رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

در 38 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

فکر کردی الان اون طرف فرش قرمز پهن کردن؟

خیالت راحت ما هرجا که باشیم محکومیم به فنا

هزارتا چیز جدید هم که به دست بیاری باید هزارتا چیز هم جا بذاری و از دست بدی

اونجا هم تا بیای جا بیفتی و با دلتنگی و دوری و تنهایی کنار بیای پیر شدی

حرفاتون درسته اما دلیلشو میدونین چیه ؟ قبلا در سالهای دور ریشه محکمی در  خاک داشتیم ارزش و احترامی تو هرکشوری داشتیم اما الان ریشمون از خاک بیرون زده پژمرده شدیم بی خاصیت و بی ارزش شدیم .

اگه بریم تو یه خاک دیگه نمیتونیم سرپا واسیم چون اون خاک با ما سازگار نیست دیگه مگه اینکه سرمایه خوبی داشته باشیم که نداریم .

لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 58 دقیقه قبل، Solo گفته است :

ای کاش کورسوی امیدواریمان رو به خاموشی نرود و روزبه روز شعله ورتر و افزونتر شود که انسان به همین امید زنده است و بس.

آمیننن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

فکر کردی الان اون طرف فرش قرمز پهن کردن؟

خیالت راحت ما هرجا که باشیم محکومیم به فنا

هزارتا چیز جدید هم که به دست بیاری باید هزارتا چیز هم جا بذاری و از دست بدی

اونجا هم تا بیای جا بیفتی و با دلتنگی و دوری و تنهایی کنار بیای پیر شدی

درود

سعید جان من دنبال فرش قرمز یا زندگی در کنار ساحل یا خونه های رو به دریا نیستم 

بلکه دنبال آرامش روحی و فکری و شغلی و آزادی هستم .

من دنبال مکانی هستم که به حقوق انسان و شعور و شانش احترام بزارن 

تحمل کردن دوری و زندگی در تنهایی بسیار آسانتر از  زندگی با بدبختی و مشکلات

و تحمل زورگوییها و دروغها و عوام فریبیهاست و هزاران مصیبت دیگست  .

ویرایش شده توسط ᗩTᗩ
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

همین نفتی که فروشش به صفر رسیده بود و الان شده روزی دو نیم میلیون بشکه دستاورد برجام نیست؟!

محض اطلاع شروع تمام این بدبختی ها با همون تحریم نفت و بانک مرکزی بود که الان هردوش رفع شده !

کمتر 20:30 رو باور کن برادر

خب فروش نفت رفته بالا ولی پولش که وارد نمیشه چون آمریکا اجازه استفاده از دلار را نمیده! [ درباره U-Turn مطالعه کنید، تحریم دلار]

همین مدیر بانک مرکزی بود آقای سیف رفت آمریکا و گفت دستاور ما از برجام [ تقریبا هیچ ] هست!

رفع شدن مشکلات باید در زندگی مردم حل بشه نه بر روی کاغذ!

کمتر بی بی سی باور کن برادر

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ایمان شادکام گفته است :

خب فروش نفت رفته بالا ولی پولش که وارد نمیشه چون آمریکا اجازه استفاده از دلار را نمیده! [ درباره U-Turn مطالعه کنید، تحریم دلار]

همین مدیر بانک مرکزی بود آقای سیف رفت آمریکا و گفت دستاور ما از برجام [ تقریبا هیچ ] هست!

وارد می شه برادر من وارد می شه

جریان دلار مربوط به معامله با شرکت های خاصه که مالکیت یا بخشی از مالکیتشون مال امریکاست

بعدشم مگه پول فقط دلاره؟ یورو پول نیست؟

مسئولین هم که مغز خر نخوردن نفت بی پول بدن

تازه پول نفت های فروخته شده قبلی که مسدود شده بود رو هم قبل از تصویب برجام به خاطر توافقات اولیه گرفتن

همین اصرار بر خرید هواپیما واسه شکستن اون ترس غیر رسمی شرکت و ها بانک ها بود که عملی هم شد

دیگه وقتی خود امریکا یه سر معامله باشه بقیه بهانه ای واسه عدم همکاری ندارن

می بینی مسئولین کشور از بالا تا پایین به این احمقی ای که فکر می کنی نیستن، اگه هیچ مطلق بود که تا حالا صدبار بهمش زده بودن

اصل علم روی کاغذه و خراب کردن سخت افزاری فایده نداره چون فرمولش رو دارن

ایران هم که اصلا چیزی رو خراب نکرده، بازسازی آب سنگین بتن شده هم کار کمتر از دو ماهه

پس چرا این مسئولین نابغه هنوز برجام با دستاورد هیچ مطلق رو پاره نکردن؟!

