رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

خوب جالب ننوشتید خواستتون رو ، حداقل میتونید بنویسید برای کار تحقیقاتی میخواید و کاربرا میتونن بهتون پیام خصوصی کنن ، شاید بعضی ها نخوان تو جمع نوع شغلشون مشخص بشه .

ممنون از توصیه شما . ولی دلیلی نمیبینم که کسی از شغل خودش خجالت بکشه که نخواد بگه . اگر کسی از شغلش خجالت میکشه ، بهتره اصلا نگه .

لینک به دیدگاه

دقیقه 9 تا 13:30 کامنت رو در ارتباط با موضوع این تاپیک حتما ببینید:

http://www.pideo.ir/کامنت7-آیا-قیمت-ها-افزایش-می-یابند-؟-مقا_e3c79e014.html

لینک به دیدگاه

اگه چیزی که کامنت میگه درست از آب در بیاد اوضاع بازار سخت افزار آشفته تر از این چیزی میشه که الان هست. امیدوارم حداقل روال گمرکی تغییر کنه.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دقیقه 9 تا 13:30 کامنت رو در ارتباط با موضوع این تاپیک حتما ببینید:

http://www.pideo.ir/کامنت7-آیا-قیمت-ها-افزایش-می-یابند-؟-مقا_e3c79e014.html

آرمین جان پتانسیل خرید بازار ما یه زمانی زیاد بوده و میشه گفت تو منطقه یا خاورمیانه ای که تو کامنت گفت بزرگ ترین بازار مصرف رو داشتیم!

ولی وقتی اوضاع اقتصادی مردم آشفته اس، با شکمهای گرسنه کسی به فکر خرید کارت گرافیکی سه و نیم میلیونی که یک میلیونش هم اضافه اس نمیافته!

وقتی 10 تا پایگاه خبری میان خط فقر رو برای تهران 3.5 میلیون میزنن تو سال 95 و اکثر مشاغل معمولی درصدی از این حقوق رو هم به زحمت در میارن نمیشه از من مصرف کننده توقع خرید قطعه کامپیوتر داشت! تو همین تهران خودمون از مامور کنترل بلیت BRT پرسیدم چقدر درآمد داری؟ گفت ماهی 800 تومان برای 8 ساعت . تو 24 ساعت 2 تا 8 ساعت وامیستم تا کفاف زندگیم رو بده!

مادامی که من حقوقم کفاف کالای ضروری رو نداشته باشه نمیام کالای لوکسی مثل کارت گرافیک n میلیون تومانی رو در سبد خریدم قرار بدم.

این مشکل من خریدار نیست که با جو سازی اینکه اگر نخرید بازار از اینی هم که هست خراب تر میشه درست بشه. مشکل اقتصاد کلان کشوری است.

تنها چیزی که به نظر من شاید قابلیت اجرا داشته باشه همون مواردی هست که گفتم و آقای حسینی هم گفتن در حال پیگری هستیم.

من معتقدم راه انداختن اینگونه جریانات و اینطور جوسازی ها بازار رو که بهتر نخواهد کرد هیچ، تبری است به ریشه خودمون.

آتش که گرفت خشک و تر می سوزد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HeX گفته است :

آرمین جان پتانسیل خرید بازار ما یه زمانی زیاد بوده و میشه گفت تو منطقه یا خاورمیانه ای که تو کامنت گفت بزرگ ترین بازار مصرف رو داشتیم!

ولی وقتی اوضاع اقتصادی مردم آشفته اس، با شکمهای گرسنه کسی به فکر خرید کارت گرافیکی سه و نیم میلیونی که یک میلیونش هم اضافه اس نمیافته!

وقتی 10 تا پایگاه خبری میان خط فقر رو برای تهران 3.5 میلیون میزنن تو سال 95 و اکثر مشاغل معمولی درصدی از این حقوق رو هم به زحمت در میارن نمیشه از من مصرف کننده ایرانی توقع خرید قطعه کامپیوتر داشت! تو همیت تهرانمون از مامور کنترل بلیت BRT پرسیدم چقدر درآمد داری میگه ماهی 800 تومان برای 8 ساعت . تو 24 ساعت 2 تا 8 ساعت وامیستم تا کفاف زندگیم رو بده!

