رفتن به مطلب

اولین تجربه اورکلاک با GT220

saman20
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و اساتید.

عرض کنم که من برای اولین بار اقدام به اورکلاک کارت گرافیکم کردم به عنوان اولین قطعه.

مشخصات سیستمم به شرح زیر هست:

M.B GA-945PLM-S2

CPU INTEL® PNTIUME® 3.60GHz

RAM2GIG DDR2 800 TIWINMOS

VGA GIGABYTE GT220 1GB DDR3 (رو خود کارت نوشه GV-N220OC-1GI)

تصاویری از قراضه من :-<

ln6wyodexbf1z58gtny.jpgv2ryxfhdrnrtxtxpq4jk.jpg

عرض کنم خدمتون که بعد از 2 ساعت ور رفتن به این گرافیک و نرم افزار افتر برنر و تست پایداری به فرکانس های زیر به صورت کاملا پایدار رسیدم:

lfu3auxfghvktvolidq.jpg

نکته جالبی که در طی کار افتاد این بود که دمای هسته از 38 درجه سانتی گراد بالا تر نرفت. شک کردم که شاید مشکلی پیش آمده باشه با نزدیک کردی فن 12CM شاهد کاهش دما هم بودم. @};-

fa6copgixtv7cug2kebs.jpg

ویرایش شده توسط saman20
لینک به دیدگاه

درود .

:-j ;) :D

واقعاً عالی بود . دمای GPU تون هم برای من جای سوال داره !!!

می تونم بپورسم با چه نرم افزاری تست پایداری گرفتید ؟ تست Furmark واقعاً تست سنگینی هستش اگه بتونید اون رو پاس کنید می شه گفت دیگه هیچ مشکلی با بقیه تست ها نخواهید داشت . یک 3DMark06 هم اگر نصب کنید و یک اسکور بگیرید و سعی کنید اون رو بهتر کنید عالی می شه .

درایور 270 انویدیا رو دانلود کنید و بعد از نصب ببینید اسکوری که بهتون می ده چقدر تفاوت می کنه .

با اینکه دماتون ظاهراً خوبه ولی اگه می تونید یک فن 12 سانتی هم بقلش بگذارید تا تست توی بهترین شرایط باشه .

تشکر می کنم از اینکه توی تجربه خوبتون ما رو هم شریک کردید. @};-

عالی بود :-< =D>

لینک به دیدگاه

بسیار عالییست و تبریک میگم به جسارت و شجاعتی که به خرج دادید. مطمئنم کلی هم لذت بردید .

تنها چیزی که مونده یک تست پایداری کوچیک با furmark یا نرم افزار بنچمارک 3dmark 06 بکنید و امتیازتون رو ثبت کنید.. همون طور که پویا جان گفتند سعی کنید ذره ذره امتیازتون رو ارتقا بدید و برای خنک کردن هم یک فن 12 سانتی حتما اضافه کنید کنار کارت یا زیرش که مستقیم هوا رو به به سمت فن گرافیک بدمه.

برای بار اول بسیار عالی بود و انشالله با همین پشتکار و علاقه به کارتون ادامه بدید@};- :-<

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از تشویق و دلگرمی تون.

باید اعتراف کنم که واقعا کاری لذت بخش هست اورکلاکینگ.

راستش با نرم افزار kombustor که همراه afterburner هست تست کردم ولی یکم مشکوک بود این برنامه.

میخوام از اول با furmark که تازه دانلود کردم تست کنم و امتیاز بگیرم @};-

یه سوال؟ آیا زمانی که برای بنچمارک در نظر میگیریم مهم هست؟ چون فکر کنم هرچی بیشتر زیر تست بمونه بیشتر امتیاز میگیریم :-<

یه سوال دیگه؟ نرم افزار 3dmark فقط برای تست گرافیک نسخه جداگانه داره؟ یا 3dmark برای تست تمام سیستم کارایی داره؟ اگه میشه نسخه های جداگانه نرم افزار رو نام ببرید

مثلا 3dmark فلان برای تست گرافیک هست یا 3dmark فلان برای تست cpu. بیشتر توضیح بدید خواهشا.

اگه به تصویر توجه کنید یه فن 12 سانتی متری رو هارد نصب کردم تا به سمت گرافیک هوا رو بدمه به نظر شما کافی نیست؟

پوریا جان درایور های گرافیکم طبق تو سایت مرجع گیگابایت ورژن بایوس و درایور آخرین ورژن هستند...

شما ورژن بالاتری داری برای گرافیک من؟ لطفا لینک بدید تا دانلود کنم.

