رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

دوشتان مث اینکه خبرایی هست از یکی از  وارد  کنندهای گمنام عمده فروش  شنیدم که کارتاشو پیش فروشی وارد میکنه قیمتای کارت گرافیک داره فروکش میکنه لطفا فعلا برای خرید دست نگهدارین اگرچه محاله قیمتا مث قبل بشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1395/11/05, 20:50:12، سعید حسینی گفته است :

کلام آخر و پیش بینی آینده  :

در صورتیکه این روند ادامه پیدا کند ,کم کم شاهد خروج سرمایه های خرد و کلان  را در بخش قطعات  کامپیوتر و رشد بی سابقه قیمتها  خواهیم بود و  دسترسی به کالاها در آینده ای نه چندان دوربرای مردم عزیزمان  بسیار سخت تر خواهد شد .

-----------------

نظر شما دوستان چیه ؟

orginal_13950605105253958480164.jpg

نظر ما اینه که این روند باید انقد ادامه پیدا کنه تا وارد کننده ای تو بازار کامپیوتر نمونه

هشدار که شما میدی در صورت ادامه این روند شاهد خروج سرمایه ...!!!

به درک که شاهد خروج سرمایه از بازار کامپیوتر خواهیم بود.

دلار رو که دولت قرار نیست بیاره پایین

وارد کننده و فروشنده هم که به سود کم قانع نیستن

آقای حسینی پس الان مصرف کننده ها باید سود های کلان این وارد کننده ها رو باید بدن که آقایون تو بازار کامپیوتر بمونن؟ میخوام صد سال سیاه نمونن ،من هیچی رو ترجیح میدم تا اینکه یه مشت راهزن پول هایی که با زحمت زیاد بدست آوردم ازم بگیرن.

وقتی وارد کننده ای نباشه و ملت خرید نکنن دولت به نمایندگی های اصلی این شرکت ها واگذار میکنه و اون موقع ست که کار میفته دست کاردون 

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

18 فروردین 1397

سلام. میخوام سیستم بخرم برای کارهای موشن گرافیک ( بدون رندرهای سنگین ) و فوتوشاپ و گیم. خیلی هم عجله ای ندارم و میتونم تا 2-3 ماه آینده صبر کنم. اما نگرانیم از وضعیت بازار هست که روز به روز داره دلار گرون تر میشه. ممنون میشم نظرتون رو راجب اینکه صبر کنم تا 2-3 ماه آینده یا همین الان بخرم ؛ بگید.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

18 فروردین 1397

سلام. میخوام سیستم بخرم برای کارهای موشن گرافیک ( بدون رندرهای سنگین ) و فوتوشاپ و گیم. خیلی هم عجله ای ندارم و میتونم تا 2-3 ماه آینده صبر کنم. اما نگرانیم از وضعیت بازار هست که روز به روز داره دلار گرون تر میشه. ممنون میشم نظرتون رو راجب اینکه صبر کنم تا 2-3 ماه آینده یا همین الان بخرم ؛ بگید.

سعی کنید نو نخرید ک اگرم ارزون شد ک احتمالش کمه کم ضرر کنید ، الان قیمتا بهتره تا قبل عید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

سعی کنید نو نخرید ک اگرم ارزون شد ک احتمالش کمه کم ضرر کنید ، الان قیمتا بهتره تا قبل عید

ایده خوبی بود ، بهش فکر میکنم و سعی میکنم دست دوم تمیزشون رو گیر بیارم .البته بجز اس اس دی و گرافیک رو ، چون فک میکنم نمیشه فهمید چقدر ازشون کار کشیده و چقدر طول میکشه خراب شن. رم و سی پی یو چون خراب کمتری دارن رو سعی میکنم دست دوم بگیرم

اما

قبل عید دلار تا 4600 ریزش داشت ، الان دوباره رفته بالای 5 تومان ، قیمت سیستمی هم که میخوام بخرم رو دارم ، از قبل عید تاحالا 300 گرون شده :| چطور میگید الان قیمت ها بهرته ؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

18 فروردین 1397

نظر شخصی منه، تقریبا از دی ماه پارسال  برای بازار مسجل شد که دولت توانایی آوردن دلار و یورو نقدی به داخل ایران نداره. به این دلیل کم کم هجوم برای تهیه و کمبود ارز آغاز شد و تا الان هم ادامه داره. همین امروز هیج جا یورو و دلار نقدی ندارند.

