رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب این 2 گرافیک gtx 460 & ati 6850 برای این سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

مشخصات سیستم

main : asrock 870 extreme3

cpu: athlon 635

ram : super talent 2gb 1333

power: green 535a

monitor : w2262TQ

رزولیشن 1920*1080

اول از همه دوستانی که راهنمایی میکنن پیشاپیش تشکر میکنم

من یکی از این کارتها یعنی gtx 460 یا 6850 رو خریداری کردم ولی برای اینکه تو نظر دوستان تاثیری نداشته باشه اعلام نمیکنم کدوم هستش . چون فروشنده آشنا هست میتونم عوضش کنم . حالا میخوام با توجه به این سیستمی که دارم amd به نظر شما کدوم یکی از این گرافیک ها بیشتر با سیستمم مچ هستش و کارایی بیشتری میتونم ازش بگیرم . اینم بگم که خودم ati باز بودم همیشه و کارتهایی که تا الان امتحانشون کردم این کارتها بوده

x300 . 1650 xt . 2600 xt .4670 . 4830 . 4770 . 5770

خیلی وقتها مشکلاتی با این کارتها داشتم که بعضی هاشون با درایورهای جدید برطرف میشد و بعضی هاشون هیچ . تا الان فقط 2 تا گرافیک از انودیا امتحان کردم که واسه زمان خیلی گذشته میشه یکیش 8500 gt بود و اون یکی رو حتی اسمشم یادم نیست که اون زمون کارتهای گرافیک قدرت چندانی نداشتن و نمیشه روشون نظر داد

بعضی از دوستان میگن چون سیستم amd هستش حتما از کارتهای amd استفاده بشه و بعضی ها این حرف رو قبول ندارن . حالا به نظر شما دوستان گل کدوم یکی بهتر هستش و اگه زمانشو دارین علت رو هم توضیح بدید ممنون میشم

با آرزوی موفقیت و پیروزی همه شما دوستان گل خودم :-?@};-:rolleyes:@};-:D@};-@};-

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

اولا اینکه صحبتهایی که در مورد اینکه اگه سیستمت amd باید کارت گرافیک هم amd بگیری یا اگه سیستم اینتل داری باید کارت گرافیک از nvidia بگیری میشه کاملا بی پایه و اساسه و هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه !

ضمن اینکه این دو کارت تو کارایی تفاوت چندانی ندارند و تو بعضی بازیها 460 کمی بهتر عمل میکنه و 2-3 فریم بیشتر میگیره و تو بعضی بازیهای دیگه برعکس! پس نهایت زیاد فرق نمیکنه که کدومیک از این دو کارت رو میگیرین !

تنها مسئله ای که اینجا هست اینه که 460 از physx پشتیبانی میکنه که 6850 پشتیبانی نمیکنه و این کمی کفه ی ترازو رو به نفع 460 بالا میبره ! هر چند در حال حاضر بازیهای که از physx بطور کامل پشتیبانی میکنند بسیار محدودند(5 یا 6 بازی) !

اما بنده اگر جای شما بودم بین این دو 460 رو انتخاب میکردم به همون دلیلی که ذکر کردم !

لینک به دیدگاه

فکر کنم دفعه هزارمی هست که من دارم این رو میگم ^^ . این حرف که برای سیستم AMD کارت گرافیک AMD بهتره یک حرف بی پایه و اساس است و هیچ توجیه علمی نداره.

قدرت این 2 کارت به هم نزدیک است و هر کدوم رو میتونی بگیری بگیر. البته یک نکته ای هست اینه که برد شما قابلیت کراس فایر داره و اگر الان 6850 بگیری در اینده میتونی کراس کنی. درایور های اخیر AMD نسبت به قبل خیلی بهتر شده و قابلیت های جدیدی هم بهش اضافه شد پس نیازی نیست نگران درایور باشی.

احرش بازم به سلیقه و علاقه خودت برمیگرده. همون طور که گفتم قدرت دو کارت نزدیک و خیلی فرقی نمیکنه کدومو بگیری.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

این کارت، دو کارت همرده هستن و تقریبا با قدرتهای مساوی

در حالت کلی 6850 یه کوچولو سریعتر از 460 هست، و قدرت اور بهتری هم داره و و نتیجه ی کراس بهتری هم داره

460 هم تو dirext 11 بهتر عمل میکنه نصبت به 6850 ، فیزیک داره...

در کل هر دو کارت خوبی هستن و انتخاب سلیقه ای ...

