رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، ATER گفته است :

تجربه نشون داده آدم عاقل کم داریم که توی این شرایط خرید نکنه

دقیقا همینه، همون صحبتی که من کردم از اول، نخریدن راه حل نیست، چون وقتی قطعه نیاز هست باید خرید. من الان پردازنده لازم داشته باشم نمیتونم 6 ماه بدون سیستم بمونم تا یه روزی قیمت متعادل بشه.

وانگهی، توی ایران اگر پولی برای چیزی غیر از خورد و خوراک کنار بزاری، همون ثانیه باید چاله اش رو بکنی، چون بمونه جیبت خرج هزار تا چیز دیگه میشه، یههو میبینی پولی که کنار گذاشته بودی فلان قطعه رو بخری، ظرف چند روز ناک اوت شده رفته.

لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 ساعت قبل، ali shareei گفته است :

به جای اینکه برای سال نو قیمتها رو کاهش بدن تا از شرایط خرید سال نو استفاده کنند ، قیمتها رو افز ایش دادند!

طبیعتا هیچ آدم عاقلی نمیاد تو این شرایط خرید کنه حتی اگر پول داشته باشه

داداش کی تاحالا دیدی واسه سال نو چیزی ارزون بشه ؟ ما که هرچی دیدیم چه  یکی دو ماه قبل عید و چه یکی دو ماه بعد عید همچیز گرونتر شده !!!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، FiX3R! گفته است :

داداش کی تاحالا دیدی واسه سال نو چیزی ارزون بشه ؟ ما که هرچی دیدیم چه  یکی دو ماه قبل عید و چه یکی دو ماه بعد عید همچیز گرونتر شده !!!

واقعا همینطوره

لینک به دیدگاه

ولی واقعا از لیون انتظار نداشتم که بیاد همین روش بقیه رو درپیش بگیره

به این صورت که بیا ن جنس با کیفیت تر و برند نامدار تر رو گرون کنن قیمتش رو به بهانه اینکه وارداتش کمه 

ازون طرف بیان هرچی برند و هرچی مدل بی کیفیت با قیمت بالاتر از قیمت واقعیش ولی پایین تر از قیمت برندهای معروف  وارد بازار کنن

ومردم فکر کنن به به چه قیمت خوبی داره 

داره رقابت میکنه عالیه اصن نسبت به قیمتش و مجبور به خرید بشن

نمونش هم انواع هارد های اس اس دی

که عوض فروش برند های سامسونگ . Toshiba ocz که بهترین تولید کننده های اس اس دی هستند 

برند های مزخرف مثل ادیتا کینگستون ترنسند و ژل و اپیسر و پایونیر و هر برند چرت و پرت دیگه 

دارن با قیمت بالاتر از قیمت واقعی و با ترفند قیمت پایینتر نسبت به برند سامسونگ و .. میفروشن

نمونش اینکه برندی مثل سامسونگ فقط evo750 evo850 که مال صدسال پیشه میشه گیر اورد و اصلا مدل های بالاردش و m.2 گیر نمیاد چون هم قیمت همین پایین رده هاس و اگه با همون قیمت بیارن همه قدیمی ها باد میکنه رو دستشون

این درحالیه که قیمت evo960 که سرعت فوق العاده بالایی داره نسخه ۲۵۶ گیگش ۴۵۰ تومن به دلار میشه که تو بازار به لطف دوستان ۷۵۰ هزار تومن !

ولی توی بازار با ۴۵۰ تومن باید برند های بی کیفیت با سرعت یک ششم evo960 خرید !