نتیجه اینکه این روند صعودی ارز به سمت دلار 6 هزار تومنی حرکت میکنه تا اینکه تو ماه می ترامپ هم خر بازی دربیاره، احتمالا با دلار 7 هزار تومنی باید کنار بیاییم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

ایده خوبی بود ، بهش فکر میکنم و سعی میکنم دست دوم تمیزشون رو گیر بیارم .البته بجز اس اس دی و گرافیک رو ، چون فک میکنم نمیشه فهمید چقدر ازشون کار کشیده و چقدر طول میکشه خراب شن. رم و سی پی یو چون خراب کمتری دارن رو سعی میکنم دست دوم بگیرم

اما

قبل عید دلار تا 4600 ریزش داشت ، الان دوباره رفته بالای 5 تومان ، قیمت سیستمی هم که میخوام بخرم رو دارم ، از قبل عید تاحالا 300 گرون شده :| چطور میگید الان قیمت ها بهرته ؟

قیمت کارت گرافیک بشدت پایین اومده من خودم کارت 1060 دارم 1840 فوری تقدیم میکنم با یک سال گاران ام اس ای گیمینگ،

قبل عید به هوای گرونی خودم 2150 واسش پول دادم !! 

در مورد اس اس دی بهتره نو بگیرید ولی گرافیک نسل جدید ک تو بازاره خرابی نداره ،عمرشون بالاست ، پاور و اس اس دی بهتره نو باشه ، 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اون موقع که خواستم سیستم ببندم  گفتن صبر کن ارزون میشه   تو عرض دو ماه قیمت ها طوری بالا رفت  که حتی تو کابوس هم نمیشد دید

وضع تو این مملکت خیلی  ها  میدونن درست شدنی  نیست   از  3  4 سالی که میخوام سیستم ببندم همه چی گرون میشه هر روز  

البته الان تصمیم گرفتم دیگه بخرم    اگه نخرم  باز ممکنه  بد تر بشه  

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

تبریک ...

6jk1_photo_2018-04-08_14-42-11.jpg

دقیقا مثل سال 91 داره بالا و بالاتر میره ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

دلار 5800!!!!!!! 

وقتی ارز تو بازار نیست یا کمه هرکی هر قیمتی که بخواد میزاره.

از بس همه دارن دلار بخرن برن از اینجا.

سکه 1900 !!!!!!

لینک به دیدگاه

امروز که از خواب بیدار شدین تا ظهر 10 درصد فقیر تر شدین ممکنه تا شب 20 درصد فقیر تر بشین! و تو سه ماه گذشته 35 درصد!!

• لایک 4
لینک به دیدگاه

قیمت دلار سر به فلک گذاشته ...خدا به جوانی ما رحم کنه

لینک به دیدگاه

ای تف تو این وضعیت و باعث بانیش بره زیر تریلی ایشالله.. توضیح بیشتر نمیشه داد چون عده ای هم منتظر این هستن که به بهانه سیا... سریع پست ها و تاپیک رو به فنا بدن

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

• لایک 1
لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم توی دنیا مثال دیگه ای بشه زد که کشوری اینقدر ثروت داشته باشه ولی مردم هر روز از دیروز فقیرتر بشن !

هر روز هم یکی هست توی تلوزیون بگه سلام ایرانی و به ما تلقین کنه که خدا رو باید شکر کنید !

• لایک 3
لینک به دیدگاه

آفرین خوشحالم میبینم که بین ثروت مند بودن و فقیر بودن کشور فرق گذاشته میشه.