لینک به دیدگاه

460 انتخاب خیلی بهتری هست

با یه اور به راحتی از 6870 هم قویتر میشه

6850 که بماند

لینک به دیدگاه

واقعا از همه دوستانی که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن تشکر میکنم

بنده به این نتیجه رسیدم که از نظر قدرت این دو کارت رو یه پله قرار دارن و انتخاب میتونه سلیقه ای باشه . فقط فکر میکنم کارت 6850 تو دما بهتر از 460 عمل میکنه و مصرف برق کمتری هم داره . از طرفی هم 460 با قابلیت فیزیکس بهتر از 6850 هستش

دوستان حالا اگه با همین سیستم یه 6870 بگیرم این پاور جوابگوی این کارت هستش ؟

اصلا ارزش داره بیشتر هزینه کنم و یه 6870 بگیرم یا همین کارتها هم کارم رو راه میندازن

کارایی هم گیم هستش

لینک به دیدگاه

برای بازی تو رزولوشن full HD 6870 مطمئنا انتخاب بهتری هست. اگر بتونید تو بازار دور و بر 290-300 بخرید 100% انتخاب بهتری هست و ارزششو داره. 6870 از نظر کارایی بسیار نزدیک به کارت قدرتمند 5870 هست و تو full HD دستتونو برای بالا بردن جزئیات باز میزاره.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

برای بازی تو رزولوشن full HD 6870 مطمئنا انتخاب بهتری هست. اگر بتونید تو بازار دور و بر 290-300 بخرید 100% انتخاب بهتری هست و ارزششو داره. 6870 از نظر کارایی بسیار نزدیک به کارت قدرتمند 5870 هست و تو full HD دستتونو برای بالا بردن جزئیات باز میزاره.

سالار عزیز واقعا ممنونم از راهنماییت . همچنین از بقیه دوستان عزیزی که بهم کمک کردن و راهنمایی دادن

فقط به یه سوالم جواب داده نشد که اگه با این یکی هم مشکل نداشته باشم حله . یعنی انتخابم میشه همین 6870 . اونم اینه که با پاور 535a برای استفاده از این کارت به مشکل بر میخورم ؟ چون اگه قرار باشه پاورم عوض کنم فکر کنم دیگه واسم باصرفه نباشه خریدش . به نظر شما کدوم برندش رو بگیرم بهتر هست . راستش تا الان از his خیلی راضی بودم saphiree اون چیزی نبوده که تبلیغشو میکردن به نظرم و برندهای دیگم که الان زیاد شده رو امتحان نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سالار عزیز واقعا ممنونم از راهنماییت . همچنین از بقیه دوستان عزیزی که بهم کمک کردن و راهنمایی دادن

فقط به یه سوالم جواب داده نشد که اگه با این یکی هم مشکل نداشته باشم حله . یعنی انتخابم میشه همین 6870 . اونم اینه که با پاور 535a برای استفاده از این کارت به مشکل بر میخورم ؟ چون اگه قرار باشه پاورم عوض کنم فکر کنم دیگه واسم باصرفه نباشه خریدش . به نظر شما کدوم برندش رو بگیرم بهتر هست . راستش تا الان از his خیلی راضی بودم saphiree اون چیزی نبوده که تبلیغشو میکردن به نظرم و برندهای دیگم که الان زیاد شده رو امتحان نکردم

درود :

6870 یا دوتا کابل 6 پین تغذیه میشه و 175 وات توان مصرقی داره .

پاور شما یدونه 6 پین داره و باسه یدونه ی دیگش باید از تبدیل مولکس به 6 پین استفاده کنی .

اگه پاور سرپاهست نباید مشکلی پیش بیاد اما باید توجه کنی که لب مرز هستش .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم بابک جان. وظیفست ^^

با توجه به بقیه سیستمت پاور 535 برای کارت 6870 کاملا کافی هست و نیاز با ارتقا ندارید. بعدا اگر خواستید کراس فایر کنید اون موقع پاور 685 گرین رو حداقل نیاز دارید.

تمام کارتهای رفرنس مثل هم هستن چون برد رو خود AMD میسازه . شما هر کدوم اروزنتر بودن بگیر. ساپفایر زیر 300 گیر اوردی بگیر. powercolor هم خوبه و زیر 300 راحت پیدا میشه . کلا چون همشون رفرنسن زیاد فرقی نمیکنه بابک جان. HIS هم بگیری خیلی خوبه ولی معمولا گرونتر از بقیست !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

درود :

6870 یا دوتا کابل 6 پین تغذیه میشه و 175 وات توان مصرقی داره .

پاور شما یدونه 6 پین داره و باسه یدونه ی دیگش باید از تبدیل مولکس به 6 پین استفاده کنی .

اگه پاور سرپاهست نباید مشکلی پیش بیاد اما باید توجه کنی که لب مرز هستش .

