رفتن به مطلب

چجوری به این روز افتادیم ؟ ؟ ؟ ؟

Hosein Amiri
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

واقعا متاسفم برای این ملت...

هر چند ممکن بود اگه ماها هم اونجا بودیم تحت تاثیر این گوسفندان از این کارا می کردیم... هرچند به شخصه زیاد اهل سلفی و این صحبت ها نیستم ...

یه چیزی فقط....

کاش ما به اصطلاح مسلمان ها از آن به اصلاح ها کافرها در این گونه موارد درس یاد بگیریم...

یادمه چند سال پیش که تو ژاپن سونامی اومد خبرنگارانی که از نقاط مختلف دنیا اونجا رفته بودن همه از یه چیز بحت زده بودن و اون این بود که تو اون اوضاع خبری از سرقت و ... نبود و فروشگاه ها مواد غذاییشون و دیگر امکانات رو به صورت رایگان در بین مردم پخش میکردن و خودتون دید که چطوری دوباره با سرعت همه چیز بازسازی شد...

یه موضوع دیگه اینکه متاسفانه سازمان های ما در چنین مواردی نمیتونن مدیریت بحران به عمل بیارن و یه دلیلش اینه که اینجور حوادث رو از قبل در نظر نمیگیرن و چنین تمریناتی ندارن و بیشتر منتظرن تا به صورت واقعی تمرین کنن تا یاد بگیرن البته این حرف بی احترامی به عزیزانی که جونشون رو در این حادثه از دست دادن نیست بلکه مقصودانجام  راه کار های مقابله با چنین حوادثی هست.

روح تمامی انسان هایی که جانشان را در راه خدمت به انسانها و نجات جان آنها از دست دادن  شاد و قرین رحمت باد .

شادی روحشان رحم الله من يقرأ الفاتحة مع الصلوات .

لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

باسلام وعرض تسلیت این مصیبت ملی.واقعن آدم شاخ درمیاره از تعصب وغیرت همچین آدمایی.

خداییش از نظر تجهیزات ایمنی در هرصورت همه جوره خیلی عقبیم.این واسه کشوری که توی 10-12 سال گذشته بیش از 700 میلیارد نفت فروخته فاجعس.

از همه مهمتر وجود مغزهای تو خالی بنام مسعولین.همه از هم بیعرضه تر.یه چندتایی هم که دلسوزن هی میزنن توی سرشون.ما اتفاقات زیادی برامون افتاده که بخاطر بیعرضگی یا کمکاری مسعولین بوده و حالا حالاها باید چوب این بی لیاقتی ها رو بخوریم.

این نتیجه ی روزیه که تقوا جای تخصص رو گرفت.هرچی دلسوز .متخصص بودن رو اعدام کردیم تا فک وفامیلا و آقازاده ها بیان بچاپن.اینم نتیجش.

لینک به دیدگاه

وقتی سرمایه مملکت رو تو بقیه کشورها به بهانه دفاع از کشور(جون عمتون) خرج میکنن نتیجش اینه که آتیش نشان های ایرانی باید با اون امکانات ضعیف بیان و این فاجعه اتفاق بیافته (اگه فک میکنین نظرم برای فروم  مشکلی پیش میاره نظرم رو پاک کنین ، فقط یه نفر حرفم رو هم بخونه برام کافیه)

لینک به دیدگاه

هر کس باید نطرشو بگه

خیلی دلم سوخت. جون انسان های فداکار از بین رفت بعلاوه حدود 2000 میلیارد سرمایه.

ولی بین تمام نظرها این بیشتر فکرم مشغول کرد

نقل قول "موشکاشون تا اونور تل آویو هم میره اما نردبان  بالای ساختمون 15 طبقه نمیره"

این همه هلی کوپتر هم داریم اما لابد کارای واجبتری دارند

همش توی ذهنم  تصویر روزای خوب پلاسکو تکرار میشه  و تصویر اشک آتشنشانها  واقعا آزاردهنده س

ویرایش شده توسط rez
لینک به دیدگاه

من اتفاقی این پست رو دیدم تسلیت میگم حادثه تلخی بود.