فقط یک عده واردکننده هستند که با وارد کردن برند های ارزان و آشغال نه تنها کمکی به کسایی که پول کمی دارن نمیکنن بلکه برند های معروف رو هم قیمتشون رو میبرن بالا و مردم مجبور میشن آشغالایی مثل اپیسر ادیتا و کینگستون و و... بخرن

اینم برام خیلی جالب بود که تلویزیون شب پیش میگفت تورم که در دو سال زیر ۱۰ درصد بوده

یک چشمش رو بگم یک اس اس دی سامسونگ رفتم بخرم 

قیمت ۳۲۰ بود یکهو رفت رو ۴۸۰ تومن الان شده ۴۵۰ تومن

یا یکی که جدید باشه Adata Sx8000 که ۴۹۰ بود شد ۵۱۳ الان شده ۵۸۰ تومن

و ازون قشنگتر i7 6700K خریدم ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومن 

که به ۱.۹۵۰.۰۰۰ تومن رسیده بود!

اصن تعجب نکنیدا اینا همشون زیر ۱۰درصد میشه

این تورم ها شب میخوابی روز قیمت عوض میشه همشون زیر ۱۰ درصد اصن

کلام آخر

بازار کامپیوتر یکی از بی صاحاب ترین بازار های کشور که هیچ نظارتی توش نیست

فکر کنم یک مدت دیگه قطعات کامپیوترهم باید بری پشت ناصرخسرو گیر بیاری !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1395/12/07, 17:53:17، Nima2007 گفته است :

کاملا موافقم !!

واردات بنزین هم دیگه لازم نمیشه!!!

ایران باید متولی این حرکت باشه اما هنوز میبینیم دارن خودروهای فسیلی شرکت ها ی دیگه رو میارن تولید میکنن به مردم میندازن!!! فکر کن همه از برق استفاده کنن تو تهران و دیگر شهرای بزرگ هوا چی میشه، چقدر بیماری ها کم میشه هوا پاک و عالی!!! ;)

خدا لعنت کنه مسولینی رو که فقط میخورن و می چاپن اصلا به فکر کشور نیستند...! ¬¬

کدوم مردم دوست عزیز. کی ماشین ایرانی میخره؟؟؟؟؟؟؟؟ از سال 81 ما یک ماشین ایرانی گرفتیم دیگه توبه کریدم. همیچ بشری ایرانی نمیخره مگر بشون بن تخفیفی وامی بدن یا طرف مسافر کش باشه همین.

من شهر اهواز رو میگم شاید شهر های دیگه این طور نباشه.

میندازن! اگر نخری نمیشه گفت انداختن. نخرید خو.

لینک به دیدگاه

یکسری نقشه کشی های خفنی دارن که دقت کنید متوجه میشید که این یکی از دلایل افزایش قیمت

با مثال توضیح میدم 

مثلا i7 6700K 

و اما کاری که انجام میدن :

گران کردن قیمت این مدل تاجایی که کسی دیگه قصد خریدش رو نکنه 

وارد کردن نسل جدید 7700K و باز گرانتر کردن قیمت این مدل نسبت به قیمت واقعیش

مرحله بعدی کاهش مرحله به مرحله قیمت i7 6700K تاجایی که به قیمت نسبت مناسب نسبت به 7700K برسه ولی همچنان بالاتر از قیمت اولیه که 6700K داشته

حالا اینجا چه اتفاقی میفته ! ؟ 

یک عده که دنبال جمع کردن سیستم هستن 

میان یک حساب میکنن که 6700K چه تخفیفی خورده چه قیمتش مناسب شده 

ای بابا با 7700K هم زیاد اختلاف چشم گیری ندارن 

میاد درجا 6700K میخره

حالا با اینکار چی میشه ؟ نه تنها موجودی باد کرده و نسل قدیمی 6700K تموم میشه

بلکه مادربرد های Z170  هم با همین ترفند فروش میره  اما نه فروش معمولی 

فروشی که حتی با خوردن تخفیف سنگین هم کلی سود میکنن نسبت به قیمت اولیه

و این درحالیه که 7700K با قیمت رویایی به فروش میره

خوب کیسه دوختن برای مردم

لینک به دیدگاه

بنده پارسال سیستم خریدم و اون موقع نسبت به قیمت میشه گفت تقریبا راضی بودم بعد یه مقدار افت کرد با خودم گفتم کاش یکی دو ماه صبر میکردم ولی حالا که قیمتا رو می بینم رسما شاخ در آوردم !! نمیدونم خوشحال باشم یا ناراحت ولی تاسف میخورم به این وضعیت و ثبات مملکت در صورتی که نه دلار دوباره بالاتر رفته نه جنگی اتفاق افتاده

