رفتن به مطلب

دلایل افزایش قیمت قطعات در این روزها چیست ؟ و چه خواهد شد ؟

Recommended Posts

سلام 

میگم چرا دقیقا پردازنده های آی 3 به بالا قیمتشون 30 درصد رفته بالا؟ چرا پنتیوم ها و اون سلرون که جدید اومده تو لیون سر جاشه؟یعنی اون پردازنده ها مشتریشون بیشتره ؟

البته با عقل جور در میاد اما خب یعنی جمعیت پیسی گیمر ها و کلا حرفه ای ها اینقد کمه؟مسأله بو داره

لینک به دیدگاه

• ارسال 410
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

کلاً جنس های بنجول همیشه قیمتشون زیاد تغییر نمیکنه همون زمان که قیمتها رفته بود بالا یک تاپیک مشابه بود که دقیقاً به همین موضوع اشاره کردم مثل i3 6100   که افزایش قیمت داشت و مدل بنجولشi3 6098 که مفت هم نمی ارزه و افزایش قیمت انچنانی نداشت
الان هم دقیقاً به همین صورت شده مخصوصا برای کارتهای گرافیک میان رده
تا چن وقته پیش که زرت 1060 در نیومده بود قیمت هاش کاملاً بالاتر از رقیبش RX480  بود الان که فهمیدن 480 وضع بهتری داره قیمتهای این مدل AMD  بشدت افزایش پیدا کرده
کلاً باید بیخیال این موضوعات شد این همه پست و انرژی که دوستان میزارن واقعاً ارزش رو نداره

لینک به دیدگاه

به نظرم یکی از دلایل بالا رفتن 6700k  و سی پی یو های دیگه سوکت ۱۱۵۱ اینم میتونه باشه که تا نیمه دوم سال ۲۰۱۷ اینتل گفته 7700k و بقیه  به بازر میاد و تاخیر عرضه داره و مثل همیشه هم این فروشندگان گران نه گرامی :-)  از فرصت سو استفاده کردن و با موجود بودن و فروش بردها z270  باعث افزایش قیمت سی پی یو ها شدن

در ضمن فک کنم اون تستی که لیون تی وی از برد z270 با پردازنده 7700k بود فکر کنم با z170 و سی پی یو 6700k داشت و اختلاف کم این دو پردازنده در تست ها به نمایش گذاشت تو این گرونی هم تاثیر داشته است.

لینک به دیدگاه

اینا همه درست ولی اول و آخرش میبینید که راه مقابله تنها نخریدن است. البته باید در مقیاس وسیعی اطلاع رسانی بشه. هیچ کس هم با یک ماه پی سی نداشتن اتفاقی براش نیوفتاده. بهونه نیارید.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با این کاری که دارن میکنن اروم اروم بدون هماهنگی خرید ها بسیار کاهش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

اغا اگه لیون جنس نیاره ، منم نمیخرم . بقیه رو نمیدونم ولی اگه لیون کامپیوتر میخواد واقعا تاثیری تو بازار داشته باشه جنساشو نا موجود بزنه تا کسی نخره .
از اقای حسینی خواهشمندیم بجای اینکه تو اپارات دنبال گارانتیا باشه ، یکمم دنبال قیمتا باشه و واردکننده ها باشه و با اونا حرف بزنه ، گارانتیا رو همه میشناسن (البته نه اینکه ایده بدی باشه ولی الان دیگه گارانتیا قوانینشون مثه همه ، سازگار و اواژنگ اسمشون رو هر محصولی باشه مشتری خاطر جمه که گارانتیش حرف نداره) .

اقای حسینی یکم وارد کننده هارو بچالش بکشین یا مجبورن از این بازار بیان بیرون یا هم قیمتا رو کاهش بدن .
اخه مگه میشه قطعه ۱۱۷ دلاری نزدیک ی میلیون یعنی بیشتر از ۸ برابر تو ایران فروخته بشه اونم توی سایت خودتون .
(تازه قیمت خرید خود وارد کننده ها شاید ۹۰ دلار نشه ها)

Sent from my ara using Tapatalk

لینک به دیدگاه

وارد  کننده ها     گمرکی  و مالیات را  دلیل افزایش قیمت می دانند

در خواست ما باید از دولت آینده  این باشه 

که  تعرفه گمرکی و مالیات  از قطعات کامپیوتر  به صورت کامل برداشته بشه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

به نظرم اینکه از شخص یا شرکت خاصی بخوایم که پیش قدم بشه کار درستی نیست. چون ممکنه عواقب غیر قابل پیش بینی داشته باشه. قرار نیست نخریدن ما باعث بشه اشخاصی که دستی در موضوع گرانی ندارند صدمه ببینند. باید وارد کننده ها رو هدف قرار بدیم.