ولی از اونجایی ک من شنیدم برای بازسازی این قطعه فرسوده چندباری ب صاحبش گفته بودن ولی متاستفانه تا سرشون ب سنگ نخوره نمیفهمن چیزی رو.

واقعا این حرکت این کسانی ک اسم هم وطن دارن شرم آور و تاسف باره چقدر آدم  بخاطر اینا کشته شده اونوقت اینا وایسادن سلفی میگیرن...

جدا ازین قضیه یک تصویری دیدم که یک راننده نیسان تصادف کرده بود بار ماشین هم پرتقال بود بعد مردم داشتن گونی گونی پرتقالارو برمیداشتن...

بیخود نیس فرار مغزها وشکوفا نشدن استعداد ها در این مملکت بیداد میکنه...

لینک به دیدگاه

چگونه به این روزگار افتادیم ؟

مگه قبلا نبودیم ؟

حداقل از زمان قاجار تا الان مردم ایران همیشه همین طور بودن

لینک به دیدگاه

آدم احمق هیچ جای دنیا کم نیست. تهران هم مستثنی نیست. سعی کنیم جمع نزنیم دوستان.

متاسفم براشون.

pfffffffffffff

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ATER گفته است :

چگونه به این روزگار افتادیم ؟

مگه قبلا نبودیم ؟

دقیقا

برای این افراد تماشای "آتش پلاسکو " از  "اعدام در انظار عمومی" دیدنی تر و هیجان انگیزتره

اینا همونا هستن

ویرایش شده توسط rez
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، RoTeL1TY گفته است :

photo_2017-01-20_20-21-04.jpg
            ادای احترام برج ایفل در برابر آتش نشان ایران

این مورد شایعه هستش. 

http://morahem.com/majale/برج-ایفل-به-رنگ-پرچم-ایران-درامد/

لینک به دیدگاه

در تمام دنیا آمد بیشعور هست و نمیشه اون رو کتمان کرد . فقط قوانینی دارن که موجب میشه بی شعوری کمتر بشه . مثلا در کشورهای اروپایی وقتی آمبولانس میاد ملت میرن کنار . این کارشون خیلی خوبه آفرین ، اما قانون هست که برن کنار و اگه نرم جریمه های سنگینی در انتظارشون هست . در این موارد هم باید قوانینی تنظیم بشه که وقتی پلیس ناحیه ای رو مشخص می کنه برای حریم امداد رسانی افراد باید رعایت کنن و در صورت عدم رعایت این موضوع جریمه نقدی بشن . چند بار سفت و محکم برخورد کنن این موارد کم میشه و یواش یواش به هنجار جامعه تبدیل میشه . به نظرم همراه با فرهنگ سازی حتما باید قوانینی که ضمانت اجرایی دارن هم تنظیم بشه این دو باهم فرهنگ جامعه رو درست می کنه هر چقدر هم بیام در شبکه های اجتماعی اعتراض کنیم پنج درصد بلانسبت گوساله هستن گوش به این حرفای نمی دن . این افراد با فرهنگ سازی درست نمیشن و نیاز هست به اجبار قانون کاری کنیم مثل انسان رفتار کنن . همیشه هم همین پنج درصد گند میزنن به همه چیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

video_2017-01-20_00-01-03.mov

دلسوزی به همنوع زیباست ولی در تمام لحظه لحظه زندگی.   به 20 روز نمیکشه همه از یادشون میره 

الان کی یاد مرتضی پاشایی میافته - حبیب چی  . ووووو موارد بیشمار                   کجان اون ادمایی که راهپیمایی راه انداختن بخاطر این ادما.

خیلی هاشون در فردای ترکیدن حباب نمادین مهر و محبت شروع به آزار و ظلم میکنن

اینو  حتما گوش کنید نکاتی پر از حقایق درش هست (1).mp3

در یک روز افتابی در سطح شهر همین اتش نشان اگه لباس اتش نشانی تنش نباشه هیچ احترامی در بین مردم نداره.دقیقا مثل تک تکمون. حالا چی شده عزیز شده.  

