رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

باورتون میشه ...؟!

من بییشتر از 10 سال هست که آجیل نخورده بودم

اصلا ازش خوشم نمیاد

ولی به محض اینکه گرون شد و یه عده گفتن نخرین

من رفتم کیلو کیلو آجیل خریدم و خوردم

کلا ملت عجیبی هستیم

همیشه برعکسیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

والا مردم ما کلا عادت کردن به گرونی فک کنم همه هم  راضی ان به این اوضاع چون هر روز قطعه ها دارن گرون تر میشن مردم بیشتر میخرن 

خب در حال حاضر وضعیت دلال ها که بسیار عالیه

وضعیت بازار خورده فروشی هم بد نیست

کشاورزها هم به دلیل افزایش قیمت و همچنین بارندگی خوب امسال درامد بالایی کسب میکنن

کارمندان رده بالای بخش دولتی و خصوصی هم که بهشون میرسه

میمونه فقط کارمند و کارگر دون پایه!

پس نتیجه میگیریم وضعیت کلی مردم از نظر درامدی فعلا حتی بهتر هم شده(البته میگم فعلا)

بطور مثال یکی از اشنایان ما در شمال باغ پرتقال و کیوی داشت و قیمت خرید به حدی پایین بود که خیلی از میوه ها سر درخت خشک میشد ولی امسال تمام بارش با قیمت خوبی فروش رفت و میشه گفت حتی بیش از صد برابر سال قبل براش درامد زایی داشته

یا یک مثال دیگه همین گوشت یخی که کارشناس اومد تو صدا و سیما و محاسبه کرد اگر با دلار 15 هزار تومنی هم وارد بشه باز باید خیلی ارزون تر از این به دست مشتری برسه و این سود اضافه در شبکه توزیع و فروش پخش میشه و یا دلال بازی در خرما یا برنج

ویرایش شده توسط Naughty boy
لینک به دیدگاه

با عرض تشکر که زیر خاکی میکشید بیرون

دیگه تا الان فکر کنم بعد از 16 صفحه بحث به این نتیجه رسیدید که مقصر خود مردم هستند

در همه جوامع افراد سودجو هست ولی در جامعه ما افراد سودجو خیلی بیشتر از ارزششون بهشون بها داده میشه

اگر من به عنوان فرد مسئول در قبال جامعه ام ببینم جنسی گران هست نخرم

پنج نفر دورم کار من رو ببینند نخرند و پنج نفر دور اونها هم همین کار رو تکرار کنند فرد سودجو متوجه میشه به کاهدون زده و قیمت میره پایین و اون فرد هم میره شغل واقعی پیدا میکنه

ولی وقتی من با هر بازاری صحبت میکنم میگه وقتی گرونتر میشه خریدار بیشتر میشه شما میخوای بیاد پایین

حداکثر فشار رو خود جامعه تعین میکنه که کجا بسه و تاب تحملش نیست

که توی این سالیان من پتانسیلی در این مردم دیدم فراتر از اریتره و ونزوئلا

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

والا مردم ما کلا عادت کردن به گرونی فک کنم همه هم  راضی ان به این اوضاع چون هر روز قطعه ها دارن گرون تر میشن مردم بیشتر میخرن 

اصلا اینطور نیس

بعید میدونم این حرفی که میزنین صحیح باشه

بازار قطعا کسادتره الان نسبت به سابق 

لینک به دیدگاه

نخریدن به هیچ وجه راه حل نیست

شما فکر کن من نخرم شما نخری اون نخره بعد هیچ چرخه ای از سرمایه جریان نداره بعد بد از بدتر میشه که

فقط و فقط نظارت نظارت نظارت

این دولت یکی از بی کفایت ترین دولت های تاریخ بعد از انقلاب بوده

هیچ ربطی هم به ترامپ و برجام و رجیستری نداره

شما ببینید توی این دولت روی هیچ موردی نظارت نداریم یک صنفی کاربلد در حوزه تخصصی که کارش رسیدگی به وارد و قیمت گذاری روی کالا ها باشه تا باقی فروشنده ها هم با یه قیمت مشخص فروش داشته باشن

تا موقعی که روی قیمت گذاری کالا ها نظارت نباشه هر بابایی که دستش پول باشه به هر قیمتی که دلش بخواد میفروشه و هیچ براش مهم نیست که به کل سیستم ضربه میزنه تا اینکه صرفا جیب خودش پر بشه