بی بی سی نظرش به من نزدیک تره؟ دمش گرم ! چون ما اصلا ماهوره نداشتیم و نداریم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ایمان شادکام گفته است :

راستی ببخشید که ما مردم تو کشور که چهل ساله بالا تا پایینش دربست و مطلق دست شماست زندگیمون به فنا رفته

من واقعا از شما بابت خراب بودن زندگیم تو ملک شخصی شما عذز خواهی می کنم

نفت و تحریم و پول بیت المال و دژمن و هسته ای و .... همه حق شماست، ما غاصبیم اشتباهی افتادیم تو خونه شما

نگران پول نفتم نباش،  قانونی هم نیاد صدتا مثل بابک زنجانی هست که تحریم رو دور بزنه و قاچاقی نفت بفروشه

دیر و زود داره ولی بلاخره میاد تا دور هم بخورید و حال کنید. بلاخره حقتونه دیگه

لینک به دیدگاه

یعنی واقعا ترامپ نشست یه حکم عدم ورود مهاجران صدور روادید 7 تا کشورو از جمله ایران رو امضا کرد 

یه شبه باز قیمت ها رفت بالا جلل الخالق

سی پی یو 1300 شده 1600 عجب 

ما چقدر خوشبختیم 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

راستی ببخشید که ما مردم تو کشور که چهل ساله بالا تا پایینش دربست و مطلق دست شماست زندگیمون به فنا رفته

من واقعا از شما بابت خراب بودن زندگیم تو ملک شخصی شما عذز خواهی می کنم

نفت و تحریم و پول بیت المال و دژمن و هسته ای و .... همه حق شماست، ما غاصبیم اشتباهی افتادیم تو خونه شما

نگران پول نفتم نباش،  قانونی هم نیاد صدتا مثل بابک زنجانی هست که تحریم رو دور بزنه و قاچاقی نفت بفروشه

دیر و زود داره ولی بلاخره میاد تا دور هم بخورید و حال کنید. بلاخره حقتونه دیگه

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

خدارو شکر کنید قبل از گرونی این تایپک ایجاد شد و ذهن مخاطبارو اماده گرون شدن کالا کرد وگرنه الان مشل قلبی گرفته بودیم به همین برکت قسم 

لینک به دیدگاه

یادمه زمان انتخابات ریاست جمهوری خودمون هم بازار کامپیوتر شرایطی شبیه به این روزها داشت اما بعد از مدتی دوباره به ثبات رسید.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا" مسایل و مباحث 30 یا 30 نشه، من در تاپیک دیگری دیدم برخی دوستان که بعضا" دل پری دارند مباحث خارج از مسایل تاپیک مطرح کردند. خوب این با قوانین انجمن سازگار نیست، از این جهت تقاضا دارم به جهت حفظ تاپیک و ادامه ی روند اون از مباحث 30 یا 30 و بعضا" مشکل دار پرهیز بشه. ممنونم.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mohsen25k گفته است :

یعنی واقعا ترامپ نشست یه حکم عدم ورود مهاجران صدور روادید 7 تا کشورو از جمله ایران رو امضا کرد 

یه شبه باز قیمت ها رفت بالا جلل الخالق

سی پی یو 1300 شده 1600 عجب 

ما چقدر خوشبختیم ?

اره 6700k یه هویی سر به فلک کشید!!

باز بگین دلار گرون شده وارد کننده وارد نمی کنه و...اینجا خیلی ها امادن تقی به توقی بخوره و بیشتر تیغ بزنن خریدار ها رو...نمونه بارزش همین سی پی یو 

لینک به دیدگاه

درود جناب حسيني 

احيانا گروني سي پي يو ها ربطي به ممنوعيت واردات قطعات بدون گارانتي از اول اسفند نداره؟

ممنون ميشويم براي ما و دوستان روشن بفرماييد

ویرایش شده توسط nima971
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، nima971 گفته است :

درود جناب حسيني 

احيانا گروني سي پي يو ها ربطي به ممنوعيت واردات قطعات بدون گارانتي از اول اسفند نداره؟

اصلا مگه کالایی هست که از خارج وارد بشه و گارانتی داشته باشه مگر گارانتی خود همون شرکت های خارجی !؟! خوب اول باید بیاد ایران تا گارانتی بخوره دیگه !

این چه وضع قانون گذاریه ! شورشو در آوردن ، الان کی این تصمیمات رو داره میگیره ، یعنی هیچ واردکننده ای وجود نداره باهاش صحبت کنه توجیحش کنه ؟!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من چی بگم که با سن 27 سال بعد از 11 سال تونستم قطعاتمو اونم با نخوری های بسیار با حقوق 500 تومان

یه مین و سی پیو و یک رم 8 بیگرم الان 4 ماه هی میخوام گرافیک بگیرم نمیشه بسکی که قیمت ها خوبه :(

تو کشوری زندگی میکنیم که هیشگی به فکر هیشکی نیست همه میخوان بدزدن -بخورن و راحت زندگی کنن

بعضی از موقع ها فکر میکنم که مشکل ار موسعولین مملکت و ایناست اما مشکل از خودمونه خودمون داریم این بلا را سر خودمون در میاریم

به قول دوستمون نسل ما که سوخت جزغاله شد رفت امید وارم نسل اینده برا خودشون یه فکری بکنن

ببینید دوستان اونور هم فرش قر مز پهن نکردن من خودم یه ایده داشتم به هزار در زدم برا 10 تا شرکت گفتم اما نشد اومدم خودم بسازمش که پول نیست به حر حال

درست میگند دوستان اونور حد اقل برا کارت ارزش قاعل میشن نه اینجا که هر چی کار کنی اینگار وضیفته و نوکر باباشی

دوستان موفق باشن امیدوارم هر جا هستید انسان باشید

ویرایش شده توسط hadi -unix984
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Piji گفته است :

اعتصاب و نخریدن تنها راهه بدون دردسر و انرژی و درگیری

حالا هی بگید فلان و...

