رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

اینجا ایران است.

این داستان خالی از لطف نیست خوندنش...

مادربزرگم یه جزیره داشت. چیز با ارزشی توش نبود، در عرض یک ساعت میتونستی کل جزیره رو بگردی، ولی واسه ما مثل بهشت بود. یه تابستون رفتیم به دیدنش و دیدیم که جزیره پر شده از موش. از طریق یه قایق ماهیگیری اومده بودند و خودشون رو با نارگیل سیر میکردن. خوب حالا چطور میشه از شر موش ها توی یه جزیره خلاص شد. مادر بزرگم اینو بهم یاد داد.

ما یه بشکه نفتی رو داخل زمین چال کردیم و نارگیل ها رو طوری چیدیم که موش ها رو به سمت بشکه هدایت کنه. پس وقتی اونها میخواستن که نارگیل بخورند میافتادن توی بشکه.
و بعد از یک ماه، همه موش ها گیر افتادن. ولی بعدش چیکار میکنی؟ بشکه رو میندازی تو اقیانوس؟ میسوزونش؟ نه
فقط رهاش میکنی! و موش ها کم کم گرسنه شدن و یکی بعد از دیگری اونها شروع کردن به خوردن همدیگه، تا زمانی که فقط دوتا از اونا باقی میمونه، دو بازمانده.
و بعدش چی میشه؟ اونها رو میکشی؟ نه
اونها رو میگیری و رهاشون میکنی بین درختها! حالا دیگه اونها نارگیل نمی خورند. اونها فقط موش می خورند. تو طبیعتشون رو تغییر دادی.
.
.
واون دو موش در این زمان همدیگر رو پیدا کردند.واز ترس خورده شدن هر کاری انجام میدن.
موش=؟
تغییر طبع=؟
خورده شدن=؟
لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ولی.قلب های مردم پر از درد واقعا عمیقه.و این درد الان نمود پیدا کرده که ما داریم اینطور میبینیم

انشالا ()خدا عاقبت همه رو ختم به خیر کنه

ویرایش شده توسط mirhamid
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aliazizi گفته است :

فک کنم با دوتا مرگ بر آمریکا جریان ارز اوکی شه 

لینک به دیدگاه

«در دوران جهالت، مذهب بهترین راهنمای ملت‌ها بود، همان‌طور که در شب‌های تاریک و ظلمانی یک‌نفر نابینا، بهترین راهنما است؛ او، راه را بهتر از بینایان از چاه تمیز می‌دهد. اما، احمقانه خواهد بود که پس از طلوع خورشید، از آن کور پیروی کنیم.»
هاینریش هاینه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اصلا صرافی هارو باید ول کرد به حال خودشون عرضه ی مستقیم ارز به مردم رو ول کرد... وارد کنندگان هم حتی مستقیما بهشون ارز ندن فقط با دریافت رسید خرید پول رو خودشون مستقیم واریز کنند!!! 

بقولی یاد زمانی افتادم که دیگه بابام بهم پول تو جیبی نمیداد میرفتم بستنی میخریدم خودش زنگ میزد قبلش که بده بهش بعدا میرفت حساب می کرد... ?

• لایک 1
لینک به دیدگاه

خدا کنه  سیر افزایش قیمت متوقف شه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

اصلا صرافی هارو باید ول کرد به حال خودشون عرضه ی مستقیم ارز به مردم رو ول کرد... وارد کنندگان هم حتی مستقیما بهشون ارز ندن فقط با دریافت رسید خرید پول رو خودشون مستقیم واریز کنند!!! 

بقولی یاد زمانی افتادم که دیگه بابام بهم پول تو جیبی نمیداد میرفتم بستنی میخریدم خودش زنگ میزد قبلش که بده بهش بعدا میرفت حساب می کرد... ?

نیما جان،

نیست، نداره، مشکل صرافی نیست، مشکل اینه دلار نقدی نمیتونن توی بازار تزریق کنند. نفت میفروشیم، پولش میره توی حساب خودمون توی خارج از کشور، ولی، مشکل اینجاست: ارز رو به صورت فیزیکی نمیتونن وارد بازار کنند. هیشکی به دولت ایران ارز فیزیکی نمیده.