لینک به دیدگاه

به نظرم اینکه از شخص یا شرکت خاصی بخوایم که پیش قدم بشه کار درستی نیست. چون ممکنه عواقب غیر قابل پیش بینی داشته باشه. قرار نیست نخریدن ما باعث بشه اشخاصی که دستی در موضوع گرانی ندارند صدمه ببینند. باید وارد کننده ها رو هدف قرار بدیم.

پس از کجا شروع کنیم ، من تا صد سال بیام فیلم بسازم و شعار بدم آی گرونه ، نخرید ، کسی توجهی نمیکنه ولی لیون که مطرح ترین فروشنده قطعات بازاره اگه اینو بگه مطمئن باشید تاثیر میذاره.
اگه لیون بخواد همینجوری ادامه بده فرقی با بقیه نداره تازه اسکونت خود لیون هم بیاد روی جنس ک دیگه.... .

اگه کسی نخواد کاری بکنه مثه اخر داستانا هست ک به خوبی و خوشی سالهای سال زندگی کردن ، همونجوری ما تو گرونی زندگی میکنیم.

لینک به دیدگاه

درخواست ما از دولت این باشه هیچ کار اضافی نکنید. چه الانیها چه آینده ها

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Union J گفته است :

من میخوام از مردم ایران یه سوال بپرسم کاش می تونستم اینجا بگمو و نظرم پاک نشه ولی حیف که نمیزارن .........

تا مردم ایران دنبال فرهنگ بیابون های سوزان قرن ها پیش باشن وضع ما تغییر نخواهد کرد نخواهد کرد و نخواهد کرد ......

سلام

1.سخنی از مرحوم شریعتی:

امام حسین(ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود، افسوس به جای افکارش زخم‌هایش را نشان‌مان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

-----------------------------------

2.روایتی خوب:

میگویند در قدیم دزد سر گردنه هم معرفت داشت!

روزی دزدی در مجلسی پر ازدحام با زیرکی کیسه ی سکه ی مردی غافل را می دزدد!
هنگامی که به خانه رسید کیسه را باز کرد دید در بالای سکه ها کاغذیست که بر آن نوشته است: 
خدایا به برکت این دعا، سکه های مرا حفاظت بفرما..

اندکی اندیشه کرد،
سپس کیسه را به صاحبش باز گرداند!

دوستانش او را سرزنش کردند که چرا این همه پول را از دست داد.

دزد کیسه در پاسخ گفت:
صاحب کیسه باور داشت که دعا، دارایی او را نگهبان است. او بر این دعا به خدا اعتقاد نموده است.
من دزد دارایی او بودم نه دزد دین او.
اگر کیسه او را پس نمیدادم، باورش بر دعا و خدا سست میشد. آنگاه من دزد باورهای او هم بودم،
و این دور از انصاف است!

-----------------------
دوست عزیز،در زمان طاغوت هم مردم همین دین رو داشتن اما یه  فرقی  داشت این بود که کسی به نام دین چپاول نمیکرد همه چی قانون داشت.

اما  این روزها در این سرزمین عده‌ای هم دزد خزانه مردمند و هم دزد باورهایشان... چونکه به نام دین دزدی می‌کنند... برای همین است که عده‌ای از دین زده شده‌اند و فکر می‌کنند که این کاری که اینها می‌کنند تعالیم دین است.

حرف حسین (ع) این بود:

مرگ با عزّت بهتر از زندگى با ذلّت است. 

امروز اگر همه می نالیم مقصرش فرهنگ بیابونهای سوزان قرنهای پیش نیست،مقصرش کسانی هستند که هر غلطی به نام میکنن  و ما هم همه چیو بپای دین مینویسیم.

اگه همدل باشیم کسی نمیتونه زور بگه،ولی نیستیم و بخاطر همین همیشه ضربه میخوریم.بجای اینکه هر روز بمیریم،یکبار برای همیشه بمیریم.

چاره فقط نخریدنه و بس.از هر طریقی اطلاع رسانی کنید و رسواشون کنید.توی همه فرومهای خارجی تاپیک بزنید و اسم شرکتها و دلالهاشونو بنوسید وتوضیح بدین  توی این جهنم چه بلایی سر کاربران pc  دارن میارن.اینجا که کسی صدای مارو نشنید لااقل خارجی ها بشنون.حداقلش اینه که رسوا میشن.