به شدت موافقم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nima971 گفته است :

درود جناب حسيني 

درود نیما جان

دلیل گرونی پردازنده در اکثر مواقع به مسئله عرضه و تقاضا بر میگرده .

بخصوص وقتی قیمت ارز هیچ تغییری نمیکنه بعد کالا یهویی گرون میشه .

------------

توضیح زیر رو در تاپیک دیگه ای دادم ولی اینجا کپیش میکنم :

درود

درست متوجه شدی

یکی از دردهای لیون کامپیوتر همینه .

مثلا پردازنده 6700K که تعداد بالا  موجود نداریم اگر هم تعداد بالا موجود داشته باشیم وقتی قیمت میره بالا سریعا مشتریها خرید میکنن . و امان از زمانیکه بیشتر از موجودیمون بفروشیم با بدختی باید بریم کالا رو تهیه کنیم و خیلی وقتها مجبوریم برای رضایت مشتری ضرر رو متحمل بشیم .

چند تا دلیل برای این مسئله وجود داره :

1 - کالا رو فقط یک یا تعداد محدودی موجود دارن که به راحتی می تونن روی قیمتشون مانور بدن

2 - بار جدید میاد و قیمت بالاتری تموم میشه و وارد کننده  مجبور میشه کالا رو گرونتر اعلام کنه و سریعا همه بازار از این قضیه مطلع میشن و قیمتها درجا میره بالا چه اونهایی که موجود دارن چه اونهایی که ندارن

-----------------------------------------------------

این روش افزایش قیمت در تمام اصناف وجود داره , اتومبیل , موبایل , پارچه و و و  , حالا درست یا غلط این کار رو شما بهتر می دونید

------------------------------------------------------

دوستان ویدئوی " کامنت 7 " یکشنبه هفته دیگه میره توی کانال پیدئو تو اپارات روحتما ببینید  ببینید بخش بازار صحبتهای بسیار نابی توش هستش

لینک به دیدگاه

دوستان نخریدن که نشد راه حل،

اگر قطعه جایگزینی وجود میداشت، بله، نخریدن میشد یک Option برای مقابله، مثلا" بین 1050 های موجود، اون گرونه رو نمیخری و ارزونتره رو میخری، این میشه اما وقتی کسی سیستم نداره الان سیستم لازم هست، نمیتونی بهش بگی نخر، یا مثلا" کسی گرافیک نداره، الان لازم داره، نمیتونی بهش بگی نخر.

این اصلا" امکان پذیر نیست.

میوه نیستش که اگه نخری رو دست وارد کننده/فروشنده خراب بشه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

جالبه بعضى ادعا ميكنن كه حتى افزايش قيمت قطعات با افزايش ارز متناسب نيست و كمتره و وقتى ارز مياد پايين تازه يكم منصفانه ميشه!

در جز به جز مرز پرگهر شاهد تلاش و تكاپو و پيشرفت هستيم و تازه قصد صادراتشون رو هم داريم!

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

دلیل گرونی پردازنده در اکثر مواقع به مسئله عرضه و تقاضا بر میگرده .

جناب حسینی حالا تکلیف 6700k چطور میشه؟

قیمت حبابی هست و میاد پایین یا خیر؟و 7700 کی وارد بازار میشه؟

اون هم که قطعا با قیمت فضایی ابتدا عرضه میشه

الان کلا توصیه میشه خرید سی پی یو؟

لینک به دیدگاه

به خاطر ذره ذره پولای اضافه ای که مجبورم به خاطر بی وجدانی یه سری آدما خرج کنم بهشون لعنت میفرستم ،

باشد که اثر کند ، آمین

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

?

hnchnfc.PNG

عزیزم اون K تخفیف ویژه خورده . اگه عکس رو کامل میزاشتی معلوم بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی دلار قیمتش پایینتر بود بعضی وقتها قیمت سی پی یو بالا میرفت

این بخاطر کمبود تو بازار هست

تا یک ماه دیگه قیمتش دوباره کم میشه

لینک به دیدگاه

در هر صورت ما که نیاز داریم بخریم ولی وقتی پولشو نداریم نمیخریم دیگه چیکار میشه کرد

یه سی پی یو 300 دلاری رو بخرم یک میلیون و شیشصد خنده داره

ما ذره ذره پول جم میکنیم میگیم فردا بریم بخریم فردا میبینی 300 تومن گرون شد دوباره بشینی 300 تومن جور کنی بری بخری میبینی  گرافیک 200 تومن گرون شد و ادامه ماجرا ...

اتفاقن نخریدن تنها راهه دندون بذارین رو اون جیگرتون صبر کنید

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...