مادامی که من حقوقم کفاف کالای ضروری رو نداشته باشه نمیام کالای لوکسی مثل کارت گرافیک n میلیون تومانی رو در سبد خریدم قرار بدم.

این مشکل من خریدار نیست که با جو سازی اینکه اگر نخرید بازار از اینی هم که هست خراب تر میشه درست بشه. مشکل اقتصاد کلان کشوری است.

تنها چیزی که به نظر من شاید قابلیت اجرا داشته باشه همون مواردی هست که گفتم و آقای حسینی هم گفتن در حال پیگری هستیم.

من معتقدم راه انداختن اینگونه جریانات و اینطور جوسازی ها بازار رو که بهتر نخواهد کرد هیچ، تبری است به ریشه خودمون.

آتش که گرفت خشک و تر می سوزد.

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/13, 10:20:46، Hamed گفته است :

سلام دوست عزیز .

شغل شریفتون رو میتونم بپرسم ؟

بله.

تنظیم کننده موسیقی.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، tonypb گفته است :

بله.

تنظیم کننده موسیقی.

ممنون از شما .

به صورت حرفه ای کار میکنید ؟ نیاز به سخت افزار کامپیوتر خاصی دارید برای کارتون ؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

ممنون از شما .

به صورت حرفه ای کار میکنید ؟ نیاز به سخت افزار کامپیوتر خاصی دارید برای کارتون ؟

بله. بله نیاز هست من سیستمم هنوز مال 8 سال 9 سال پیشه نمیتونم بهش دست بزنم بس که عجیب غریبه قیمتا... سیستم رو بدون گرافیک 500 هزار تومن بستم حالا حداقل باید 5 میلیون تومن بدم که برام منطقی نیست چرا چون نمیتونم قطعه ای رو آپگرید کنم باید کل سیستم رو  عوض کنم. به cpu قوی احتیاجه که cpu من از پس این کار برنمیاد کلی خش رو صدا هست وقتی میخوای کارتو گوش کنی. باید حتما اکسپورت کنی تا بدون خش گوش بدی ببینی چه طور شده. غیر از سیستم کلی وسایل دیگه کارت صدا - اسپیکر مانیتورینگ - میدی کنترلر - میکروفون - کابل ها - هدفون - کلی چیز های دیگه همه تو این 6 ماهه کلی گرون شدن...به همین دلیله نمیشه ادامه داد کاملا دیگه. مجبورم کار های دیگه ای هم بکنم برای درآمد.

ویرایش شده توسط tonypb
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، tonypb گفته است :

بله. بله نیاز هست من سیستمم هنوز مال 8 سال 9 سال پیشه نمیتونم بهش دست بزنم بس که عجیب غریبه قیمتا... سیستم رو بدون گرافیک 500 هزار تومن بستم حالا حداقل باید 5 میلیون تومن بدم که برام منطقی نیست چرا چون نمیتونم قطعه ای رو آپگرید کنم باید کل سیستم رو  عوض کنم. به cpu قوی احتیاجه که cpu من از پس این کار برنمیاد کلی خش رو صدا هست وقتی میخوای کارتو گوش کنی. باید حتما اکسپورت کنی تا بدون خش گوش بدی ببینی چه طور شده. غیر از سیستم کلی وسایل دیگه کارت صدا - اسپیکر مانیتورینگ - میدی کنترلر - میکروفون - کابل ها - هدفون - کلی چیز های دیگه همه تو این 6 ماهه کلی گرون شدن...به همین دلیله نمیشه ادامه داد کاملا دیگه. مجبورم کار های دیگه ای هم بکنم برای درآمد.

ممنون از توضیحاتتون

لینک به دیدگاه

دلار امرو 3800 تومنه

قطعات هنوز قیمتشون برای زمانی هست که دلار شد 4300-4500

عحب !!!!

زمانی که دلار میره بالا واردکننده ها همون لحضه به مغازه داره ها اطلاع میدن که قیمت ها رو افزایش بدن ولی وقتی که  دلار میاد پایین واردکننده ها خواب هستن!!!!

لینک به دیدگاه

یعنی امیدی هست...

هفت ماهه دارم ماه به ماه قطعه میخرمدوتا گنده‌اش مونده ... پردازنده و گرافیک...

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، کیهان گفته است :

یعنی امیدی هست...

