رفتن به مطلب

سعید بهمنیان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

این تاپیک رو ساختم برای معرفی کتاب و بحث کتابی.

هر کسی کتابی رو که خوانده معرفی می‌کنه و اگر دوستانی اون کتاب رو خوانده باشن می‌تونن درباره‌ش نظر بدن.

اگر می‌تونید لینک خرید یا دانلود کتاب رو بگذارید .

اگر کتاب داستانی‌ه، معرفی  لو دهنده نباشه.

نظری دارید درباره‌ی پست اول بگید، ویرایش کنم.

لطفا پست اول رو نقل قول نکنید و پستهای طولانی رو برای نقل قول ویرایش کنید تا تاپیک مرتب بمونه.

سپاس

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به نظرم دوستان علاقه مند به کتاب یه سر به نوشته های دارن شان بزنن خیلی جذاب و قشنگن

لینک به دیدگاه

تشکر آقای بهمنیان بابت ایجاد تاپیک

قبلاً خیلی به کتاب خوانی علاقه داشتم اما متأسفانه الان دیگه به دلیل مشغله فکری حتی نمیتونم روی محتوای کتاب تمرکز کنم... :(

دو مورد از کتاب هایی که واقعاً از خوندن کلمه به کلمه اونها لذت بردم:

تاریخچه مختصر زمان - نویسنده: استیون هاوکینگ - مترجم: محمدرضا محجوب - موضوع: کیهان شناسی

جهانی از عدم - نویسنده: لارنس کراوس - مترجم: سیامک عطاریان - موضوع: کیهان شناسی (باید به مبلغ 5000 تومان خریداری بشه)

جدای از انتشار دانش، به نظر من هنر نویسندگان این کتاب ها در این بوده که مهمترین و پیشرفته ترین نظریه های زمان انتشار کتاب رو به ساده ترین صورت ممکن توضیح دادن و بررسی کردن به طوری که اکثر علاقه مندان می تونن از اونها به خوبی بهره ببرند.

لینک به دیدگاه

"در ستایش بی‌سوادی" مجموعه‌ مقالاتی است از هانس ماگنوس آنسنزبرگر نویسنده‌ی آلمانی و نیز نام یکی از مقاله‌های کتاب.

بخشی از مقاله‌ی اول:

«این پیشرفت عبارت از آن بود که بی‌سوادان، این «نازل‌ترین طبقه‌ی انسانی»، را رام کنند، تخیل و اندیشه‌ی شخصی‌شان را از آنان بگیرند و از صفحه‌ی ذهنشان بشویند، تا از این پس نه‌تنها نیروی عضلات آن‌ها و مهارت فنی‌شان را به کار گیرند، بلکه از مغزهایشان هم بهره‌کشی کنند.»

و به این ترتیب، وی نشان می دهد که چگونه سواد در خدمت اقتصاد و صنعت منجر به تولید طبقه متوسط و نوظهوری از باسوادان بی سواد می شود که وی  آن ها را بی سوادان نوع دوم می خواند. نوع دوم، به این دلیل که خواندن و نوشتن می دانند، و محصول نیاز این اقتصاد نوظهور یعنی «تولید فروشنده باسواد» هستند. وی یادآور می شود که این تنها واژه ها هستند که تغییر کرده اند وگر نه هنوز هم در حوزه فرهنگی تمامی جوامع با خطر فروپاشی و کاست فرهنگی رو به رو هستند. و این بی سوادان نوع دوم هستند که امروزه در سطح اجتماع از بالاترین و والاترین مرتبه های اقتصادی و شغلی برخوردارند.

معرفی کتاب

دانلود کتاب در ستایش بی‌سوادی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

تشکر آقای بهمنیان بابت ایجاد تاپیک ?

قبلاً خیلی به کتاب خوانی علاقه داشتم اما متأسفانه الان دیگه به دلیل مشغله فکری حتی نمیتونم روی محتوای کتاب تمرکز کنم... :(

دو مورد از کتاب هایی که واقعاً از خوندن کلمه به کلمه اونها لذت بردم:

تاریخچه مختصر زمان - نویسنده: استیون هاوکینگ - مترجم: محمدرضا محجوب - موضوع: کیهان شناسی

جهانی از عدم - نویسنده: لارنس کراوس - مترجم: سیامک عطاریان - موضوع: کیهان شناسی (باید به مبلغ 5000 تومان خریداری بشه)

جدای از انتشار دانش، به نظر من هنر نویسندگان این کتاب ها در این بوده که مهمترین و پیشرفته ترین نظریه های زمان انتشار کتاب رو به ساده ترین صورت ممکن توضیح دادن و بررسی کردن به طوری که اکثر علاقه مندان می تونن از اونها به خوبی بهره ببرند.

خواهش می‌کنم و سپاسگزارم از مشارکتت

اون مشکل رو من هم مدتها داشتم یا فکر می‌کردم که دارم. منتها تازگی‌ها در حال کشف دوباره‌ی کتاب و آموختن هستم. از روزی چند دقیقه شروع آغازیدم و الان دیگه به مرحله‌ی اشتیاق رسیدم. امیدوارم که به مرحله‌ی اعتیاد برسه که دوره‌ی نوجوانی هم داشتم!

کتاب هاوکینگ رو خوانده‌ام و وقتی باشه دوباره سراغ کتابهای علمی خواهم رفت.

لینک به دیدگاه

یه سوال نوشتید بحث کتابی         یعنی چی؟ منظورتون. نقد و. بررسیه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ariiian گفته است :

یه سوال نوشتید بحث کتابی         یعنی چی؟ منظورتون. نقد و. بررسیه؟

منظورم بحث مرتبط با کتاب است. نقد و بررسی خودمانی یا حرفه‌ای.

لینک به دیدگاه

کتاب دیگری هم که الان به ذهنم آمد، سه گانه "کمدی الهی" دانته آلگیِری بود.

برای دوستانی که احتمالاً با این سه گانه آشنایی ندارند، این کتاب از زبان اول شخص است و دانته در این کتاب، سفر خیالی خود را به دوزخ، برزخ و بهشت تعریف می‌کند. کمدی الهی یکی از اولین کتاب‌های ادبیات ایتالیا است و از بزرگترین آثار در ادبیات جهان به شمار می‌آید. با انتشار این کتاب تحول بسیار عظیمی در نوع نگرش غرب به دین و زندگی پس از مرگ رخ داد.

دانلود کتاب اول: دوزخ - Inferno

دانلود کتاب دوم: برزخ - Purgatorio

دانلود کتاب سوم: بهشت - Paradiso

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...