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

بنده پارسال سیستم خریدم و اون موقع نسبت به قیمت میشه گفت تقریبا راضی بودم بعد یه مقدار افت کرد با خودم گفتم کاش یکی دو ماه صبر میکردم ولی حالا که قیمتا رو می بینم رسما شاخ در آوردم !! نمیدونم خوشحال باشم یا ناراحت ولی تاسف میخورم به این وضعیت و ثبات مملکت در صورتی که نه دلار دوباره بالاتر رفته نه جنگی اتفاق افتاده

من میدونم  پیاز گرون شده

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

در کانال اینستاگرام amirexpress.ir هم بعضی قطعات ولی بطور کل لپتاپ های به روز (ناموجودرایران)گذاشته میشه و قطعات استوک که ممکنه درایران نباشه،قابل سفارشه. مدنظر داشته باشید واردات مجاز ازطریق گمرک کشور  بین 30-40 درصد گمرکی میخوره درحالیکه واردات به طرق دیگر خب این هزینه گزاف رو نداره(که بدلیل بهانه واهی حمایت از تولید ملی{که اصلادراین زمینه نداریم}  چندسال پیش وضع شد دردوره دولت روحانی!!

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

دلار ارزون میشه به یه بهانه ای گرون میکنن

گرون میشه بازم گرون میکنن

تقاضا زیاده میگن خب باید گرون شه

جالب اینکه تقاضا کم هم هست میگن باید گرون شه که این یکی خیلی عجیبه!!!

چرا نظارتی وجود نداره؟!O.o

• لایک 1
لینک به دیدگاه

راستی کارت های گرافیک سری هزار کی دوباره موجودیشون بالا میره تو بازار؟کسی میدونه؟؟؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/13, 12:37:44، سعید حسینی گفته است :

سلام

خداوکیلی الان این حرفهایی که زدید سواله ؟

یعنی نمیخوام تحلیلش کنم خودتون بگید دوست گلم .

نباید این درک یک طرفه باشه و فقط ما شما رو درک کنیم . یعنی الان مثل خودت بهت جواب بدم خوشحال میشی ؟

-----------------------------

بازم میگم که سوال بپرسید قبل از اینکه مطمئن راجب چیزی حرفی بزنید

چون امکان داره اشتباه بکنید و اونجا اعتبارتون میاد پایین دوست من ?

من یه سوال دارم:D

دیگه فعلا اتش بازی ندارید در مورد کارت گرافیک های سری هزار؟؟؟

خیلی گرون شده مگه شما یه فکری به حال ما بکنید!:D

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 1395/12/10, 19:06:24، ATER گفته است :

تجربه نشون داده آدم عاقل کم داریم که توی این شرایط خرید نکنه

:D:D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

چرا وضعیت بازار اینجور یه یا خیلی قطعه ها موجود نیس

یه قطعه ای رو میبینی می خوای بخری برنامه ریزی میکنی  من که اینجوریم چون ادم پول داری نیستم میبینی چند وقت بعدش یا شدیدا گرون شده یا موجود نیست

نمونش خودم اول قصد خرید مانیتور 29mu68 رو داشتم یه ماه بعد دیدم خیلی گرون شده بعدم که اصلا نبود

یا همین قضیه کارت گرافیکا که ماینرا هجوم اوردن و فلان و.... من که باور نمیکنم مگه چقدر ماینر داریم

Rx580 ببینین اول که اومد چه قیمت بود گفتم میخرم یکم پول جمع کردم قصد خرید کردم دیدم نیس اگرم هس که چقدر افتضاحه اصلا نمیصرفه

یا مدلای ۱۰۷۰ وحشتناک گرون شدن

من که همه رو زیر سر وارد کننده ها میدونم گفتن rx580 خیلی خوش قیمته چرا باید این قیمت بخرم بزار گرونش کنیم خیلی از مدلای ۱۰۷۰ به ۱۷۰۰ هم رسید و خوش قیمت شد اما الان.... 