نقی هم تو زرد از آب دراومد 

ولی خب ناشکری نکنید اول انقلاب دلار 7 تومن بود موقع تحویل دادنش هم 7 تومنه دیگه !

ویرایش شده توسط Mahdian57
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

photo_2018-04-08_18-25-04.thumb.jpg.c17ea309432605c129a3eac77ca3ca74.jpg

صف مردم پشت صرافی‌های تهران

بریم ارز بخریم چند وقت دیگه که از قیمت فعلی هم گرونتر شد بفروشیم "سود" کلانی ببریم!

#بیشعوری

ویرایش شده توسط Trickster
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دولت کاملا ساکت میشینه و دلارهای خودشو با قیمت بالا تو بازار می فروشه بعد که دلار تا سقف رفت بالا وارد عمل میشه و مثلا دلار5800را می کنه 5600از فرداشم تو رسانه ها مصاحبه می کنند دیدید دلار را کنترل کردیم .دیدید دلار گرون نشد. نقطه به نقطه اش فلان شد

• لایک 3
لینک به دیدگاه

دلار گرون شد
تلگرامو فیلتر کنین یادشون میره

لینک به دیدگاه

هم اکنون قیمت ارز  دلار در پیام رسان سروش فقط ۱۰۰۰ تومن xD

• لایک 4
لینک به دیدگاه

بانک مرکزی نرخ پایه ارز تزریقی به صرافی ها را 4399 تومان اعلام کرد آنهم درحالی که بانک دیروز قیمت دلار را 4329 تومان به بازار اعلام کرده بود؛ اما به دنبال افزایش قیمت امروز ارز تزریقی از سوی بانک مرکزی به بازار، سیر صعودی قیمت ها در خیابان فردوسی آغاز شده و کماکان ادامه دارد؛‌  دلار هم اکنون مقابل پاساژ افشار 4440 تا 4450 تومان فروخته می شود.

صراف ها و فعالان بازار ارز علت مشخصی برای گرانی های امروز دلار پیدا نمی کنند و می گویند: همه چیز دیروز آرام بود ولی نمی دانیم یکباره چه شد که بانک مرکزی نرخ را افزایش داد؟

یکی از فعالان این بازار با تعجب سوال می کند که از دیشب تا امروز اتفاق خاصی رخ داده که بانک مرکزی قیمت را افزایش داد؛ وی می گوید: موضع گیری ترامپ هم که افتاد برای ماه های اینده؛ بنابراین نمی توانیم بگوییم بخاطر مسائل خارجی و امریکا دلار مجدد گران شده است.

صراف دیگری در تشریح چرایی گران شدن دلار از صبح امروز با تأکید براینکه بازار سورپرایز شده است، می گوید: نمی دانیم بگوییم دلار ارزان می شود یا گران! مهم این است که ما ضرر سنگینی از دیروز تا به امروز متحمل شدیم.یکی از صراف ها که سالهاست در این بازار به خرید و فروش ارز می پردازد، می گوید: از صبح صراف ها مدام با بانک مرکزی تماس می گیرند تا بتوانند ارز بگیرند ولی هنوز بانک ارز به صراف ها نداده است.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی به برخی صرافی ها ارز می دهد ولی میزانش خیلی کم است می گوید: دیروز هم بانک مرکزی عرضه چندانی در بازار نداشت؛ اما امروز این وضعیت بدتر شده چراکه تا کنون ارزی به صرافی ها نداده است.

گرانی یکباره دلار که علت اصلی آن افزایش قیمت پایه از سوی بانک مرکزی است، موجب شد تا بار دیگر خیابان فردوسی، روز متلاطمی را سپری کند؛ دلال هایی هم که مقابل پاساژ افشار برای روسای خود دلار می‌خرند و می فروشند روز شلوغی را در پیش دارند.

دلال های این بازار می گویند هر زمان قیمت ها یکباره جهش پیدا می کند، خیابان منوچهری مقابل پاساژ افشار هم شلوغ تر از روزهای قبل می شود چراکه همه می خواهند بدانند در این مرکز چه قیمت هایی برای دلار ثبت می شود.