بازم ممنون از دلگرمی تون :-j

ویرایش شده توسط saman20
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

کارتون عالی بود تبریک میگم :-?

از انجایی که برای این کارت کولر مناسبی در نظر گرفته شده چنین دمایی غیر عاد نیست

در مورد بنچمارک های تردیمارک تمامی نسخه هابه جز تردیمارک 2001 علاوه بر کارت گرافیک پردازنده را مورد تست قرار میدهند که امتیاز مشاهده شده حاصل برآورد امتیاز گرافیک و پردازنده هست!

سنگین ترین نسخه تردیمارک که از گرافیک شما پشتیبانی میکند 3dmark vantageبر پایه dx10 است

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

کارتون عالی بود تبریک میگم :-?

از انجایی که برای این کارت کولر مناسبی در نظر گرفته شده چنین دمایی غیر عاد نیست

در مورد بنچمارک های تردیمارک تمامی نسخه هابه جز تردیمارک 2001 علاوه بر کارت گرافیک پردازنده را مورد تست قرار میدهند که امتیاز مشاهده شده حاصل برآورد امتیاز گرافیک و پردازنده هست!

سنگین ترین نسخه تردیمارک که از گرافیک شما پتشبانی میکند 3dmark vantageبر پایه dx10 است

ممنون از پاسختون. اگه راه افتادیم و خدا خواست و مشکلی پیش نیومد نتایج و تست هارو همین جا میزارم.

ممنون که اهمیت میدین. :rolleyes:

ویرایش شده توسط saman20
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
درود .

:clapping: :clapping: :clapping:

واقعاً عالی بود . دمای GPU تون هم برای من جای سوال داره !!!

می تونم بپورسم با چه نرم افزاری تست پایداری گرفتید ؟ تست Furmark واقعاً تست سنگینی هستش اگه بتونید اون رو پاس کنید می شه گفت دیگه هیچ مشکلی با بقیه تست ها نخواهید داشت . یک 3DMark06 هم اگر نصب کنید و یک اسکور بگیرید و سعی کنید اون رو بهتر کنید عالی می شه .

درایور 270 انویدیا رو دانلود کنید و بعد از نصب ببینید اسکوری که بهتون می ده چقدر تفاوت می کنه .

با اینکه دماتون ظاهراً خوبه ولی اگه می تونید یک فن 12 سانتی هم بقلش بگذارید تا تست توی بهترین شرایط باشه .

تشکر می کنم از اینکه توی تجربه خوبتون ما رو هم شریک کردید. @};-

عالی بود @};- :clapping:

دوستان منظور از 270 اینه که درایور کارت گرافیک gt 270 رو برای gt 220 نصب کنیم؟

ببخشد تاپیک قدیمی رو بالا آوردم

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز منظور این هست که نسخه ی 270 از درایور Geforce رو نصب کنید. که به تمام سری ها می خوره. البته این پست برای مدت زیادی پیش هست و الان نسخه های جدیدترش اومده :)

لینک به دیدگاه

ممنون و یه سوال دیگه اینکه تو سایت جیفورس زده این کارت تا دمای 105 درجه رو ساپورت میکنه!! یعنی اگه 24 ساعته تو این دما کار کنه مشکلی نداره؟!

Thermal and Power Specs:
105 CMaximum GPU Temperature (in C)
58 WMaximum Graphics Card Power (W)
300 WMinimum System Power Requirement (W)
لینک به دیدگاه

نه دیگه این حداکثر دمای قابل تحمل هست برای مدت کوتاه که شاید به این دما هم نرسه! وگرنه هرگز نمی تونه 24 ساعته در دمای 105 کار کنه. :)

لینک به دیدگاه

بازم ممنون

و آخرین سوال ها :blush:

1. بالاترین دمایی که تو اون میتونه 2 الی 3 ساعت مداوم کار کنه چقدره؟

2. برای نصب آخرین نسخه درایور اول باید نسخه قدیمی رو uninstall کنم یا روی همون هم میشه نصب کرد؟

3. نصب dx 11 رو این کارت امکان پذیره؟ اگه آره، اصلا تاثیری رو عملکردش داره؟

با سپاس @};-

لینک به دیدگاه

1- برای اکثر کارت ها این دما زیر 80 درجه ی سانتی گراد هست. اما من پیشنهاد می کنم دمای کارت رو نگذارید از 75 رد بشه چون در طولانی مدت امکان آسیب هست.

2- میشه روی قبلی نصب کرد

3- DirectX 11 از نظر نرم افزاری که مایکروسافت ارائه می کنه که اصلا نیست! اما از نظر پردازش گرافیکی این کارت از DirectX 11 پیشتیبانی نمی کند.

:)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...