چرا ما باید باشیم مرده پرست چرا این محبت ظاهری رو نباید بزاریم برای اونی که زنده هست

به خوب بودن تک تکتون شک ندارم ولی چند تا لات و لوت میخواید بهتون نشون بدم که دارن پدر مردم رو در میارن ولی الان باصطلاح دلشون رئوف شده

جو گیر شدیم آقا جو گیر

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

آغا من کلا اشتباه حساب کردم، همون یک تن می شه
اما منظور اصلی ایشون رو تایید کردم که آب اونم واسه این ساختمون پوسیده راه مناسبی نیست
خیلی وقته که تو دنیا از کف دی اکسید کربن استفاده می شه، که هم وزن و مشکلات آب رو نداره و هم قدرت خاموش کنندگیش خیلی بیشتره

از کف و دی اکسید برای جا های دیگه استفاده میشه
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، lali city گفته است :

باسلام وعرض تسلیت این مصیبت ملی.واقعن آدم شاخ درمیاره از تعصب وغیرت همچین آدمایی.

خداییش از نظر تجهیزات ایمنی در هرصورت همه جوره خیلی عقبیم.این واسه کشوری که توی 10-12 سال گذشته بیش از 700 میلیارد نفت فروخته فاجعس.

از همه مهمتر وجود مغزهای تو خالی بنام مسعولین.همه از هم بیعرضه تر.یه چندتایی هم که دلسوزن هی میزنن توی سرشون.ما اتفاقات زیادی برامون افتاده که بخاطر بیعرضگی یا کمکاری مسعولین بوده و حالا حالاها باید چوب این بی لیاقتی ها رو بخوریم.

این نتیجه ی روزیه که تقوا جای تخصص رو گرفت.هرچی دلسوز .متخصص بودن رو اعدام کردیم تا فک وفامیلا و آقازاده ها بیان بچاپن.اینم نتیجش.

هیچ ربطی به تقوا نداره عزیز برارد اگر تقوا نبود همین اتش نشان ها که زیر اورد هستند اصلا یک قدمم جلو نمیرفتن .

و اینکه هیچ جوری نمیتونه تقوا جای تخصص بگیره و اصلا این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن نمیدونم چرا آدمایی مثل شما کم کاری دولت رو میخواین گردن دین و اسلام بندازین

لینک به دیدگاه

در تمام دنیا آمد بیشعور هست و نمیشه اون رو کتمان کرد . فقط قوانینی دارن که موجب میشه بی شعوری کمتر بشه . مثلا در کشورهای اروپایی وقتی آمبولانس میاد ملت میرن کنار . این کارشون خیلی خوبه آفرین ، اما قانون هست که برن کنار و اگه نرم جریمه های سنگینی در انتظارشون هست . در این موارد هم باید قوانینی تنظیم بشه که وقتی پلیس ناحیه ای رو مشخص می کنه برای حریم امداد رسانی افراد باید رعایت کنن و در صورت عدم رعایت این موضوع جریمه نقدی بشن . چند بار سفت و محکم برخورد کنن این موارد کم میشه و یواش یواش به هنجار جامعه تبدیل میشه . به نظرم همراه با فرهنگ سازی حتما باید قوانینی که ضمانت اجرایی دارن هم تنظیم بشه این دو باهم فرهنگ جامعه رو درست می کنه هر چقدر هم بیام در شبکه های اجتماعی اعتراض کنیم پنج درصد بلانسبت گوساله هستن گوش به این حرفای نمی دن . این افراد با فرهنگ سازی درست نمیشن و نیاز هست به اجبار قانون کاری کنیم مثل انسان رفتار کنن . همیشه هم همین پنج درصد گند میزنن به همه چیز.