ممنون دوست عزیز

پس اینجوری باشه باید قید 6870 رو بزنم :-?:-< چون نمیخوام ریسک کرده باشم

دیگه این زندگی ارزش زنده بودنو نداره دوستان اگه کاری ندارین من برم هاراگیری کنم :rolleyes:

فقط میمونه انتخاب بین 460 و 6850 که اونم باید ببینم کدوم برام باصرفه تر هستش

ممنون از همه عزیزان این سایت امیدوارم همیشه موفق باشید

لینک به دیدگاه

شما کل سیستمت 400 وات هم به زور مصرف میکنه عزیز... 530 کافیه برای 6870 عزیز. شما پردازندت هم کم مصرفه !!!! فقط 8 پین اضافی بگیر برای گرافیک !

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم بابک جان. وظیفست ^^

با توجه به بقیه سیستمت پاور 535 برای کارت 6870 کاملا کافی هست و نیاز با ارتقا ندارید. بعدا اگر خواستید کراس فایر کنید اون موقع پاور 685 گرین رو حداقل نیاز دارید.

تمام کارتهای رفرنس مثل هم هستن چون برد رو خود AMD میسازه . شما هر کدوم اروزنتر بودن بگیر. ساپفایر زیر 300 گیر اوردی بگیر. powercolor هم خوبه و زیر 300 راحت پیدا میشه . کلا چون همشون رفرنسن زیاد فرقی نمیکنه بابک جان. HIS هم بگیری خیلی خوبه ولی معمولا گرونتر از بقیست !

سالار جان کمی دیرتر اومده بودی الان دیگه خودکشی کرده بودم :-? دوباره امیدوارمون کردی عزیز . راستش نمیخوام ریسک بکنم اگه لب مرزی باشه این کارو نکنم بهتره . الان یه کولر tower 120 extreme رو سی پی یو دارم که تازه هم خریدم حدود 20 روز پیش فقط به خاطر اینکه به صدای فن سی پی یو حساس شده بودم و اصلا اهل اورکلاک نیستم

حالا با همه این تفاسیر شما بگو 6870 بگیرم یا بی خیالش بشم بهتره ؟

من واقعا معذرت میخوام خیلی وقتتون رو گرفتم انشاءالله یه روزی بتونم جبران کنم . در ضمن اگه فقط این کولر مزاحم خرید 6870 باشه حاضرم بفروشمش و با همون فن معمولی سی پی یو کنار بیام

دیگه همه چیز بستگی به نظر شما دوست عزیز داره

لینک به دیدگاه

اینجا راحت میتونی وات تقریبی مصرفی سیستمت رو بگیری .

http://www.extreme.o...ucalculator.jsp

سرانگشتی هم حساب کنی مصرف سیستمت خیلی پایینه عزیز. 630 کم مصرف هم هست. اون کولر هم مزاحمتی ایجاد نمیکنه و بعدا به دردت هم میخوره . کولر خوبی هم خریدی ! شما 6870 بگیر خیالت راحت. 6870 نزدیک 20 وات با 6850 اختلاف مصرف داره . 20 وات اضافی هیچ بار اضافی رو سیسیتم نیست و خیالتون راحت باشه. اگر پردازنده اورکلاک شده پر مصرف داشتی و کارت رو هم اور میکردی یک مقدار نزدیک میشد ولی بدون اینها کلی جا هم داری !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

اینجا راحت میتونی وات تقریبی مصرفی سیستمت رو بگیری .

http://www.extreme.o...ucalculator.jsp

سرانگشتی هم حساب کنی مصرف سیستمت خیلی پایینه عزیز. 630 کم مصرف هم هست. اون کولر هم مزاحمتی ایجاد نمیکنه و بعدا به دردت هم میخوره . کولر خوبی هم خریدی ! شما 6870 بگیر خیالت راحت. 6870 نزدیک 20 وات با 6850 اختلاف مصرف داره . 20 وات اضافی هیچ بار اضافی رو سیسیتم نیست و خیالتون راحت باشه. اگر پردازنده اورکلاک شده پر مصرف داشتی و کارت رو هم اور میکردی یک مقدار نزدیک میشد ولی بدون اینها کلی جا هم داری !

دست گلت درد نکنه داداش گلم . واقعا خیلی عاشق این کارت شده بودم . پس خریدش تایید شد توسط شما عزیز . منم فردا برای خریدش اقدام میکنم

بابت همه زحماتت ممنون و همیشه سالم و شاد باشی سالار جان چون دل من یکی رو شاد کردی :-?. در ضمن عزیز نیازی به اون لینک نیست که برم خودم مقدار پاور رو ببینم حرف شما واسم سند هستش و گرنه مزاحمتون نمیشدم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

شما هم انشالله همیشه شاد و سلامت باشی بابک جان ^^

مبارکت باشه بابک جان و حتما ازش لذت خواهی برد.

کار و سوال دیگری هم داشتی با خیال راحت بپرس .

موفق باشی:-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...