مردم رو متهم نکنید که فریب خوردن،چاهی زدند به آب برسند اما صد افسوس به فاضلاب رسیدند.

لیون رو هم متهم نکنید که کاری ازش برنمیاد،این نفروشه یکی دیگه میفروشه،وقتی سیستم فاسده و مافیا سردمداره،گنده تر از لیون هم نمیتونه کاری کنه چون قدرت و ابزارشو دارن و لهش میکنن.لپ کلام سوراخ دعا رو اشتباه نگیرین،اگر واقعا میخواهید اثر داشته باشه یه تومار بنویسید همه چی رو توضیح بدین و بفرستید تعزیرات حکومتی،نماینده شهر تهران،نهاد ریاست جمهوری.حتی اگر تاثیری هم نداشت سربلندین که ساکت ننشستین و یه حرکتی زدین.

لینک به دیدگاه

با این وضع داغون بازار
انتظار دارن مملکت پیشرفت کنه
انتظار دارن مغزا فرار نکنن
انتظار دارن مردم راضی باشن
انتظار دارن به کشورمون افتخار کنیم
انتظار دارن ازشون تشکر کنیم...

حداقل از فروشنده ها درخواست دارم شرایط خریدو آسون کنن

تخفیف های ویژه جدید لیون ابتکار خوبیه ولی یکی که میخواد 2تومن بده پول کارت گرافیک و نداره،50-100هزار  تومن فرقی به حالش نمیکنه

ازتون درخواست دارم شرایط ویژه ایی مانند پرداخت اقساطی،حتی با سود رو فراهم کنید،چون واقعا توان خرید مردم به صفر رسیده و نمیشه نقد خرید کرد

کسانی که موافقن  لایک کنن?

ویرایش شده توسط mohammad_tt
لینک به دیدگاه

نقل قول

اگه همدل باشیم کسی نمیتونه زور بگه،ولی نیستیم و بخاطر همین همیشه ضربه میخوریم.بجای اینکه هر روز بمیریم،یکبار برای همیشه بمیریم.

نكنه قضيه نخريدن خودروى ملى و اون داستانهاى پشت بندشو دنبال نكردين آخر سر هم كه ديديم چى شد پس چيزى به نام همدلى وجود نداره اينا فقط حرفه...

تا وقتى بهونه اصلى حل نشه اونم قيمت ارز هست چيزى درست نميشه شما فكر كن گمركى تو كار نباشه شركت گارانتى كننده هم به نون پنير قناعت كنه بازم دلار 4000 تومنى و اون مافياهاى موجود رو نميشه كارى كرد اصلا همه خوب بازم دلار 4000 تومنه نه يه تومن...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Piji گفته است :

چرا میشه خیلی خوبم میشه. اعتصاب کمر خیلی چیزها رو تو دنیا شکسته

وقتی جنس رو دستشون باد کنه چکها سر برسه همین پراید رو هم تازه التماستون می کنند که بخرید

ولی ما امت همیشه در صحنه چندین هزار ساله که وضعمون همینه چون همش گول خوردیم

آلمان و ژاپن بعد جنگ جهانی بکلی نابود شد ولی ببینید الان کجاند و ما کجا، از ماست که بر ماست

کار ما فقط شده کلاه گذاشتن سر هم دیگه به جای گرفتن حقمون

مگه جریان پراید رو خاطرتون نمیاد، یه وام گذاشتن همه ریختن خریدن،

تو ایران حرکت جمعی مفهومی نداره چون پشت هم نیستیم بارها و بارها این ثابت شده، بنابراین حرکت های اینطوری جواب نمیده. اگر میخواین قیمت قطعه ای شکسته بشه باید قطعه مشابه و یا همرده و یا همون قطعه وارد بشه به قیمت کمتر تا اون طرف مجبور به کاهش قیمت بشه. متاسفانه این موضوع در مورد پردازنده خیلی امکان پذیر نیست چون عموما همون شرکت های وارد کننده مادربرد پردازنده رو هم میارن. و چون پردازنده  چون معادلی نداره و از طرفی بحث خواب سرمایه و ضرر ارزی هست که با عدم ثبات دلار قیمت رو شناور می کنه.

واقعیت اینه که مادامی که دلار ثبات نداره، هیچ راه حلی برای ثبات قیمت قطعات (که همه وارداتی هستند) متصور نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MEHDI0742 گفته است :

اغا اگه لیون جنس نیاره ، منم نمیخرم . بقیه رو نمیدونم ولی اگه لیون کامپیوتر میخواد واقعا تاثیری تو بازار داشته باشه جنساشو نا موجود بزنه تا کسی نخره .