هفت ماهه دارم ماه به ماه قطعه میخرم?دوتا گنده‌اش مونده ... پردازنده و گرافیک...

http://lioncomputer.ir/product/10168/مادربرد+گیگابایت+Z270X-Gaming+9/

تا وقتی مین 500 دلاری 3 میلیون قیمت میخوره و جیگرهایی پیدا میشن که بخرن هیچ امیدی نیست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
اتفاقا پنج شنبه بازار بودم
یک چیزی که غیر طبیعی بود
انبار شدن انواع SSD پشت ویترین مغازه ها بود در هر 3 بازار ، طوری که پشت ویترین از هر SSD با برند و مدل باید یدونه یا 2 تا بزارن ولی ویترین شده انبار انواع SSD ^_^
تا اینا باشن گرون نکنند ، همون پشت ویترین بمونه بهتره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
یک چیزی که غیر طبیعی بود
انبار شدن انواع SSD پشت ویترین مغازه ها بود در هر 3 بازار ، طوری که پشت ویترین از هر SSD با برند و مدل باید یدونه یا 2 تا بزارن ولی ویترین شده انبار انواع SSD ^_^

دقیقا 

رو ssd سامسونگ 100 تومن امده ! هر ماه میومدم نگاه میکردم 10 20 تومن میومد پایین خوشحال شده بودم گفتم تا اخر سال یکی با قیمت خوب میخرم اما یه لحضه دیدم خداتومن امده روش !!!

لامصب مثل برق میمونه صبح افزایش ارز رو تو اخبار میبینی ظهر کل بازار گرون میشه طبق ارز بعد میگه اینا با دلار صبح وارد شدن (انگار نون سنگکه) بعد دلار میاد پایین میگی چرا پایین نمیاد میگه اینا بادلار اون موقع وارد شدن (انگار نون خشکه)بعد چند ماه 20 30 تومن میارن پایین دل امثال ما هم خوش میشه تا زمانی که با یه بهانه جدید دوباره کلی میره رو قیمتا

پولم که نمیشه جمع کرد با این وضعیت گرونی حالا موندم لباس سال نو بخرم یا کارت گرافیک 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
یک چیزی که غیر طبیعی بود

یعنی کسی توان خریدش رو نداره...؟!!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، REZA_TPORT گفته است :

دقیقا 

رو ssd سامسونگ 100 تومن امده ! هر ماه میومدم نگاه میکردم 10 20 تومن میومد پایین خوشحال شده بودم گفتم تا اخر سال یکی با قیمت خوب میخرم اما یه لحضه دیدم خداتومن امده روش !!!

لامصب مثل برق میمونه صبح افزایش ارز رو تو اخبار میبینی ظهر کل بازار گرون میشه طبق ارز بعد میگه اینا با دلار صبح وارد شدن (انگار نون سنگکه) بعد دلار میاد پایین میگی چرا پایین نمیاد میگه اینا بادلار اون موقع وارد شدن (انگار نون خشکه)بعد چند ماه 20 30 تومن میارن پایین دل امثال ما هم خوش میشه تا زمانی که با یه بهانه جدید دوباره کلی میره رو قیمتا

پولم که نمیشه جمع کرد با این وضعیت گرونی حالا موندم لباس سال نو بخرم یا کارت گرافیک ?

عین وضع من...حالا اکثرش رو تهیه کردم از خیلی چیزا زدم 

ویرایش شده توسط کیهان
لینک به دیدگاه

کوچک شدن بازار دسکتاپ هم یکی از دلایلی است که مزید بر علت شده که باعث می شه هزینه ها بالا بره. زمانی بود که هر مردی یک ساعت دست ساز جیبی داشت، چون بازار داشت ارزان هم بود، اما هر چه متقاضیان کمتر شد قیمت هم بیشتر شد.

به عنوان مثالی در بازار کامپیوتر می شه به تجهیزات واترکولینگ اشاره کرد، مهندسی آنچنانی نداره، فرایند ساخت پیچیده نیست، مواد اولیه اش رو  می شه ارزون تهیه کرد (اگر مدیریت خرید درست حسابی داشته باشه) اما با همه این اوصاف از اجزای گران کامپیوتر حساب می شه ، برای این که مشتری اش کمه در نتیجه نه بازرگانان بزرگ به دنبال این تجارت می رن نه تولید کننده های بزرگ به دنبال تولیدش می رن(به تعداد انگشتان دست هم شاید نرسند(EK, XSPC,..... )) این می شه که هزینه نهایی برای مصرف کننده زیاد تموم می شه.

