ؟

ممنون

خب توی گزینه سوم CPU هم باید قوی باشه چون بالارفتن فریم فشار بیشتری به CPU وارد می کنه .

بنابر این 6600K برای شما بسیار مناسبه . برای داشتن فناوری هایی که توی بازی ها آنلاین بدردتون بخوره همین مین

http://lioncomputer.ir/product/9270/مادربرد+ایسوس+Z170+Pro+Gaming%2FAURA/

مناسبه .

عموما برای گیمینگ CPU سری K و مین گرون تر از 400 تومن پیشنهاد نمیشه . ولی به نظر میرسه مورد شما فرق می کنه چون فریم بالا میخواهید .

در مورد کارت 1070

از اونجایی که اکثر کارتهای فعلی شباهت های زیادی به هم دارن و انتخاب بیشتر مواقع بین خوب و خوبتره خیلی مهم نیست که کدوم رو بردارید .

در واقع تفاوت این کارتها اندکه . یکی خنکتره یکی سریعتر و یکی ارزون تره .

اگر برای شما فقط پرفورمنس مهمه سراغ اونی باشید که کلاک بالاتری داره

اگر به صدای سیستم حساس هستید سراغ اونی برد که نویز کمتری داره .

اگر به زیبایی کیس اهمیت میدید اونی رو بگرید که زیبا تره ( این یکی کاملا سلیقه ای هستش و شما باید صرفا به نظر خودتون اکتفا کنید )

اما به نظر من بهتره با مقایسه قیمت بازار جهانی و کارت داخل ایران اونی رو که قیمت بهتری داره بردارید . این لزوماً به معنای ارزون ترین نیست . بلکه شما باید مقایسه ای بین قیمت جهانی و قیمتی که در ایران فروش میره ببینید با خرید کدوم کارت پول کمتر نسبت به هر دلار میدید . برای مثال فلان کارت 200 دلاره و قیمتش 800 تومنه که میشه دلاری 4 تومن . یه کارت دیگه 185 دلاره با قیمت 777 تومن که میشه به ازای هر دلار 4.2 تومن . خب خرید اولی به صرفه تره هرچند گرونتره !!!!

در هرصورت اختلاف این کارتها چشمگیر نیست هر کدوم در یک سری از ویژگی ها خوب ظاهر شدن . بین موارد بالا من MSI رو برمیدارم که صرفا نظر شخصی هستش و هیچ دلیل محکمی براش ندارم !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...