دوستان راه حل های تا این حد فضایی ندین.

لینک به دیدگاه

من که تصمیم رو گرفتم

دیگه  تا جایی که توانش رو داشته باشم و قطعه موجود باشه دست دوم تهیه میکنم

انقدر بازار راکد بشه که جون شون دراد 

واردکننده ها و گمرک شدن زالو دیگه !

لینک به دیدگاه

تا الان شوخی و جدی نظراتی رو نوشتم ولی مخم سوت کشید رفتم تو صفحه فروشگاه سایت آخه برای چی؟ این همه قیمت

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ATER گفته است :

من که تصمیم رو گرفتم

دیگه  تا جایی که توانش رو داشته باشم و قطعه موجود باشه دست دوم تهیه میکنم

انقدر بازار راکد بشه که جون شون دراد 

واردکننده ها و گمرک شدن زالو دیگه !

بهترین کارو میکنید به نظر من هم بهترین راه فعلی همین هست به اندازه کافی قطعه استوک هم هست تو بازار

لینک به دیدگاه

اگر همه یک صدا بشن عالی می شه.

همین الان اجناس 100 دلاری مشابه g.skill tarident z هستن که دارن نزدیک 700 می فروشنش نه جاگیره نه وزنی داره اصلا چرا این قیمت؟

لینک به دیدگاه

گریه داره، گریه داره
گفت مرد گریه نمی‌کنه، گریه داره
گریه داره، گریه داره
دیوار حاشا بلنده، تکیه داده

استقلال، آزادی، رفاه، شعف
بو کن، ببین، دست نزن

مدیر، مسئول، قانون، شرف

خیار، خیار، خیار، کلم 

به حال این مملکت باید گریست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

از عجایبی که فقط در بازار داخلی ما رخ میده

منو  480اسوس با تغییر قیمتش همین الان یهویی

2342.jpg

لینک به دیدگاه

همین 5 دقیقه پیش قیمت rx 480 nitro 

1299 

بود همین الان شد 1379 !!!!!!!!!

مملکتی که با رساله و استخاره اداره شه بهتر از این نمیشه آخه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، slash_slash گفته است :

اگر همه یک صدا بشن عالی می شه.

همین الان اجناس 100 دلاری مشابه g.skill tarident z هستن که دارن نزدیک 700 می فروشنش نه جاگیره نه وزنی داره اصلا چرا این قیمت؟

دقییقاً

من همیشه دلیل این  قیمت  بسیار بالا ی قطعات   را   از وارد کننده بگیر تا نمایندگی و فروشنده میپرسیدم

جواب های متفاوتی هم بعضاً شنیدم !! از  تحریم  و قیمت دلار  و  خواب سرمایه و تورم  و اجاره بالای  مغازه بگیر تا مالیات و گمرکی!!   

درسته مشکلات زیاده ولی  

حقیقتا با این  وضع سخت  بازار قطعات    مالیات و گمرکی  واقعاً    قوزه بالا  قوزه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

اره عجب بعدم میگن رعایت حقوق مصرف کننده 

بچه ها تا جایی که میتونید راه حلش اینه قطعه دست دوم بخرید از اونیکه به پول نیاز داره منتظر بمونید تا موقعیتش پیش بیاد  البته از دلال های گران فروش چیزی نخرید  چون تو هر جنسی که میخرند کمش ۱۰۰ تومن ازش پول میخورند از وارد کننده و فروشندگان هم کارشون بدتره طرف جنس رو خریده کلا ۱۹۰۰ تومن اومده ۳۰۰ کشیده روش میفروشه 

باور کنید من ۷ سال این سیستم giga ep41t ud3l با ۴ گیگ رم و گرافیک giga gt9500 1 gig ddr2 رو نگه داشتم استفاده کردم تا دیروز باندل رو فروختم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 28 دقیقه قبل، Union J گفته است :

همین 5 دقیقه پیش قیمت rx 480 nitro 

1299 

بود همین الان شد 1379 !!!!!!!!!

مملکتی که با رساله و استخاره اداره شه بهتر از این نمیشه آخه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

درود

ایسوس که هیچی اما سافایر فکر می کنم اشتباه می کنید چون اون مدل گرونتر هست بخاطر اینکه فرکانسش بیشتره و مدل ارزونتر هم با اون قیمت هم هست!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...