خیابان منوچهری، مقابل پاساژ افشار که پاتوق اصلی دلارفروشان تهران است امروز هم روز شلوغی را سپری می‌کند و از صبح شاهد افزایش قیمت بوده تا جایی که دلار از 4 هزار و 380 تومان دیروز به 4  هزار و 450 تومان رسیده است.

یکی از واسطه‌های بازار ارز که شغلش خرید و فروش دلار برای یکی از صراف‌های بزرگ است، می‌گوید: ارز در بازار کم است و دلارهای نقدی را سریع می‌خرند.

دلال ارزی دیگری هم می گوید: این کارها کار بانک مرکزی است به خاطر اینکه دولت و بانک مرکزی راحت می‌توانند با تزریق دلار بازار را کنترل کنند ولی وقتی بانک مرکزی بعضی روزها دلار کم عرضه می‌کند و قیمت را بالا می‌برد همین وضعیت شکل می‌گیرد.

گفتنی است، مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اعلام کرده است که شرایط فعلی تعامل بازار تعادلی و بازار غیررسمی به گونه‌ای نیست که در صورت ثبات اقتصادی و اوضاع سیاسی تا انتهای سال شوکی به بازار ارز وارد شود که بتوان نام جهش را به آن اطلاق کرد.

با این حال باید توجه داشت که صرفنظر از رابطه نرخ ارز تعادلی و بازار، همیشه و برای همه اقتصادها امکان وقوع جهش ارزی به واسطه حادث شدن شوک‌های غیرمنتظره اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی وجود دارد. در این باره تهدیدات اخیر در رابطه با بازگشت تحریم ها می تواند از عوامل بروز جهش باشد.

بعد از اغتشاش‌های اخیر در کشور بازار ارز و سکه متلاطم شد و قیمت دلار و البته سکه رکوردهای بالایی به ثبت رساند ولی بعد از آن تنها دو سه روز سیر نزولی در این بازار آغاز شد اما مجدداً در روزهای بعد دلار اوج گرفت بنابراین به نظر می‌رسد افراد پشت پرده اجازه نمی‌دهند قیمت‌ها شکسته شود.

biu4o1.jpeg

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Trickster گفته است :

صف مردم پشت صرافی‌های تهران

#بیشعوری

اینا همونهایی هستن که 3 سال پیش قبل گرون شدن مرغ فریزراشونو پر مرغ کردن

مرغا تموم شد دلارا هم بالاخره خرج میشه

لینک به دیدگاه

ثمره

ا-ن-ق-ل-ا-ب

دلار 6000 هزاری !

--------------

یادمه یبار تو فروم مگ بحث گرانی شد یکی حرف قشنگی زد ...

اینجا هرچی گران شد دیگه پایین بیا نیس که نیس ... از اون ماجرا تا الان 3-4 سال میگذاره ...

این عکس همان فرعونی است که میگفت:«أَنَا رَبُّكُمُ الْأَعْلَىٰ»
«پروردگار بزرگتر شما منم»

«از این رو خداوند او را به عذاب  دنیا و آخرت گرفتار ساخت»
النازعات/۲۴ـ۲۵

هیچ وقت ظلم و ستم پایدار نبوده !

index.jpg

ویرایش شده توسط invoker
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

اقا ما ک کلا داره حالم بهم میخوره و داریم بالا میاریم از این وضع اسف بار مملکت ک فقط بلدن شعار بدن و رو شون رو نیست سنگ پان! 

ولی دلیل افزایش قیمت دلار این موقع سال احتمال خیییلی قوی کمبود بودجه هست ک با این روش تو شیشه کردن خون مردم دارن گندشو جمع میکنن‌؛ ب عبارت دیگر کار خودشونه و کم پول شدن. 

مشکل از خودمونه دیگه بحثو باز نمیکنم!

صلوات 

ویرایش شده توسط done corleone
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...