کاملا حرفت قبول دارم
بدون وجود قانون سفت و سخت به همراه ناظر و مجری دائمی هیچ وقت وضعیت بهتر نمیشه.
اما با ۵٪ مخالفم. بنظر من خیلی بیشتر از این حرفان. حتی بیش از ۵۰٪
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، afshin b گفته است :

کاملا حرفت قبول دارم
بدون وجود قانون سفت و سخت به همراه ناظر و مجری دائمی هیچ وقت وضعیت بهتر نمیشه.
اما با ۵٪ مخالفم. بنظر من خیلی بیشتر از این حرفان. حتی بیش از ۵۰٪

دقیقا خیلی بیشترن

اما چه یک درصد باشن چه 50 درصد، به کل کشور گند می زنن و ضررشون سراسریه

نمونه تحریم خودروی صفر که چند صدتا از همین گاو و گوسفندها گند زدن به تلاش میلیون ها نفر

فرهنگ رانندگی هم که مطلقا ندارن، ماشین های بی کیفیت رو می گیرن و تو خیابون مشغول کشتن مردم می شن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

یک متر مکعب می شه هزار تا مکعب یک سانتی متری، وزنش هم حدود 50 کیلو می شه

اما بله در مورد این ساختمون پوسیده، قطعا آب بیشتر از آتیش در فرو ریختنش نقش داشته

حداقل اگه هلیکوپتر آبپاش می بود و از بالا آب می ریخت، خیلی سریع تر و با حجم کمتری از آب، آتیش خاموش می شد

اما خب به خاطر 4 تا هلیکوپتر آبپاش که نمیان از برکات دژمن بگذرن. دژمن از نون شب هم واجب تره

هلیکوپتر آبپاش بهانست

هلیکوپتر در چنین شرایطی باعث گردش هوا در محل سوختن میشه و آتش بیشتر شعله ور میشه.

یه سری افراد  همش دنبال این هستن که از یه چیزی ایراد بگیرن و مردم رو نسبت به خیلی اتفاقات بد گمان کنن.

حالا که هلیکوپتر نیومده برای خاموش کردن آتش،نفرستادن هلیکوپتر رو بهونه کردن که اگه میفرستادن آتش سریع تر خاموش میشد.

اگر هم هلیکوپتر میرفت،میگفتن که ورود هلیکوپتر به محل حادثه باعث تامین اکسیژن مورد نیاز برای سوختن شده.

ساختمون هم ساعت 7 صبح تخلیه بوده اما یه سری افرادی که شاید به خاطر وابستگی به دنیا مامورین رو مجبور کردن تا بذارن وارد ساختمون شن  و یه سری اوراق و سند هاشون رو بردارند باعث حضور آتش نشانان در ساختمان هم شد.

ولی همشون گرفتار شدند

ساختمونی که تا روز قبل از حادثه داشته فعالیت تجاری انجام میداده در عرض چند ساعت کاملا تخریب میشه.

لینک به دیدگاه

انصافا من از فرهنگ کشورم متنفرم  انگار  90درصد مردم ما غار نشین هستن...من نمیدونم  چیزی به اسم شخصیت شعور و انسانیت تو محیط زندگیشون درک نکردن؟خاک  عالم بر سرشون  کنم اون تو مثلا  چند نفر الان جونش در خطره و چند نفر اونجا  زیر اوار موندن!

دولت باید کل بودجه سال رو  بزار واسه فرهنگ سازی اونم از ریشه باید فرهنگ سازی بشه بخدا ارزش داره! -___-

ویرایش شده توسط Dark-_-Witcher
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/01, 21:18:39، ata.royalfalcon گفته است :

تغییر رنگ برج ایفل هیچ ارتباطی به این حادثه نداره .

اولاً این تغییر رنگ مربوط به 4 سال پیش هست . دوم اینکه این تغییر رنگ به خاطر حضور رئیس جمهور مکزیک در فرانسه هست که اتفاقاً رنگبندی پرچم مکزیک مثل ایران هست .