رییس جمهور گفت درآمد ارزی کشور مثبته، و هر روز بیشتر میشه، که درسته، چیزی که مشکله اینه که نمیشه این درآمد ارزی رو فیزیکی Cash کنند. هیچ بانکی جرات اینکه پول نقد به ایران بده نداره.

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون دلار تا چه سقف قیمتی بالا میکشه؟!

ممکنه امسال به بالای هفت هزار تومنم برسه ؟!

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Natural Capacity گفته است :

دوستان به نظرتون دلار تا چه سقف قیمتی بالا میکشه؟!

ممکنه امسال به بالای هفت هزار تومنم برسه ؟!

اگه ترامپ برجامو داغون کنه، بله

لینک به دیدگاه

البته خدا خیر بده به بیت کوین و اتریوم  

من سه ماه پیش  سرمایه یک سال خرمالی رو به دلار کردم  دلاری 3800 بود تا کار کنم روی این کوین ها 

و خدا خیر نده به چنجر stocks.exchange/Etherdelta.com/Coinexchange.io  که کل سرمایم رو به فنا برد? اکانتم هک شد و خودش هم این موضوع رو قبول کرد نامرد پول رو بر نگردوند  

ویرایش شده توسط hareth.salari@gmail.com
لینک به دیدگاه

در پی رسیدن دلار به 6000 تومان:

ما و دلار به زودی...

https://www.aparat.com/v/xtd6c

• لایک 2
لینک به دیدگاه

دلار ۶۰۰۰ تومان !!

یعنی اگه زمان ورود کارت گرافیگ های سری ۱۰-- انودیا با اون قیمت کاذب اولیه کارت خریده بودیم بازم نسبت به قیمت های الآن ارزون تر در می‌اومد 

لینک به دیدگاه

ساعت 00.13 بامداد روز 21 فروردین 97

ساعاتی پیش اسحاق جهانگیری نرخ ارز را ، تک نرخی ، 4200 تومان اعلام کرد !

حالا باید بشینیم که فروشگاه ها همین امثال لیون و... قیمت ها رو بیارن پاین =))

.دلار میره بالا
_چرا داری گرون میفروشی؟
+دلار رفته بالا
_تو که با دلار پایین خریدی
+خب بعدش باید با دلار جدید جنس میخرم
.دلار میاد پایین
_چرا ارزون نمیکنی؟
+خب جنسامو با دلار بالا خرید
_تو که میخوایی با دلار پایین جنس جدید بخری
+خب اینا رو که گرون خریدم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

ساعت 00.13 بامداد روز 21 فروردین 97

ساعاتی پیش اسحاق جهانگیری نرخ ارز را ، تک نرخی ، 4200 تومان اعلام کرد !

حالا باید بشینیم که فروشگاه ها همین امثال لیون و... قیمت ها رو بیارن پاین =))

.دلار میره بالا
_چرا داری گرون میفروشی؟
+دلار رفته بالا
_تو که با دلار پایین خریدی
+خب بعدش باید با دلار جدید جنس میخرم
.دلار میاد پایین
_چرا ارزون نمیکنی؟
+خب جنسامو با دلار بالا خرید
_تو که میخوایی با دلار پایین جنس جدید بخری
+خب اینا رو که گرون خریدم

تامین کننده ها قیمت رو پایین بیارن فروشگاه ها هم به تبع اونها پایین میارن.