همه این مشکلات ارزی هم زیر سر بانک مرکزی و دولته که هیچ راه حلی برای این موضوع نداره و هیچ حرفی هم نمیزنه که چرا دلار گرون شد واقعا! ممکنه بگین خروج ترامپ از برجام ولی اینا بهانه بود برای یک عده که از فرصت به نفع خودشون استفاده کنن

و در مورد مقصر دونستن مردم هم کاملا درسته

متاسفانه مردم ما هم تو این دوران به شدت ضعف دانش و آگاهی دارن 

که نتیجه همه اینا شده چیزی که درش هستیم و خدامیدونه قراره چی بشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

خب در حال حاضر وضعیت دلال ها که بسیار عالیه

وضعیت بازار خورده فروشی هم بد نیست

کشاورزها هم به دلیل افزایش قیمت و همچنین بارندگی خوب امسال درامد بالایی کسب میکنن

کارمندان رده بالای بخش دولتی و خصوصی هم که بهشون میرسه

میمونه فقط کارمند و کارگر دون پایه!

پس نتیجه میگیریم وضعیت کلی مردم از نظر درامدی فعلا حتی بهتر هم شده(البته میگم فعلا)

بطور مثال یکی از اشنایان ما در شمال باغ پرتقال و کیوی داشت و قیمت خرید به حدی پایین بود که خیلی از میوه ها سر درخت خشک میشد ولی امسال تمام بارش با قیمت خوبی فروش رفت و میشه گفت حتی بیش از صد برابر سال قبل براش درامد زایی داشته

یا یک مثال دیگه همین گوشت یخی که کارشناس اومد تو صدا و سیما و محاسبه کرد اگر با دلار 15 هزار تومنی هم وارد بشه باز باید خیلی ارزون تر از این به دست مشتری برسه و این سود اضافه در شبکه توزیع و فروش پخش میشه و یا دلال بازی در خرما یا برنج

در مورد چیزی که نمیدونی نظر نده!

فامیلتون باغش کجا بوده و کی میوه هاشو فروخته و چه قیمتی؟ 100 برابر ؟؟؟؟ فیک مجازی

هیچوقت کشاورز و کارگر و خرده فروش یا هرچی که اسمشو بزاری سودی نمیکنه! دلال بحثش جداس. لطفا این دهان ببندیم اگر اطلاعات کافی نداریم همه چیز شنیدن و گفتن نیست گاهی اوقات قبل حرف زدن باید لمس کرد و دید

• لایک 4
لینک به دیدگاه

سیستمی که میشه اون ور با دلار ۱۴۵۰۰ ی ۱۹ میلیون بست ، بدترشو اینجا ۳۳میلیون میشه بست 

البته من که تریدر کانترم و با دلار کار میکنم ولی بازم ۱۰۰۰دلار بیشتر دادن  فرقی نمیکنه قضیش

بیشتر قطعات با دلار ۲۰ تومنی حساب میشن بقیه هم گرونتر

خدا بدادبعد تابستون و... برسه.😫

لینک به دیدگاه

بارها در این تاپیک درخواست کرده بودم محترمانه در مورد نظرات مخالف صحبت کنید و یا اگر نمیتوانید، اصلا بحث نکنید.

لینک به دیدگاه

درود

بنظرم نبود نظارت کافی روی قطعات و...ولی نظارت نباشه و یک وارد کننده خوب

بقیه از راه های دیگه وارد عمل میشن و جنس خودشونه دیگه هر قیمتی بخوان میذارن که با این حرکت هم خودشون ضرر میکنن (اگه مردم با فهم و شریف نخرن)هم مردم که نیاز دارن ومهیا نیست

ماها درست نمیشیم تا وقتی که یک فکر اساسی نشه

همین قضیه بنزین و ماکارونی...

خب مردم عزیز شما که میری 10تا10تا ماکارونی میخری تاکی؟؟؟سهم 2ماه رو خریدی که چی؟؟؟مثلا من زرنگم؟؟؟

مردم باید خودشونم بخوان و بعد مراحل دیگه...

لینک به دیدگاه

درود

تاپیک بسته میشه تا تکلیفش کلا مشخص بشه. عنوان تاپیک مشخصه و نمیدونم چه ربطی داره به سایر مشکلات و گرانی اقلام دیگرعلاوه بر اینکه بارها تذکر داده شده که فروم لیون جای هیچ گونه بحث س ی ا س ی که ممکنه برای فروم و سایت مشکل ایجاد کنه نیست. کاربرانی که  نوشتار خلاف ادب داشتند منتظر اعمال قانون باشند.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...