من خودم اقتصاد میخونم تموم دلایل رو میفهمم ولی خیلی چیزا رو هم اصلا نمیشه درک کرد و باید یه چاره ای  پیدا کرد بگین تا یه کاری انجام بدیم اعتراضی بکنیم حرکتی یه چیزی شدیم عروسک خیمه شب بازی

اسم خودمون رو مسلمون گذاشتیم ولی اصلا بهش عمل نمی کنیم کشورای بی دین و کمنیست لااقل به مردم خودشون رحم میکنن

لینک به دیدگاه

یه قطعه ای رو میبینی می خوای بخری برنامه ریزی میکنی  من که اینجوریم چون ادم پول داری نیستم میبینی چند وقت بعدش یا شدیدا گرون شده یا موجود نیست

نمونش خودم اول قصد خرید مانیتور 29mu68 رو داشتم یه ماه بعد دیدم خیلی گرون شده بعدم که اصلا نبود

یا همین قضیه کارت گرافیکا که ماینرا هجوم اوردن و فلان و.... من که باور نمیکنم مگه چقدر ماینر داریم

Rx580 ببینین اول که اومد چه قیمت بود گفتم میخرم یکم پول جمع کردم قصد خرید کردم دیدم نیس اگرم هس که چقدر افتضاحه اصلا نمیصرفه

من که همه رو زیر سر وارد کننده ها میدونم گفتن rx580 خیلی خوش قیمته چرا باید این قیمت بخرم بزار گرونش کنیم خیلی از مدلای ۱۰۷۰ به ۱۷۰۰ هم رسید و خوش قیمت شد اما الان.... 

من خودم اقتصاد میخونم تموم دلایل رو میفهمم ولی خیلی چیزا رو هم اصلا نمیشه درک کرد و باید یه چاره ای  پیدا کرد بگین تا یه کاری انجام بدیم اعتراضی بکنیم حرکتی یه چیزی شدیم عروسک خیمه شب بازی

اسم خودمون رو مسلمون گذاشتیم ولی اصلا بهش عمل نمی کنیم کشورای بی دین و کمنیست لااقل به مردم خودشون رحم میکنن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amin-nvidia گفته است :

سلام

بیشتر این اتفاقات و افزایش قیمت ها و ناموجود شدن و کمبود محصولات به خاطر شدت گرفتن ماینینگ در این مدت اخیر بود.و ممکنه تا چندین ماه دیگه هم ادامه پیدا کنه.قیمت کارتها به طور جهانی زیاد شده نه تنها تو کشور خودمون

لینک به دیدگاه

یه سری کارتا الان داره با دلار شش هفت هزار تومی محاسبه میشه قیمتشون!یه سری هم که جوگیر شدن میلیون میلیون دارن واسه ماین هزینه میکنن!

خدا عاقبتمون رو بخیر کنه

تو این مملکت دیگه کسی به کسی رحم نمیکنه!فقط یه خدا هست اونم پوله و اکثریت ازهر راه و وسیله ای برای رسیدن به این هدف(پول) استفاده میکنن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SamanSina گفته است :

سلام

بیشتر این اتفاقات و افزایش قیمت ها و ناموجود شدن و کمبود محصولات به خاطر شدت گرفتن ماینینگ در این مدت اخیر بود.و ممکنه تا چندین ماه دیگه هم ادامه پیدا کنه.قیمت کارتها به طور جهانی زیاد شده نه تنها تو کشور خودمون

من که بعید میدونم به خاطر ماینینگ باشه

هر وقت هر جنسی قیمتش خوب بود و فروش رفت خیلی دووم نیاورد

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

نوبتی هم باشه نوبت رم شدش یه ماهه حدودا 50 تا 100 درصد متورم شده 

حالا کی پردازنده 50 تا 100 درصد متورم میشه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