لینک به دیدگاه

منکه چشمم آب نمیخوره تا ببینیم وضعیت ارز تو چند روز آینده چی میشه و به صرف فرمان حاکمیتی همه تمکین میکنن؟

و از طرفی میدونید چقدر باید دلار توسط دولت به بازار تزریق بشه تا دلار به این قیمت برسه ، مگه میشه ؟ ذخیره ارزی مملکت تموم میشه ،

میدونید تو همین قبل عید که بانک مرکزی اومد با تزریق ارز از افزایش قیمتش جلوگیری کنه چقدر ارز از مملکت خارج شد و چه فشار به دولت اومد؟

یه چند روز بتونن با تزریق نامحدود ارز بازار رو کنترل کنن بعدشو میخوان چکار کنن

من این دستور رو جز یک مسکن موقتی نمیدونم ، احتمالا فقط میخوان جو روانی حاکم بر بازار رو بخوابونن و بگن ما کاری کردیم و بیکار ننشستیم

پیشنهادم اینه اگه پولی دارید و تواناییش هست برید سریع دلار 4200 دولتی بخرید ، نهایتش اینه تغییر نمیکنه و شما هنوز پولتونو دارین ولی اگه بره دوباره رو 6000 تومن و شما سرمایه رو تبدیل نکرده باشید 25 درصد از سرمایه تون تو یکی دو روز یا یکی دو هفته کم میشه بفکر خرید سکه و ... هم نباشید چون تا بخواد قیمتش بیاد پایین و متناسب با دلار 4200 ای بشه دلار دوباره کشیده بالا

ویرایش شده توسط moein252
لینک به دیدگاه

IMG_20180410_211250_131.thumb.jpg.031b142c6804f646267ec63a04566e19.jpg

دلار 4.200

خیلی جالبه ک دلار امریکا از دلار استرالیا و کانادا ارزونتره حالا??????

وطنم پاره تنم

فقط ایران میتونه اینجوری باشه. دی

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، done corleone گفته است :

IMG_20180410_211250_131.thumb.jpg.031b142c6804f646267ec63a04566e19.jpg

دلار 4.200

خیلی جالبه ک دلار امریکا از دلار استرالیا و کانادا ارزونتره حالا??1f602.png1f602.png1f62c.png1f62c.png

وطنم پاره تنم

فقط ایران میتونه اینجوری باشه. دی

به اختلاف زیاد بین قیمت های خرید و فروش توجه کنید.این نشون دهنده اینه که خود صرافی ها و... اونایی که کارشون اینه از پایین اومدن و موندگار شدن قیمت ها در سطح پایین نگران هستن. واسه همین با چنین سود زیادی مفروشن.

این افزایش قیمت ها همه جوی هست که خود ملت درست میکنن

در 20 ساعت قبل، moein252 گفته است :

منکه چشمم آب نمیخوره تا ببینیم وضعیت ارز تو چند روز آینده چی میشه و به صرف فرمان حاکمیتی همه تمکین میکنن؟

و از طرفی میدونید چقدر باید دلار توسط دولت به بازار تزریق بشه تا دلار به این قیمت برسه ، مگه میشه ؟ ذخیره ارزی مملکت تموم میشه ،

میدونید تو همین قبل عید که بانک مرکزی اومد با تزریق ارز از افزایش قیمتش جلوگیری کنه چقدر ارز از مملکت خارج شد و چه فشار به دولت اومد؟

یه چند روز بتونن با تزریق نامحدود ارز بازار رو کنترل کنن بعدشو میخوان چکار کنن

من این دستور رو جز یک مسکن موقتی نمیدونم ، احتمالا فقط میخوان جو روانی حاکم بر بازار رو بخوابونن و بگن ما کاری کردیم و بیکار ننشستیم

پیشنهادم اینه اگه پولی دارید و تواناییش هست برید سریع دلار 4200 دولتی بخرید ، نهایتش اینه تغییر نمیکنه و شما هنوز پولتونو دارین ولی اگه بره دوباره رو 6000 تومن و شما سرمایه رو تبدیل نکرده باشید 25 درصد از سرمایه تون تو یکی دو روز یا یکی دو هفته کم میشه بفکر خرید سکه و ... هم نباشید چون تا بخواد قیمتش بیاد پایین و متناسب با دلار 4200 ای بشه دلار دوباره کشیده بالا

کافیه یک چهارم مملکت طرز فکر شما رو داشته باشن تا به قول خودتون تزریق نامحدود هم کافی نباشه :|

این چه کاریه آخه ؛ بفرض قیمت رفت بالا ، شما باید با اون قیمت بالا خرید کنی. چه سودی گیرت میاد ؟ تهش 4 روز بیشتر زنده میمونی