در مورد قطعات دیگه هم همین طوره اون کسی که  موبایلش دستشه داره تو اینستاگرام حال می کنه یا با کنسولش داره بازی می کنه و نمی دونه اصلا رم چیه، گرافیک چیه که نمی آد تو فروم ها ابراز ناراحتی کنه، ما دیدی درست از تعداد خودمون نداریم تا ببینیم تعدادمون هر سال چقدر بهش اضافه نمی شه (نمی گم کم می شه که البته کم هم شدیم).

و در آخر قبل از این که سوراخ سوراخ بشم می گم که در بی سامانی بازار کامپیوتر ایران از جمله سود جویی واردکننده ها و سیاست های نا ملموس قانون گذار ها که شکی نیست و عامل اصلی گرانی همینه. ولی  موضوع کوچک شدن بازار هم باید در نظر گرفته بشه. از جمله گرانی جهانی رم به دلیل کمبود تقاضا و رفتن تولید کننده های چیپ رم به دنبال شرکت های گوشی سازی و SSD ساز، یا اینکه دیگه گرونترین گرافیک انویدیا (TITAN X) رو 1000 دلار هم براش کافی نیست و باید 1200 دلار بخاطرش  داد.

لینک به دیدگاه

من هر روز صبح که بیدار میشم وضعیت جدید دور و اطرافمو میبینم بیشتر نگران میشم ، نگران روزیم که جای خرید قطعه نگران خرید شام شبمون باشیم ، کار از دولت  و مردم و دنیا گذشته ... خدا خودش به  به داد ملت کشورمون برسه ...

با این حال  به نظر میرسه که اطراف انتخابات ریاست جمهوری دلار به نزدیکی 3600 3500 برگرده  ، ( حالا اگه مشکلات و تحریم های تازه ای از طرف  غرب برای کشور به وجود نیاد ) 

لینک به دیدگاه

دیگه هیچ چیزو نمیشه درست کرد 

بفکر ارزونیو اینا نباشید 

این درخت پوسیده،خودش داره کم کم کج میشه میوفته

ویرایش شده توسط COMEX
لینک به دیدگاه

یادتونه یه زمانی به  همچین مادربوردهایی حتی نگاه هم نمیکردیم الان باید 455 هزار تومن پول بیزبون رو حرومشون کنیم

prime.thumb.JPG.a90ae79e82d33c58501251aef4559e58.JPG

سال 91 من گرونترین مادربورد چیپ p67 asus رو 450 خریدم

خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو

الان سر کوچه اوشون هم چیزی ارزونتر نیست

لینک به دیدگاه

از دوستان وارد کننده تقاضا دارم ، جلو افزایش قیمت رو بگیرن و با پیگیری هاشون قیمتهارو منطقی کنن تا علاقمندان سخت افزار بتونن با خیال آسوده خریدهاشون رو انجام بدن ، وضعیت افزایش قیمت بعضی قطعات باعث آشفتگی زیادی شده

اگه گرانی قطعات ادامه داشته باشه قطعا در طولانی مدت آسیب جدی رو به پیکره صنف کامپیوتر تو کشور میزنه 

میدونم که واردکنندگان از اثرات سوء این افزایش قیمت آگاه هستن و امیدوارم که جلوی افزایش قیمت ها رو بگیرن

این خواهش همه اشخاص فعال تو این حوضه است حتی اونایی که فعلا نیازی به قطعات ندارن ، به هر حال چند وقت دیگه باز هم باید قطعات نو بگیرن ، 

در ضمن افزایش قیمت و گمرک اجناس باعث افزایش قاچاق اون کالا میشه ، این امر بدیهی است ،

پس قطعا داشتن قیمت رقابتی در بازار و نزدیک به قیمت دلاری بهترین راه برای رونق بازار کامپیوتر است و جلوی  قاچاق و سوءاستفاده قاچاقچی ها ودلالان رو هم میگیره 

لینک به دیدگاه

تحریم کنید یا نکنید جلو گرونی گرفته نمیشه.... دلار سال دیگه یا بهتر بگم بعد انتخابات به مرور میره بالای 5000 و چنان رکودی میاد که .......

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...