رم 16 گیگ gel  

910 هزار تومان :23_stuck_out_tongue_closed_eyes::64_zipper_mouth::3_grin:

82244.gif.af10b6341b3d9d0eb62c173f93589aec.gif

یه ماه پیش 730 خریدم چه عجب ماهم شانس آمردیم خخخخخ :35_thinking:

1176208907.gif.1ddb5e4f4c72e386f103c3f7b938f93f.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 38 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

رم 16 گیگ gel  

910 هزار تومان :23_stuck_out_tongue_closed_eyes::64_zipper_mouth::3_grin:

یه ماه پیش 730 خریدم چه عجب ماهم شانس آمردیم خخخخخ :35_thinking:

درود

داداش خوشحالی چیه یه قطعه خریدی الان 200 تومن روش رفته... اگه به این باشه که 630 خریده بودی چیکار می کردی!!! ^_^ درواقع شما 100 تومن اضافه دادی هنوز و ضرر کردی... :35_thinking:

باید افسوس خورد به حال وضع خراب و نا بسامانی که ایجاد شده و عده ای از اب گل الود دارن ماهی می گیرند و کالای 200 دلاری رو دارن با قیمت میلیونی می فروشن.

ویرایش شده توسط Nima2007
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود بر همه دوستان

نمیخواستم تایپیک رو الکی بیارم بالا و حدود یک ماه پیش جفت گرافیکم رو فروختم به قیمت  ان روز  به ا مید خرید 1070 ولی متاسفانه از همون روزی که فروختم قیمت گرافیک ساعت میزد  پیش خودم گفتم موقتیه ارزون میشه بابا چه خبره مگه  صبح پا میشدم سایت چک میکردم میدادم 300 رفته روش  و الان دیگه  حتی با پول او دوتا 290 میتونم یم 105ti بگیرم واقعا ادم باید کجای دلش بزاره اون از وضع ماینرها  و دلاراینم از وضع کار و اقتصاد و بازار فکرکنم ارزو شده کارت گرافیک نه فقط برای من بلکه برای خیلی از گیمیرهای دیگه  حساب کنید  من (به عنوان کسی که قطعه زیاد عوض میکردم) دیگه برای همیشه با Pc gaming  خداحافظی کردم و رفتم یک ps4 pro خریدم و مطمئنم که قیمتها به هیچ عنوان به قبل بر نخواهد گشت(شاید یک کوچولو تعدیل بشه که عمر نوح میخواهد و صبر ایوب) اینو تجربه 33 ساله زندگیم در این خرابشده میگه بهرحال با دیدن موضوع پست اول که پارسال همین موقع ها بود یاد این جمله افتادم  هرسال میگیم دریغ از پارسال

• لایک 3
لینک به دیدگاه

من هم ای کاش پارسال یه سیستم گیمینگ بسته بودم که الان به این آشفته بازار نخورده بودم 

رم 8 گیگ رو 450 خریدم! از مادربردم گرون تر شد ، بعدش هم که قیمت کارت گرافیگ کشید روش وحشتناک 

انگار منتظر بودن بعد 10 سال یه PC درست و حسابی بستنی همه چیز گرون شه / اینم شانس من 

احتمالا هم بقیه قطعات رو بذارم فروش اگه تا عید قیمت ها فروکش نکنه ، چون کاملا از بودجه من خارج شد قیمت قطعات / دلارم که هر ثانیه گرون تر از قبله الان 4600 تومان شده ! مردم هم به قیمت دلار مصونیت پیدا کردن ! 

به قول یکی از دوستان تو این مملکت یه خدا وجود داره ، اونم پوله !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، adreno420 گفته است :

رم  از مادربردم گرون تر شد

یکی جلوی رم رو بگیره !

این تا یه ماه پیش 900 بود شد 1150

image.thumb.png.fc87ec82810b1aef2155f57d6eaf7fbd.png

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...