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، haj_farbod گفته است :

کافیه یک چهارم مملکت طرز فکر شما رو داشته باشن تا به قول خودتون تزریق نامحدود هم کافی نباشه :|

این چه کاریه آخه ؛ بفرض قیمت رفت بالا ، شما باید با اون قیمت بالا خرید کنی. چه سودی گیرت میاد ؟ تهش 4 روز بیشتر زنده میمونی

دوست عزیز من که نباید جور بی کفایتی و ندانم کاری مسئولین رو بدم و این مساله رو تنها من نمیگم اکثر اقتصاددان ها میگن که این تصمیم کاملا اشتباه بود و تو دوره احمدی نژاد دقیقا همین کار توسط دولت انجام و تجربه شد و نتیجه نداد ، چرا دارن کاری که نتیجه عکس داده رو یه بار دیگه تجربه میکنن

راه حل نهایی و در بدترین موقعیت ها اینه که اگر دولت خیلی دلش به حال مردم و قیمت دلار میسوزه توسط بانک ها سرمایه پذیری ریالی ولی با تضمین بازگشت به قیمت روز ارز داشته باشه ، اینطور مردم خیالشون راحت میشه که اگه ریال پس انداز کنن و ارزش ریال پایین بیاد ولی بانک موظف هست به همون نسبت پول بیشتری بهشون برگردونه ، این تصمیم کاملا جواب میده که هم فضای متشنج رو آروم میکنه و هم تضمین سپرده گذاری هست و هم تقاضا برا ارز کمتر میشه و طبق شنیده ها و اخبار تو کشورهای دیگه مشابهش انجام شد نمونه ش هم ترکیه

لینک به دیدگاه

اینطوری که مردم دلار میخرن ایران اقتصاد امریکا رو هم داشته باشه سر یه سال به ورشکستگی کشیده میشه!همشم زیر سر جو سازی های رسانه ایه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، moein252 گفته است :

راه حل نهایی و در بدترین موقعیت ها اینه که اگر دولت خیلی دلش به حال مردم و قیمت دلار میسوزه توسط بانک ها سرمایه پذیری ریالی ولی با تضمین بازگشت به قیمت روز ارز داشته باشه ، اینطور مردم خیالشون راحت میشه که اگه ریال پس انداز کنن و ارزش ریال پایین بیاد ولی بانک موظف هست به همون نسبت پول بیشتری بهشون برگردونه ، این تصمیم کاملا جواب میده که هم فضای متشنج رو آروم میکنه و هم تضمین سپرده گذاری هست و هم تقاضا برا ارز کمتر میشه و طبق شنیده ها و اخبار تو کشورهای دیگه مشابهش انجام شد نمونه ش هم ترکیه

شما به نظرت دولت این کارم بکنه مردم اعتماد میکنن؟!من که بعید میدونم

مردم دارن پولشون رو از بانک ها میکشن بیرون!چرا؟چون بی اعتمادن!

من که فکر نمیکنم اگر همچین حساب هایی هم به وجود بیاد باز مردم رغبت داشته باشن به سرمایه گذاری

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در در 1397/01/22, 11:41:51، Natural Capacity گفته است :

من که فکر نمیکنم اگر همچین حساب هایی هم به وجود بیاد باز مردم رغبت داشته باشن به سرمایه گذاری

مشکل اینه دولت داره کاملا برعکس عمل میکنه یعنی بانک ارز از ملت به عنوان سپرده میگیره و موقع تسویه حساب ریال میده اونم با نرخ برابری بانکی برا همین کسی استقبال نمیکنه

لینک به دیدگاه

در در 1397/01/22, 11:41:51، Natural Capacity گفته است :

امروز تو سایت بانک تجارت بودم که یه خبر دیدم مبنی بر اینکه "فروش سپرده ریال مبتنی بر ارز برای دریافت اطلاعات به واحد های ارزی سراسر کشور مراجعه فرمایید"

فکر کنم دست بکار شدند

لینک به دیدگاه

?حمایت از کالای ایرانی

ویرایش شده توسط mirhamid
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...