^_^اره دقیقا 

ویرایش شده توسط sEc-ShoT
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/01, 20:23:49، RoTeL1TY گفته است :

photo_2017-01-20_20-21-04.jpg
            ادای احترام برج ایفل در برابر آتش نشان ایران

والا تا اونجایی که ما از   مردم کشور فرانسه میدونیم اینکه ما  رو اصلا آدم هم حساب نمیکنن عزیز این مزخرفات و شایعات تلگرامی رو کمتر دست به دست کنید

لینک به دیدگاه

این درسته که مردم این کار های بد رو انجام دادن یا طرفای جمهوری یه عده زیادی جمع شدن که مزاحمت برای امداد و نجات شده ولی کسایی رو هم ببینید که برای اهدای خون صف کشیدن جلوی مراکز خون اونایی رو هم ببینید که برای قدردانی از زحمات اتشنشان ها گل بردن براشون ...بیایم یکم خودمون کمتر به خودمون ضربه بزنیم درسته مردمی داریم ک یه کار هایی میکنن ک باعث شرمساریه ولی خداروشکر عده زیادی هم هستن ک خیلی مخلص و مهربون و با درک و شعورن....

یاعلی

ویرایش شده توسط sEc-ShoT
لینک به دیدگاه

وضعیت از نظر شعور ٬ اخلاق و فرهنگ خیلی بده متاسفانه!

غم این حادثه یک طرف اون مردمی که با لبخند از چنین لحظه های عکس می‌گرفتن غیر قابل تحمل هست واقعا!

حالا چرا این افراد جز این کار مشکل ترافیک و... درست کردند در این حال احساسی نداشتند ؟

مشکل از ریشه هست متاسفانه!

جایی که انسانیت معنی نداره!

حالا شما دید افراد خارجی رو در نظر بگیرید از مردم ایران... واقعا حیف جان آتشنشان های قهرمان

#تسلیت

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/01, 20:31:15، COMEX گفته است :

اخه دست خودشون نیست واقعا 

تو این 30 سال از بس فشار بهشون امده ملت وحشی شدن 

باید گریست ب حال خود...

حرف شما صحیح هست

انسان از موقع تولد تا اخر زندگی با توجه به شرایط و اتفاق ها شخصیت پیدا میکنه...

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

هیچ ربطی به تقوا نداره عزیز برارد اگر تقوا نبود همین اتش نشان ها که زیر اورد هستند اصلا یک قدمم جلو نمیرفتن .

و اینکه هیچ جوری نمیتونه تقوا جای تخصص بگیره و اصلا این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن نمیدونم چرا آدمایی مثل شما کم کاری دولت رو میخواین گردن دین و اسلام بندازین

داداشم یادت باشه غیرت وتقوا دوتا چیز جداست.این عزیزان بخاطر غیرت کاریشون اینهمه خسارت دیدن نه بخاطر تقوا وایمانشون.اتفاقن این امثال شمایید که میخوایین نقش دینو توی بدبختیای ما کمرنگ کنید.

نمونش اون  مرجع تقلید شکرفروش،میدونی چندتا خونواده بخاطر این آقا و آقازادشون بیکار شدن.جای تعصب بیجا یه سرچی بزن بد نیست.

من نمیدونم کسی که میخواد ما رو ببره بهشت  کارخونه ی شکر و لاستیک ماشین و ...................برا چیشونه.

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/01, 20:57:03، SaeedEminem2 گفته است :

آغا من کلا اشتباه حساب کردم، همون یک تن می شه

اما منظور اصلی ایشون رو تایید کردم که آب اونم واسه این ساختمون پوسیده راه مناسبی نیست

خیلی وقته که تو دنیا از کف دی اکسید کربن استفاده می شه، که هم وزن و مشکلات آب رو نداره و هم قدرت خاموش کنندگیش خیلی بیشتره

دوستان زمان کوچکیم یادم میاد  توی شیر شاه که شیر سفید رنگ بود نه Lion king

نشون  میداد جنگل اتیش گرفت اومد آتش رو با آتش خاموش کرد یکی از شرق به  غرب به هم که رسید سپس خاموش شد به عبارتی خلا ایجاد شد 

و 2 سال پیش تو بانکوک که بودم آتش سوزی سومه رو با ایجاد خلا خاموش کردن که خودم بودم اونجا 

کسی اطلاعاتی در این مورد داره 

ایا بمب خلا امکانش هست ؟

آیا این فکر عملیه ؟

کسی اطلاعاتی داره 

و اگر شدنی چرا از طریق خلا اقدام نشد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...